Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
27. aug 2010

@bambi9 utrogestan jest ci vkllllllllllllllladat? ...neboj, vsetko bude dobre....len saaaaaaaa pekne liec 😉 😉

hiva
autor
27. aug 2010

@hiva ...ako Kati????....uz si volala??? 😕 😕 😕

hiva
autor
27. aug 2010

@katkaajurko ...ako Kati????....uz si volala???

katkaajurko
27. aug 2010

@hiva oni maju volat mne, ak si dobre spominam 😒

hiva
autor
27. aug 2010

@katkaajurko a este nevolali???.... ja by som im asi skusila zaaaaaaaaaaaaaaaaaavooooooooooooooooolllllllllllllllllat ze ci to uz nemaju 😅

bambi9
27. aug 2010

@hiva vlastne mi ani nepovedal, az v lekarni sa ma na to pytala...len sa mi zdalo ze hovoril užit, tak ich papam... to je zle?? 😕
ty si ho pri prvom tehu tiez mala??

hiva
autor
27. aug 2010

@bambi9 nie bambi..... ja som pri prvom nebrala vobec nic 😉 .... a myslim, ze jo to jedno ci papas alebo vkladas 😉 ...som sa skkkkkkkkkkkkkkkkkkor pytala leeeeeeeeeeeeeeeeeeen zo zvedavosti 😅 .... tiez ho mam predpisany ked pojddddddddddddddddddeme naaaaaaaaaaaaaaaaaaa IUI a neviem ci radddddddddddddddddddddddsej vkladat alebo jest 😅 ...ale ja mam cas na rozmyslenie minimalne mesiac este 😅

katuuuus.....stale nic?????? 😅 😅 😅 ... alebbbbbbbbbbbbbbbbbo uz nebodaj ppppppppppppppppredychavas tehu? 😅 😅 😅

bambi9
27. aug 2010

@hiva ok 🙂 ja radsej teda budem ho jest... lebo neviem ci ho vlozim dostatocne hlboko 😅 modlim sa aby vsetko dobre dopadlo 😔

inak tvoja klavesnica je super 😀

katkaajurko
27. aug 2010

uz som tam volala, jasne ze negativne, pocity a testny neklamu ako som hovorila

a som sa aj nasrala-lebo hovorim,ze sa teda potrebujem hned objednat aby som vedela ako dalsi cyklus a sestricka-ze sak odmentruujte a potom sa dohodnete a ja hovorim ze to ale tazko ked mam brat clostyl ale neviem teraz kolko a ona ze jaaaj vy chcete hned? takto zhurta??? no ledva mam termin na utorok - ako som predpokladala vsetko plne...divny system 😒

mili78
27. aug 2010

@katkaajurko ...ahoj Katka...tak to je skoda, ze to nevyslo ☹ a to najprv musis absolvovat IUI? to sa neda tak ,ze hned IVF? lebo aj moj gynekolog mi povedal, ze on IUI velke sance nedava

katkaajurko
27. aug 2010

@mili78 asi nemusim,ale my sme 3x chceli s mm

hiva
autor
27. aug 2010

@katkaajurko ... sestttttttttttttttttricka je teda riadne tellllllllllllllllllla 😠 😀 ... ale aspon ze ti dali terminnnnnnnnnnnnnnnnnn na ten utorok 😉 🙂

@bambi9 ...................treeeeeeeeeeeeeeeeeeba byt v klude a vsetko budeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee OK 😉

ja uz asi fakt skapem z tej klavesnice 😠 😠 😠 .... uz nech som doma na svojom kompe 😵

katkaajurko
27. aug 2010

no hej dali,ale to je taky debilny system,sak clostyl sa ma brat kazdy cyklus-hlavne teda ludia ako ja - co nevedia bez neho poriadne ovulovat...nabuduce to budem musiet riesit inak a hned sa nejako normalne s doktorom dohodnut..alebo pojdem do gyn-fivu... 😠

hiva
autor
27. aug 2010

@katkaajurko ....kati, len si treba zvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvyknut..... nabuduce sa uz doktora radsej vopred oppppppppppppppppytaj ja ze co potom 😉.... presunom do Gyn-Fivu by si asi nic nevyriesila.....onnnnnnnnnnnnnnnnno to je asi vsade rovnako 😉 .... a myslim,,,,,,,,,,,,,,,,, ze to zavisi hlavne na osobnosti tej ktorej sestrickkkkkkkkkkkkkkkky....a na blbbbbbbbbbbbbbbbbbcov mozes natraaaaaaaaaaaaaaaaafit vsade 😉

katkaajurko
27. aug 2010

hej ja viem... sak ano... mohla som to urobit aj tak - ze by som si nasadila clostyl (polku balenia mi zostala-cize na jednu denne) a isla na 12 DC tak ako minule ako na istotku-ze som myslela-ze do odvolania plati takyto postup- ale vies-tajne dufam,ze mi ju zvysi na dve denne... a hlavne on povedal-ze ked to teraz nevide-vymyslime "co dalej" preto-ked som dnes isla na krv- ja som myslela-ze sa stretnem aj s lekarom a prave ten postup dohodneme - ale sestericky ze nieee - ze len na krv idem... proste organizacia zla a nemam skusenosti-nevedela som... a chystam sa aj v okoli ovulky si merat teplotu - lebo vies co? ja mam podozrenie ze ovula presla o den skor ako mi IUI urobili...kedze ma neskontrolovali sonom... ked uz nic ine -nebudem predsa platit 75 eur zbytocne - no nie? 😠

hiva
autor
27. aug 2010

@katkaajurko to ti ako moooooooooooooooohli spraaaaaaaaaaaaaaaaaavit IUI bez sona?? 😨 😨 😨 .... to ti ho robili len vtedy raz, potom ti povedali pichnut pregnyl a potom uzzzzzzzzzzzzzzzzz len samotne IUI?..a inak kedy si pichala preggggggggggggggggggggnyl a kedy bolo samotne IUI?

katkaajurko
27. aug 2010

no ano urobili bez sona... len jedno sono - kde bol vidno velky folik, kazali presne v urcitu hodinu pichnut pregnyl a potom uz bolo len IUI,tak ako pises - preto som aj zvedava ako to bude u teba... pregnyl som pichala v stredu o 15,30 a v piatok cca o 11,00 bolo IUI

hiva
autor
27. aug 2010

a aj ti brali krv?.... u mna sa mam na 12-13 DC dostavit na krv a UTZV a potomm poobede zavolat a oni mi povedia ci a kedy treba dalsi UTZV alebo kedy si mammmmmmmmmmmmmmmmmmmn pichnutttttttttttttttttttt pregnyl a kedy prist na IUI..... alllllllllllllllllle tiiiiiiiiiiiiiiiiiez to vyzera iba na jeden UTZV....ale beru teda aj krv 😒

katkaajurko
27. aug 2010

nebrali mi krv .... len to sono - ani som necakala-ze bude uz taky folik... tento raz som ale rozhodnuta si pichnut pregnyl neskor - lebo ako som to pocitala-tak ovulka po pregnyle ma prejst do 36 hodin vraj- a mne robili iui po 42 tak neviem ako si to vypocitali a preco tak..ci podla velkosti folikulu alebo co...ale teraz by som si ho nechala pichnut neskorej..a spytala by som sa aj na to laskavo nech mi povie aka je ta sliznica ,teraz som sa nepytala...toto bol cyklus-ze som nechcela nic vediet a riesit a nechala som to len na nich... a inak aj dneska ten odber-do roboty som prisla neskoro ... pol hodinu som cakala - to si radsej pojdem dat priste odobrat ku mojej krsnej ..nevymeskam a budem to mat hned...

annulinka
27. aug 2010

berete někdo Femigard ?? pomohl vám na pco ??

forpuska
27. aug 2010

NO HOLKY, asi skusim aj nejake bylinky, kamosova mama je v tom zdatna, tak uvidime co mi pocaruje ta carodejka 🙂))... V podstate keby nieco na ochlpenie existovalo, tak by bolo supeeeeeeeeer...
Je tu aj nejaká KOSICANKA??? Lebo by mi bodla rada na dobreho endokrinologa...
APROPO som 3mes.po vynechaní duph. a mrcha nikde! Uz ani neviem co je to menstruovat 😒 ... Raz som skusila pit caj Mysi chvost(rebricek obycajny) a poviem Vám že mi 2krat pomohol, normalne dosiel menzes, ale je to len pre lahke diagnozy asi, kedze pak som zase v sratých kolajniciach 😒 ...

hiva
autor
27. aug 2010

@forpuska ...kosicaniek tu bolo habadej....ale uz su skoro vsetky tehulky alebo uz aj maminy 😉 ...skus napisat napr. shaarke alebo mireag 😉

@katkaajurko ... tak to maju fakt nejaky postup....IUI az po 42 hodinach, ovulka urcena iba na zaklade jedneho UTZV kde bol velky folik... no urcite sa nabuduce pytaj na viac detailov 😉 ...sice ani Gyn-Fiv nie je asi moc slavny...sice krv beru, ale neviem, ako velmi ju zvazuju....ked som tam bola teraz, ani mi len nepovedali, aka bola krv na 3DC....ci tam nieco bolo alebo nie....asi sa nabuduce na to opytam 😵

slaaaaava..... konecne normalna klavesnica 🙂 🙂 🙂 🙂

katkaajurko
27. aug 2010

@hiva asi si nevyberieme... ono je to prast alebo uhod...no co som citala prispevky-oni to proste naplanuju podla velkosti foliku a ucinku pregnylu tak - aby sa proste nejako to vajko so spermosmi stretlo - ale vyjst im to nemusi-to je jasne...stale som trochu nervozna koli tomuto ich pristupu... ze na jednu stranu mi doktor povie-ze to na prirodzene otehu nevidi, na druhu stranu mi neda instrukcie ze co ked neotehotniem /co je vysoka pravdepodobnost po jednom IUI/ a vlastne ked sa chcem teda hned po negativnom vysledku objednat v dostatocnom case aby som nepremeskala zbytocne jeden "prirodzeny ale nanic cyklus" tak sa musim doslova navtirat 😠 😠 😠 😠 😠 to ma stve veru.... a uz si odsledujem aj ovulu aj reakciu na pregnyl bazalkou 😠 a budeme sa snazit aj viac doma...tento mesiac sme riesili pohreb-tak sme sa viac menej spolahli len na to IUI ... ja proste uz odmietam byt minimalne bez clostylu,vyzadujem aspon ovulaciu ked uz nic ine 😀 😀 😀 kurnik,nikdy nenajdem doktora - kt. by sa mi na 100% povenoval? ☹

no ved uvidis ako to bude v gyn-five-sama som zvedava... banujem ze nie sme tam hlavne preto-ze my ho mame kustik z domu..nemusel by ma tam mm vozit a do roboty to mam tiez kusok....dost casu usetreneho vzhladom na moje slahnute zavistlive kolegyne 😒

hiva
autor
27. aug 2010

no tiez som zvedava, ako to pojde v Gyn-five....ale moc velke nadeje si nedavam....chvilu som mala pocit, ze som spravila riadnu blbost, ked som isla do Gyn-Fivu, najma ked s nimi Oros nespolupracuje a ten mi odporucal Iscare....ale potom som si povedala, ze je to vlastne jedno...presne ako si povedala...ako z kaluze do blata 😠

ja uz som na merani zavisla a uz to mam ako kazdodennu rutinu, takze nemam problem s pokracovanim...budem urcite merat aj pocas brania clostylu, nech viem, ako na mna BT funguje....mam pocit, ze mne sa zdviha teplota az na druhy den po ovulke....takze uvidime, ako to bude s pregnylom 😉

inak uprimnu sustrast ☹ ...vybavovanie pohrebu je riadna zataz....verim, ze chut na snazenie asi nebola moc velka 😔

katkaajurko
28. aug 2010

@hiva

no vidis toto,ja som doteraz bolo velmi spokojna s iscare..... ale dnes ma to nastvalo to ti poviem-aj ked bola to len sestricka...co som chcela-to mi doktor vysvetlil...sice nie je usmievavy ani ukecany ale vyzera na odbornika....

ALE - ja som dnes nasla plodny hlien 😕 nie vela ale bol tam nabeton - zaujimave den po vynechani duphastonu,vsak? a vcera ma pobolievali vajecniky presne ako ma pobolievaju asi cca 5 dni pred ovulkou... a to mam zajtra dostat mrchu podla vsetkeho kedze som duph vysadila vo stvrtok vecer... ja som z toho zmetena - zacnem merat zase poctivo bazalku-lebo sa mi toto cele nepozdava - ja mam pocit-ze moje telo neposlucha ani trochu.... ja som bola totiz pri iui zmatena - lebo mna strasne tlacil ten vajecnik kde bol folik.... ako keby este nepraskol - este aj den po IUI - ale to som namerala vyssiu teplotu a o dva dni znova-tak som si povedala-ze uz mi asi harasi.... ale to je dovod preco vobec neviem identifikovat kedy bola ovulacia - ci nebola den pred IUI,alebo az po IUI-kedze ma to tlacilo FURT .az ked som zacala brat duphaston to preslo...lenze co ked ten folikul nepraskol - duphaston to stopol-ako je u mna zvykom? a teplota...hm to netusim...jedine ze by mi ju ovoplyvnil clostyl alebo pregnyl... 😅 - nevieme ako je to s tymto? maju na teplotu vplyv?

forpuska
28. aug 2010

@hiva .. jo jo , Shaarku som postrehla, a aj poradila gyndosku 🙂))... super žienka 🙂))))... a to ako dlho sa tu snažite otehotniet? nech mam prehlad 😀

hiva
autor
29. aug 2010

@katkaajurko tak ja ti veru neviem.... mozno najma pregnyl zvysuje teplotu...nie som si ista....ale podla o pises moze kludne byt, ze ovulka nebola, IUI bolo zbytocne, duphik ti ju blokol a nabehla az teraz 😕 ... no uvidis, ci pride mrcha alebo nie ...a pre istotu to nezabudnite poistit sexikom 😉 ...a uz aj zacni berat BT 😎

inak mna vajecniky tiez bolievaju barskedy...ale po ovulke uz vacsinou nie....aj teraz som mala predvcerom taku silnu bolest, ako pri ovulke, ale kedze som len 13 DC, urcite to ovulka nebola 😀 😀 😀

@forpuska tak napriklad my sa uz snazime dokopy aj 3 roky....ale z toho prvy polrok som o PCO ani nevedela....potom som sa 1/4 rok liecila HAK-om (takze to ani snazenie nebolo).... a potom som bola aj 3 mesiace tehu a 3 mesiace pauza po MA....takze vseho vsudy snazilkovskych cyklov asi iba 17 😅 ...a z toho uz poslednych 7-8 ovulacnych 😉

neboj....chce to len cas, spravneho lekara a vsetko ide 😉

katkaajurko
29. aug 2010

@hiva tak mrcha dosla... ako hodinky- treti den po duphastone - ale take krce strasne som mala ze som si musela dat dva ibalginy - to sa mi nikdy nestalo!!!!!

ja premyslam ist aj na reprodukcnu imunulogiu do prahy... ja neviem. ...ja som alergik,a vsetky alergie mi zvnikli az "casom"... na macicku,psa...az ked som bola s nimi dlhsie v kontakte... neviem,nejako nad tym premyslam - lebo ked som vtedy otehu - citila som to urcitym tlakom v podbrusku...no a tento tlak som potom dva krat este citila - v okoli doby-kedy sa vajko uhniezduje,a potom nic...a tento cyklus som to tiez citila presne 10 den po IUI... a som sa aj v duchu potesila..lenze potom to zas prestalo -tak uz som vedela,ze nic...ale stale ma to v duchu mata...ci sa moje telo nebrani tomu... 😅 😕

hiva
autor
29. aug 2010

@katkaajurko ... no tak super, ze aspon mrcha prisla ako hodinky .... takze podla mna aj ovulku ste trafili s IUI 😉 ...skus tom udat este jednu, dve sance a potom mozno ries nieco dalej 😉 ...tlak okolo 10 DPO moze byt aj tak...v tom momente sa asi rozhoduje o tom, co bude dalej...ci tehu alebo mrcha....nemusi to ale znamenat, ze telo proti tomu bobuje... skus nad tym nerozmyslat a vyskusajte este dalsi pokus....teraz bude ten klucovy, co? ...teraz ide ten tvoj "kratky" anovulacny cyklus....tak uvidis, ako to zaberie....drzim palce, nech vajko aj sliznica spravne rastu 😉 😵

inak krce mozu byt aj z toho, ze si mala po case zase dostatocne vysoku sliznicu....takze treba aj vacsiu silu na precistenie, nie? 😅

katkaajurko
29. aug 2010

@hivus diky moc - ano mas pravdu, teraz ide klucovy cyklus - uvidime ucinky clostylu naozaj 🙂 sama som zvedava

a asi mas pravdu-tie krce mohli znamenat ze konecne po dlhom case to tam bolo ako malo... hadam ano... 🙂 nenasla som totiz nikde info-ze clostyl,alebo pregnyl ovplyvnuju teplotu..kazdemu komu som skumala grafy mu to neovplyvnilo...

ty to nemavas? okolo 8-10 den po ovulacii take tlaky ako na mrchu v jednom bode v vmaternici? ja som to mala ked som otehu a potom este dva krat a plus tento cyklus...vzdy rozmyslam co to je... pri tehotenstve to ale zmizlo az v den ked som potratila... .... to je dovod-preco mi to vrta v hlave...tento cyklus to bolo tusim len jeden den a noc... ten 10ty