Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
6. sep 2010

no na tej stranke Falck pisu, ze je to pre zeny, ktore su po fyzickej stranke ok....ziadne zrasty....a ja ked mam aj zrasty, aj tie anovulacne cykly...tak mne je asi to cvicenie na dve veci 😲

hiva
autor
6. sep 2010

@katkaajurko
@mili78

ja to tak tiez beriem, ze uvidim, co povedia, ked sa ozvu....ak mi bude sediet cas, porozmyslam nad tou feriencikovou...ale tam je to zrovna v centre a tazko sa parkuje...tak si to rozmyslim....ak nie, beriem Petrzalku....vraj sa tam u nich pohodlne parkuje..... ale asi si to este celkovo premyslim....mne by sa mozno skor hodilo nejake cvicenie na chudnutie 😅

mili78
6. sep 2010

@hiva ...Hivus prinajhorsom si odskrtneme, ze sme skusili dalsiu vec preto, aby sa TO podarilo 😀

hiva
autor
6. sep 2010

@mili78 ...no ved hej.....i ked ked som teraz citala ten ich popis na stranke, tak sa mi to zda pre mna to prave orechove....uz mesiace ma bolia krize, a tak rozmyslam, ci to nemoze mat nejaky suvis....za skusku by to asi stalo 😅 😵

katkaajurko
6. sep 2010

ja si tiez myslim,ze by to za skusku stalo...ja cvicim doma-ale len aerobnu chudnucu cinnost..bicykel... ale casto mi trpne krcna chrbtica + sedave zamestnanie - co tiez nenapomaha prekrveniu tam dole si myslim-ze kludne tam zablokovane byt nieco moze..preto si myslym,ze na skodu by to nebolo... ja teda urobim max.preto aby som to skusila 🙂 a keby ste chodili aj vy tak sa este viacej tesim 🙂

hiva
autor
6. sep 2010

@katkaajurko ...pre mna ste najvacsim tahakom tiez vy 😉....sama sa nikdy k nicomu nedokopem....som proste leniva vos .-)...a sedave zamestnanie je na prd... uz mam dlho aj bolesti chrbta v krizoch, takze nieco bloknute tam fakt mozem mat....alebo je to proste mojou nadvahou....a preto by som tam nakoniec rada sla 🙂 ....ste ma normalne nalakali 😵 ....som zvedava, co zavolaju a kde otvoria dalsi kurz a hlavne kedy.....ani na tej feriencikovej by to nebolo zle, ale velmi zavisi od casu.....a ako mi hovorila ta baba na telefon, tak tieto kurzy trvaju 80 minut a vsetky kurzy robia tak, aby skoncili najneskor o 20:00....tkaze to mi moc velku sancu na vhodne casove okno nedava....prave preto sa mi pac ta Petrzka....17:45 je o hubu - za 10 minut prejst celym mestom az do Petrzky, ale tak hadam by som to nejak zvladla 😵

a inak nevies, je to cvicenie vhodne potom aj pre tehulky?....vies, ak by nahodou motyka vystrelila 😀

katkaajurko
6. sep 2010

dnes mi ta kocka vravela-ze sa im casto stane ze aj dve zeny otehotneju-a ze ich potom presuvaju do cvicenia pre tehotne..takze tehotne to uz asi necvicia... ja by som rada chodila aj na take cvicko pre tehule... 😀 😝

ja som to mala v plane vyskusat uz ked som sla na laparku-ale vtedy som sa musela zahojit a zacinali prazdniny-dovolenka a tak-tak som to odlozila...a dnes som natukala a kukam ze aha ho - zacina buduci tyzden...tak som sa vas spytala a hen aky uspech... ja by som to ozaj rada absolvovala -tiez uz som namotana 🙂

hiva
autor
6. sep 2010

@katkaajurko ...cvicenie pre tehulky by bolo tiez fajn 🙂 ... pre mna v podstate akekolvek cvicenie by bodlo 😀 ...lebo okrem hodinky tenisu kazdy pondelok a roboty na dome cez vikend nemam vobec ziadny pohyb.... z domu do auta, potom rovno do vlaku, potom do elektricky, potom 8 hodim sedenia za kompom, potom elektricka, vlak, auto....potom uz len hodinka az dve pri telke a hajde spat....a rano znovu ten isty kolotoc 😠 ...asi aj preto sa mi kilecka nabaluju jedno za druhym 😠 .... ja som chcela chodit plavat, ale v Blave je to dost bieda....takze akekolvek cvicenie je pre mna len vyhodou 🙂 ...a uz som teda riadne namotana aj ja 😀 😀 😀

mili78
7. sep 2010

keby sme sa tam vsetky tri zisli...to by bolo supis 😝

hiva
autor
7. sep 2010

caute....tak ta moja ovula sa fakt nejak zvlastne daleko posuva 😠 ...este ze je to posledny prirodzeny cyklus 😅 ...snad na mna clostyl zaberie a skrati sa mi cyklus 😅 ... lebo tieto dlhe cykly mi uz pekne lezu na nervy 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
7. sep 2010

ahojte kuriatka....tak moje telo sa nezaprelo - tak ako som pisala-ze sa mi striedaju dva cykly - ovulacny a neovulacny...tak ani clostyl nepomohol...ziaden dominantny folik nikde - ani na pravo ani na lavo...len mnozstvo malych - vraj ukazkovy obraz PCO dnes...do ucebnice...... mozno bude neskor - ale IUI sa nekona.... dostala som este metformin ale doki povedal-ze uz nemame na co cakat..ze takto to nepojde...uvidime ako zaberie metformin- a ako ho budem znasat-po dobrati balenia mam dojst na ultrazvuk a davame ziadost na IVF...vraj pri PCO ked sa berie metformin sa dosiahnli vacsie uspechy aj pri IVF- no uvidime ci ho vobec budem znasat - a tak na konci v oktobri podavame ziadost na IVF...

katkaajurko
7. sep 2010

a uz aj podla vysokej teploty som dnes tusila-ze tam ti foliky nebudu...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

katkaajurko
7. sep 2010

@hiva hivus uz si ale tak nizko - ze uz len hore mozes ist.... ale posuva sa - mrcha jedna 😔

hiva
autor
7. sep 2010

@katkaajurko ... tak to je teda fakt pech, s tymi nasimi cyklami.....neverila by som, ze na clostyl vobec nezareagujes ☹ .... a co povedal, ako dokoncite tento cyklus?...mas proste len pockat na mrchu?...a potom ako?...ten metformin mas zacat brat hned?... a budes brat aj po mrche clostyl, alebo ten mas vynechat?...a ake velke je balenie?....preco ziadost az koncom oktobra?....ved to mohli podat hned, nie?...aj tak sa vraj caka az 6 tyzdnov na schvalenie 😒

hiva
autor
7. sep 2010

@katkaajurko inak japodla mojho grafu sudim, ze ovulka bude asi dnes.....hlien sice nemam waterry ani egg, ale ratam, ze zajtra teplota vyskoci 😒 ...ale nejak to neriesim....posnazime dnes vecer a potom na to kaslem....dam sancu jednemu IUI a chcem rovno IVF....sice mi dal davky rovno na dva cykly IUI, ale po prvom sa pokusim znovu objednat a vypytat davky na IVF.... tak nam to potom vyjde asi na rovnako 😉 😵

katkaajurko
7. sep 2010

@hivus - tento cyklus uz nic - ziadne dalsie sono ani IUI ☹ (budem merat aspon bazalku a skusime doma) uz clostyl nemam... ale asi si ho zozeniem a dam si dve denne 😝 😀 nabuduce. metformin mam zacat brat hned - prva davka neviem kolko ma - este som nebola v lekarni-ale po dobrati "tejto prvej " mam prist ze ako ho znasam - pripadne skor keby ho neznasam... ziadost az koncom oktobra koli tomu-ze sme objednani na 6 novembra do tej prahy a pred IVF som chcela mat aj tieto vysetrenia hotove.... to som ho ja ukecala (aj ked povedal-ze on si mysli,ze to je zbytocne-ze toto nebude nas problem) keby bolo po jeho-podpisujeme ziadost dnes.... len ja som to chcela mat vysetrene pred IVF ... istota je istota...uz asi len koli psychike - ze aby som vnutorne pocas IVF nemyslela na to ze "CO KED" je tam aj imunitny problem..sak vies na posrateho aj hajzel spadne-tak preco nemat dve diagnozy naraz... 😀

mozno pojdeme dat ziadost aj skorej..teraz uvidime co ten metformin urobi.... doki povedal-ze naozaj zvykne zabrat pri PCO stale vo vyssej miere to pozoruju - a ze aj uspesnost IVF je s nim vyssia ako bez... 😅

aj ja by som podla tvojho grafu sudila-ze budes mat ovulku dnes. a ja odteraz meriam - aby som videla ako sa to vyvija....

bambi9
7. sep 2010

@katkaajurko kati, ty budes mat tiez metformin? 😕 myslela som ze si proti nemu, resp. ze bez IR ho nechces...
dufam ze ti pomoze ako mne a mnohym inym 😉

katkaajurko
7. sep 2010

@bambi9 - ja som nebola nikdy proti nemu 😨 skor som sa cudovala-ze mi ho doteraz nikto este nedal... praveze som rada-ze ho vyskusam...vycerpavam aspon vsetky moznosti.... keby zabral skacem dva metre do vysky.... 😅 - bambi po kolkych mesiacoch ti zabral?

mili78
7. sep 2010

a mne dosla mrcha....svina, presne na 28. den 😎 .....a v piatok nasadzujem clostil.....uz to vidim ako pri mojom stasti schytam nejaky ten OHSS 😵

hiva
autor
7. sep 2010

@katkaajurko ... ono vies, ked si podas ziadost a pride ti schvalena, tusim mozes mat IVF az do roka od schvalenia....to ze mas ziadost schvalenu este neznamena, ze musis ist 😉... ja som preto myslela, ze sak podat ju hned, nech to papierovo mate a potom ked sa rozhodnete, aspon nebudete musiet cakat 6 tyzdnov 😉

co sa metforminu tyka, tka jasne...len skus...clovek nikdy nevie 😉... bambi, to skor ja som bola proti nemu 😉 😀 ...inak ja stale rozmyslam...mam u seba ziadanku k endokrinologovi na vysetrenie, ale neviem, ci to ma zmysel sa tam objednavat, ked budem brat clostyl....neviete niekto nahodou poradit?.... si myslim, ze asi branie toho clostylu skresli vysledky, ci nie?....a oddalovat IUI kvoli vysetreniu u endo sa mi teda nechce 😠

katkaajurko
7. sep 2010

@hiva fuuuha neviem- clostyl ovplyvni urcite LH a estrogen-ale ci aj ine hormony a ci to vadi to neviem-skus zavolat do centra do labakov-by ti mohli povedat...hm?

hivus jasne- mozeme aj skorej poziadat...ale ked odbery mame 6novembra+4tyzdne do vysledkov je koniec novembra-preto som povedala-ze ked poziadame v oktobri-tak akurat to stihnu schvalit... ale tak jasne - podame ziadost skor - nech to mame schvalene... pojdem tam o mesiac - teda v polke oktobra.... 😉

ak mi bude z metforminu tazko-alebo prehanat-to vsetko prezijem...len nech nepriberiem 😔

katkaajurko
7. sep 2010

baby a este mi doki dnes povedal-ze bohuzial zeny s PCO sa casto spoliehaju na domace bylinky a recepty-ale ze to je zbytocne.... samo o sebe...

ninan2
7. sep 2010

@katkaajurko a preco, ak tie bylinky napr. pomahaju k ovulacii?

hiva
autor
7. sep 2010

@katkaajurko ...co sa tyka prirodnej liecby, v tomto mam podobny nazor ako tvoj lekar 😅 ....ja na prirodnu medicinu, bylinky, rozne salamunstva, akupunkturu a podobne veci neverim 😅 .... raz som podlahla a kupila si Femigard, ale bolo mi to naprd 😀 😀 😀 ...lebo ja som neni moc spolahliva co sa tyka uzivania niecoho pravidelne....velakrat zabudnem, davkovanie len tak od oka....no a tak ani ucinok nikdy nepride 😀

katkaajurko
7. sep 2010

neviem,vraj je to slabe... a ako vidno u mnohych z nas - ovulacia sama o sebe casto nestaci.... a asi tie bylinky to nevedia synchronizovat tak povediac "kompletne..."... ja som napriklad na vyvolavacky nikdy nechodievala.... netrebalo....

katkaajurko
7. sep 2010

a mozno ako doplnok pit alchemilku na sliznicu nemoze poskodit to nie...ale proste bez adekvatnych lekarskych zasahov je to bezcenne...tak som to pochopila...

bambi9
7. sep 2010

@katkaajurko zabral neskutocne rychlo o 2mesiace! jednej babulke zabral do 4mes. Myslim ze krasne cislo ked cakame dlho 😉 a som presvedcena ze pomaha , aj moj dr. 😎

katkaajurko
7. sep 2010

@babmi9 a vedlajsie ucinky? mala si nejake? kolko mg si brala denne?

bambi9
7. sep 2010

katka, znasala som ho velmi dobre.... zacala som 1tabletkou - 1tyzden a potom presla na dve denne.... nemala som nic zvlastne aj ked ma dr. upozornoval... tak som bola z tych stastnejsich.. lebo baby su casto vyradene zo zivota kym si telo zvykne... dolezite je ze som si prvu davala vecer pred spanim, a potom som presla na rano a vecer...

katkaajurko
7. sep 2010

@bambi9 mne kazal doktor po jedle... takze vecer pred spanim hovoris? lebo to asi jest nebudem... 😅 no a ta jedna tabletka bola 500ka ci vyssia davka? mne kazal dve denne a nepovedal,ze postupne zvysit.... 😅