Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9
7. sep 2010

katka, vela tak zacinalo pred spanim... budes spat a nemala by si citit nevolnost... mne sa zda ze ten moj bol 850tka..
telo si ma navyknut najprv na jednu a po tyzdni to lahsie prejde na dve denne.... no ved rob ako ti kazal tvoj dr.

mili78
7. sep 2010

@hiva ...Hivka ja som dnes volala s endokrinologickou a povedala mi, ze ked teraz nasadim Clostil, tak na endo odbery sa mam ozvat az koncom decembra, zaciatkom januara....vraj 3 mesiace kym sa uplne vyplavi z tela von

katkaajurko
7. sep 2010

bambi ale ked mam "len " 500 tak dve denne je 1000 to je skoro ako tvoja 850 - tak to hadam zvladnem 🙂 dam si jednu po jedle a jednu na noc... - juj ha keby tak pomohol.. 😅

bambi9
7. sep 2010

@katkaajurko tak mozno taka mensia davka nebude taka zatazujuca 😉 a hlavne musis verit ze ti pomoze, ja som najprv pochybovala o mojom dr. , ale potom som tomu dala plnu vieru a vyslo to skor nez som myslela 😅
fakt ti drzim palce a hlavne to nevzdavaj 🙂

katkaajurko
7. sep 2010

@bambi9 a ty si v ktorom tt? nemas v pase... a tebe inzulinovu rezistenciu nezistovali? mne nie... ale okrem nej uz hadam vsetko skoro co moze mat za pricinu PCO... a s ktorym hormonom si mala problemy?

katkaajurko
7. sep 2010
hiva
autor
7. sep 2010

@mili78 ... a ktory den sa chodi na odbery?.....lebo ak nahodou nejaky 3 DC, tak to by som snad este stihla....clostyl nasadzujem az od 5 DC....alebo sa chodi na viacero odberov? ...inak uz aj shaarka mi povedala, ze po clostyle treba k endo az po 3 mesiacoch ☹ ...a neviete nahodou, aku dlhu platnost ma vymmenny listok?....ked mi ho doky pisal v auguste, mozem ho pouzit este aj v january?

bambi9
7. sep 2010

@katkaajurko ja som teraz podla poslednej ms 6tt+2 ... ale ovulka nebola 14dc ale 20 😉 mne inz.rezist. nezistoval, mala som vysoky tst ...

katkaajurko
7. sep 2010

hiva sa mi zda ze pol roka ma platnost

hiva
autor
7. sep 2010

@katkaajurko ... dik katka 😉

mili78
7. sep 2010

@hiva ....fuuu tak to neviem Hivus....uz som sice v minulosti bola na takych odberoch, ale nepamatam si uz ktory DC to bolo

katkaajurko
7. sep 2010

ja som brala k endokrinologicke odbery - v dni kedy mi robili HP...tie si pozrela a ine nerobila... cize 3den, 14den a 26 den... tusim

katkaajurko
7. sep 2010

ja som v tych HP mala porobene aj odbery na stitnu zlazu....

katkaajurko
8. sep 2010

dobre ranko, no to mame zase pocasie....

hiva
autor
8. sep 2010

no pocasie asi odraza moju naladu 😠 😠 😠 ...z ovulky asi nic nebolo... zda sa, ze po dlhsej dobe to bude zase anovulak ☹ ... zatial som nemala ani ziadne pichanie vajecnikov takze ovula este nebola 😖 ...no uvidime, ako sa to vyvinie....este ze dalsi cyklus to uz nemusim riesit 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
8. sep 2010

@hiva hivus hore hlavu - je to na porazenie,uz ma to stve fakt aj za teba - tato hnusna sprosta priroda-tak TERAZ ked uz by mohol aj cyklus skoncit sa to flaka a natahuje jak sopel.... ja uz tuto nasu diagnozu fakt zacinam mat plne zuby 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

aspon ze ti dal ten clostyl 2*1 - lebo to moje 1*1 davkovanie bolo na dve veci...podla mna ten minuly cyklus by som ovulaovala tak ci tak-kedze teraz sa ukazalo ze vobec nezabral....

ja som si dala vcera metformin podvecer a uz od vecera pocitujem az do teraz v crevach ako keby sa mi tam voda prevalovala..take pocity ako ked sa vam spusti hnacka - ale zatial sa nespustila...ale to je jasny priznak-takze som sa rozhodla si ho tri dni davat len po jednom a potom si zvysim davku...a tabletky mam na 30 dni - takze o mesiac idem na uzv ze ako vyzeraju vajecniky-ale to som tiez zvedava na to co toto zas bude za cyklus....

mili78
8. sep 2010

ahojte stalice 😉 .....ja mam dnes druhy den mrchu, ale take strasne pichanie v pravom vajecniku, ze sa idem zblaznit...som rano nevedela ako sa mam posadit vo vlaku...som sa skrucala ako husenica....to je asi blbost, zeby bola ovulacia pocas menzesu, ze ano?

hiva
autor
8. sep 2010

@katkaajurko no prave 😠 ...flaka sa 😠 ...ale tak tentokrat mi to az tak nevadi...cim neskor pride ovula, tym viac dni budem na dovolenke bez mrchy 😀 😀 😀 ... sa len bojim, aby sa mi uz sama nespustila mrcha este teraz 😠 ....a jasne ze som nasrana, ze ovulka nechodi....brala som to ako poslednu sancu na prirodzene otehu a nejak tajne som dufala, ze by to mohlo klapnut 😅 ....ale ked nic, tak nic....apson budeme mat dvojicky z IVF 😀 😀 😀

@mili78 ...ovulka asi nie....mna tiez zvyknu z casu na cas boliet vajecniky hocikedy....aj pocas mrchy.....mozno sa len restartuju a chystaju na novy cyklus 😉 😀 😀 😀

katkaajurko
8. sep 2010

@mili78 je to skor nepravdepodobne..aj mna pobolievaju vtedy... no sem tam sa moze stat ze je ovula cez mrchu ale to su take vynimky ako ihla v kope sena

aaaa jasne budu dvojky a basta- to je osud 😉 🙂 a presne - pojdeme na IVF a na prvy sup sa podari!!!!! som sa prave rozhodla 😠 😉 😵 😵 😵

hiva
autor
8. sep 2010

@katkaajurko ...katus.,..presne tak....ja ani s nicim inym neratam 😉.... podari sa na prvu supu a hotovo 😀 😀 😀 ... a budeme mat vajicok habadej....dame pomrazit......a po roku - dvohc pojdeme uz len na KET a tiez sa hned zadari 🙂....my prejdeme tomu blbemu PCO cez rozum 😉 😀 😀 😀

tatranka111
8. sep 2010

ahojte 🙂
tak ja som dnes 49 dc a mrcha stale nikde......no akože dnes sa niečo spustilo ale len kvapka 😔
inač skušla som už aj testy pred par dnami no a na jednom mi vyšiel skoro neviditelný duch na druhom to bol taký normalny duch a na tretom už nebolo vobec nič........a verím tomu, že tehu určite nemožem byt, lebo posledný bol mamatest a ten je celkom spolahlivý......podotýkam všetko bolo v limite......ak budem mat čas tak odfotím a hodím to sem

hiva
autor
8. sep 2010

@tatranka111 ...preco nie?....moze byt aj tehu 😉 ....jeden test nic neznamena 😉....pockaj den, dva a testuj znovu 😉....mierne spinenie na zaciatku tehu je viac menej bezne 😉 ....to by bola super pecka, keby sa Vam to podarilo 😉.....nakoniec by si na tu laparku ani nemusela ist, co? 😵

danielkabn
8. sep 2010

čaute baby,tak som sa dnes vrátila z nemocnice,včera mi robili to hsg a výsledok ma vôbec nepotešil ☹ ☹
Mám nepriechodný pravý vaječník a doktor mi povedal,že o mesiac laparka a keď sa ho nepodarí spriechodniť,tak pôjde von 😖 😖
Tatranka,držím palčeky 😉

katkaajurko
8. sep 2010

@tatranka111 fiha to je teda zvlastne 😨 no uvidime dalsie dni!

a inak kedy ta caka laparka?

katkaajurko
8. sep 2010

@danielkabn- tak uvidis co ta laparka-ja tomu usg az tak velmi neverim-a zas hlavne ze ten druhy je oukej! neboj sa! inak presne toto som pisala - ze naco preboha ludi nutia ist na to hsg - ked aj tak hned nato ich nasupuju na laparku...keby si isla hned na laparku-mas to aj za sebou.... nechapem tomu fakt...

danielkabn
8. sep 2010

Katuš,nemohla som ísť na laparku,lebo som prechladnutá,a to by som musela čakať zasa ďalší mesiac,aj keď teraz je to v podstate to isté..no ja som to videla na tom rengene,jeden vaječník bol biely a druhú čierny.. 😖 😖

tatranka111
8. sep 2010

nieje to velmi vidno je to iba duch, ale bolo vidiet trošku krajšie už je to kus vyblednuté....tento test som robila pred 5 dnami

tatranka111
8. sep 2010

a tento pred dvoma dnami..........tento je mamatest

tatranka111
8. sep 2010

baby tu laparku som odložila........skusim ešte bylinky, kedže toto som ešte neskušala
pri mojom štastí ma zase nevezmú pre chorobu.....konkrétne pre nádchu 😀

katkaajurko
8. sep 2010

a to predchadzajuce bol aky test...? ja tam toho ducha vidim...

inak tu laparku by som neodkladala ak budes zdrava.... to je skoda...si myslim....