Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
30. sep 2010

@amarena ...ale ved toto nie je az taky problem, ktoreho by si sa mala bat......teraz je uz na to tusim standardny postup a nebyvaju s tym uz problemy 😉 ....z toho sa urcite stresovat nemusis 😉 🙂

mili78
30. sep 2010

@amarena ....Amarena tak tohto sa desím aj ja...pretože ja mam AB Rh+ a priateľ A Rh- a tiež som sa dočítala, že tieto dve skupiny k sebe nepasujú ☹

katkaajurko
30. sep 2010

@hiva hivus jasne!!!!! MUSI to prve vyjst!!! proste mus!!! nech nas pan boh alebo kto to hore riadi uz netrapi tolko.... nase babo by uz malo 8 mesiacov....

amarena-ja tiez uz som pocula-ze vedia lekari ako tuto situaciu zvladnut-toho sa neboj

vendulak
30. sep 2010

@katkaajurko Katko my taky měli víc jak před rokem španý spg, ale taky už jsme ho vylepšili do normo 🙂. Takže i u nás je ten hlavní problém asi PCO. Ale tvoje úvaha mi zní logicky, když už jste tolikrát ovulovali a nic... A moc dobře rozumím tvému pocitu. Taky sem vždy optimistická když se něco děje, když máme alespoň šanci, naději 😵. Zatímco když se nic neděje tak na mě padají hrozné deprese ☹, z toho jak moc dlouho už se snažíme a jak dlouho to ještě může trvat ☹.
A kdy by jste šli do IVF? Hiva má pravdu, vám určitě IVF vyjde!!! Budu sem koukat a držet vám mooooooc palce! 😉
@hiva Hivi tak já zase IUI docela věřím, když jsme po něm po dvou letech otěhotěli 😅. Teď jen se k němu zase nějak dopracovat s mími línými vaječníky a folíky... 😒. U mě bývá vždy 13DC ještě brzy, ale uvidíš jak u tebe! Na pondělí budu držet palce!!! 😉
Jééé a dva Closty...po tich my otěhotněli. Nejdřív jsem měla jednu, ta nezabrala. Pak dvě a to byli naše dvě IUI. A po potratu jsem měla poprvé zase dvě a nic. Pak tři a folíci trochu rostli, na každém vaječníku jeden, ale pak se zastavili na 13mm 😒. Tak teď už budu mít čtyři, dávku 2-0-2 a k tomu ten Metformin. Navíc nevím čím už bych to měla ještěˇpodpořit, aby jsme konečně zase ovulovali, tak sem teď hodně hledala a četla na internetu a budu k tomu zobat ještě mateří kašičku, kterou si jdu zrovna dnes vyzvednout do lékárny a taky čaj z červeného jetele. Tak uvidíme, zase budu jak apatika 😀.

Hivi moc mě mrzí že i vy jste měli MA, já si na to pamatuju ☹. A víím jaké to teď je. Už před otěhu a potratem jsem snažení brala dost těžko po tich dvou letech, ale teď po potratu je to snad ještě mnohem těžší...a čas tak hrozně letí...

hiva
autor
30. sep 2010

@mili78 ....to ze mas RH+ je OK....v tomto pripade tusim nezalezi aky skupinu ma manzel.....problemovy rpipad je, ked je matka negativna, tak ako amarena....lebo tym ze je negativna, povazuje pozitivne RH za nieco nove, proti comu bojuje.....ale ako som pisala, myslim ze na to je uz stadnardna liecba a nestava sa uz tak casto, ze by to bol problem a viedol k potratom tak ako to bolo v minulosti 😉

mili78
30. sep 2010

@hiva ....Hivka nemyslela som zrovna potrat, ale skor poskodenie plodu...raz bola taka relacia a bola tam jedna rodina, mali postihnuteho synceka, okrem mentalneho postihu mal rázštep chrbtice a vodnatielku a vravela, ze je to preto, ze s manzelom maju krvne skupiny, ktore sa spolu neznasaju.....no a vtedy som o tom dost počitala na nete a tiez tam bolo o tom, ze ta moja AB sa neznasa s A.....tak neviem....ale nad tym som sa uz prestala trapit.....teraz ma trapia tie hnusne PCO vajecniky....a to, ze clostil a pregnyl mi boli na dve veci ☹ ....a teraz neviem co dalej....doky ma silou mocou posiela uz do centra....ale mne to pripada tak, ze im ide len o to, aby dotlacili cloveka k tej najdrahsej variante....IVF a nic ine....lebo z toho maju najviac lovášov ☹

hiva
autor
30. sep 2010

@vendulak ...no to mas uplnu pravdu....teraz po potrate je to este horsie....hrozne mi to narusilu psychiku.....predtym sme sa trapili snazenim, ale tak brali sme to tak, ze raz to vyjde a bude to.....no a ked sa po dvoch rokoch podarilo, boli sme v siedmom nebi....navyse test vysiel pozitvny 18-teho decembra, takze sme mali uzasne vianoce.....zial po novom roku prisiel sok 😢 😔 ....tak teda uvidime, ake vianoce budu tohto roku.....tajne dufam, ze minimalne tak dobre ako tie minulocne a ze radost z nich vydrzi ovela dlhsie 😵

....ja na IUI moc neverim.....tiez som mala uz kopu ovuliek a nic z toho.....ako naposledy mal manzel otrasne vysledky zo spermiogramu, takze v tom by IUI mohlo pomoct, ale ja to skor beriem tak, ze IUI je zhruba ta ista sanca, ako ked sa snazi zdravy par.....takze nejake extra vyssie sance jej nedavama.....ved ani zdravemu paru sa nie vzdy podari na prvykrat 😅

no a my uz mame ziadost na IVF podanu, uz by snad aj mala byt schvalena, takze my chceme uz dalsi cyklus rovno IVF 🙂

katkaajurko
30. sep 2010

@vendulak tak mas to tazke aj ty... ja viem ako moc.... je to hrozne nespravodlive toto....

no my podame teraz ziadost ,tak ratam ze december-januar stimulacia.... neviem no... to aj od cyklu zavisi...

vendulak
30. sep 2010

@mili78 Mili mrzí mě že ani tobě Clostík nezabral ☹. Ale jinak musím nesouhlasit s tvým názorem na CAR! My tam chodíme už to teď bude rok. A za tu dobu nám ještě nenavrhli IVF a do ničeho nás netlačili. Vlastně jsme tam ani ještě nikdy nic neplatili. Jen léky v lékárně. A naopak mě to že jsme šli do CAR hodně moc pomohlo. Zase mi to dalo takovou novou naději. Jsou tam odborníci, kteří se na tohle fakt specializují, znají to a snaží se ze všech sil pomoci. Je tam dobré prostředí a všichni jsou tam moc hodní, já si je nemůžu vynachválit 😵.

@hiva Jo jo přesně tak sem to brala já. Ze začátku jsem se snažila si i říkat, že když už se jednou podařilo tak se nám podaří znovu. Ale čím víc čas utíká tím, je to snad horší a horší 😒. Tak my měli zase takové krásné Velikonoce a přítelovo narozeniny, ohromné štěstí 😵. A pak také přišel šok. Obrovský. A my měli mít termín 13.12. takže já se vánoc trochu spíš bojím. Jak to zvládnu, že teď už jsme měli mít miminko u sebe ☹, kéž by jsme ho do té doby měli aspoň v bříšku 😵. Ale fakt je že tomu už asi nevěřím ☹.

A je super že IVF budete mít tak brzy! 🙂 Váš problém je taky jen PCO nebo ještě něco? Ono je to takhle super, že budete optimističtější i při tom IUI když budete vědět že když to nevyjde máte obrooooooovskou šanci příště! A ta určitě vyjde!!! 🙂 😉

katkaajurko
30. sep 2010

my teraz kupujeme nove auticko lebo stare / 16rocne 😀 / dosluzilo... a vyberame medzi dvomi a jedno ma mensi kufor..ale uz som taka rezignovana-ze sak naco nam je velky kufor-ked kocik mozno ani nebudeme nikdy potrebovat.... 🙄

vendulak
30. sep 2010

@katkaajurko Katko takhle nepřemýšlej!!! 😉 To nemůžeš!!! 😉
Vidíš to a já mám auto celkem nové, jsou mu 4 roky. Bylo kupované úplně nové, máme najeto ani né 40 000km. A zase přemýšlíme co budeme dělat pak, protože máme malý kufr 😀. Pokukuju po všech kombících kolem 😀.
Můj sen je Peugeot 307 SW 1.6HDI panorama 😀. Nebo pokud bych snila ještě víc tak to samé v 308 😀.

katkaajurko
30. sep 2010

@mili78 mili ani ja neushlasim s tvojim nazorom na car, ja viem vela sa toho napisalo,nahovorilo...ale myslim-ze prapovod takych reci je v tom-ze ak to doktor zene odporuci rovno a ona na to nie je pripravena -tak to tak v duchu odmieta si pripustit-ze je to asi jedina moznost na uspech-ze obvini car zo zdieracstva penazi....

ja si myslim od zaciatku aj podla toho co mam nastudovane-ze doktor skusil co sa dalo-ale ked nevidi dovod otalat a zvysit nam sance na otehotnenie - nebude to zamerne natahovat..ja som za ten pristup vdacna.... cim dlshie je psychika vystavena neplodnosti-tym podla mna horsie...aspon pre mna... cakat dalsie mesiace by bolo vycerpavajuce... a uspech IVF tiez zavisi aj od veku pacientky...preto si chcem tutu "sancu" cim skor- nie ked budem mat viac zostarnute vajecniky....casto je IVF posledna stacia pre zenu- podla mna by to malo byt opacne...treba to skusit...a ked nic - na prirodzene skusanie zostane ten zvysok...do prechodu....

mili78
30. sep 2010

Vendulka....mne clostil zabral, vajko sa utvorilo.....ale myslim,ze to je asi tak vsetko....nemam pocit, zeby som bola tehotna...v pondelok mam dostat ms
Vendulka+Katka....ja som pisala len svoj nazor, svoj pocit, ak vy mate iny pocit z toho, tak vam ho neberiem....ale aj ja by som si radsej vyskusala IUI tak ako ste si to skusili vy....a nie aby mi hned niekto povedal, ze iba IVF moze pomoct ☹

hiva
autor
30. sep 2010

@katkaajurko ...nebud blba 😉....ved NAM to IVF vyjde a budeme mat babatka 😉 ...sto pro......nevzdavaj to ☹ ...hlavu hore 🙂

@vendulak ....u mna je PCO asi hlavny problem (hlavne asi obezita a zvyseny testosteron) ...ale tak v poslednej dobe som mala ovulku...vlastne od laparky pre rokom....a po tehu mi tiez zda sa ovulka nabehla....ale tak nepodarilo sa za 6 mesiacov od MA, tak uz nechceme viac cakat....a k tomu potom manzelov zly spermiogram .... to to asi zabilo a sme sa rozhodli, ze viac cakat nebudeme.....chceme IVF a hotovo.....a v centre na nas kukali jak na telata....ze preco hned IVF....ze su aj ine moznosti.....ale tak sme povedali, ze uz nechcem viac cakat.....ale kedze sa ziadost na IVF schvaluje aj 6 tyzdnov, tak sme sa dohodli, ze skusime dovtedy este IUI....a tak sme tu 😅
@mili78 .... ja by som sa nebranila tak tomu centru..... chod, uvidis co ti odporucia.....aj ked tam pojdes, nic nieje zavazne a do nicoho ta nutit nemozu.....dokonca aj ked mas uz schvalenu ziadost na IVF, nikde nie je napisane, ze na nu musis ist 😉.....vsetko je len na tvojom rozhodnuti .... ake ked uz tvoja doktorka nechce s tebou nic dalsie robit, tak radsej fakt rychlo utekaj do centra.....tam su odbornici 😉 ... anemylsim si, ze im ide o prasule..... v nasom pripade nas dokonca este odhovarali od IVF 😉 😀

hiva
autor
30. sep 2010

@mili78 ...to ze ta posiela do centra este nemusi znamenat rovno IVF.....ved v centre robia aj IUI 😉 ...mne aj Katke ho robia tiez v centre 😉 ....tak neviem preco sa tomu tak branis 😕

katkaajurko
30. sep 2010

@mili78 mili jasne,ja to nemyslim v zlom- ja len ze v centre nerobia len IVF...ved my sme tam uz od maja a zatial sme na zaidnom neboli...IUI mi robili v centre..ja myslim,ze na vsetky metody su tam lepsie vybaveny-tak celkovo...urcite ked ivf este entreba a je vysoka % sanca na uspech inak-tak to aj tam robia inak....

katkaajurko
30. sep 2010

@hiva takze si mame kupit radsej auto s vacsim kufrom? do toho mensieho by sme malicky kocik "vraj" narvali... no keby boli dvojicky tak ani naaaahodou 😀

hiva
autor
30. sep 2010

@katkaajurko ...jednoznace s velkym kufrom 😉 ...my toto tiez budeme coskoro riesit....no a u nas treba fakt megakufor, lebo my tie dvojicky budeme 100% mat 😀 😀 😀

vendulak
30. sep 2010

Holky takhle jsou správný úvahy 😀. Kdybych si já měla dnes vybírat auto tak jdu taky do velikééého kufru! 😀 😉

@mili78 Mili já taky vůbec nerozumím tomu proč se CAR tak bráníš? 😕 Tam opravdu nenutí hned do IVF!!! Nám tam taky dělali obě IUI! A taky si myslím, že tam jsou na to mnohem lépe vybaveni! A fakt oni tomu všemu rozumí a snaží se pomoct! A nám to tam moc pomáhá i psychicky! 😉

katkaajurko
30. sep 2010

no asi to s tym vacsim kufrom vyhra 😀 ale je trosku drahsie...no ale tak uvidime v sobotu ideme pobehat automobilky

hiva
autor
30. sep 2010

inak akurat mi volali v centra.....mame schvalenu ziadost na IVF 😵 😵 😵 😵 ...JUPIIIII.....tesim sa.....a som sa aj hned objednala k doktorovi na buduci stvrtok.......takze po tomto IUI pojdem rovno na IVF....vypytam od neho recepty ne injekcie a bude 🙂 🙂 🙂

kaciatko81
30. sep 2010

ahojte, trochu sa vam sem zamiesam... @vendulak ja som mala termin 21.12. a tiez sa bojim vianoc 😔 ked nereagujes na clostil, skus sa spytat na injekcie, pisala som ti to aj do ip... mala som rovnaky problem...
@mili78 podla mojich skusenosti, pokial mate v poriadku spermiogram, nikto ta do ivf tlacit nebude. mna presviedcaju na iui este aj teraz, ked mam uz len jeden vajickovod... a myslim, ze centru sa tu povodne branila skoro kazda 😉

hiva
autor
30. sep 2010

@kaciatko81 ...ahoj Kaci....ako sa ti dari?...podla tvojho prispevku teda tiez ziadna slava ☹ ...ale tak nic nevzdavame, nie?....bojujeme dalej 😉 ...a inak o akych injekciach pises?.....to je clostyl aj v injekciach? alebo sa pouzivaju tie, co aj na stimulaciu na IVF?

kaciatko81
30. sep 2010

@hiva ale nie, mam sa fajn 🙂 mam za sebou dve laparky, dva stopnute cykly s clostilom, jeden cyklus s clostilom s iui, dva s merionalom s iui, hematologiu s nie velmi potesujucim vysledkom-ale aspon viem na com som... teraz som mala pauzu a zvazujem, co dalej... dobre je, ze viem, ze mozem otehotniet...a pisem o injekciach merional, ano v podstate sa pouzivaju aj na ivf. clostil je v podstate latka, ktora "povzbudzuje: organizmus k tvorbe vlastneho fsh a lh (ak si dobre pamatam), v injekciach ho priamo dostanes... potom su injekcie ako napr. gonal, ktore uz obsahuju myslim len fsh...

mili78
30. sep 2010

na CAR skor nie je pripraveny moj priatel ako ja...Kaciatko na spermiograme este nebol, brani sa tomu...poznas to, tie silacke reci typu, ze on je v poriadku a tak....jemu je jedno ci dietatko bude alebo nie...stale mi vravi, ze on ma lubi a bude lubit aj ked dieta nebude...on ma k tomu taky racionalny postoj...to ja som ta, co by behala po lekaroch a bylinkaroch....no uvidim, ak dostanem v pondelok ms, tak sa mam ozvat dokymu a dohodneme dalsi postup

vendulak
30. sep 2010

@kaciatko81 Kaciatko já počítám s tím, že pokud na Clost dál reagovat nebudu tak mi ty injekce doporučí 🙂. Jen to asi chtějí ještě zkusit něčím né tak násilným když už tak jsem jednou otěhotněla. Kamarádce z našeho CAR taky pak dali injekce na IUI. Já se injekcím rozhodně bránit nebudu, pokud by měli pomoct. Ale zatím věřím lékařům v CAR 🙂. Oni určitě ví co dělají, jsou to odborníci. A už jednou nám k otěhu pomohli 🙂. Takže tak 😉.
A věřím, že i pro tebe to bude moc těžké ☹. Pro všechny z nás je to hodně těžké ty Vánoce ☹. Kéž by jsme už aspoň byli zase těhulky, že? 🙂
A jak se tedy teď snažíte vy? 😉

@hiva Hivi nééé přímo Clostil v injekcích není 😀 😉. Té kamarádce z našeho CAR dali jako první Fostimon, a pak myslím Puregon. Jsou to ty samé injekce jako na IVF 😉

hiva
autor
30. sep 2010

@kaciatko81 tak teda dobre bojujete.....len tak dalej...uspech coskoro pride....drzim palce 😉

inak hemato ani ja nemam najlepsie... sice na hemato mi povedali, ze v mojom pripade asi nebude treba pichat injekcie cele tehu, ale moj gyndos mi povedal, ze on mi ich aj tak nasadi....ze nebudeme riskovat dalsi MA....nech si ti hematologovia hovoria co chcu 😀 ....takze moje cele tehu bude asi od injekcie k injekcii....najprv stimulka a potom kvoli krvi 😒 ....tak ale co by sme nevydrzali pre tych nasich drobcov, nie? 😅

a inak preco 2 laparky?...a preco ti vlastne zobrali vajickovod?

kaciatko81
30. sep 2010

@vendulak v pohode, len som ti napisala svoju skusenost... ako som pisala, mala som teraz pauzu a teraz sa rozhodujem ako dalej...
@hiva ja mam napisane injekcie priamo od hematologicky... od zaciatku stimulacie, po koniec sestonedelia... prvu som mala diagnosticku, druhu kvoli mimomaternicovemu, preto aj ten vajickovod

hiva
autor
30. sep 2010

@kaciatko81 .... ☹ ... to je mi luto toho mimomaternicoveho ☹ ...si si uz teda tiez presla kadecim zlym, takze uz je cas aby sa karta na dobre obratila 🙂 ... mne hemato povedala, ze nie je dovod sa bat, ale ze ked budem tehu, nech pridem znovu a vysetri ma a prehodnoti 🙂 ...ale tak ja mam nastastie len jednu mutaciu MTHFR....ale podla gyndosa radsej nebudeme riskovat a nasadime injekcie....vraj to konzultoval s nejakych jeho kolegom hematologom....tak uvidime....nezostava mi nic ine, iba mu verit 🙂

erickaa
30. sep 2010

@mili78 ahoj mili, nedá mi neregovať na tvoj príspevok..Je veľmi pekné od tvojho priateľa, že ti vraví ako ťa ľúbi a bude ťa ľúbiť aj bez bábätka 😉 To sa mi páči. Veď predpokladám, že všetci naši chlapi nám to hovoria.. Ale v tom prípade nerozumiem jeho postoju, že nechce ísť na spermiogram a bráni sa CAR-u. Samozrejme vás nepoznám, ale nepríde mi to ako správny postoj, hlavne keď vie, ako ho ľúbiš a po bábätku s ním túžiš a hlavne, že spermiogram je koniec koncov veľmi príjemné vyšetrenie..hlavne, keď sa k nemu pripojíš 😀
Môj priateľ mi sám navrhol, že pôjde na spermiogram, sám od seba..hneď vtedy, keď som sa dozvedela, že mám PCO..kvôli tomu, že vedel, že to nebude s nami jednoduché a hneď chcel vedieť ako je na tom on. Vlastne bol sám strašne zvedavý ako sú na tom jeho bojovníci 😀 A 3 mesiace mi drankal uši, nech ho už objednám, ja som ešte čakala, či motyka nevystrelí..
Skús sa s ním o tom porozprávať, lebo toto práveže nie je racionálny postoj.. 😒
A prepáč, že som sa do vás takto zaplietla...