Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
22. okt 2010

@katkaajurko 😵 😵 😵 ... ja to zatial vnimam tak nejak rozpacito.....sa aj teraz trochu bojim, ze co bude a ako.....a najma vecer budem kadit bobky, ked sa budem mat pichnut 😖

ale tak uvidime, ako bude.....dnes som sa uz dohodla s mojou kamoskou, co robi v GynFive emriologicky, ze si nas s krpcami vezme pod patronat 😀 😀 😀 ...tak aspon budem mat pravidelne infosky, ako sa mojim krpcom bude darit pod mikroskopom 🙂

inak som bola vcera vyburana.....oni totiz ponukaju aj geneticky test na choroby na embrijka.....ze mozes predom zistit, ci nehrozi downov syndrom, alebo telesne postihnutie......ale je to brutalna palka.....1500 EUr za toto 😖....ako chvilu som nad tym uvazovala, ale tie peniaze to je strasna palka aj na mna, co si kupujem tehu testy za 20 Evrov 😀 😀 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva ty tam poznas emryologicku? nooo tak to mas super 😵 ano ja viem ze sa to robi - ale je to faaaaakt ze drahe 😒

irsina83
22. okt 2010

@hiva moja tesim sa a drzim palce mooocccc, moja tak to si nevidela co ja mam za brucho, nhy mi trochu schudli a aj rit ale brucho jak vodna postel 😀
@katkaajurko aj tebe velmi drzim palceeee. deticky by mali mat zeny ako vy s hivou, budete proste super 😉 musi vam to vyjst, drzim palce a verim ze to zmaknete 😉

katkaajurko
22. okt 2010

@irsina83 si zlata - dakujem 😵

chlpacik
22. okt 2010

čaute kočky! Vidím, že ste veľa ani nezapísali, len pouhééééééééé 4 strany 😀 😀 😀 , no tak sa priznám, že len medzi riadkami som Vás prelustrovala, tak @mili78 dúfam, že sa ten Tvoj rýchlo spamätá. 😠

katkaajurko
22. okt 2010

@chlpacik cau,pekne si docitaj secko 😀

chlpacik
22. okt 2010

@katkaajurko to akože za trest, či odmenu, že som tu nebola?😀 😀 😀 no zbohom, radšej si nepredstavujem, čo by sa udialo za týždennej absencie tu 😀 ... V podstate ste ma aj tak nepotešili, lebo žiadna tu nenapísala, že sa to PODARILO, a to by som si takú radosť tu hneď všimla 😀 😀 😀 . . .
A KATUŠA počúvaj, čo to všetko teraz užívaš???

katkaajurko
22. okt 2010

@chlpacik jak vsetko? len metformin teraz

no za trest 🙂 😉 ale hiva sa posunula o krok vpred-od vcera stimuluje na IVF 😵

chlpacik
22. okt 2010

@katkaajurko fííííííííííha 😉 . . .a metformin pomáha aj ovulke? či ako? som myslela, že aj clostik aj metformin berieš...

katkaajurko
22. okt 2010

@chlpacik meformin ano - niekomu ano...to zavisi...vies ako... ale clostyl neberiem teraz uz vyse mesiaca (ale z minuleho este trosinkupozostatkov mohlo byt v tele...ale asi skor nie...)

chlpacik
22. okt 2010

@katkaajurko ja žasnem nad postupmi lekárov, ja som clostik nebrala, ale ako vnímam situáciu, ani moc nezaberá(aspoň čo tu píšeme)...ako dlho ešte máš užívať metformin? A čo po ňom? Aký je Tvoj ďalší harmonogram? 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@chlpacik meformin minimalne do vianoc... uvidi sa ako sa spravaju moje vajecniky... v pondelok idem na endokrinologiu a 5teho ideme do prahy na reprodukcnu imunologiu, vysledky potrvaju mesiac - takze v decembri podla vsetkych vysledkov sa rozhdne kedy IVF , dovtedy bude aj ziadost schvalena... takze dovtedy len vysetrenia,metformin a doma skusanie (co je v mojom pripade na 99 zbytocne...)ale tak uz som zmierena,vyrovnana v tichosti si pockam dalsie mesiace... 😅

katkaajurko
22. okt 2010

@chlpacik inac moj doktor mi sam nazaciatku povedal-ze on nema rad clostyl ako liek... ze nie je dobry.... 😔 😅 vraj casto aj ked zaberie a zena otehotnie - nejaka jeho "spatna" reakcia zapriciny nasledne abort...takze ja fakt neviem,jeden povie tak,druhy tak.... 😅 🤐

katkaajurko
22. okt 2010

a myslim,ze statisticky ma lepsie vysledky metformin ako clostyl....

chlpacik
22. okt 2010

@katkaajurko a to až do Prahy? Prečo? Tu to nejde? Inak sa už zmierujem aj ja, že čo ma čaká. Ale aspoň budem múdrejšia, Hiva bude hneď maminou, za ňou ideš na MD TY, a potom sa tu budete chodiť venovať Nám, ktorých celý ten dlhý cyklus ešte len čaká. Už budeme v obraze, čo, kde, kedy a kam 😀 😉

hiva
autor
22. okt 2010

@irsina83 ...ahoj kikus 🙂 ....dakujem pekne....snad to konecne klapne 😅 😵 ....no a co sa brucha tyka, myslim ze na mna nemas 😀 😀 😀 ....a keby aj, ty si predsa uz mamina a brusko je z tehotenstva 😉 ....teda aspon to mozes pouzit ako dobru vyhovorku 😀 😀 😀 ...zatial co u mna je jasne, ze ho mam vyzrane 😖 😀 😀 😀

hiva
autor
22. okt 2010

juuuj....prave som si sama pichla prvu injekciu v mojom zivote 😖 ....ako nebolelo to, ale moc sa mi to nepodarilo....ani nie pichnut, ako skor natiahnut....az ked som skoncila, zistila som, ze mi vo flasticke na dne zostalo pomerne dost tekutiny 😖 ....ale bola to iba taka tekutina na zariedenie prasku....prasok teda isiel cely, ale asi trosku koncentrovanejsi.....tak snad je to OK 😅 ...a inak manzel pri tom skoro odpadol....ani sa na mna kukat nemohol.....radsej zavrel oci 😀 😀 😀 ....tak si teda fakt neviem predstavit, ako by mi to pichal on 😀 😀 😀

irsina83
22. okt 2010

@hiva moja ja zerem furt a vyhovaram sa ze na mlieko 😅 vsak ked mi chuti co sa zabijem 😅 moja brucho mam ako v 20tt co mam fotku v albume a to neprehanam 🙂

hiva
autor
22. okt 2010

@irsina83 ale aspon mas dobru vyhovorku 😉 😀 😀 😀 ... ja sa teraz vyhovaarm na hormony 😀 😀 😀 ...ale tak prave tlacim do hlavy rozky so sunkou....tak zeby preto brucho rastlo? 😕 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
22. okt 2010

@chlpacik no do prahy lebo len tam to robia kompletne ....

a baby jaa som tiez tlacila-otvorila som si velku Milku vecer...pred telkou,ja sa prave vyhovaram na tazky tyzden za mnou 😀

@hiva neboj,druhu uz pichnes lepsie a zachvilu budes aka macherka 😉

chlpacik
23. okt 2010

@hiva no živo si to viem pedstaviť ako nešťastne sa tváril manžel 🙂 🙂 , lebo môj keď musí ísť na preventívku, tak si pri odbere ľahne a pozerá opačným smerom, no ako malé decko 😀 😀 😀...ale zvládla si to, a koľko pichnutí máš ešte absolvovať?

@katkaajurko Katka ani nerozprávaj, dúfam, že nebola s celými veľkými orieškami, lebo tú milujem 😅

s tou pažravosťou sa tiež sem tam vyhováram na hormony 😀 😀 😀

katkaajurko
23. okt 2010

@chlpacik tátá to bola s tymi celými orechami 😀

inac baby ja uz zacinam uplne hlupnut- dnes mam ist zagratulovat na svadbu - mam to vo vsetkych diaroch a mne to doslo az teraz uplnou nahodou , ja by som tam normalne nesla.... to iba teraz taky zablesk 😀 ze sak dnes nie je nahodou 23? kokso to by bola hamba 🙄

hiva
autor
23. okt 2010

@chlpacik ....ratam ze minimalne 200 ich bude 😀 😀 😀 ....teraz mozno nejakych 6, az do 4DC, potom zase ine az do 15 DC....potom chvilku klud, a hned ako budem tehu, asi zacnem pichat dalsie kvoli trombofilii az do konca tehu 😒 ...takze tak skoro sa ich nezbavim 😀 😀 😀

a nakoniec vraj pohoda, ze ta vodicka zostla....ona je vlastne iba na riedenie tej ucinnej latky....a kedze ta isla vsetka, tak je to OK 🙂 ...normalne sa uz dnes tesim zase na vecerne pichanie ako si riadne vychutnam manzela 😀 😀 😀... donutim ho pozerat sa 😀 😀 😀

hiva
autor
23. okt 2010

ja milujem taku milku, ze karamel a cele lieskovce....ta je proste uzasna 😵 😵 😵 ...len neviem, ci je aj u nas....ja si ju zvyknem kupovat vo Vidni 😅 😵

chlpacik
23. okt 2010

@katkaajurko no ty si teeeda, ani si sa nepodelila 😠 😠 😠 , ale nevadí, ja si dnes dám Toffifee a už papám dukátové buchty, mňaaam, už som ich dávno nemala 😉 ... heh, no ešte že si si spomenula v hodine dvanástej 😀 😀 😀
@hiva budeš profík, ako narkomanka 😀 , no ale aspoň tá motivácia, že všetko kvôli bábätku, xi chudáčik manžel, až ho ľutujem 😀

chlpacik
23. okt 2010

@katkaajurko Tá SKLERÓZA IDE VEKOM 😀 😀 😀

katkaajurko
23. okt 2010

@chlpacik noo sak keby som to postou poslala postarky by ju vyjedli! 😝 😀

nezjedla som ju celu - este mam aj na dnes ale ako som si obzerala stehna zrkadle-nemala by som veru - od zajtra po piatej nejem 😀 uvidim ako dlho mi to vydrzi 😅 😅 😅 😅
@hiva ty si teda tryznitel 😀 ale ked uz nic ine-nech sa aspon pekne pozera sak aj tak si to vsetko obserkame my zeny 😀

katkaajurko
23. okt 2010

@chlpacik noo ja ti dam vekom, my vykat zacnes ! 😝 😀

chlpacik
23. okt 2010

@katkaajurko ano madam 😀, ale to sa budeš cítiť ešte staršie 😝 😀 , heh do zrkadla sa už ani nepozerám, lebo to by som už nič nejedla, ale ja po dietach môžem skonštatovať, že aj keď som schudla vždy sa váha vráti na pôvodnú hodnotu... Treba nato pevnú vôľu, ja ju nemám 😅
Tú čokoládu nabudúce ani nerozbaľuj, pošli ju v bublinkovej obálke, aby sa nepolámala 😀 a najlepšie prvou triedou, predsa len pôjde až do KE 😀 😀 😉
Jednak budeš mať dobrý pocit na duši, že si ju nezjedla a tým pádom nepriberieš a na druhej strane mi tým urobíš radosť :D

irsina83
24. okt 2010

@hiva hej ale je to ozaj len vyhovorka, vsak kamosky co maju pol roka po porode su ploche, myslim brucho a ja...anyway 😀 drzim ti palce moja, srat na sunky na bruchu hlavne nech sa tam babatku dari 😉 chystas mu postielocku 😀