Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
4. nov 2010

@mili78 oni to tak mozno nazvali-ale treba si precitat pribalovy letak-tam je to jasne napisane ako to je....teda resp.ja som brala "siofor" ale to je metformin....a hladinu cukru mi neznizil-dala som si to skontrolovat z krvi

erickaa
4. nov 2010

@katkaajurko áno viem, že na pco, ale či musím mať okrem toho aj nejaké špeci hormonálne výsledky som myslela... 😕 No, v každom prípade, sa na to spýtam mojej doktorky, čo mi ešte ani nerobila HP ☹ A keď nebude spolupracovať, tak pôjdem k Valkymu tiež 🙂
Ozaj Kati, dnes si koľký dpo? hoď sem grafík 🙂

@hiva jáááj, dnes som už 7 dpo, som myslela, že 6 🙂 Testíky kašlem, počkám si na krv budúci piatok. 😔

katkaajurko
4. nov 2010
katkaajurko
4. nov 2010

@erickaa

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

DPO -1 lebo FF mi ju oznacil zle... bola o jeden den neskor

irsina83
4. nov 2010

@katkaajurko potichucky gratulujem a drzim palce 😵

erickaa
4. nov 2010

@katkaajurko kati, keď dobre vidím, tak 10dpo si mala už pozitívny testík, že? si si robila doma, či to bola krv? Tušim sa dám znova aj ja na meranie...hmmmm

katkaajurko
4. nov 2010

@erickaa ano 10DPO bol slabunko pozitivny ,urobila som si ho doma rano preistotu-lebo ma chytala mykoza a mam doma lieky-co sa nesmu v tehu...tak reku pre istotu.sak aj tak nic necitim a vobec-viem ake mam sance... aj som ho zabudla na wc...ked som si spomenula-ze "idem ho vyhodit" a dat si tie lieky-tak som si isla oci vyocit...neverila som...no kedze mam moznost dat si urobit odbery skoro hocikedy-letela som a nechala si vziat kr...hcg tam bolo...presne 99 jednotiek..a to test bol fakt slabunky.... ale urobili sme este jeden-mamatest a tam to bolo pekne vidno....

erickaa
4. nov 2010

@katkaajurko vidíš, toto je presne ten príklad, že najmenej keď to čakáš, tak sa podarí 🙂 😵 😵
Tak vlastne ani ja na nič nečakám 😀 😀 😀

ninan2
4. nov 2010

Ahojte baby (hlavne @katkaajurko, @hiva),
uz som sem sice dlhsie nic nepisala, ale priebezne citam vsetko co sa deje 🙂.
U mna zatial nic nove, akurat mam vela prace do skoly (posledny rok na vyske), tak moc nestiham.
Esteze aktualne nemam pracu, aj ked idem dnes poobede na 1 pohovor.
V piatok som inak bola u gynekologa, povedal mi, ze ak sa mi nepodari otehotniet do aprila (co bude 1 rok snazenia sa), ze ma hned posle na laparoskopiu kvoli drilingu vajecnikov a priechodnosti vajickovodov.
Ze mi nebude davat hormony (ako Clostik), ak nahodou bude nieco zle z "technickej" stranky. Co si o tom myslite?
A este ze partner by mohol ist na spermiogram dovtedy. Ale kedze mam polycysticke vajecniky (na UTZ) a zvysenu hladinu androgenov, tak je jasne, ze problem je najma na mojej strane.
@katkaajurko srdecne gratulujem k pozitivnemu testu!!! Tvoj BT graf vyzera super, urcite to nevyzera na prichod MS, stale mas pekne zvysenu teplotu. A HCG sa bude postupne uz len zvysovat, uvidis 😉

chlpacik
4. nov 2010

@katkaajurko waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw, taká príjemná správa, pánečku no teeeda BLAHOŽELÁM!!!! Konečne s metforminom a presne dva mesiace užívania a vidíš, nikam nemusíte ísť, žiadne IVF. Už len na seba dávaj pozor, aby si neprexladla, a tak všeobecne, aby sa nič nestalo... 😵 😵 😵

chlpacik
4. nov 2010

@mili78 moja hladina cukru bola v norme, aj inzulin.rezist.napriek tomu to bola prvá možnosť od endošky, ktorú mi navrhla. No hádam sa raz dočkám aj ja. Len tak pre info... menzes stále nikde hmmm.... Bože kiež by to nebolo tým, že neužívam duphaston, ale tým, že sa niečo deje, a mám po vian.darčeku. Nech sú moje prosby vyslisane 😀 😀 😀 amen

slivocka
4. nov 2010

@chlpacik držím ti veľmi palce , bolo by užasne, keby sme všetky mali o darček pod stromček postarané 😀 ja som už dufala minulý rok ,ale to som nevedela ešte že mam PCO ☹ ... ale snad sa to raz podarí každej 😉

ajbka
4. nov 2010

ahoj, dnes som tu precitala o pozit. hcg a hned mi je lepsie, tisko gratulujem....

mili78
4. nov 2010

@chlpacik ....chlpi tebe sa zije....mne to tu nechcu predpisat....ale ja si ho vydupem aj cez mrtvoly 😀

hiva
autor
4. nov 2010

@ninan2 ahoj nina 😉.....mne osobne sa ten pristup tvojho lekara paci 😉... ja som s mojim lekarom isla na to rovnako 😉.....najprv pozriet, ci nie je technicky problem a az potom zacat s hormonalnou liecbou 😉..... a u mna zda sa ten technicky problem bol, lebo 3 mesiace po laparke som bola tehu 😉 .....takze podla mna je to celkom dobry pristup 😉 ....je to vlastne jeden z moznych pristupov....zavisi, ako to ty citis 😉 .... i ked zas sa mi trosku nepaci, ze ta chce nechat cakat do aprila 😒 ...merias BT? mavas ovulaciu? (sorry, ale nejak som zabudla) 😅 ....ak nie, je to cakanie 6 mesiacov v celku zbytocne 😉 ....bud by som teda chcela laparku co najskor, alebo medzicasom ste mohli kludne skusit aj ten clostyl 😉

katkaajurko
4. nov 2010

@ninan2 aj mne sa zda pristup lekara celkom ok...aj ked u mna bol v podstate rovnaky a ten prvy rok bol asi zbytocny...mozno by som chcela ist na tu laparku trosku skor...zacat ju vybavovat v januari-nech vo februari je po a uz v marci viete co dalej....

hiva
autor
4. nov 2010

@ninan2 ...ako este iba na doplnenie.... ja som predtym mala este na 3 mesiace HAK na znizenie testosteronu, lebo to bol u mna asi hlavny problem.... a po dobrati som sla hned na laparku.....takze asi to suviselo jedno z druhym 😉 ....prepac, ale uz si nepamatam, ale robil ti aj hormonalny profil? co sa zistilo?....alebo zatial mal iba UTZV nalez?

amarena
4. nov 2010

Ahojte babulky,
no co to tu citam? @katkaajurko, ze supeeeeeeeeeeeeeeeeeer. Moc blahozelam. Tak konecne to tu niekto zlomil. Dufam, ze ta vsetky zacneme nasledovat. 😀 😀 😀 Neboj sa, vsetko dobre dopadne, len sa musis setrit. Pripadne aj taka PN by nebola od veci. 😉 A kedy ides znova k dr?
Takze teraz najblizsie to bude erickaa, po nej hiva a potom my ostatne. 😉 😉 😉

chlpacik
4. nov 2010

@slivocka ahoj, však raz to musí prísť, len si treba počkať na ten poradovník 😉

@mili78 ja vôbec nechápem prečo tento liek Ti nechcu predpísať. 😒

erickaa
4. nov 2010

@amarena si zlatá, ďakujem, že mi tak praješ 😉 Ale my sa snažíme iba "pár" mesiacov, takže ja som niekde na konci poradovníka 🙂

@chlpacik chlpi, urob si testííííík, čo keď motyka...🙂

chlpacik
4. nov 2010

@erickaa myslíš Erička? No ja neviem. Rok sme skúšali, ale to som nevedela, že s duphastonom nemám ovuláciu, a tiež som nevedela, že možno ide o PCOS. Metformin užívam mesiac, nemyslím si, že by mohol mať hneď nejaký účinok. Doteraz som fungovala len vďaka duphastonu, pripisujem to tomu, že ho neberiem preto neprišli krámy. Dnes je 36deň, brucho ma stále tak pobolieva ako pred menzesom. Ešte počkám aspoň týždeň a potom si možno urobím testík, však skúsiť môžem, aj keď tomu vôbec nedávam nádej..
Hehe, neboj poradovník je taký, že Hiva je na prvom mieste teraz, a potom ideme všetky naraz 😀 😀 😀 však chystáte stretko, tak hádam budete tehu všetky v tom apríli 😉 😉 😉

chlpacik
4. nov 2010

@katkaajurko mňa by strašne zaujímalo, či si to manželovi povedala, či to nechávaš na istotu, alebo nejako výnimočne mu to chceš oznámiť 😉

katkaajurko
4. nov 2010

@chlpacik povedala,ked som mala v utorok vysledok z krvi, kukal na mna ako puk - uplne sokovany 🙂 a teraz je na mna hrozne dobry 🙂)
@amarena v stredu mam ist k dr....

chlpacik
4. nov 2010

@katkaajurko treba to využiť, a bude na Teba dobrý počas celej doby tehotenstva 😉 😉 😉 velmi Ti prajem 😵 😵 😵 ...Keby som ja otehu, tak by som to nejaku dobu tajila. By som si to vsetko propravila na vynimocnu chvilu, min. do 11.11.vtedy ma moj meniny, ale neviem ci by som to vydrzala tajit, Ty si už sla do IVF pomaly, takže je to iné. By ta mal na rukach nosit teraz 😵 😵 😵 😵

chlpacik
4. nov 2010

@amarena prípadne ak sa zmení ten poradovník, sa vôbec nenahneváme ani my ostatné 😀 😝 😀 😀

katkaajurko
4. nov 2010

@chlpacik nosi nosi,prosim ta-ja som to ani ten jeden den nevedela vydrzat-co som na tu krv cakala-to bolo jak za trest 😀 a zas som potrebovala psychicku oporu...vies raz uz som potratila a ta psychika je fakt zatazena,takze nepovedat mu a obavy znasat sama-to by bola moja srmt 😅

katkaajurko
4. nov 2010

😀 😀 😀 toto vam sem musim dat

Počas
návštevy na psychiatrickom oddelení sa pýta riaditeľ doktora, podľa akých kritérií
bude rozhodnuté, či niekto bude zatvorený alebo nie. Doktor vysvetľuje: No my napustíme vaňu vodou, dáme kandidátovi lyžičku, hrnček a vedro a poprosíme ho, aby vaňu vyprázdnil. Riaditeľ hovorí: "Aha, rozumiem, normálny človek vezme vedro aby to i...šlo rýchlejšie, že?" Doktor: Pán riaditeľ, chcete izbu s balkónom či bez?

ninan2
4. nov 2010

@hiva @katkajurko
v pohode ze si nepamatate, vsak uz som tu dlho nebola 🙂 Diky za nazor.
No co si od maja meriam BT, tak ovulacia zatial bola vzdy. S tym, ze pocas brania Femigardu 18. az 21. den, bez neho az 26.ty den. A lutealku mavam aj 15 dni. Tento cyklus prave skusam Femi kvapky, teraz som 14 DC a mam uz 8 dni stabilne nizke teploty a zacina mi pomaly aj hlien. Takze to vyzera ze pomaha, uvidime ako to bude dalej.
Myslim teda, ze vzhladom na pravidelnu ovulku je Clostik asi hned brat zbytocne. To radsej asi fakt este chvilu skusat a potom ist na tu laparku. Zbytocne hormony naozaj brat nechcem, a ten driling by hadam tiez pomohol. Inak doktor moje BT grafy videl a pacili sa mu. Dal mi este aj ovulacne testy aby som si to potvrdila aj tymto sposobom.
No a robil mi HP,mam teda mierne zvyseny testosteron (uz par rokov, resp. asi odjakziva), a na UTZ pol. vajecniky. Inak som ale relativne chuda (57 kg na 162 cm) a hladinu cukru v krvi mam skoro podpriemernu. Takze si nemyslim ze v mojom pripade je problem s inzulinom, ako to casto pri PCO byva.

ninan2
4. nov 2010

@katkaajurko heh dobry vtip 😀 , a mne sa veru casto vtipy nepacia 🙂

chlpacik
4. nov 2010

@katkaajurko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉