Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
19. nov 2010

@katkaajurko ze obezita, haha 🙂 Rozdiel medzi A a T tiez neviem, spominaju sa na striedacku oba, tak ci to nebude len nejake synonymum.

katkaajurko
19. nov 2010

@ninan2 sak asi je - testosteron je jeden z androgenov-ale co som bola u endosky-tak volny testosteron som nemala NIKDY zvyseny-neviem kde to nabral.... mozno u nich na odbere mi niekedy vysiel-ale mne hovoril-ze mam praveze vela zenskych hormonov a nie muzskych..... ale sak kaslat na to... liecbu dal a to je hlavne 😉

ninan2
19. nov 2010

@katkaajurko nj... mozno aj ja by som mala ist na endrokrinologiu, ale Janek to nikdy nespominal, treba mat nejaky vazny dovod na navstevu? Alebo sa tam da dostat cez obvodnu? Tu som nevidela uz roky, vobec nebyvam chora, resp. mi stacia volnopredajne lieky vzdy 🙂.

mili78
19. nov 2010

@erickaa ....Eri aj ja ti drzim palce, aby ti to do tretice vyslo 😅

chlpacik
19. nov 2010

Ach, mať tak pri výške 175cm váhu 65-68kg tak som spokojná, ale nemám...len si mrmlem! No neviem ci androgeny a testosteron je jedno, lebo ja mam ist na Kontrolu k endoske koncom decembra a tam sa mi píse ze odber na testosteron celkovy a volny, androstendion, gly, inzulin, kortizol. Takže testost. a androstendion sú dve odlisne veci 😕
.
.Pekný večer babuľky! 😉

katkaajurko
20. nov 2010

@ninan2 dovod je pco - zly HP - pripadne vyskyt stitnej zlazy v rodine. skus si vypytat odporucanku-to je jedno ci od gynekologa alebo od obvodaka....

ninan2
22. nov 2010

Ahojte baby!
@katkaajurko tak to vyzera ze mame stitnu zlazu aj v rodine, mala to prababka, liecila sa na to, a moja sestra zrejme tiez, akurat to zatial neriesila, ale ma rozne problemy. Mama a babka to nemali. Moze to byt takto dedicne?

erickaa
22. nov 2010

dobré ránko..no kde ste všetky, nejako to tu zanedbávate 😝 @katkaajurko už chodí asi do tehuľkovských tém a @hiva asi tiež 😀

ninan2
22. nov 2010

@erickaa hehe, tak chodit tam mozu, ale snad tu na nas teraz nezabudnu! 😨

chlpacik
22. nov 2010

Ahojtee, heh, tak snáď ešte ostanú verné v tejto témičke, však by nás tu len tak nenechali 🙂

@ninan2 môže to byť dedicne. U nás má zvýšenu funkciu mama, najstarsia sestra, a uz aj neter. Ja to chvála Bohu nemám. Ale zato mám PCOS, čo nikto z rodiny nemá. Ja až RAZ budem tehulka dúfam, že budem mať chlapca, nech náhodou nezdedí ženské problémy. Aj keď v rodine sa darí dievčatkám 😀

ninan2
22. nov 2010

@chlpacik hmm no teda... nieco si o tom nastudujem veru, stitnou som sa zatial velmi nezaoberala. O PCO v rodine inak tiez neviem, a tiez mame najma same baby 🙂

slivocka
22. nov 2010

Ahojte, ja sa dnes opäť chystam na foliculometriu v piatok ešte vaječníky "spali"...inak čo sa tyka PCO tiež o tom v rodine nikto nepočul. všetky sesternice už maju detičky a su ovela mladšie ☹ a mamka stale hovori že na ňu sa ocko iba pozrel a už bola v tom 😀 sme 4-ja a ja jedine dievča aj to mam problemy ☹ a so štitnou žlažou tiež nikto nema nič 😨

chlpacik
22. nov 2010

@slivocka no to bolo dobre, ze iba pozrel a uz bola vtom 😀 😀 😀
@ninan2 ja co chodim k endoske, strasne vela zien má problemy so stitnou, no som rada, ze aspon toto nemam, lebo niekto z Euthyroxu pribera, a uz len to by mi chýbalo ku stastiu 😅

slivocka
22. nov 2010

@chlpacik ja som na endoške nebola, ale opytam sa dnes či ma nepošle, pre istotu...teraz bol članok v jednom časopise , príznaky atd. a bolo tam vypadavanie vlasov a ine veci a dosť to na mna sedelo. inak strašne mi padaju vlasy asi rok ale fakt že veeeeelmi... ☹

hiva
autor
22. nov 2010

caute....ja do ziadnej inej temy nechodim......ale nemam zatial nic nove, takze neni moc o com pisat 😉.....v stredu idem na krv, takze az potom sa nieco nove zisti 😉 🙂

ninan2
22. nov 2010

@hiva jasne, tak to daj potom hned vediet ako si dopadla 🙂 A priznaky asi ziadne co?

chlpacik
22. nov 2010

@slivocka s tym padanim to mám taky tak, ale dlhodobo už. Hlavne po umytí a ucesaní mam strasnu hrst vlasov, to sa mi rodina az zhrozi. Mala som strasne huste vlasy, je to uz riedsie, ale klop klop zatial to nie je take strasne. Aj si zvyknem z toho robit srandu, ze som si uz mala odkladat na parochne za tie roky, by ich uz par bolo 😖
@hiva, no ale napisat mozes 😉

slivocka
22. nov 2010

@chlpacik joooj mne tiež manžel hovori že by som mala parochnu už 😀 a ešte na clostile piše v nežiaducich učinkoch že padanie vlasov tak super 😠

chlpacik
22. nov 2010

@slivocka no to mi hovor, moj si uz zvykol, ze vsade nechavam vlasy, ale co zrobim ked tak padaju 😖 ... no ale vraj tehotenstvo ma pozitívny ucinok na vlasy, horsie je to so zubami zase...
.
.a dávam anketu: Kedy ste mali svadbu? Slivocka-september, hiva-december,...?

hiva
autor
22. nov 2010

@ninan2 ...priznaky?....tazko povedat.....prsia ma bolia uz odkedy mam pichnuty pregnyl.....v bruchu sem tam pichnutie, ale take pichnutie sem tam este citim aj vo vajecnikoch.....takze zatial asi nic 😉

@chlpacik ...sak som napisala 😉 😀 😀 😀

slivocka
22. nov 2010

@chlpacik dufam že sa to zlepší tehotenstvom, ked dovtedy nebudem plešata už 😀 prave hovorim kolegynkam že ake to je nespravodlive...8 rokov sme s manželom a stale sme si davali pozor len aby som nebola tehotna...kolko penazí do antikoncepcie zo začiatku a na tehu testy ked mi každy mesiac meškala mrška , keby som vedela že to tak bude , ani by ma to nenapadlo ... ☹

chlpacik
22. nov 2010

@slivocka ja nastastie HAK som nebrala nikdy, ale davali sme si pozor ked som este studovala, tiez sa tomu smejem teraz, ze naco 😨

katkaajurko
22. nov 2010

ahojte, ani ja do ziadnej tehu temy nechodim a ani sa nechystam,pride mi to extremne skoro a neviem,nemam chut.... celkovo dnes mam nervy na prasknutie,dnes som mala rano vela hlienu ale uz aj s oranzovym zafarbenim a viac ako vcera a predvcerom,tak lezim prikovana k posteli a odratavam minuty k lekarovi o 15.30. nemam z toho dobry pocit, kazde rano to mam uz tyzden ale dnes toho bolo viac ☹

slivocka
22. nov 2010

@chlpacik ja som HAK brala velmi skoro, ešte som nemala ani priatela asi od 15tky-16tky do 19tky len kvôli tomu, že som mala nepravidelny cyklus aj 60 dnovy tak ma doktor nahovoril ... teraz by som to nebrala už nikdy. bolo my z toho zle, urobili sa mi cysty v prsníkoch a ked som prestala uživať vtedy sa mi začalo objavovať to hrozne , hnusne ochpenie 😢 ked som HAK vysadila cysty zmizli do pol roka 😕

chlpacik
22. nov 2010

@katkaajurko ☹ no dufajme, ze o neznaci nic negativne, ja sa ta ani nebudem pytat na ziadne veci ohladom babatka, pockam aspon do 25tt, lebo je este fakt priskoro. Tak nám potom ak dojdes od lekara urcite napís, ze cím to je ten hlien.

chlpacik
22. nov 2010

@slivocka kazdy gynekolog na nepravidlny cyklus hneď predpisuje HAK(YADINE, DIANE35,...), mne to moja nikdy nenavrhla, vzdy ma odbila duphastonom 😠 ...Ochlpenie som mala ale vyrazne od mala, takže neviem ci by mne HAK pomohol, al.nie. Teraz je to uz jedno, nakolko chcem babo 😵

ninan2
22. nov 2010

@katkaajurko hadam to nebude nic zle... Janek Ta urcite dobre vysetri, daj potom vediet ako sa Ti pozdava. Tu jeho novu ambulanciu som este nevidela, urcite to tam ma super moderne. A zisti ako je to s tymi gyn. akutnymi pripadmi 😀.

katkaajurko
22. nov 2010

@ninan2 da sa u janeka platit kartou?

ninan2
22. nov 2010

@katkaajurko jasne, vsak pri tych horibilnych sumach 😀

amarena
22. nov 2010

Ahojte vsetky spolubojovnicky,
tak vcera prisla mrcha. Sice trochu meskala, ale som rada, ze sa jej uracilo prist samej od seba a nemusim si davat agolutin.
🙂

@chlpacik
@slivocka, mne tiez dost padaju vlasy, boze snad to nebude tou stitnou zlazou 😨

@katkaajurko. o 15:30 na teba myslime, neboj, bude to v poriadku.
@hiva, ty si doteraz netestla? No to sa mi nechce verit.
@ninan2, ani mi nemame PCO v rodine, to len ja musim byt vynimka.