Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
8. aug 2009

Ufff, tak s tebou je ale komunikácia, Shaarka... furt ma sfúkneš po každej mojej reakcii... ☹

Nikto netvrdí, že to musí byť presne tak... 🙂 🙂 🙂
Ale ja som z toho článku pochopila, o čom je bazalka ako ukazovateľ ovulácie... s touto vedomosťou som sa nenarodila!
A tým "najplodnejším dňom" sa chápe najpravdepodobnejší, vzhľadom na to, že spermie môžu na vajíčko striehnuť 🙂 aj cca 48 hodíní /to sú už ale EXTRAborci .../

Som si myslela, že si tu vzájomne radíme, dávame tipy, zdieľame pocity a skúsenosti...
tá tvoja reakcia bola ako z konferencie gynekológov... 😠

shaarka
8. aug 2009

sara, zbytocne sa hnevas (mimochodom ani som ta nechcela nahnevat)...
odporucam stranku www.merenibt.xf.cz - ta je dokonale prepracovana a kocka, co sa jej takto venovala, chodieva aj sem, na kona. 😉

a mojim prispevkom som ti chcela aj pomoct, aby si sa nespoliehala na vselico, co najdes na nete...
no a este jedna vec: ked sem hodis nejaky link na clanok, tak asi predpokladas, ze to, co je v nom napisane, je pravda. a ostatne baby (ako aj seba) tym padom mozes nechtiac pomylit. 😒

sofia2008
9. aug 2009

caute kocky...dnes je tu nejak mrtvo..trocha sa hrabem na nete a nasla som jeden link o drilingu vajecnikov, teda nie link, ale clanok, je v AJ
http://women.webmd.com/laparoscopic-ovarian-dri...

sofia2008
9. aug 2009

prihadzujem este jeden aj s fotkami
http://www.obgyn.net/displayarticle.asp?page=/p...

sofia2008
9. aug 2009

a este posledny, kde je aj video
http://www.ivf.com/drilling.html

shaarka
9. aug 2009

neeeeeeee, video neeeeeeeee 😀
sa bojim pozriet!

hiva
autor
10. aug 2009

Ahojte....takze u mna sa zazrak nekona 😀 😀 😀

vcera test negativny a dnes zacinam spinit 😅

hiva
autor
10. aug 2009

akurat budem musiet tu laparku nejak prespekulovat ...vychadza mi totiz na 22 - 23 DC 😖 ....nechcem aby mi ju prelozili ☹ ...asi budem musiet merat teplotu, nech viem, ze ovulka nebola a nie som tehu....snad to doktora presvedci, aby ma operoval 😅

shaarka
10. aug 2009

hiva, tak to som zvedava, ze ako sa to riesi v takom pripade, ked by zena mala byt teoreticky DPO a nie len DC... nepytala si sa gyndosa?
a je mi luto, ze sa zazrak nekona... kedy mas tu laparku?

hiva
autor
10. aug 2009

gyndosa som sa este nepytala...a uz s nim ani len nemam dohodnuty dalsi termin.....uz sa mam rovno 2.9. hlasit na prijme v Ruzinove 😅

Uvidim, ako to dopadne....skusim mu brnknut.....povodne som rozmyslala, ze mu dnes zavolam a opytam sa, ze ci by som nemala brat Noretisteron na oddialenie mrchy, ale uz som to asi nestihla....mrcha uz je na ceste a ani tabletky ju uz nezastavia.....takze uvidim, ako to dopadne 😠

hiva
autor
10. aug 2009

no ja som ani nedufala....ale je to zvlastne....tentokrat som nemala ziadne priznaky prichadzajucej mrchy.....a stale ich nemam....ale rano som videla male spinenie.....no co uz.....asi som zblbnuta po tej HAK....ale 31 dnovy cyklus je celkom fajn 🙂

shaarka
10. aug 2009

hiva.
ale mala by si otestovat, vies? spinenie a ani MS predsa nic neznamena.
predoperacne mas? ci netreba ti?

hiva
autor
10. aug 2009

no jasne shaarka.....tehotna pri PCO a este pocas mrchy? 😀 😀 😀

co sa tyka predoperacnych, asi zajtra alebo pozajtra pojdem k obvodakovi a spytam sa, ci treba...lebo iba pred mesiacom mi robil kompletku, takze mozno ich nebude treba....uvidim ....nevies, co vsetko predoperacne zahrna?

shaarka
10. aug 2009

hiva, ani neviem, nikto udava to, iny to...
a prave pci PCO je vsetko take vselijake, ze by som na tvojom mieste testovala. euro a pol si este videla, nie? 😉 😀

hiva
autor
10. aug 2009

jasne ze som videla....aj teraz mam v kabelke este 1 Mamatest, ale nevidim v tom zrovna zmysel......pockam 2 dni ci sa mrcha naplno rozbehne....dnes som videla len tenucke 2 pruzky v hliene, ale zvycajne tak zacina mrcha.....takze ak sa do 2 dni nerozbehne, tak testnem 😉

shaarka
10. aug 2009

uf. to mi odlahlo. 😉 😀
my ideme vo stvrtok na spermio. tak som zvedava, ze co sa zmenilo.
ked nic, tak zakladam fond na IVF. poslem vam cislo uctu.

sofia2008
10. aug 2009

Caute kocky, tak ja sa hlasim s novinou, ze ziadna laparka sa konat nebude..bola som dnes na vysetrenie u primara a povedal, ze mi to nie je treba

shaarka
10. aug 2009

sofi, a preco ti to nie je treba?
si tehu? 😀

sofia2008
10. aug 2009

ale nie, napisem ti ip, ale neskor, mame vela prace v robote 🙂
tehu nie som 🙂

hiva
autor
10. aug 2009

takze nic sa nekona....mrcha prisla v plnej krase....no sak ale ani nic ine som necakala 😠 😀 😀 😀

hiva
autor
10. aug 2009

sofii, aj ja chcem vediet 😉

shaarka
10. aug 2009

sofi, ale super lekar, ked ti videl do brucha a povedal, ze netreba 😀 😀 😀

hiva
autor
10. aug 2009

vsak....takeho by som aj ja chcela....nechapem potom, naco je vobec laparka ked niektori lekari dokazu vsetko identifikovat aj bez nej 😉 😀

shaarka
10. aug 2009

akoze dost sa cudujem lekarom, ktori:
daju Duphaston na upravu cyklus bez toho aby skumali, preco cyklus nechodi
ktori urobia hormonalny profil sposobom, ze odber krvi 1x a hotovo 😀 (to je teda profil!)
ktori v pripade, ze je zena zdrava, neposlu muza ihned na spg
ktori neurobia postkoitalny test
ktori povedia zene s PCO, ktora este nebola tehotna, ze laparku netreba 😉 sofi, toto vysvetli.
a ktori poslu zenu s pozitivnym tehu testom domov, ze na krv nech pride neskor. 😠

hiva
autor
10. aug 2009

shaarka...plne suhlasim....akurat ma zaskocil ten postkoitalny test....to je co? 😅

shaarka
10. aug 2009

to je skumanie, ze ako sa spravaju spermie v tvojom hliene. ci je ok, ci sa v nom mozu hybat a napredovat, alebo umierajuuuuuuu 😀 😀 😀

hiva
autor
10. aug 2009

jaj....uz viem....mne to zatial nerobili...ale bez ovulky je to aj tak zbytocne 😅 ....az ked budem mat ovulku a nepodari sa, potom si ten test vypytam 😉

a sofii, aku liecbu ti navrhol, ked nejdes na tu laparku?

shaarka
10. aug 2009

hej, presne tak - treba ovulu pindulu a potom sa uvidi.
ja som taka nabudena, ze ked dosiahnem prvu ovulku, stopro otehotniem a na tehu teste budem mat nielen 2 ciarky, ale dokonca tri!!! 😀 😀 😀

hiva
autor
10. aug 2009

presne tak to aj ja citim 😉 ....akurat ze ja to necitim na tri palicky, ale na dve fazulky (dvojicky) 😀 😀 😀 ...mne sa podari v oktobri a tebe v novembri 😉

shaarka
10. aug 2009

hiva, hej? 😀
dnes som sa dozvedela, ze otehotnela moja mlada kamoska, nahodne, necakane, zurovala, nema dobreho frajera, bude svadba... :((((((((((( idem sa z toho zblaznit. a moj najmilovanejsi MM (vynimocne) mi povedal, ze ked budu nejake zvysne peniazky (dost pochybujem, ze nebudu), tak nieco zaciname odkladat na IVF 😀 pekne, nie? hned mi je lahsie. 😵