Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9
16. dec 2010

ahojte, ani sem nestiham chodit, len obcas mrknem....

@hiva postrehla som ze ti nasli dovod v stitke...tak snad uz sa vsetko vyjasni a ty sa dopracujes k miminku 😵

ako sa ma katka? vsetko ok??

hiva
autor
16. dec 2010

@bambi9 nazdar bambi....katka sa ma dobre, doma vypeka kolaciky 🙂...zajtra ma kontrolu 😉 ...uz sa tesi ako zas uvidi drobceka 😵

no snad sa aj my dopracujeme konecne k uspechu 🙂 ....cely 2010 bol naprd, tak snad 2011 bude zrkadlovo odlisny 😵 😵 😵

bambi9
16. dec 2010

@hiva vraj ma byt velmi plodny, tak sa toho drz aj ty 😀 a verim ze bude sto krat lepsi.... 😵 😵
ja uz mam vysledky amnio a su OK, tak sa tesime na stastne vianoce 🙂

hiva
autor
16. dec 2010

@bambi9 super...same dobre spravy 😵 😀 😀 ...tak sa drzte, nech pekne rastiete 😉....inak ten cas teda dobre leti....uz mas polovicku tehu za sebou 🙂

ondre
16. dec 2010

@hiva ano v novom roku sa tam urcite vyberiem,neviem preco ma gyn.neposlal k endosovi.no teraz si trosku oddychneme od doktorov a od buduceho zas behanie po dochtorov. 🙂 dik za info

aduskatt
16. dec 2010

@ondre ahojky🙂)tak ja v tom behani pokracujem zajtra rano.uvidime, ako dopadnem na uzv.....

aduskatt
18. dec 2010

babenky, pls ak mate skusenosti, poradte......vcera mi pichli pregnyl a uzivam utros....je mozne, ze ma dnes poobede zacal nenormalne bolet vajecnik, na ktorom je vajicko? tento mesiac to bolo bez clostylu, takze OHSS sa snad nechysta

ninan2
19. dec 2010

@aduskatt Ahoj, no mna bolel vajecnik pri ovulke vzdy dost aj bez Pregnylu... posledny krat dokonca az 2 dni, citila som to velmi aj pri chodzi (brala som prave Femi kvapky na podporu ovulacie, zrejme teda dobre pomohli), takze podla mna je to normalne... OHSS ma aj ine vaznejsie priznaky, a bez Clostiku k tomu myslim tazko pride... Takze sa nestresuj, malo by to byt OK.

katkaajurko
19. dec 2010

@aduskatt OHSS nemas sancu dostat ani z clostylu! OHSS je sanca dostat len pri stimulacii na IVF pri vysokych davkach a vela folikuloch - to s clostylom sa neda dosiahnut ani pri najvyssej davke. a bez akejkolvek stimulacie uz vobec nie... bolesti vajecnikov su uplne normalne pocas cyklu, ak pretrvavaju dlho-treba pozriet ultrazvukom ci tam nie je cysta.

chlpacik
19. dec 2010

@katkaajurko jeej Katka, ako sa máte??? už boli ranne nevolnosti??? 😉

katkaajurko
19. dec 2010

@chlpacik Ahoj,tak drzime sa klop klop klop, akurat cakam na vysledky z hematologie,nakolko mi vysli pozitivne geneticke trombofilne mutacie mthfr ale hematologicka sa tvarila-ze na to injekcie pichaat netreba-tak hadam sa nemyli! (lebo niekomu pichaju niekomu nepichaju 🙄 ) a uvidim este podla vysledkov...a tak mam pred sebou posledne tyzdne z prveho trimestra,tak hadam ho uspesne dotiahneme 😅 tuk tuk tuk
ranne nevolnosti som nemala nikdy- ak tak obedne alebo vecerne nechutenstvo - ale rannu nevolnosti ani raz....

aduskatt
19. dec 2010

@katkaajurko dakujem.........ja mavam pocas ovulky bolesti, to beriem ako normal, ale vcera vecer to bolo neznesitelne. V piatok mi pichli Pregnyl a uzivam Utrogestan, tak som len chcela vediet, ci to moze mat nejaku suvislost

katkaajurko
19. dec 2010

@aduskatt ale OHSS -teda hyperstimulacny syndrom mat URCITE nemozes-ved si o tom prestuduj - to sa stava len ked sa prepiskne stimulacia a to tipujem by si musela mat naraz aj viac ako 15 folikulov....a to anilen clostyl nezvladne-mozno keby si zjedla celu krabicku naraz-alebo aspon tri krabicky....

aduskatt
19. dec 2010

@katkaajurko hej, to mi bolo uz vysvetlene, len som sa stale nedozvedela, ci pregnyl alebo utros moze sposobovat zvysenu bolestivost vajecnikov 🙂 clostyl som jedla minuly mesiac a to bolo celkom v pohode podla mna

katkaajurko
19. dec 2010

@aduskatt utros podla mna urcite nie a pregnyl neviem - skor nie

aduskatt
19. dec 2010

@katkaajurko vdaka za odpoved

chlpacik
20. dec 2010

@katkaajurko tak sa drzte... pekne Vianoce mate pres sebou 😉

timona
20. dec 2010

inac odkedy som zistila ze sme s manzelom neplodny t.j asi tri mesiace, od vtedy v mojom okoli ostalo tehotnych asi 8 báb...mam pocit , ze kazdy si dvakrat zasexuje a je hned v tom, len ja a asi este par bab na konikovi ma problem s otehotnenim....no asi si Boh mysli ze by z nas neboli dobri rodicia a ze vsetci ostatni ano...alebo to suvisi s mojim životom, v ktorom cokolvek som chcela , tak som si musela krvopotne vydobit a vidim, ze ani toto nebude vynimka...

ninan2
20. dec 2010

@timona Ahoj, ty si sa zaciatkom novembra pytala na laparoskopiu ze? Mas PCO a manzel zly spermiogram. Ako to s vami teraz vyzera, podstupili ste nejake vysetrenia, a chodite uz priamo do CARu? Nebude nasledovat aj IVF? Nestracaj nadej, urcite sa podari... niekomu to trva kratsie, niekomu dlhsie no 😒

erickaa
20. dec 2010

Čaute baby..tak od zajtra meriam BT. To bude môj druhý cyklus s meraním. Tak som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať, lebo okrem sóje do seba tento cyklus nič nedám. Ani duphaston, ani utroš. To som zvedavá, ako to dopadne 😀

aduskatt
20. dec 2010

@timona neboj, nam sa ani po 5 rokoch nedari, ale nestracame nadej......ver aj ty, raz to vyjst musi.....

aduskatt
20. dec 2010

babenky,asi je to po pregnyle, ale uz druhy den mi je nejak divne....dviha sa mi sem tam zaludok, boli podbrusko, krize a nafuknute brucho mam ako balonik............len sa obavam, ze ako sa bude pregnyl vyplavovat, aj toto vsetko ustupi........a ja by som uz fakt chcela mrnuusa 😖

timona
21. dec 2010

lenze vsetkym ostatnym sa podari otehotniet len co lusknu prstom...mne teraz gynekolog predpisal lutenyl a clostyl, ale neverim ze mi to pomôže...proste si musim odchodit 15 rokov do centier reprodukčnej mediciny a mozno sa mi po 13 neuspešnych IVF pokusoch podari na 14-nasty-krat...a vsetci okolo mna budu mat aspon 3-4 deti a medzi tym niekoľko UPT...

aduskatt
21. dec 2010

@timona vsetkym ostatnym ani nie.-my co sme tu mame obvykle tiez problemy.mne clostyl zatial nepomohol k otehotneniu....
v kazdom pripade ti drzim palce, aby to nebolo az za tych 15 rokov

chlpacik
21. dec 2010

Stací si prečítať viac príspevkov a človek skonštatuje, že nie je sam s problemom otehotniet...
Myslím si, že je nas tu dost...
keby sme kazda mali vycitat, preco prave "ja"?bolo by to tu pateticke...Ja som sice chlpata,menzes nikde, ovulacia nikde,hormonalny ubohy,ale verím že raz sa podari. Co baby,kt.potratili?maju za sebou laparky,ine zakroky? Este stale je niekto,kto je na tom horsie a podarilo sa mu otehotniet. Ja si to beriem takto...
"Nikdy nie je natolko zle,aby nemohlo byt este horsie"
Pekny vecer. . .

aduskatt
21. dec 2010

@chlpacik suhlasim🙂

ninan2
21. dec 2010

asi tak...

amarena
21. dec 2010

Ahojte,
tak u nna zatial nic nove. Teraz cakam na mrchu, ale ako obvykle meska.

@chlpacik, ja som sa tak zasmiala na tvojom poslednom prispevku, ze kolegovia sa ma pytaju co sa deje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Aspon si to odlahcila. A ty co mas nove?

@erickaa, ahoj, ja som tiez citala tu temu so sojou a tiez som si ju objednala, ze to skusim. 😉
@ninan2, vidim, ze ste v poriadku, len tak dalej.

A ostatne ako?

chlpacik
21. dec 2010

@aduskatt som rada 😉

@amarena ahoj, no aspon som Ti spríjemnila chvíle 😀 ... nemam nic new, koncom mesiaca by mal dojst menzes, ak nedojde tak 10.1. som objednana do centra, ak dojde skor tak sa ide zase na odber HP, potom spermiogram a neviem co este, na konci mi potvrdi PCOS a povie dalsi postup 😅
..a dnes som bola u endosky na odber, v januari kontrola. Uvidi sa,ci mi Glucophage pomohol. Aj ked teda chlpata som stale rovnako, takze TST je urcite riadne vysoko 😠 ale zato som zvedava na hladinu progesteronu...
Takze chlpacik nema nic nove, akurat, ze bude cele sviatky rozpravkovat 😀 😀 😀
...dakujem za opytanie inak 😉

ondre
21. dec 2010

Ahojte.taham uz 2 tyzden po OPU ale mrche sa akosi nechce.mam priznaky ako keby uz uz mala prist ale stale neni. neviete mi poradit asi za kolko by som mala dostat. uz som s toho zufala