Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
21. jan 2011

@amarena neboj nezisti to ci ho beries 🙂 podla toho tam budes chodit ako rychlo ti zacnu rast folikuly. Ja som isla 11DC este vôbec nic , potom 13DC a uz sa črtali tak som preto chodila kazdy druhy den aby sme nieco nepremeskali.Ale niekto ide len 2x ked presne vystihne tu dobu ked rastie a praskne. je to individualne. 🙂

amarena
21. jan 2011

@slivocka, tak super, lebo su doktori, ktori su jesitni a maju vo zvyku sa nastvat, ked sa neriadis, tym co ti povedia. Este som sa ta chcela spytat aky si mala dlhy cyklus, ked si nasadila ten duphna neskor? Ja myslim, ze to by asi nemalo mat vplyv na dlzku cyklu, zalezi kedy bola ovu, nie? A este nieco, ked ti uz davam tolko otazok 😀 . Brala si uz clostil aj niekedy predtym? Ja ano, 2 mesiace cez leto, min.rok. Mala som aj ovu, ale aj tak som neotehu, no a v oktobri som bola na laparke - driling.

slivocka
21. jan 2011

@amarena môj tiez nevedel ze ho neberiem tak ako kazal, povedala som ze beriem. Ja som dostala ms stale 12dní po ovulácii. Ci som duphaston brala alebo nie. Stale som mala ine cykly , zalezalo od toho kedy bola ovulka. 30-35 dní aj dlhsie. Clostil mi cyklus skratil lebo ovu bola skôr. Predtym som ho nebrala , teraz prvy krat 2 mesiace. Ked si bola na laparke , myslim ze by to teraz malo vyjst 😉 Partner bol na spermio?

amarena
21. jan 2011

@slivocka, ved to, ze nebol. Vobec sa ma na to nepytal, nechodim zatial do CAR. Ty si chodila? Na tento cyklus mi zostava len dufat, ze mm je ok. Inac ja mam zvyseny tst.

timona
21. jan 2011

mne tiež gynekolog predpisal clostyl 2x1 5-10 deň cyklu a lutenyl 15-25 deň cyklu, ale na folikulometriu mi nenakazal chodit...teraz som 13.deň cyklu, ale ani podla ovu testov ani podla teploty ovu este nebola.., ale asi tiez zacnem brať lutenyl az po ovu, ak sa nejaka ukaze na ovu testoch..Lenze my mame aj zly spermiogram-astenoteratozoospermiu. Tak neviem ci niektorá z vas , čo sa podarilo otehotniet ste mali problem aj v spermiograme...alebo len v PCO....

slivocka
21. jan 2011

@amarena v CAR sme neboli, doktor povedal ze skusime este 2 mesiace clostil a az potom mam ist do CAR , o tyzden sme boli objednany na spermiogram ale uz sme to nestihli 😅 Tiez mam zvyseny testosteron. Ja som toho nazoru , ze aj manzel by mal byt vysetreny aby zena potom zbytocne nebrala hormony ked netreba. MM sa sam ponukol ze sa chce aj on vysetrit , ci nieje chyba v nom. Ale kazdy sme iny tak u vas môze byt nieco ine. Dockate sa aj vy, my sme nato cakali rok a pol 😉

amarena
21. jan 2011

@timona, ahoj, teh lutenyl je take nieco ako duphaston? Alebo ako ma funkciu? Inac podla mna je divne, ze ta nesleduje ked beries clostil, to by ta mal, predsa len su to hormony. Kedze mate aj zly sperio, tak neviem ci to ma vobec vyznam brat clostil, to je moj nazor.

amarena
21. jan 2011

@slivocka, moj mm povedal, ze pojde na spermio, ale najidealnejsie by bolo keby uz nemusel, ako vo vasom pripade. 🙂 . Dolezite je, ze ste sa dockali, i ked my sa zatial nesnazime ani rok, ale uz mi to pripada dost dlho.

slivocka
21. jan 2011

@amarena urcite sa to teraz podari a ne spermio nebudete musiet ist 🙂 Laparka vela zenam pomohla k otehotneniu.

amarena
21. jan 2011

@slivocka, pozerala som si tvoju fotku zo sona a ja tam tiez vidim 3 bublinky, alebo potrebujem okuliare? Pochybujem, dnes som bola na ocnom a vsetko ok. hihi. No ked ti dr povedal, ze 2, tak to budu 2. 😀

amarena
21. jan 2011

@slivocka, dakujem, budem dufat silno aj ja. 🙂

slivocka
21. jan 2011

@amarena kde vidite tu tretiu ? 😕 Boze nestraste 😀 Doktor povedal ze max 2. Dokonca je mozne ze bude iba jedno ze to druhe bolo nieviem co , uvidime v pondelok. Ale kde vidite to tretie hm? 😕

timona
21. jan 2011

@amarena malo by to byť ako duphaston...nakazal mi to brať tri mesiace, teraz to berem prvý mesiac, ale ak to nevíjde pojdem do CAR-u a ďalej to brať už nebudem...a ten spermiogram...síce napisali takú diagnózu,ale podľa vysvetliviek, ktoré boli na tom papieri sú tie hodnoty podľa mna hranične zlé, nepripadali mi ako úplná katastrofa...tak som zvedava ci aj niekto iný s takýmto spermiogramom otehotnel normálne...

amarena
21. jan 2011

@slivocka, tu tretiu vidim na pravo. 🙂

@timona, tak by bolo asi najlepsie, keby sa vam na tie vysledky pozrel aj iny dr. Drzim palce.

hiva
autor
21. jan 2011

@nienna ahoj....este som nebola.... idem az 9.2. na odbery a potom 14.2 na vysetrenie.... inak ani je nie som uplne z NZ.....byvame totiz cez tyzden v Blave, takze zatial mam aj vsetkych lekarov v Blave.....takze zial v NZ endokrinologa neviem odporucit ☹ ....a teda po pravde si ja planujem aj Blavackych lekarov nechat 😉

ninan2
21. jan 2011

@slivocka Ahoj, nieco mi asi uslo, ty cakas dvojicky???
Inak moja dnesna kontrola u doktora OK, vsetko je ako ma byt, tak snad to tak uz aj zostane 🙂

mili78
22. jan 2011

ahojte babenky...tak vcera som bola v CARe pre injekcie na stimulaciu...mam Bravelle, budem pichat najvacsiu moznu dennu davku...3 ampule...asi som fakt tazky pripad ☹ ....drzte mi prosim palce

timona
22. jan 2011

@mili78 ahoj, do ktoreho CAR-u chodis?niekde v Ba?

mili78
22. jan 2011

@timona ...ahoj, do Iscaru chodim, v BA 😉

timona
22. jan 2011

chcem sa poradit..MM ma spermiogram počet spermií 24mil/ml, motilne 8mil/ml, Motilita a plus b, (8O%), patologia 70%, záver astenoteratozoospermia. Neviete mi poradit, ci je to veľmi zle, mylsim, ci je sanca otehotniet prirodzene...lebo podla toho co citam, rovnaku diagnozu daju aj ludom s oveľa horsimi vysledkami a nepripada mi ze tie nase su az taka katastrofa..

gretta
23. jan 2011

Mám za sebou 3 měsíce užívání clostilbegytu. Když jsem přišla asi před měsícem od dr., začala jsem řvát jako kr**a!! Řekl mi, že další várku clostilu už brát nemůžu, že musíme prostě počkat jak to dopadne. Volala jsem kamarádce, která měla před x lety problém s otěhotněním. Byla úplně zdravá, stejně jako její manžel. Ale trvalo jim 3 roky, než se jim podařilo otěhotnět. Říkala mi, že byla psychicky úplně v háji," byla jsem zralána na vyfackování" říkala 🙂 vybrečela jsem se ji do telefonu. Pak mi řekla něco co mi strašně pomohlo: "neřvy kr**o" !!! :D Od té doby jsem se snažila se tím nestresovat a nespát s přítelem jen proto,že musíme.. přehodila jsem jinej level. Myslela jsem na to, že chci shodit pár kil, začala jsem víc sportovat a o víkendech jsem vyšla mezi lidi. Přesný opak toho jak jsem žila dosud. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole u dr. Ani jsem nečekala, že by mi vaječníky na clostil zareagovaly.. 😅 prý klidně můžu být těhotná, ale on to momentálně nepozná, protože jako dr. je mi to schopný říct po 6. týdnu. Dostala jsem další dávku agolutinu a počkám si do úterý. Kdy bych měla dostat krámy. Pokud příjdou, budu žít dál jako dosud, pokud nepříjdou, příjde vysněné miminko.. nechci si dělat naděje, abych nebyla na začátku. Ale pokud se to povede, potvrdí se mi to, že psychika je strááášnněěě důležitá! 😉

slivocka
24. jan 2011

@ninan2 ahoj, tak to vyzera ze ano, dnes sa dozvieme viac 🙂 ci uz budu srdiecka 🙂

ninan2
24. jan 2011

@slivocka Ahoj, tak daj potom vediet aby som mohla gratulovat 🙂

kaaaty
24. jan 2011

@slivocka drzim palceky nech vam to dnes vsetko dobre dopadne... a nech pocujes ten krasny zvuk...neviem si to ani predstavit....u mna ked pride taka chvila tak sa tam urcite pekne rozplacem.... 🙂 🙂 🙂

slivocka
24. jan 2011

@ninan2 @kaaaty dam urcite vediet 🙂 uz sa fakt neviem dockat 🙂

ninan2
24. jan 2011

@slivocka tak to verim 🙂 My sme to vcera konecne oznamili rodine, tak sa velmi tesia 🙂

slivocka
24. jan 2011

@ninan2 verim tomu ze sa tesia 🙂 Ja som to nasim uz oznamila, sice este skoro ale nemohla som vydrzat 🙂

ninan2
24. jan 2011

@slivocka ja som chcela pockat na koniec 1. trimestra... radsej 🙂

katkaajurko
24. jan 2011

@ninan2 cau nina-tak ako kontrola? citala som,ze ok

ja som prave v uuuuuuplnom vytrzeni - pretoze-bola som na tom odbere na tripple - a vypytala som si od sestricky domov kopiu toho prveho zleho skriningu-reku ze si to aspon skontrolujem-ake udaje su tam nahadzane! a vies co??? nasla som tam brutalnu chybu-ktora nabeton sposobila ten zly vysledok! v udajoch-podla ktorych to vyhodnocovali mam napisane - ze uzv - kde malo mimi 33mm sa robil 7.12 a na odbere som bola 22.12 !!!! ale ja som bola na UZV az 17.12.-kde mi merali babo a malo tych 33mm a odber robili 22.12 - cize o desat dni sa niektto kto to vypisoval SEKOL a podla toho tam mam uplne zle vyratany vek plodu,porodu aj vsetkeho! a to je jasne-ze potom im to vyplulo-ze babo ma byt starsie o 10 dni a tym padom nesedeli hranice pre vysku krvnych oodberov!!!!!!!!!!! dokonca termin porodu mam stanoveny na 3.7 podla toho - co je o 13 skorej ako ho mam realne stanoveny..... proste uplny brajgel - som zvedava co na to doktor-lebo to je bud jeho chyba-alebo jeho sestricky....oni to len nahodili podla udajov v ziadanke......

ninan2
24. jan 2011

@katkaajurko Cau.. co, to vazne??? Tak to je dobry pruser... a ze tehotne sa nemaju stresovat, a toto bolo teda uplne zbytocne... urcite sa s tym porozpravaj s doktorom potom. A kedy zas ides, mas stale kontroly kazde 3 tyzdne?
Ja zatial ano, ale myslim ze obdalsie dve uz budu len raz za mesiac. Zaplatila som inak aj ten jednorazovy poplatok.