Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sofia2008
6. feb 2011

@amarena dik 🙂

mili78
7. feb 2011

@amarena ....dakujem Ami 🙂 este je predomnou veeeeelmi dlha cesta....ale pevne verim, ze pridem uspesne do ciela 😀

hiva
autor
7. feb 2011

@sofia2008 ...caf Sofie 😉 ... Emka ja rozkosna 😵 😵 😵

@mili78...drzim palce na utorok, nech je riadna urodicka 😉 🙂 ... potom daj vediet, ako to dopadlo 😉

a to aprilove stretko moze byt 😉... slubila som fotenie, takze kludne mozme 😉... akurat to vyzera tak, ze ja jedina nebudem tehula 😒...ale tak neva....aspon Vam porobim pekne tehu fotky 🙂... len teda neviem, ci zrovna april bude dobry....mam ho trosku nabity, lebo tam ideme na 16 dni na dovcu.....ale tak prinajhorsom MAJ to isti.....aspon budete mat este vacsie tehu bruska 😀 a konecne sa budem aspon niekde citit dobre s mojim velkym netehu bruchom 😀 😀 😀

sofia2008
7. feb 2011

@hiva dakujem a drzim palce 🙂 a nevies, co je so shaarkou? uplne zmizla, ani album uz nema.. 😕

mili78
7. feb 2011

@hiva ....dakujem ti Hivus....podla posl. utz by ich tam malo byt cca 8 kusov....tak uvidim zajtra rano 😝

hiva
autor
7. feb 2011

@sofia2008 shaarka bola z nejakeho dovodu vyhodena z konika adminmi uplne ☹

@mili78 ...tak drzim palce, nech ich je aspon tych 8.... u mna bolo podla UTZV ocakavanych cca 15 - 20, ale hrozne vela ich bolo malickych a nedozretych a tak z toho bolo nakoniec len 5 vajok a z toho len 2 embrijka ☹... ale drzim moc moc palce, nech u teba to je opacny pripad 😉 ... drz sa 😉 😵

mili78
7. feb 2011

@hiva ... Hivus si zlata, moc dakujem...zajtra dam vediet 😅

zuzana151
7. feb 2011

Ahojte !
Som tu nova a potrebovala by som co najviac info o PCO. Neviem ci tento syndrom mam aj ja, lebo mam lekarku ktroa mi nepovie nic, len dava prec ruky od mojho pripadu:( Budem mat 25 rokov , este nikdy som nedostala mrchu spontanne. Bud som dostala vyvolavacku, alebo som brala antikoncepciu a teraz beriem Duphaston. S priatelom sa snazime o dietatko ,ale neuspesne:( Bojim sa ci ho budem niekedy moct mat. Moja gynekologicka ma poslala k endokrinologicke ta mi rpedpsiala Duphaston, uz ho beriem pol roka a išla som k mojej zenskej ze co dalej a poslala ma prec s tym, ze sa mame snazit dalej a mam navstivit endokrinologa:(
Neviete mi neikto poradit dobreho lekara v BA , ktory sa mi bude naozaj venovat , vysetri ma povie mi co mi vlastne je?
dakujem velmi pekne za info

kaaaty
7. feb 2011

@zuzana151 ahoj chod do car...mi sme od novembra v ISCARE ale v BA su aj ine...su v nich odbornici ktori ta vysetria teda vas oboch...zistite pricinu a budete to riesit...vstupne vysetrenia sa neplatia, spermiogram storji cca 10eur...budes vediet na com si....skus si do niektoreho zavola a myslim ze beru aj bez odporucenia...nas dr poslala nebola som s tym velmi vyrovnana ale som rada viem na com som a riesim to...drz sa... 🙂

zuzana151
7. feb 2011

@kaaaty dakujem , dufam ze moju lekarku nemusim o tom informovat kam idem s mojim problemom ked ona ho neriesila

kaaaty
7. feb 2011

@zuzana151 no to je na tebe ci jej o tom povies...ale mam pocit ze tvoju doveru stratila...skus si aj v temach popozerat jednotlive car aj doktorov....

amarena
7. feb 2011

Ahojte,
tak dnesna kontrola u dr: folik 16mm, som 13 DC, tak dufam, ze vajce dozreje a bude ovu. No a mam aj vysledky z HP, presne ako som cakala, zvyseny tst, ostatne vsetko o.k.

@mili78, 8 kusov to nie je zla uroda a zajtra ich tam moze byt este viac. 😵
@hiva, no neviem, ci budes jedina netehula, este som tu ja 😉 A ty ako vlastne teraz pokracujes? Neviem ci si to dobre pamatam, ale zda sa mi, ze teraz vo februari si mala s niecim zacat. 😕

mili78
7. feb 2011

@amarena ...Ami no len aby ich bolo aspon tych 8 🙂 musim sa im este prihovorit dnes pred spanim 😀

anksunamonka
8. feb 2011

ahoj, vie mi niektora poradit, ci suvisi nejako s PCO alebo s nadmernym vyskytom muzskeho hormonu u zien aj to, ze moje vlasy mam uz o 24 hodin po umyti strasne mastne ???
trva to uz rok a pol, najprv mi strasne padali, mam pocit ze sa mi vlasy preriedili na polovicu! a posledny 3/4 rok mi tiez padaju ale su aj navyse take mastne, ze ma to strasne obmedzuje v zivote, kupila som si vselijake sampony, drahe aj lacne, ale nic nezabera.... nevladzem si ich umyvat kazdy den, Nezabrali ani vodicky typu brezová...
Hanbím sa takto chodit, lebo mam pocit, ze ked uz vidim ze su trosku mastne, tak kazdy mi na nich pozera a mysli si ze "ta je co za humusacka..."
Myslim si, ze to ma suvis s pokozkou na hlave, uz par hodin po umyti ked prilozim prst na cesticku, vidim mastne bodky na prste a tiez mam strasne mastne celo....
a najhorsie je, ze ked som si to cele v hlave premietla, ten posledny rok a pol mojho zivota, tak sa mi zda, ze to zacalo ked sme sa zacali snazit o babätko.
prosim, odpiste mi niekto, co si o tom myslite. alebo co mam robit, ci ist na kozne, alebo ja neviem....
dakujem za vsetky odpovede.

hiva
autor
8. feb 2011

@zuzana151 jednoznacne chodte do centra.... na vyber mas Ferticent, Iscare a GynFiv... v kazdom jednom sa ti budu plno venovat a mozes ist aj bez odporucania doktorky 😉... kazdopadne ale tu endokrinologicku by si si mala spravit, nech zistia, ci nahodou nie je problem so stitnou zlazou 😉... lebo v poslednej dobe sa ukazuje, ze vo velmi vela pripadoch PCO hra rolu prave ta stitka.... u mna sa to tiez teraz potvrdilo... po 3 rokoch snazenia.... no radost, nie? 😅 ... keby som to nebola tolko odkladala tu navstevu endosky, uz by som mozno davno bola maminou 😉

@anksunamonka ... no tazko povedat co s cim suvisi.... podla mna suvis moze byt.... ved cele ludske telo sa riadi podla hormonov a tak aj tie mastne vlasy mozu byt z toho ... ale dokaz na to nemam.... proste nieco neslape ako ma, ale tazko povedat co.... tiez odporucam najprv Hormonalny profil a potom pripadne aj vysetrenie stitky 😉

@amarena ... my teraz pauzujeme... resp. nicim sa netrapime.... na april uz mame naplanovanu dovolenku, takze dovtedy ani nechceme tehu, lebo dovolenku by sme neradi rusili.... akurat zajtra idem na odbery na stitku a v pondelok po vysledky, tak uvidime.... predpokladam, ze znizena funkcia stitky sa potvrdi a budu mi nasadene lieky.... a potom v Maji sa na to vrhneme opat 😀 😀 😀 ... ale teda poviem Vam, ze taka pauza nie je vobec zla 😅

katkaajurko
8. feb 2011

@hiva cau Hivuuus ,tak drzim prsty na stitku-nech nasadia dobre liecbu a po dovolenke sa to rozbehne 😵

@mili78 drzim palce!!!

hiva
autor
8. feb 2011

@katkaajurko dik kati....uvidime v pondelok 😵

erickaa
8. feb 2011

Caute babule! V prvom rade velmi drzim palce mili, nech sú tam riadne vajciska 😉
Hivus, ty pekne oddychuj...a kam to ides na dovcu? Daj, nech trošku v dobrom zavidime 😉

Ja idem dnes prvykrat na endokrinologiu, len tak z vlastnej iniciativy..tak som zvedava,co bude.. 😕 😕

hiva
autor
8. feb 2011

@erickaa ...nechcem, aby ste zavideli 😉 😀 😀 .... ideme v Katkinych stopach 😉 ....trosku pocestovat po U.S. 😵

tak sa drz u endosky....a ako to z vlastnej inciativy???... mas hadam aspon vymenny listok, nie? 😉

katkaajurko
8. feb 2011

@hiva 😵 😵 😵 jaaaj ale dobre vam bude kurnik 🙂

erickaa
8. feb 2011

Ozaj baby, kedy vám začalo rast tehu brusko? Ja ešte nist, dokonca mám pocit,že som kilo schudla a to jem za troch. Dúfam, že je vsetko v poriadku, lebo mi vlastne dokopy nic nieje. 😔

katkaajurko
8. feb 2011

@erickaa aj ja som najprv kilo schudla... postupne po troskach rastlo-tak naozaj je vidno iba posledne dva tyzdne podla mna

ninan2
8. feb 2011

@erickaa Cau, a naco? Zakladne vysetrenie stitky Ti bude robit gynekolog, z najblizsich odberov (ak ich uz aj nespravil)... V tehu sa to bezne robi. Mne napr. vysla o kusok zvysena funkcia stitky (co ale nie je ziadny problem na rozdiel od znizenej, v tehu).

erickaa
8. feb 2011

@hiva Nemám listok, idem do sukromneho a tam chcú len penaze. 😝 😀

hiva
autor
8. feb 2011

@erickaa no mne brusko zacalo rast asi v maji 2001 😀 😀 😀

hiva
autor
8. feb 2011

@katkaajurko no uvidime....teraz sa este moc nevytesujeme, lebo mam nejake problemy v robote a nevieme, ako to cele dopadne ☹... v najlepsom pripade sa nic nezmeni, ale v najhorsom pripade budu z nas bezdaci ☹ ☹ ☹

erickaa
8. feb 2011

@ninan2 ninus, bohuzial ja mojej dr až tak neverim, ved mi v zivote neurobila ani HP. Odbery mi chce robiť až o 10 dní, ale sa bojím tak dlho čakať, keď ta stitka sposobuje aj potraty. Budem kludnejsia,ako si niečo vyčítat.. | -|

hiva
autor
8. feb 2011

@erickaa a kam ides do sukromneho???... ja som hladala, a vtedy som nenasla 😒 ...ja som isla na listok 😅

ninan2
8. feb 2011

@erickaa tak co sa tyka dovery toto by som az tak neriesila, lebo to su povinne vysetrenia co kazdy doktor musi spravit, uplne bezne, zistuje sa vtedy napr. aj hodnota zeleza, vacsina tehu ma anemiu a musi brat zelezo (ako ja) a podobne... Ale ze budes mat vysledky skor je urcite fajn.
Inak ja som doteraz nic nepribrala, pas mam sice vacsi, ale na vahe sa to neprejavuje. Dokonca mam pocit ze mi zacali padat na bokoch nohavice, ktore som este minuly tyzden mala normalne tesne 😀

erickaa
8. feb 2011

@hiva sukromna nemocnica Medissimo v petrzalke pri Drazdiaku. Sú tam zamerani na reprodukcnu endokrinologiu, dlho som sa tam chystala..