Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9
14. feb 2011

@gabulenka vobec sa neboj... ak sa Pco potvrdi je vela moznosti a nie je to take zle ako sa zda.... zalezi v com presne bude problem ... je vela tehuliek s pco, vratane mna, tak hlavu hore 😉

gabulenka
14. feb 2011

@bambi9 děkuji, ale spíš nevím jaké ty možnosti jsou, tak uvidíme. Jediný co vím, že mám moc folíků, ale zřejmě ani jeden nedozraje tak jak je potřeba... Když jsem hledala informace na netu, tak to z toho mám spíš depku 😀

bambi9
14. feb 2011

@gabulenka tazko sa hodnoti ked neviem co mas za sebou... ale napr. ja som brala clostil na rast folikov a chodila pravidelne na folikulometriu... ked dr. uznal za vhodne tak mi pichol pregnyl aby folik praskol... to vsetko som sledovala meranim BT... nabudil mi vajecniky na vlastnu ovulaciu a otehotnela som mesiac po dobrati clostilu 😎 kedze ucinok este trval... ovulacia bola cca 20. den 🙂

gabulenka
14. feb 2011

@bambi9 já beru duphaston, estrofem a clostilbegyt (ten jsem dobrala ted poslední cyklus - 6.) Druhý měsíc zkouším měřit BT, ale zatím v tom tak nějak tápu... Snažíme se cca půl roku, takže to není kdovíjaká doba, ale jsem zvědavá a netrpělivá, co nám řeknou za možnosti...

hiva
autor
15. feb 2011

caute... tak od dnes beriem L-Thyroxin 25... cinnost stitnej zlazy na hranici ale zvysena autoimunita voci cinnosti stitnej zlazy (neviem, ako sa to presne lekarsky vola, nemam pri sebe papiere)... podla endokrinologicky ziadne dalsie IVF netreba... dalsie kontrola v auguste, ale tak vraj dovtedy budem uz davno tehu 🙂... pri zisteni tehu okamzite volat a nasadit dvojnasobnu davku lieku 😅 ... liecba vraj zabera po cca 6 tyzdnoch, takze to nam aj sedi s planmi..... v maji budem tehula 😀

odporucam kazdej ist na vysetrenie stitky.... bezne krvne odbery u gyndosa alebo obvodaka to nemusia odhalit... treba ist k endosovi a spravit ultrazvuk 😉 ... ak je tam zvacsena stitka, je ohrozena nielen ovulacia, ale aj pripadne tehotenstvo... jednoznacne to nezanedbajte ako som to spravila ja.... ist k endoske hned na zaciatku, uz by som mala doma minimalne polrocne babatko 😉

timona
15. feb 2011

@hiva no nechcem byt skepticka, ale ja som si tiez myslela ze problem je v stitnej zľaze, tiez mam autoimunitnu tyreoititu a funkcia stitnej žlazy je hranicna, od septembra berem tiez euthyrox 25 ug denne, ale tehotenstvo v nedohladne...

hiva
autor
15. feb 2011

@timona ako samozrejme povedala, ze pokial nie je aj niekde inde ziadny zavaznejsi problem 😉 ... kazdopadne uvidime... v maji zacnem merat BT, ak ovulka nebude, ideme do dalsieho pokusu IVF 😉 ... kazdopadne u mna to problem bol, minimalne nie v otehotneni, ale v udrzani tehotenstva.... takze u mna ziadny pesimizmus nehrozi 😉 ... mazelov spermio je snad uz asi tiez v norme, takze uvidime 😉 ... vsetko budem riesit az v maji...dovtedy mame volno 😀 😀 😀 ... a mavas ovulaciu? ...merias BT?

katkaajurko
15. feb 2011

@hiva drzim vsetky prstiska co mam!! 😵 😵 😵

erickaa
16. feb 2011

@hiva ahoj hivuš, držím palce.. a rátam s tým májom 🙂 Liečiky určite pomôžu 🙂
Ozaj, a čo s tou inzulínovou resistenciou? Už máš termín?

hiva
autor
16. feb 2011

@katkaajurko
@erickaa
diky babule 😵 ... zatial sa mi z toho Medissima neozvali.... poslala som on-line objednavku, ale spatne ma nikto nekontaktoval... a teraz som v Prahe 3 dni, tkaze volat nechcem.... ale v piatok tam asi zavolam a priamo sa opytam a objednam 🙂 ... nech mam aj toto z krku 🙂

irsina83
16. feb 2011

@hiva zlaticko drzim vam palce 😉 vy to s manzelikom zmaknete na 1 😉 veru aj ja ratam s tym majom 😀

hiva
autor
16. feb 2011

@irsina83 no uvidime 😀 .... sak nebranime sa tomu, aby to prislo teoreticky aj skor.... ale tak to by bola skor iba nehoda 😀... skor ako maj momentalne ani nechceme, lebo potom by sme museli rusit dovolenku, co uz mame z polovice vyplatenu a to by som fakt ze nerada :-/ 😀 ... a teda kazdopadne do augusta to musi byt, lebo iba do konca augusta mam robotu 😒 ... takze teraz uz vela veci nasvedcuje tomu, ze do leta sa to MUSI podarit a aj sa to PODARI 😵 😀 😀 😀

irsina83
16. feb 2011

@hiva zlaticko jasne ze sa vam podari, ja o tom vobec nepochybujem 😉 a kam idete na dovolenku??? a co to s pracou??? davas vypoved??? aspon si odpocinies doma a zregenerujes. zlatko ale prestan fajcit a papaj femibionik 😀

hiva
autor
16. feb 2011

@irsina83 fajcenie je prve na rade.... nezlucuje sa totiz s liekmi na stitku 😒 ... .takze nastavaju krusne casy a odvykacka 😀 😀 😀 ... praca mi konci vo Viedni... takze potom bud naspat do Blavy, alebo na PN-ku ako rizikove tehu 😵 ... tak snad ta PN-ka vyjde 😀 😀 😀 ... dovolenku ideme taku cestovatelsku po USA 😉 ... po stopach Katky a Jurka 😀 😀 😀

irsina83
16. feb 2011

@hiva jaaaj zavidim tu dovolenku, usa je moj sen ale nie cestovatelsky ale len tak sa volakde vykotit na plaz 😀 boli sme sice v mexiku na svadobnej ale aj usa ma velmi laka 😀 pracujes teraz vo Viedni??? co to, ako to???? jasne ze nech ta pn-ka vyjde 😉 moja ale zvladnut sa to da, ja si na cigu ani nespomeniem a teraz prestal fajcit aj moj brat s frajerkou, budes viacej papat ale na to kaslat, postupne aj kilecka pojdu dole 😉

hiva
autor
16. feb 2011

@irsina83 .. no u mna je to trosku tazsie... .fajcim uz cca 12 rokov a aj manzel fajci... takze musime zabojovat obaja 😒 ... ja som vo Viedni uz 4 roky 😉 ... takze bude to trosku zmena ist naspat do Blavy 😒 ... ale tak snad sa mi podari tomu vyhnut 😀 😀 😀 ... my USA hlavne kvoli muzovi.... ja uz som tam bola a to co som tuzila vidiet, som uz videla... teda aspon vacsinu 😀 😀 😀 ... ale tak novinka bude aj pre mna... hlavne teda zapadne pobrezie.... tam som nebola 🙂... a manzel miluje muzea, takze 4 dni v DC musia byt 🙂 ... a on tam nikdy nebol, takze ideme hlavne kvoli nemu.... nech sa mu splni sen 😉 🙂 ... on je trosku starsia skola, takze v casoch jeho mladosti moznost ist do USA nebola 😀 😀 😀

a neni co zavidiet 😉... radsej by som mala doma taku zlatu Elusku, ako mas ty 😉 🙂

a ozaj, ako sa Vam dari?... ako Elinka?

irsina83
16. feb 2011

@hiva jasne treba ist teraz lebo ked budete mat drobca uz to nebude mozne 😉 aj my sme tak sli az do cancunu, ked tak tak poriadne daleko lebo s babatkom uz to nebude az take mozne 😀 a poriadne si to uzite 😀 neviem asi toto leto chceme aj Elusku zobrat na dovolennku. ideme s malou na operaciu, pokus c.3 15.marca tak dufam, ze tento krat to vyjde a ze to dopadne dobre. inak je sikovnucka, zlatucka, milucka. uz pomalinku zaciname lozit...zajtra ideme na kontrolu do ba k fyzioterapeutovi tak som zvedava co povie a chcem ist aj na nakupy pre malinku lebo na dalsi tyzden ideme svagrinej na svadbu...eluska musi byt najkrajsia 😀

a neboj sa, aj ty sa dockas vasej elusky 😀

hiva
autor
16. feb 2011

@irsina83 ...juuuj... tak drzim moc palce na operaciu 😉... a preco prve 2 pokusy nevysli?... to ste ako neboli vobec na operacii alebo sa operacia nepodarila ako mala??? ... a to asi chodite kvoli tej peceni, vsak? ... inak presne kvoli tomu sme sa pre dovcu rozhodli teraz.... s drobcami to uz mozne nebude a nechavat nieco na dochodok je tazke 😀... clovek ani nevie, ci sa ho dozije a ak sa ho aj dozije, nie je iste ci budu peniaze na dovolenku 😀 ... tak sme si povedali teraz alebo nikdy 😀

irsina83
16. feb 2011

@hiva ale nie kvoly peceni, tam sa to zmensilo a to sa bude len sledovat ale ten hemangiom na nosteku jej mali odstranit. prvy krat sme mali zatecene sopliky a tak sme nesli vobec - to bolo v january, druhy krat sme uz boli na oddeleni a mala tam mala zvysenu teplotku 37,5 vecer a v den operacie na cele nic a v ritke 37,1 a tak nas poslali domov a malej samozrejme nic nebolo ale ja som si priniesla domov horucku a zapal priedusiek 😠 a tak 15. marca pokus c.3... je dobre ze idete na dovolenku, mozno si mimco ostial prinesiete 😀 treba si uzivat aby ste si aj psychicky odpocinuli a potom hor sa na snazilkovanie 😀 a tehulkovanie 😀

erickaa
17. feb 2011

@hiva Najlepšie bude do toho Medissima zavolať, aspoň sa popýtaš na recepcii, či ti urobia ten test len tak, alebo budeš musieť platiť vstupné vyšetrenie..to je okolo 50 €. Vieš, aby si potom nebola prekvapená, keď rátaš iba s 10 € 😕 😀 😀

hiva
autor
18. feb 2011

@irsina83 ..no tak drzim palceky, ....do tretice vsetko dobre 😉 ... a nech sa Elinke dari..... vsetko nakoniec krasne dobre dopadlo 😵

irsina83
18. feb 2011

@hiva zlaticko ja ti tak velmi fandim a drzim palce, ze si ani nevies predstavit 😉 m ja vam verim ze to zmaknete na vybornu 😀 z elusky je riadne sidlo, zacala sa plazit a uz mala tri nehody (zemnska pritazlivost) 😅

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva aj jaa aj ja vam velmi fandim! a verim tomu 🙂

hiva
autor
18. feb 2011

@katkaajurko
@irsina83

dik babule 😀 ... je tiez verim a fandim si 😀 😀 😀

Katus, takze to bude chlapec???... super.... v poslednej dobe sa viac chlapcov rodi, ako dievcatiek 😉... Elinka je jedna z mala o ktorych viem 🙂... a som fat rada, ze sa jej tak dari 🙂... Kikus, neboj, takych nehod si este uzijes, kym sa nauci pekne sama bezkat.... a potom pridu zase ine pady, z bicykliku atd.... to proste k detstvu patri 😉 😀 ... mensie pady, modrinky a tak 😀 ... ja ked som bola mala, vraj nebol jediny den kedy by som nemala modrinku alebo nejaku chrasticku 😀 😀 😀 ... kazdopadne ale drzim palce, nech ich je co najmenej 😉 😵

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva ano ukazal sa v plnej krase 😀 akurat mame zase kludovy rezim na postely.lebo mam tuhsiu maternicu ako by som mala mat.... 😒

hiva
autor
18. feb 2011

@katkaajurko ale sak neboj... aspon si pekne doma pooddychujes 🙂... takze navrat do prace uz nehrozi, co? 😅

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva asi nehrozi 😒 uz som preoddychovana aaajajaaaj ale vydrzim 😉

hiva
autor
18. feb 2011

@katkaajurko setri sily... este ich budes potrebovat ked sa drobec narodi 😉 😀 😀 😀 ... a meno uz mate vybrate?.... alebo je to tajomstvo? ... inak som kukala albumy... uz pomaly zacinas chystat vybavicku, co? 😉 😀

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva no ale len virtualnu zatial viac-menej...

katkaajurko
18. feb 2011

@hiva jaj mena - zatial pracovne predbezne Samuel alebo mozno Matúš,Šimon...