Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
11. apr 2011

@natyi25 dakujem, no celkom nerozumiem otazke....pricina davkovania??? to fakt netusim preco mi dal take zvlastne davkovanie ze dve tabletky kazdy druhy den, tiez som sa divila, ale ocividne to zabralo......
@leeena_4 dakujem...uz len aby to zajtra vyslo.....

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd super, budem na vás myslieť aj zajtra 😉 no mne dal clostyl kvôli zvýšenému TST., teda asi totálnej anovulácii...tiež máš zlý TST? 😒

katka.gzd
11. apr 2011

@natyi25 netusim aky mam TST....uvidim na endokrinologii co mi povedia....myslim, ze mi TST ani nerobil....len LH, FSH a prolaktin.....a mne ho dal teda predpokladam kvoli nizkym hladinam FSH....na zaciatku cyklu bol v pomere s LH 1:3 co je velmi zle...to znamena ze moje telo vobec nepodporovalo rast folikov....a to davkovanie bolo ozaj divne, vsade kde citam to baby beru 5dni a nie 10ako ja...kazdy druhy den....ale asi vedel co robi......

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd ja neviem aké hodnoty som mala, len viem, že LH som mala 2. deň cyklu ako pred ovuláciou 😒 , takže tiež to bolo asi veľmi zlé..., progesterón zase 22. deň veľmi dobrý, len TST veľmi vysoký...tak predpokladám, že kvôli tomu ten clostyl, nie je to podstatné, hlavne aby zabral, tak pekne ako u Teba...hoci mám nižšie dávkovanie, práve kvôli OHSS, tak tfuj, tfuj, nech je všetko podľa našich predstáv 😉

katka.gzd
11. apr 2011

@natyi25 tak tak ako hovoris, hlavne aby to zabralo...ja verim, ze to davkovanie je presne site na mieru podla stavu kazdej z nas a verim, ze lekar vie co robi ked take alebo onake davkovanie dava.....silno drzim palce aby si sa aj ty za chvilku tesila z krasnych folikov 😉

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd ďakujem Katuš, práve riešime manželov spermiogram...chcela som to urýchliť, aby sme si boli istý, že je OK, kvôli clostylu a pregnylu, ale žiaľ nedá sa...tak budeme len dúfať, že všetko pôjde ako má ...vy už máte spermio za sebou???

anksunamonka
11. apr 2011

@katka.gzd ahoj Kati, tak suuuuuuper ze folíčky narástli, bodaj by to boli hneď dvojvaječné dvojčiatká 🙂))) musíte poriadne snažiť 😉 po dlhom case konecne radostna sprava 🙂 tesiiiiiim s Tebou 😵

leeena_4
11. apr 2011

@katka.gzd snad vyjde a když ne, vyjde to příště, hlavně z toho nešílet. 😉

katka.gzd
11. apr 2011

@natyi25 na spermio nas este neposlal takze nam tiez zostava len dufat, ze drahy je v poriadku......ja si inu moznost ani nepripustam....aj vzhladom na to, ze sme nikdy nezaznamenali ziadnu disfunkciu 😀 nikdy neprekonal nijaky zapal ani iny problem, stresove zamestnanie chvalabohu nema, nosi len trenky, ziadne slipy...nebicykluje atd atd....ja viem, ze to nic nezarucuje, ale tak sa utesujem 🙂 no silno uvazujem ze ho objednam na vlastnu past, len pre istotu....
@anksunamonka dakujem, aj ja sa tesim....dvojciatka by sme tiez brali, ale radsej po jednom, nech si tie moje deturence pekne vychutnam kazde jedno.......
@leeena_4 myslim, ze nesilet bude tazke, ale ved to spoznas za chvilku, hned jak budes po IUI...budeme stresovat spolu 😉 😀

leeena_4
11. apr 2011

@katka.gzd já moc dobře vím, jak je to těžké, proto jsem to psala a u IUI budu šílet, to si piš. Ale už jsem si prožila doma jednu hysterickou scénu, kterou jsem udělala, když to vypadalo, že mám konečně ovulaci a manžel měl housera (bolesti zad). To, co jsem předvedla bych si za rámeček nedala a taky to byl bod zlomu, že jsem si uvědomila, že takhle to nejde. Takže když mi příště doktor řekl, že možná ovulace bude (nakonec to byla cysta, ale to jsem se dozvěděla až po ms) a že máme 3 dny doma snažílkovat a manža měl pro změnu střevní chřipku, tak už jsem vůbec nešílela. Mrzelo mě to, ale říkala jsem si, co? vyjde to jindy. Takže jsem se dost hodila do klidu, ale u IUI budu asi taky vyplašená 😀

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd presne tak, treba tým našim chlapom veriť, že nosia v sebe čulých a zdravých potomkov...hoci ten môj fajčí, ale tiež nestresuje, nenosí slipy 😝 atd...a keď si spomeniem, akí chlapi v okolí majú deti a akým štýlom žijú, tak verím, že spermio dopadne dobre...aj keď bude neskôr...ale bude 🙂 a som pyšná na svojho manžela, že sa s takou chuťou pustil do vybavovania svojho podielu na spoločnom snažení 🙂

zuzana151
11. apr 2011

@anksunamonka Jej dakujem mojenko potesila si ma. NO ja som ani nic extra podstupit nemusela len jedno IUI a bolo to 😅
Ale ja som nemala ms nikdy , este dokonca v 16r. nic tak mi vyvolali a odvtedy som bola na tabletkach - antikoncepcia ta bola vysadena takto pred rokom , potom ansadili duphaston v lete lebo od marca ziadna ms a po duphastone zaidne otehotnenie lebo som nemala ovulacia. Nasadili clostil v Iscare , pichli pregnyl a 25.3.11 ma inseminovali 😀 a ono to vyslo..ale je mozne ze sa to podaril oaj kvoli tomu ze sme velmi mladi ja 24, priatel 26 a on mal navyse velmi dobry spermiogram na 1* 😀
vsak jasne zatial som ticho ale v septembri mi konci zmluva ktoru mi 2x predlzili dufam ze este nebude brucho vidiet ked aj bude poviem ze som pribrala ze mam nejake lieky z ktorych sa pribera
a pocula som ze v septembri by mal byt zakon ze tehotnu nemozu prepustit aj ked ma zmluvu na dobu urcitu...dufam ze tento cool zakon prejde 😀

katka.gzd
11. apr 2011

@leeena_4 fuha no tak to si viem tiez predstavit ze by som bola z toho hotova a moja reakcia by urcite nebola daleko od tej tvojej....hold zene chtivej po dietati sa stavat do cesty neni dobry napad 😀 no musime si tych nasich chlapov hyckat....ja tomu mojmu zajtra tiez ani nesmiem pripominat ze sa ideme snazit aby nahodou nebol "pod tlakom" ale to je to najmenej... ja som hlavne rada ze sa na babo tesi......
a tak trochu dufam,z e ma tento mesiac zasa praca zamestna natolko, ze nebudem mat kedy pocitat dni a rozmyslat ci sa podarilo alebo nie...

taka otazka do plena....kolko dni po ovulacii by uz tehotensky test mal ukazat ze sa zadarilo???? 😀 😝

leeena_4
11. apr 2011

@katka.gzd jojo, já v tu chvíli (5měsíců na hormonech) šílela jak semetrika, že naco to do sebe rvu, když on nemůže překonat bolest v zádech. No šílené 😀. Ale jsem ráda, že se to stalo, protože to byl pro mě signál, že tak ne a od té doby se to o 360 stupňů otočilo a zase sexujeme jen když je nálada a ne když by se mělo. Dobře děláš, že to manželovi neříkáš 😀 😉. A jak píšeš - nejdůležitější je, že miminko chtějí a těší se na něj 😉 Zaměstnat se jinak je nejlepší řešení, na mě to taky funguje 😉

chlpacik
11. apr 2011

@katka.gzd no vidiiiiis, krasne velke folikuly su 😵 len nech este narastuuu, a zajtra toho svojho pekne znasilni 😀 😀
keby mal clovek pristroje doma, kolko casu by usetril 😀 😵 😵
drz sa, vyzera to nadejne 😉
@zuzana151 mam otazocku, ak si nemala vobec ziadnu mrchu, ako to riesili? Hned clostilom? Po agolutine, ci ako?
ZE MNE TAKE NENAVRHLI FNUK 😠

hiva
autor
11. apr 2011

@chlpacik cau chlpy 🙂...dik za opytanie 😉 ... vpiatok letime... este polovica veci chyba vybavit, ale takhadam to nejak sithneme 😀

katka.gzd
11. apr 2011

@chlpacik dakujeeem, jaj keby bol doma tak ho aj dneska znasilnim (pre istotu 😀 ), no bohuzial mi usiel do prahy....dozajtra moje foliky na neho musia pockat.....

katkaajurko
11. apr 2011

@hiva moja stastnu cestu- aj navrat a hlavne UZITEEEEEEEEEEEEEEEEE si to a ze pozdravujem 😵 😵 😵 😀 vsetky moje oblubene miesta

zuzana151
12. apr 2011

@chlpacik Mojko ano hned clostilom ani agolutin som nebrala rovno clostil....zaujmave je ze mi nerobili ani ziadne vysetrenia v Iscare, skratka prisli sme doniesla som lek. spravu z endokrinologie a ona hned ze mam PCO nasadila clostil ze uvidime ci stimualcia zaberie. A ona naozaj zabrala 😀

natyi25
12. apr 2011

@zuzana151 no ja verím, že zázraky sa pri PCO ozaj dejú 😉

hiva
autor
12. apr 2011

@katkaajurko diiiik katus.... pozdravy odovzdaaaam 😵 😵 😵

chlpacik
12. apr 2011

@katka.gzd dnes len mu nevrav nic pre istotu, ay nebol na to sustredený 😀 . . .budeme držať palce, aby bola misia uspesna 😵 😵 😵
@zuzana151 no teeeda, sa maaaaaas, a este aky pekny termin, ze december, to bude kozorozec ako JA 😉

katka.gzd
12. apr 2011

@zuzana151 @chlpacik alebo strelec ako ja 🙂)
no a obavam sa ze on sam na to nezabudne....ale nevadi....je to divne ked to ma clovek takto naplanovane a nacasovane presne, ale tak co uz ked to inak nejde, jeden raz sa musi obetovat....dneska spontanita nehrozi 😀

leeena_4
12. apr 2011

@katka.gzd taky jsem si říkala, že je divné počít miminko (při IUI( když u toho manžel ani nebude 😀 😀 😀

anksunamonka
12. apr 2011

@leeena_4 mne by to vobec nevadilo, ze by som otehotnela pomocou IUI 😎 alebo IVF alebo ine skratky 😵 dolezity je pozitivny vysledok s // 🙂

@natyi25 dnes som bola na 3.posledny odber na HP a zase diktoval sestricke pocas ultrazvuku...ze pravy je v pokoji, lavy zrasty, sliznica 9,5, a este daco 18mm ... tak asi folík? 🙂 no ale som 21.DC a podla grafu BT ovulka v zatial nikde....

@zuzana151 ja som tiez objednana na endokrinologiu, tak som zvedava co mi najde... ja uz ani neviem co chcem, ci aby mi nieco nasli, daju liečiky a otehotniem alebo aby mi nič nenasli....... cisto mám chaos v tom co chcem! ale je super, ze si nemusela dlho sa trapit nad tym, ze sa nedari 😝 vy ste jeden z pripadov, ktore nam ostatnym dodavaju silu a odvahu 😵

leeena_4
12. apr 2011

@anksunamonka přesně s tebou souhlasím, je mi to taky fuk, naopak jsem ráda, že takové možnosti existují, ale je to vtipný, že manžel ani nebude u oplodnění 😉 😀

leeena_4
12. apr 2011

@anksunamonka to bude asi folík a ovulka bude určitě během několika málo nadcházejících dní 😉 Sliznice by i odpovídala výšce před ovulací

natyi25
12. apr 2011

@anksunamonka teším sa s tebou Maji 🙂 treba sa poriadne k nastávajúcemu pritúliť...a možno do manželstva vstúpite už ako rodičia 🙂 juchúúú, to by bol aký krásny začiatok 🙂

anksunamonka
12. apr 2011

@leeena_4 áno ale ked si pozries moj graf BT tak som uz skoro na konci cyklu a nic.... ved skus pozriet http://www.fertilityfriend.com/home/33a533 ale aj tak ovulka je u nas malo platna, kedze moj milovany ma zly spermiogram, teda v januari mal. a terajsie vysledky zatial nemame, co dal bojovnikov v CARe.

26.4.mame ist na skompletizovanie vysledkov. Ale asi si to prelozim na 1.majovy tyzden, lebo 30.4.mame svadbu ked sa nic nepokazi, tak ked nam povie zle spravy, tak si ani neuzijeme tento velky den 😕 zajtra zavolam dokimu, aby ma preobjednaj, pre istotu, lebo nic dobre necakam,...

anksunamonka
12. apr 2011

@natyi25 jáááááj bodaj by si mala pravdu, ale ako som pisala spolubojovnicke vyssie, zly spermio nepusti.....

ale bol by to ozaj krasny zaciatok 😉 najkrajsi........