Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nienna
13. júl 2011

@chlpacik waaaw tak to vyzerá veru veeľmi nádejne 😀 ja sa stavím že máš aj ovulu 😉 ja sa furt neviem dostať k tej endoške, no neva, zatiaľ ma to nesúri ale veru si ma na ten meťák riadne nažhavila 😎

chlpacik
13. júl 2011

@amarena kiez by, a najlepsie do konca roka 😀 😀 😀 lebo do svadby to uz nestihnem 😀 😀 😀

@nienna uz by si mala zacat, lebo predsa uz ja to pomaly rok budem uzivat, a uz ceeeeeeeeeeem drobceka 😀 😀 😀 , s metforminom ale vidis niektore uzivali 2mesiace a uz boli v tom, cize fakt tazko odhadnut tu dobu, podstatne je ze sa nieco deje, vid pekne sa skracujuci cyklus.
Akurat keby lekarka vedela moju naordinovanu davku, by mala zo mna dost 😀 😀 😀
No kedze tak vela 500mg tbl som este mala, tak nevyhodim, takze pekne dopapam a potom budem 2x850mg uzivat 😉
a kocka ak si uz konecne predpises metformin, a nebude Ti dobre sediet davkovanie, kludne si ho sama zmen, ja uz teraz napriklad viem, ze som mala skor prejst na zvysenu davku, lebo 1500na den mi nestacilo, a keby som skor zvysila mozno by uz sa cyklus skor spamatal 😉
A zase vid anksunamonka ktora aj po 2x850mg travi cas na wc, no jednoznacne netreba trpiet, treba sa s tym len pohrat. Normalne su podla mna tie 3-5dni nevolnosti na zaciatku liecby, potom by si malo telo zvyknut.
Tak sup sup k endoske 😉

erickaa
17. júl 2011

Ahojte baby, no vy to tu nejako flákate? 😀 😀 😀 čo ste na dovolenkách, či čo?

@chlpacik ahoj chlpi, čo nové na východze? 😉

anksunamonka
17. júl 2011

@chlpacik nieeeee moja, 2x850 mi nerobi nic (teda co sa tyka hnaciek), ked som brala 3x850 denne, tak vtedy som isla aj 3-4-5 krat denne a to uz bolo faaaakt hrozne, no skoro crievka neroztrhne......... tak som si sama znizila davku na 2 tbl denne a uz je dobre 😀
za chvilku budes "pani" ako ja 🙂 ale nie je to az taky velky rozdiel...... teda my sme spolu uz roky byvali takze u nas nebol ale nechcem ti brat sny 😀 😵 😎
ty byvas v seni vsak? dnes sme platili pokutu za rychlooooost, taka sprosta dedina ta vasa, dllllha predlha a 71 km ides a uz pokuta! presli sme 5000 km za poslednych 10 dni a prejdes hranicu a uz fízli oxiduju....

andulqa
18. júl 2011

Ahojte dievcata 🙂 Vidim ze tu mate rozbehnutu diskusiu, trosku vam sem vpadnem 🙂

snazime sa uz dva roky o babatko a okrem horsieho spg som zacala mat aj ja problemy s ovulaciou 😔 prestala tento rok posluchat a od januara do nejakeho aprila nebola, potvora jedna 😀 potom dva cykly hej a teraz som brala clostil, na 12DC som vsak mala len 10mm folikul, ale vcera som mala pozitivny test (17DC) ale dnes uz na folikulometrii doktorka nic nevidela, tak snad praskol 😅 No a tak som sa jej narovinu opytala, ze ci nemozem mat PCO a ona ze si mysli ze asi mam...no proste ma trosku nahnevala, lebo neviem preco mi to nespomenula skor 🙄 mrchu mam pravidelnu, nikdy som nepotrebovala vyvolavacku, cyklus som mala vzdy tak 32-36 dnnovy, meriam aj teploty uz rok a pol, ale nejako sa mi to s tou ovulaciou pokazilo, nepatrim ani medzi stihle baby a tak som uz nad tym davnejsie rozmyslala ze ci by nemohol byt tu pes zakopany 😎 ale pred tyzdnom som si vstupila konecne do svedomia a zacala som chudnut tak dufam ze sa mi podari co-to zhodit 😀 (je z coho 😀 )

Hormonalny profil mam v poriadku, aj ked niektore hodnoty mam skor v druhej polovicke, napr testosteron...

no a chcela by som si dat vysetrit inzulinovu rezistenciu, ale neviem kde sa to robi, som objednana k endkrinologicke v auguste, ale neviem ci to robi ona, alebo treba ist k nejakemu diabetologovi?

ako sa vlastne take PCO da diagnostikovat? 🙂

andulqa
18. júl 2011

a este mi napadla taka vec, minuly rok sa mi objavila tlakova zihlavka (napr ked nesiem tazku tasku, tak sa mi spravia take vyrazky svrbiace, alebo niekedy staci aj ked som len nejako blbo opreta o stol tak tak mi ocervenie koza, aj tak vystupi), niekedy v januari februari, som zbehla ku koznej a ta mi to potvrdila, tak beriem nejake antihistaminika...no a som citala ze pri PCO mozu byt kozne problemy? tak teoreticky by to mohlo s tymto suvisiet? ale to ja len tak rozmyslam 😔 🙂

chlpacik
18. júl 2011

@erickaa pripravy na svadbu v plnom prude, inak ani nic, a taka rozlucka so slobodou 😀 bola uzasna, a este nejaka jedna action sa chysta, ach toto mi bude chybat 😀 😀 😀

@anksunamonka hehe, to nem sprosta dedina, ale tam mas nie 70ku, ale 50ku cize pokuta bola opravnena, treba vediet, kde vzdy meraju 😀 😀 😀 a radsej spomalit, a su to spojene tri dediny, takze sa Ti ta dlzka mohla iba zdat. Tam to deli len tabula dediny. No co uz, aspon spomienka :D
juj ja viem presne co ma caka, zych 7rokov ma uz nemoze prekvapit, a v podstate svadbu beriem len ako formalitu, cize nic sa nedeje, len nech vyjde pocasicko 😀

anksunamonka
18. júl 2011

@chlpacik veeeed nie zle som to myslela 😀 ale pred nami isiel jeden dilinko na faťáku a išiel prisám bohu 35. Tak keď cestujes 980 km z mnichova, taky dilinko 20 km pred tvojim bytom kde ta caka faaaajna postielka a vaňa ta vie riadne vytocit. No a ako je za kostolom taka zatacka tak tam sme ho obehli (cize trosku moj manzel pridal plyn) no a presne tam stal dalsi idiot s trojnozkou....a meral. No co uz.... SLOVENSKO, nijak inak to neviem zhodnotit..........

jaaaaaj no rozlucka so slobodou, ja som nemala ziadnu, nejak som na to nemyslela ale moze to byt zabava 🙂 a uz mate vsetko vybavene? kde budete vlastne byvat po svadbe?

chlpacik
19. júl 2011

@anksunamonka no veru Slovensko 😀 😀 😀
No veru uzasne, ak mas dobru partiu, ktorá sa vie bavit 😉
Byvat by sme mali 4km od Sečoviec, jedine praca by to mohla zmeniť, že Košice, ale v podstate si tam prerabame, a dokoncujeme pomaly dom.
Uz nech je to za mnou 😀 este mi chybaju doriesit nejake veci, ale spravi sa to nab.tyzden 😉

anksunamonka
19. júl 2011

@chlpacik wau super, ja tiez snivam o dome, ale najradsej by som v kosiciach priamo, no.... ceny su tak prehnane az to boli, taky dom co by stal za to stoji 8 milionov korun a to my nemame, skoda 😒 ja som vyrastala v dome, par rokov byvam v byte, a dom je dom, to urcite. Co uz, mozno raz....

ale zase - mam kolegyne co denne dochadzaju autom z trebisova, co je este dalej ako secovce a aj jedna kolegyna priamo zo secoviec sem dochadza, takze ked mas auto, nie je problem....

a svadobne satky nemas sfotene? 🙂

chlpacik
19. júl 2011

@anksunamonka na mojasvadba.sk 😉

andulqa
19. júl 2011

@chlpacik dakujem, ja som si citala rozne clanky o tom, takze nieco o tom viem....skor ma to zaujimalo z hladiska zien co to maju tiez a tak, sedi na mna viacero tych charakteristik....len neviem preco ma moja gyneko neposlala niekam, ked ma podozrenie ze mam PCO....

napr kde sa mozem dat vysetrit na tu inzulinovu rezistenciu? u endokrinologicky (tam som objednana v auguste)? alebo u diabetologa? 🙂

a teda prajem nech svadba vyjde podla predstav, ja som tu moju absolvovala pred tromi mesiacmi a bolo to super 🙂 aj ked kopec veci nevyslo alebo sa pokazilo 😀

chlpacik
19. júl 2011

@andulqa tak ako si sa docitala, viacero veci moze sediet na PCO, na mna konkretne sedi skoro vsetko 😠 nastastie nemam problem so stitnou zllazou...
IR no v podstate ak natrafis na dobreho endokrinologa mal by to vediet zistit, pripadne sa tam opytaj, ci musis ist k diabetologovi.
V podstate staci tak malo na diagnozu PCO, ze ak uz nevidi ten ultrazvukovy nalez gynekolog, tak sa berie do uvahy hladina testost., anovulacia, amenorea, aj ked ty mas pravidelnu 🙂 waw 🙂, dalej pomer LH/FSH, ZVYENY PROLAKTIN, ATD...
v prvom rade chod ku endokrinologicke, nech Ti vysetri funkciu stitnej zlazy, opytaj sa na IR, a budes mudrejsia, mozno budes patrit k nam, ktoré uzívaju metformin 😉
drzim palce 😉
a dakujem 😵

andulqa
19. júl 2011

@chlpacik dakujem sa rady 🙂 ja by som sem aj rada patrila, hlavne keby sme uz nasli pricinu neuspechu lebo uz som z toho snazenia unavena 🤐 🙂

len ja mam napr vsetky hormony v norme, nemam ani zle pomery - pri tej stitke to este musim presne pozistovat, ale inak je vsetko ok...u mna bude hlavny problem mozno ta vaha a ovulovat som prestala len tento rok, aj ked blbnut cyklus mi zacal uz minuly rok v lete, len vtedy mi doky nasadil na tri mesiace clostil a kedze ten ucinkuje aj po vysane chvilu tak ovulka bola pekne az do decembra a potom nic...ale mrcha nastastie vzdy prisla bud na 20 alebo 30 den sama od seba....takze v tomto to u mna na PCO moc nesedi 😕

no skusim zajtra zavolat tej endokrinologicke, ze ci mi vie zistit aj tu inzulinovu rezistenciu, a ak nie tak sa rovno objednam aj k nejakemu diabetologovi 😖

inak vedeli ste ze na inzulinovu rezistennciu su dobre lanove semienka? treba ich pomliet a jest napr s jogurtom kazdy den 🙂

chlpacik
19. júl 2011

@andulqa tak Ta vitam v nasej partii tu 😉 😉 😉
no ja Ti moc neporadim, lebo ja mam vsetke indikacie, ktoré su typicke na PCO, ale o to lepsie, ze Tebe ak najdu prícinu, tak to otehulkovanie bude snad aj rychlejsie 😉
Zatial to nechaj na endosku, aj ked urcite vaha robi svoje, ale ja nebudem pisat o tom, ze treba schudnut, bo viem ze to chce velke odhodlanie, a bohuzial nie vzdy nato clovek ma, ale az sa odhodlas, tak skus 90dnovu dietu, na tu som pocula vela chvalyhodnych slov 😉
V suvislosti s PCO sa popisalo dost aj o soji 😉

nienna
19. júl 2011

@chlpacik ahoj, no tak ako zase sa mi potvrdilo že psychika asi robí svoje alebo že aj motyka občas vystrelí.....v nedeľu som už bola rozhodnutá že hned v pondelok ráno volám na endokrinologiu, že sa chcem objednať kvôli tomu metforminu......a ráno som dostala mrchu 😀 po 6 mesiacoch !!! ako fakt, náhoda je sviňa 😀 teda ale sa mi aj trochu uľavilo, aj ked to nič nerieši, no ten meťák ešte odložím, uvidím čo sa bude diať

nienna
19. júl 2011

@andulqa ahoj 🙂 ja som sa o tom že mám PCO dozvedela až ked som si to prečítala sama na výmennom lístku čo mi dala gynda na endokrinologiu....ona mi o tom však nikdy nič nepovedala, ani slovkom....ako keby to vôbec nebolo podstatné, hlavná vec že som tam furt chodila s tým, že nemám krámy 😠 a na mňa sedí skoro všetko, čiže krámy len pár krát do roka, ovulácia neviem, nesledujem, nadmerné ochlpenie, s pleťou tiež nič moc, to bude všetko súvisieť s vysokým testosterónom, ktorý mi však tiež nikdy nezisťovali, ani tú inzulínovú rezistenciu....čiže poviem ti to tak, ak si sama dačo nevydupeš, tak s tebou nič robiť nebudú, človek si ešte aj diagnózu musí sám určiť 😠

nienna
19. júl 2011

@andulqa a to s tými ľanovými semienkami máš skade??? žeby som vyskúšala?? 😀

hiva
autor
20. júl 2011

caute babule 🙂.... u mna sa schyluje na velku dramu 🙂.... asi nebhnem do lekarne nakupit zasobu testikov 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

leeena_4
20. júl 2011

@hiva jéé, držím pěsti, vypadá to zajímavě, tak tfuj, tfuj, tfuj, pro štěstí 😉

slivocka
20. júl 2011

@hiva wow tak to je super, drzim strasne silno palce 😵

hiva
autor
20. júl 2011

@leeena_4
@slivocka
no uvidime, co sa z toho vykluje 😀 ....velke nadeje si nedavam, ale clovek nikdy nevie 🙂... uz dlho som nemala takto jednoznacnu ovulu podla BT a tentokrat aj snazenie nam vyslo presne.... vzdy kazdy druhy den, takze by sme to mali mat pokryte v pohode 😀

kazdopane je to nas asi posledny okus pred IVF.... kazdu chvilu cakame schvalenu ziadost a ideme rovno do toho 🙂

anksunamonka
20. júl 2011

@leeena_4 caukoooo tak vidim ze si si dala do profilu ze si v 8.tt tak suuuuper, uz je to definitivne potvrdene? boze, keby som uz aj ja bola tehu.....
tak nas pekne informuj ako napredujete a ako sa vam dari 😉

andulqa
20. júl 2011

Ahojte 🙂
@chlpacik no prave na tu 90 dnovu dietu som sa pred tyzdnom dala, dnes som 8my den a jem cely den iba ovocie a zeleninu, uz sa tesim na zajtrajsie jedlo 😀 tak uvidime ci tymto trochu schudnem aspon 🙂

@nienna tak vidim ze mame podobne skusenosti s lekarmi 🤐 ja keby sa jej nespytam tak mi ani nic nepovie, k endo som sa objednala sama od seba este v maji, aby mi poriadne vysetrila celu stitku 😖

o tych lanovych semienkach som citala na roznych zahranicnych strankach, vraj pomahaju znizovat inzulinovu rezistenciu a predchadzat tak cukrovke, nejako zlepsuju vstrebavanie inzulinu alebo take nieco...a este napr znizuju aj cholesterol 🙂 a celkovo su velmi prospesne pre zdravie, len to netreba prehanat, 1-2 cajove lyzicky cerstvo pomletych denne v jogurte 🙂

@hiva velmi pekny grafik, drzim palce 🙂

ja som teraz dva dni po ovulke, ale tak uvidime ci nieco z toho bude, my mame aj horsi spg a navyse mal moj drahy zapal mocovych ciest a kadejake bakterie teraz, takze velku sancu tomu tento cyklus nedavam 😖

leeena_4
20. júl 2011

@hiva tak to obzvlášť držím pěsti, když je to poslední pokus před IVF, pár takových znám, co se jim to podařilo před IVF 😵
@anksunamonka v pondělí jsem byla na uzt a miminko měří 1,18 cm, odpovídá prý 7+1 i když je asi o 4 dny mladší a tlouklo mu srdíčko, takže snad bude všechno v pořádku 😵 pořád mám sice strach, ale to srdíčko a velikost mě trochuuklidili 🙂. Držím pěsti, ať se to i vám povede brzy 😉

slivocka
20. júl 2011

@hiva mozno na to IVF ani nepôjdete. my sme mali ist na kompletne vysetrena na imunologiu , mesiac som čakala na termin a 2 dni pred tym ako sme mali ist tak som si nasla //. ked som tam volala , tak mi sestricka povedala ze tento tyzden som uz tretia čo po dlhom slnazeni otehotnela tesne pred vysetreniami. 🙂 jedna baba z inej temy , isla presne tam na tie vysetrenia len o den neskôr, otehotnela v den vysetrenia. z vysetrení hned bezali domov , lebo podla bt aj hlienu mala ovulaciu aaaa uz je v 28 tt , takze zazraky sa deju a dufam ze konečne prisiel rad na teba 😉

hiva
autor
20. júl 2011

@leeena_4
@slivocka
@andulqa

no uvidime, ako to cele dopadne.....velke nadeje si nerobim, ale tak clovek nikdy nevie 😀 ... podla mojich statistik by som mala v priebehu 2-3 dni dostat mrchu, tak uvidime 🙂

erickaa
20. júl 2011

@hiva hivuš, myslím na teba 😉 Len nekupuj tie predražené rakúske testy, lebo skrachuješ 😀 😀 😀

anksunamonka
20. júl 2011

@leeena_4 velmi sa s tebou tesim, ako aj s kazdou novou tehulkou v nasej diskusii 🙂 musi to byt neopisatelny pocit vediet ze pod srdcom nosis svoje babätko 😵 a neboj sa, urcite vsetko dobre pojde tak ako ma..... a za chvilku kupujes tehu saty 😉

vy ste mali dobry spermiogram, ze vam vyslo hned prve IUI? 😎