Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dadenka111
31. okt 2011

@katka.gzd Ahoj Katka, dostala som sa tiez k Harbulakovi, celkom sympaticky tipek, ale aj tak som bola nejak v strese z toho celeho. Ked mi vtedy zobrali krv som si to nejak zle chytila, az som bola cela od krvi :D Dnes som bola na krvicke 3.den cyklu. 10.11. ide moj mily na SPG a 9:20 mame druhu spolocnu konzultaciu, tam sa dozvieme vsetky vysledky. Ked porovnam dnesne rano s mojou prvou konzultaciou, tak dnes plna chodba, ze sa pomaly prechadzat nedalo 😲 a prvy krat pohodicka, tisko 3pariky tam sedeli. Idem kuk Pipiny.

katka.gzd
31. okt 2011

@dadenka111 no tak to mate za chvilocku a potom vam povedia ako dalej 🙂 krok za krokom k vytuzenemu cielu 😉 my sme takto boli len predchvilou tiez ale uz sa mi to zda ako cela vecnost odkedy sme podali ziadost o IVF...to bude asi tym ze cakanie na babo je fakt nekonecne... teraz uz KONECNE mame to "najhorsie" za sebou, zize pichanie injekcii aj odber vajicok...uz len cakam na vklad babatiek do bruska...mame ich chvalabohu 13, ale bojim sa aby kvantita nevyhrala nad kvalitou....to sa vsetko este uvidi.....momentalne beriem tabletky na rast sliznice a tento tyzden pojdem na kontrolu ci mi narastla dost vysoka a buduci tyzden uz konecne snad dostanem tie nase male zubrienky do bruska a budeme sa modlit aby tam aspon jedna zostala na 9 mesiacov....neviem sa dockat...uz len tie dva tyzdne su jak vecnost....ale najdlhsie dni estelen pridu...az budeme po vklade cakat na tehotensky test.....aaaaaaaaach jaj.....

effkaa
31. okt 2011

@lauricka @barunka28 no presne, ako cez kopirak... mna tiez videli na umelom, uz uz chceli nejake hormony, lieky a po zmene lekara to slo operaciou, zadarmo, bez liekov, bez umeleho... Neviem, mozno je to ine pripad od pripadu, mozno som mala len stastie ... operacia nebola v CARe ale v nemocnici v Malackach.

dadenka111
31. okt 2011

@katka.gzd hej to cakanie je najhorsie. uz len tento rok som januar a potom maj cakala na mrchu s malinkym srdieckom, ze mozno... a nic. inak chodia nacas 32-33DC. to som si myslela, ze asi bolo a odislo. no o pco som nevedela este. roky rychlo utekaju, moja segra uz druhe na vianoce porodi. uz nemam ani vyhovorku, ze najskor sestra musi mat ja az po nej. kolko uz ste v GF? najhorsie je, ze moj chlop nerad chodi k doktorom. horko tazko pojde na spg, tak verim ze aspon on bude v poriadku. duuufam, ze len mna poriesia a podari sa. 😉 zatial som optimista. drzim vam palce, urcite aj vase "zubrienky" sa uz nevedia dockat 😀 treba asi hlavne robit vela veci a nestihnes na to mysliet a este aj cas pojde rychlejsie.

katka.gzd
2. nov 2011

@dadenka111 my sme isli do GF az ked sme odskusali vsetko v ramci normalneho gynekologa a ked nas v lete konecne napadlo poslat aj draheho na spermiogram....takze estelen od leta, ale tam uz to islo rychlo, vedela som ze s vysledkami rovno posleme ziadost o IVF...inak to ani dopadnut nemohlo....drzim paste aby draheho teda netrapili.....no aj on by sii mohol uvedomit co vsetko my podstupujeme kvoli babatku, aj bolestiveneprijemne zakroky a on prakticky musi "len...." 😀 tak nech sa nevykruca...
a uprimne u mna robenie inych veci teda absolutne nepomaha...myslienkami som stale tam...jedine co na mna zabera je citanie...no na citanie mam cas a energiu tak max 1 hodinu denne pred spanim 😒

chlpacik
3. nov 2011

@lauricka ahoj, chcem sa opytat na tu kamosku, co absolvovala driling, no nepodarilo sa jej otehotniet, brala aj nejake lieky na otehotnenie? Lebo ja to z menzesom mam podobne, tak preto ma to zaujalo. Dik za odpoved 🙂

lauricka
3. nov 2011

@chlpacik po drillingu ju stimulovali hormonmi, a potom isla na IUI, ktore sa nevydarilo, bude musiet na IVF, ale u nej je rozdiel aj v tom, ze jej manzel nemal dobry spermiogram a moj ano

ali76
6. nov 2011

my sme na babo cakali 11 rokov a je tu, mam takiisto PCO syndrom, posilali nas takisot aj na IVF, odmietla som, dvakrat som bola tehotna a dvakrat som aj potratila v 4 a 19 tyzdni , ale sme to nevzdali a dnes mame krasneho , zdraveho synceka, Takze baby , nevzdavajte to, dolezite je vydrzat a ked je to dlheee cakanie

dadenka111
9. nov 2011

@katka.gzd Ahojko dik. Tak zajtra drahy pojde na SPG. Uz ziadne vykrucanie. 😎 Dufam, ze to prezije v pohode. Na mna dolahyna nervozita ake budu vsetky nase vysledky. Pomoc. Este mi oznamil, ze nepojde na konzultaciu, ktoru mame v ten den neskor. Ze co tam bude... vsak mu ja poviem tie vysledky. Myslis, ze to bude problem, ze sa este na konzultacii u Dr. neukazal? Vsak tam vysle delegaciu "malinkych s chvostikmi". 😀

zujka2
9. nov 2011

ahojte, mám PCO, môžem sa k vám pridať?

katka.gzd
9. nov 2011

@dadenka111 drzim apste nech su vysledky co najlepsie, a neboj, nieje problem ked sa drahy neukaze na konzultaciach, doktor to prezije, hlavne ked drahy potom popodpisuje vsetky papiere ;)

leeena_4
10. nov 2011

Ahoj holky 🙂
Mám pro vás možná zajímavou informaci. Před těhotenstvím jsem něměla bez hormonů vůbec ms, i po dvojité dávce agolutinu mi třeba přišla až za 14dní. Ovu nebyla vůbec, jediná, kterou jsem měla, byla při stimulaci na IUI, které se povedlo. Ve 13tt jsem musela na potrat, protože jsme čekali downíka. Proč to ale píšu: Po šestinedělí mi přišla SAMA menstruace a teď první cyklus dokonce i sama ovulace, prvně v životě. Doktor prohlížel vaječníky a říkal, že jeden je jen maličko zvětšený a druhý úplně normální, žádný náhrdelík, že se to možná za pár měsíců zhorší, ale teď by mi PCO nediagnostikoval 😵 Takže se to po těhu (i nevyvedeném), fakt může samo srovnat 😉

wifina
10. nov 2011

@leeena_4 to je pozitívna infoška, po návšteve caru som v depresii, obaja neplodní, veľká šanca nie je, tak každé povzbudenie pomôže...

leeena_4
10. nov 2011

@wifina nebuď smutná. PCO není taková mrcha, jak se zdá, otěhotnět se určitě dá a pokud má tvůj muž alespoň nějaké živé spermijky, tak vám v CARu brzy pomůžou 😉. Držím pěsti.

leeena_4
10. nov 2011

@katka.gzd ahojky, jak se máte? už máš v bříšku bobánky? Myslím na tebe a přeju hodně štěstí.

katka.gzd
10. nov 2011

@leeena_4 ahoj, mam z teba radost ze uz nam aj sama ovulujes...to je uzasne.. 🙂
ja mam odvcera v brusku dve male bobatka a dufam ze u mna aspon jedno zostane....buduci stvrtok si spravim domaci test...na krv pojdem az za 2 tyzdne...mala by som oddychovat, ale praca nepocka, tak sa aspon skusam nestresovat....ani nemozem uverit ze konecne sme sa dockali a skutocne su uz vo mne...mam strasny strach a zaroven sa nenormalne tesim....
inak taka pikoska je ze vcera, v den vkladu embryi ma rano moj drahy poziadal o ruku....totalne ma sokoval, plakala som ako mala...aj som na strach zabudla.. 😀 nacasovanie dokonale

leeena_4
10. nov 2011

@katka.gzd 😵 😵 😵 😵 Já mám z té tvé zprávy husí kůži!!! To je náádhera, moc přeju, aby ten včerejší den byl i po jiné stránce tím nejšťastnějším. Věřím, že se u tebe minimálně jedno bobáto udrží, musí to být úžasný pocit. A fakt se zkus nestresovat. Jinak myslím, že asi nijak zásadně neovlivnší výsledek tím, když bys byla doma a ležela 😉. Znám holčiny, kterým to vyšlo když chodily do práce a holčiny, kterým to nevyšlo, když ležely doma 😉. Budu tě do čtvrtka sledovat 😉

chlpacik
12. nov 2011

Ahojte babule.
Tak idem sa tu odventilovat, leebo ako cakam ze sa mi metforminom pekne upravi cyklus. 4mesiace krasne chodila mrcha na 35den, a dnes je 45 a menzes nikde, samozrejme tehotna nie som. Uz fakt neviem, co sa to deje, a metformin uzivam vyse rok 😠

wifina
12. nov 2011

@chlpacik aky je ten metformin? Ako clostyl? Lebo clostyl má veľa nežiaducich účinkov... ☹

chlpacik
12. nov 2011

@wifina nie, clostil sa dava uz ako doplnok k metforminu. Ako podpora by som povedala. Bohuzial, v mojom pripade som sklamana z metforminu, lebo nevidim vysledky ☹ , a cim dalej tak viac a viac som presvedcena o drilingu, uz len spracovat lekarku ...

mianc
12. nov 2011

kočky, ja som mala a pravdepodobne stále mám syndrom PCO a chodili sme s mm aj do ISCARU, kde mi po 2IUI odporúčali IVF a dr. mi povedal, že nemám šancu prirodzene otehotnieť, našťastie predtým sme vyskúšali vyšetrenie EAV tu link na bližšie info: http://www.dr.korman.szm.com/indexsk.html a fakt mi jeden nemenovaný dr. pomohol, a hneď ako som mala 2. cyklus sa nám to podarilo, dokonca som v to ani nedúfala.. 😵 😵 😵 a teraz máme krásnu 8. mesačnú princeznú.. babenky dúfam a verím, že každej z vás sa to podarí a pošťastí sa mať pri sebe takýto pokladik ako mám aj ja.. máte na to právo! 😉 🙂 Držím palce!

wifina
12. nov 2011

@chlpacik ja by som si drilling hneď dala urobiť, ale mne to nechcú kvôli mužovi, že aj tak nemáme šancu 😒

chlpacik
13. nov 2011

@wifina tha pekne, takto hned odrovnat par 😠 😠 😠 a ake mate potom moznosti? Ja to tu uz moc nesledujem, tak nie som v obraze, ak tu zavitaju novsi clenovia...

wifina
13. nov 2011

@chlpacik jasné, ja tu veľmi nechodím, keďže mňa nechcú teraz liečiť, manžel je azoospermik, tak riešime jeho. Máme možnosť IVF (ICSI) - s rizikom 😒 , ale čakáme ešte 3m - pol rok, či sa spmg. po operácii nezlepší, stále v to dúfame a potom by sme skúsili menej invazívne formy liečby, drilling, IUI, ale to je zatiaľ v čisto teoretickej rovine... ☹

chlpacik
14. nov 2011

@wifina fňuk, no dufam ze sa vam to podari. Treba vyskusat vsetko, stoji to zato. Stale treba mysliet nato, ze dnes uz lekari co to dokazu 😵

dadenka111
14. nov 2011

@katka.gzd takze Na konzultacii sme dopadli v celku dobre. Moj drahy je uplne v poriadku nastastie, to mi odlahlo. Hormony mam v norme, trosku to povedal vahavo ale ostatne veci negativne. Dalej idem na laparoskopiu. Skontrolovat dutinu brusnu: maternicu, vajecniky ci nie su zrasty a zistit priechodnost vajcovodov + driling. Dufam, ze to dobre dopadne. Podpisala som aj papier v pripade pozitivneho nalezu saktosalping odstranit. Dufam, ze som sa rozhodla spravne. Vie niekto o tom saktosalpingu viac?
PS: gratulujem k zasnubam Katka, to je krasne ;)

katka.gzd
14. nov 2011

@dadenka111 no tak silno drzim paste aby vsetko dobre dopadlo, ja s tymto skusenost nemam tak snad ti ine babulky poradia, a tiez gratulujem ze drahy je okej....o starost menej... 🙂 ked poriesia teba, mozno postaci aj IUI a nebudete musiet na IVF ak mas vajecniky priechodne to je super....
a dakujem za gratulaciu, este som to stale nerozdychala 😀

micak
16. nov 2011

Ahojte!
Vcera mi lekarka stanovila diagnozu PCO 😢 Ked mi to ukazala na ultrazvuku, bola som hotova..este mi potom hovorila nieco, co by som mala robit, ako uzivat tabletky, ale vobec som ju nevnimala. Az potom som zacala na internete bludit a vyhladavat, co to vlastne je. Dostala som vyvolavacku a recept na duphaston. Dufam len, ze mi to cyklus nastartuje a nebudem mat s tym velke problemy. Na druhej strane - len nedavno sme sa so snubencom rozhodli, ze to nechame na osud a prestali pouzivat vsetku antikoncepciu. Zostala som ako obarena z toho, ze sa PCO uz nezbavim. Ze je tu vysoke riziko potratov, neplodnosti.
Damy, ako ste to prezivali vy? Ako ste na tom boli po duphastone? Nastartoval vas? A ak ste uz otehotneli, ako vam prebiehalo tehotenstvo? dakujem za kazdu radu...

leeena_4
16. nov 2011

@micak Ahojky 🙂. Nic si z toho nedělej, není to tak hrozné, chce to trpělivost a vymýšlení způbů, jak to řešit, ale otěhotnět se s tím dá 😉. Já jsem z toho zjištění špatná nebyla, já jsem byla ráda, že se konečně zjistilo, proč neovuluju a nemenstruuju. Jinak jsem brala utrogestan (to samé co duphaston) a cykly se mi krásně zpravidelnily, ale pořád bez ovulky. Nezabral ani clostík, ale injekce pak ano 😉. Neboj, je spoustu způsobů, jak se dá PCO léčit 😉

katka.gzd
16. nov 2011

@micak ahoj, neboj, nieje to koniec sveta a otehotniet sa s tym da a aj donosit zdrave babatko...ale...
neviem ake vsetky vysetrenia ti tvoja lekarka robila...zistila ti PCO len z ultrazvuku? nerobila ti aj hormonalny profil? to je len odber krvi na zistovanie hladiny hormonov pocas cyklu...bud na zaciatku a na konci cyklu alebo este aj v strede okolo ovulky....bude ti robit folikulometriu aby zistila ci ovulujes? to je robenie sona pocas prvych dvoch tyzdnov cyklu cca kazde 3 dni alebo podla potreby aby sa zistilo ci ovulujes...a potom je vhodne si dat vysetrit stitnu zlazu aby sa zistilo co PCO nesuvisi s nou a taktiez inzulinovu rezistenciu..to je klasicky glukozovy test ako robia tehulkam...ak by sa to ukazalo ako problem, nasadia ti metformin a moze sa to zlepsit...mame tu aj take tehulky co po nom otehotneli prirodzene...vela stastia 😉