Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

isabellaa
14. aug 2012

@bosorkajarka ano pochopila som, myslela som na estrofem, ze dalsie tbl nechcem, nie gynex tinkturu 😀

isabellaa
14. aug 2012

@bosorkajarka a prve babo bolo necakane? Teraz sa kolko snazite?
U nas to bude rok, ale pol roka co to sledujeme u lekara

domi1988
14. aug 2012

@dadenka111 no tak to ma sleduju.. ja to mam od 3dc 3x1 5 dni

domi1988
14. aug 2012

@isabellaa to vobec neviem aka ta hodnota bola, ja so sa jej nepytala akurat vravela ze je na spodnej hranici

bosorkajarka
14. aug 2012

@dadenka111 ne je to fakt tak ze estrogen stimuluje rust sliznice a progesteron jeji prestavbu dochazi prestavbe zlazek a endometrium prechazi z proliferačni faze do sekrecni - proste je vhodne na prijeti embrya, ale je to vcelku jedno, jde jenom o to ze kdyz sliznice neroste tak se nasazuje na zacatku cyklu krome clostylu i estrofem (nebo jiny estrogen)

bosorkajarka
14. aug 2012

@isabellaa prvni miminko bylo po vic nez roce snazeni ale povedlo se hned prvni IUI (4. cyklus s clostylem) a ted se snazime uz zase vic jak rok a mame za sebou tri neuspesne IUI a nekdy na podzim nas ceka IVF, zhorsil se nam i spermiogram ☹ ja jsem brala i tristvrte roku metformin, hodne jsem mu verila ale bohuzel, a u jednoho IUI se mi udelala 5cm cysta, takze nejspis ani nebyla ovulace

bosorkajarka
14. aug 2012

no ale ja jsem tezky pripad ja nemam vubec zadnou ms bez prasku, takze telo nefunguje vubec ☹

dadenka111
14. aug 2012

@domi1988 mala by ti to nasadit od 5dc vazne. pisem to aj z vlastnej skusenosti. od 3dc som mala viac malinkych, ale nezobudili sa. ak sa berie clostil neskor, tak ten najvacsi folikul ktori sa objavi 5dc sa da nastimulovat na dominantny a to sa nam aj s dokim podarilo. 😉
je to tak, ze kto dobre stimuluje na clostil, tak od 3-7dc sa mu vypiplali aj 3 folikuly a uz mala jedna baba aj 7 folikov... zakazali jej sexovat. 😅

isabellaa
14. aug 2012

@bosorkajarka @dadenka111
co si myslite o iui? Nam prve tiez nevyslo a mm nebol velmi nadseny, ze to si moze spravit aj sam doma 😒
je to sice len 10-15% vyssia sanca ako pri spontannom otehotneni....
Ja neviem, ci´sa mam dat na dalsie, predsa len, ked budeme vediet kedy je ovu a my sexujeme dost casto, tal sa to musi podarit aj doma a nie streknutom kanily...a pri 1.iui som mala 4,85 hcg, 12dpo iui, je mozne, ze to bol este 10000 pregnylu, alebo sa tam nieco vytvorilo, ale zaniklo ☹

domi1988
14. aug 2012

@dadenka111 tak ale sama si to asi zmenit nemozem, jedine ze sa jej dalsi cyklus spytam...

isabellaa
14. aug 2012

@dadenka111 ja to trochu nechapem, ved ked beries clostil skor, tak by mal zabrat skor a tym je vacsia sanca, ze sa vytvori dominantny, ci nie? ja som brala 3 mesiace od 3dc po 2tbl a mala som vzdy 2 alebo 3 foliky a ovu prebehla.
U mna si myslis, ze by sa tym nieco menilo, keby som zacala od 5dc?

dadenka111
14. aug 2012

@bosorkajarka jeej ty to mas teda uz do podrobna nastudovane 🙂 dik za info a doplnenie.
inac budem stimulovat sliznicu Estrofenom na moje prve KETko. Len nie a nie prist na 1DC. uz som vyskusala vsetko co som poznala. Sex, cerv. vino, horuca vana, Celaskon s Rutinom. Som 40DC a vobec netusim ako si ju vyvolam 😕 uz rozmyslam, ze pojdem na vyvolavacku. Agolutin sa picha tusim.

dadenka111
14. aug 2012

@isabellaa ak mas 2-3 foliky, tak je pre teba to davkovanie spravne. mne to fakt nezabralo od 3dc, ale az od 5dc som mala jeden dominantny (3x na pravej strane) a to prvy krat az na 17dc ovulka a potom sa ovulka skracovala dalsi mesiac 15dc a 13dc

bosorkajarka
14. aug 2012

@dadenka111 no trosku prefesionalni deformace 😀 a meris si bazalni teplotu? jestli treba se nestal zazrak? uz tady byly i takove pripady 😉

dadenka111
14. aug 2012

@bosorkajarka od kedy sme chodili na zakroky som zacala merat BT http://www.fertilityfriend.com/home/dadenka
mam taky divny graf. FF mi oznacil ovu 22DC, ale myslim si teraz ze bola az 28DC a teda este 2-3dni musim vydrzat.
testovala som 14DPO podla FF. tehu asi fakt nebudem, ani sa tak necitim. Pri ET som to citila, ale odislo ... 😔

dadenka111
14. aug 2012

@isabellaa inak 12.den to este mohol byt pregnyl. preto sa chodi na krvny test az 14.den
IUI ma vyhodu, ze ejakulat precistia a su tam len borci a este sa obchadza ta vec keby bol krcok resp. hlien nepriechodny.
ma to teda veci pre, ale aj tak sa nemusia presne trafit, ked napriklad ovulka nastane skor ako vykonaju zakrok.

isabellaa
14. aug 2012

@dadenka111 hmmm to ano, ci sa trafia... neskor som nemohla ist na krv, lebo som bola odcestovana, ale beriem to tak, aspon sa snazim, ze to bol urcite este pregnyl

dadenka111
14. aug 2012

@domi1988 sama nemen davkovanie, ale skus sa jej na to nejako spytat. inak clostil sa moze brat 3 cykly, 3 cykly pauza a potom 3cykly. dlhsie sa uz brat neoporuca a bolo by dobre si vyziadat pecenove testy. mala by sa skontrolovat.

domi1988
14. aug 2012

@dadenka111 ano ano viem.. no ja pracujem v labaku ja sa preskumam 😀

dadenka111
14. aug 2012

@domi1988 tak to je uuuuplne perfektne, zavidim 😀 ja by som tiez uz potrebovala mat doma labak na krvicku a usg 😎

domi1988
14. aug 2012

@dadenka111 aaale zase nemas co.. stejne robim vsetko tajne, aby si hned vsetky nedomysleli ze sa snazime o mimi a stejne sa nedari a vsetky o tom klebetia a je to neprijemne...

domi1988
14. aug 2012

@dadenka111 akoze klasicke vysetrenia to je normal, to nikto nezazera, to mame normalne dovolene od primarky.. aj ked som potrebovala preskumat mojho m tak nebol ziadny problem... ale ked len spomenies ze ta boli brucho uz ta naberaju a vysetuje sa HCG a vsetci cakaju co bude..

dadenka111
14. aug 2012

@domi1988 no ked tam mas babinec, klebetam sa nevyhnes. ja mam v praci len dve kolegyne a ostatni su vsetci chlapi. Ti maju v pazi, ale aj tak to nikomu nehovorim. Tajomstvo sa drzi zatial. 😉

domi1988
14. aug 2012

@dadenka111 no zenske su hrozne.. nas tam je asi 20 tak si vies predstavit 🤐 no ale co clovek narobi.. najviac ma desi to, ze na to ivf proste budem musiet ist a co povedat v praci 😖

zuzuza
14. aug 2012

Ahojky holky, mám taky pco a jedno dítě, co se nám podařčilo přirozeně měsíc po nezdařeném ivf🙂, ted se snažíme o druhé mimi a měla jsem ted první cyklus clostil, ten na mě tehdy neúčinkoval. Nyní jsem ho měla od 5.-9. dc a 10. dc jsem zkusila měřit teplotu a od toho 10. dc ji mám pořád 37 nebo nad, 37,1, 2...dnes jsem už 16. dc, u mudr jsem byla včera a ta řekla, že to vypadá, že mám jeden velký 3 cm skolabovaný folík ze kterého se asi tvoří už žl tělísko a sliznice dokonce 9 mm!!! Minule 3 mm po CC, ale jakto že ta teplota 37 už od 10. dc?? Když na uzv bylo vidět, že byla asi až ten 14. nebo 15. dc, nemáte s tím některá zkušenost? Ze by ten clostil takto zvýšil teplotu? Zatím jsem to nikde nevyčetla, hlavně mě zajímá, jestli teda mám věřit, že byla ovulka, což je pro mě naprosto nepochopitelné, že by fakt byla🙂)

dadenka111
15. aug 2012

@domi1988 ja som to IVFko v praci neriesila. na kontroly a krv sa chodi rano, to som stihala pred robotou a na OPU (odber vajok) a ET (vklad) som si zobrala par dni dovolenku. ked sa niekto pytal kam ideme cez dovolenku povedala som, ze na zahradu makat 😉 😀
ale skor ako na IVF by sme mali vyskusat IUIcko.

dadenka111
15. aug 2012

@zuzuza Ahoj, tak to mas divne. Jedine, ze by ovulka bola pred 10dc? 😕 BT dviha Utrogestan alebo Duphaston, ale moze ju dvihnut aj Pregnyl (HCG shot). Clostil ju nedviha.
Vela stastia. vyzera, ze ti to krasne zabralo. 🙂

zuzuza
15. aug 2012

@dadenka111 duphaston mam az ode dneska, ale dnes rano taky tepolota taky 37 hned po probuzeni🙂 tak to by asi nemelo byt ani clostilem ani duphastonem, ze? No jsem zvedava🙂 dekuji moc za odpoved

zuzuza
15. aug 2012

@dadenka111 a pregnyl taky nebyl🙂

dadenka111
15. aug 2012

@zuzuza duphaston ti nezvysi uz zvysenu BT. clostil uz vobec nie. taaaak pravdepodobne si mala ovulaciu a tvoj vlastny progesteron ju dvihol 😉 ...ak nie si prechladnuta, nemala si horucku, nebola si v strese, necestovala si, nemala si prerusovany spanok, alebo si pila alkohol 😅
ozaj a trafili ste 9DC? 😀