Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

belalinda
8. sep 2012

@franzziska nie nevyhnutne. Ja mam PCO, ale HP mam v poriadku (viac menej) a na endokrinologii sa neliecin (viac menej 😉 )

franzziska
8. sep 2012

@belalinda ja mam HP zly

mambba
8. sep 2012

@franzziska mal by to idealne riesit endokrinolog spolu s gyndosom, alebo respektive v v CAR-e.
ja som mala najprv diagnozu predpokladanu gyndosom, objednala som sa sama na endo, teraz zacinam s metforminom, tak za 2-3 mesiace ak nebudu // tak mi endoska nasadi clostil a gyndos bude robit folikulometriu a niekedy po novom roku sa zrejme odhodlam aj na laparku ak bude treba

mambba
8. sep 2012

@franzziska ked mas HP zly, tak naozaj odporucam endokrinologiu, vedia ti tam pomoct viac ako na gynde, gyndos nemoze ani predpisat vsetky lieky, ktore ti vedia dat na endokrinologii

franzziska
8. sep 2012

@mambba a tam mozem ist sama ci ma musia odporucit? a od toho gynekologa si mam vypytat prefotit ten HP ci ako?

mambba
8. sep 2012

ja som isla sama, normalne som sa objednala. ale isla som na sukromnu polikliniku, kde som si to aj sama zaplatila , teda bolo to tusim 35 eur za vysetrenie a odber, cize nepoviem ti ako to je u statnych lekatov, ci treba vymenny listok. . doniesla som tam od gyndosa vysledky, ale tie boli chabe, robil mi testy len na tri hormony a tie som mala v norme. kedze som ale vedela, ze nieco nie je dobre, tak som sla na endo..
tam mi robili komplet HP, asi 10-15 hodnot sa sledovalo a zistilo sa kde je problem..

labanka
10. sep 2012

dievčatá....to sa mi zdá, alebo v našej téme nepribudla žiadna tehulka? ☹

isabellaa
10. sep 2012

@labanka vyzera to tak,ze zatial ziadna 😒
Ale ja sa uz chystam 🙂 , dnes potvrdena ovu, o takych 12dni uvidime 😉

belalinda
10. sep 2012

@isabellaa super trooper 😉

belalinda
10. sep 2012

@labanka ja tiez sa uz chystam 😉 kazdym mesiacom 😀

franzziska
10. sep 2012

@labanka myslim ze nie vsetky vieme premoct tie diagnozy 😕 😒 😒 😒

belalinda
11. sep 2012

@franzziska ale vieme! Len nam to trosku dlhsie trva 😝

isabellaa
12. sep 2012

@belalinda Cau kocka, uz sa Ti to blizi.....nervozna, alebo sa tesis? Tipujem, ze tesis a budes uz vediet ako na tom si, vsak? A o kolkej to mas, doobeda?
Inak mna Ti stale tak divne pobolieva brucho, zvlastne pochody, niekolkokrat na wcko, mozno od toho sioforu a mozno nie 🤐

jasmina232
12. sep 2012

@mambba ved prave mne to prislo divne no uvidime co povie v pondelok , a ja viem ze si to nemyslela v zlom 🙂 trochu to potrva ale isto sa chytim 😀 no a na to tlacenie sa uz tesim len aby to ozaj vyslo

mambba
12. sep 2012

@jasmina232 tento prispevok z 9:28 asi nebol pre mna, ze? 😉

belalinda
12. sep 2012

@isabellaa helou, uz sa tesim! Najradsej by som bola, ze uz by bolo zajtra po porode 😀 Zajtra mam prijem o 7:30, kedy sa dostanem na radu neviem... Zajtra sa isto budem nidit tak Ti napisem tisicstranovu spravu ako som na tom 😝 Ten siofor uz mas dlho...ci to mas tie pochody odkedy ho uzivas?

isabellaa
12. sep 2012

@belalinda uz ho mam mesiac, praveze som nemala predtym....ty si ma uriekla - samozrejme v dobrom 😀 😀 😀 a uvidime o niekolko dlhych dni, fuuu to bude bud opat sklamanie alebo nepricetna radost 😀

Tesim sa na tvoje romany, ale cestujem ako som ti pisala, tak mozno hned neodpisem, ale isto budem na Teba intenzivne mysliet, nech vsetko dobre dopadne.

Pozerala si v pondelok film na jednotke s Meg Rayen? Super, i ked slzicka mi vypadla, ale fajn oddychovka, no a tam bolo, ked ju uspali, ze sa ocitla niekde na pomedzi - hore a ja som akurat vravela mm, ze ja som uz bola 3x uspta a u mna nic nezvycajne a chcela by som nieco take mimo zazit....
tak zajtra budes aj ty trochu mimo 😉
idem, vrie mi voda na bryndzaky 😝

bekki18383
12. sep 2012

ahojte baby tak chcem sa pripojit ku teme mam tiez problem s PCO .omluvam sa som tu prvy krat a neviem ako to tu bezi.aj mne vraveli ze bez umeleho to nepojde chodim do ferti ale mam stoho zmiesane pocityco sa tyka tych vedlajsich ucinkov ale vraj je liek ktory je na cukrovku a lieci pco a vela babam pomohol nema niekto skusenost?

isabellaa
13. sep 2012

@bekki18383 ahoj, je to metformin / siofor, glucophane....beriem mesiac, ovu tento mesiac bola uvidime 😉
a ty ho este neberies?

isabellaa
13. sep 2012

@belalinda dobre ranko, cakas, cakas??? Ci uz snivas, asi este nie? Ale pocasie je take na spanie, budes to mat dobre 😉

nienna
13. sep 2012

@isabellaa ahoj 🙂 tak tebe pomohol metformin? píšeš že bola ovu, ty si predtým mávala ovu bez metforminu? a ms si mala pravidelnú? heh pýtam sa, lebo ja ho tiež beriem, už mesiac ale len malú dávku, jednu tabletku 850mg, doktorka mi ešte nechce zvýšiť, že vraj pol roka ma nechá na tejto malej dávke vrrr 😠 to sa načakám na bábo......ale u mňa zatiaľ žiaden výsledok, ja som nemala ani ms predtým a zatiaľ sa nedostavila ani s metforminom, ale ešte ho asi beriem krátko a myslím že aj tá dávka je veľmi nízka....ja rozmýšľam že začnem brať aspoň jeden a pol tabletky bez pýtania, ale to by mi potom nevyšlo, mám len dve krabičky a to by si doktorka asi všimla že som to nejak rýchlo minula 😀

jasmina232
13. sep 2012

@mambba joj cica prepac asi som daco zle potiskala hehe nie to bolo pre Belalindu, sorkaaaa 😵

bekki18383
13. sep 2012

@isabellaa ahoj este nie ja som po laparoskopii vsetko mam ok mam vraj podstupit insem.3krat a ptom umele ale kedze ja mam doslovne vsetky problemy co sa tzka PCO takze menzes mi chodi aj na 60den a nechce mi ho nik predpisat vraj ked nemam cukrovku je to nebezpecne takze teraz neviem . my sa snazime 5rokov a zistili mi PCO az teraz a ktomu trombofilie. minuly rok sa nam podarilo ostala som tehotna po clost.ale po 4tyzdnoch som potratila a odvtedy nic. aj ma stimuloval moj gyn. vsetko ok ale nic.citala som aj otom drilingu ze babam to pomohlo ale mne to nenavrhol nik ani otom nevedela rozmyslam aj nadtym . takze ten melformin uzivas a vsetko zatial v pohode a kto ti ho predpisal?prosim ta 🙂

mambba
13. sep 2012

@bekki18383 nie som sice isabellaa, ale tiez som uzivatelka metforminu, tak snad mozem 🙂
standardne by ti to mal predpisat endokrinolog.. odkial si? viem dat tip , ak si niekde z vychodu..
ja beriem metformin zatial len tyzden, takze sa vyjadrit este neviem k vysledkom ale co som citala, tak pri pco sa dosahuju s nim fakt super vysledky

bekki18383
13. sep 2012

@mambba ahojcek jasne som rada za kazdu radu ja som od trnavy mozem si vybavit aj unas endokrinologicku len vo ferti mi vraveli ze on mi to nemoze a endokrin.mito nenapise tak som dalej nepatrala. takze sa to da to je super len ekar ma odradil a aj ja som pocula ze to vraj pomaha a vela bab tu pise ze ho uzivaju tak sa objednam a to potrebujem odporucanie od gyn.?

mambba
13. sep 2012

@bekki18383
uz som to tu niekde pisala, ze ja som odporucanie nemala, ale isla som do sukromneho centra, tak neviem ako v statnych..
ja tiez nemam cukrovku, cukor som mala vzdy pro odberoch uplne idealny. metformin ale nie je priamo liek na znizenie cukru alebo zvysenie inzulinu.. je to liek, ktory zvysuje citlivost tkaniv na inzulin. a s tym byva pri pco casto problem.

bekki18383
13. sep 2012

asi som to prehliadla 😕 takze to ma aj vedlajsie ucinky? ja sa poksim to nejako zistit ku ktoremu ist alebo v blave do nejakeho sukromneho centra . velmi pekne dakujem za radu 🙂

isabellaa
14. sep 2012

@bekki18383 predpisal mi ho gynekolog 😉

isabellaa
14. sep 2012

@nienna ahojcek, ja neviem ci to bolo s pomocou metforminu, ale brala som aj fytosoju 😉 , gyndos povedal, ze na metformin by to bolo skoro....mne je jedno cim to bolo, hlavna vec, ze bola 😀
a MS som mala pred polrokom 33-35 dni, aj 7 dni, ale nie velmi silnu, skor slabu, teraz po 3 mesiacoch clostilu a 3 mesiacoch soje mam normalnu, a tiez som po laparke...
beriem 2tbl -1000mg sioforu

zuziklc29
14. sep 2012

@bekki18383 mne robili drilling aj cysty mi odstaranovali,cize jednodnova chirurgia.prisla som urobili a odisla.teraz este cakam na mrchu ale nejak nedochadza.vraj sa tou laparkou popresuva.ja som mala a aj asi este mam anovulaciu,tiez mrcha úrisla kedy tedy. . . . . . . .takze som zvedava kedy pride mne . . . . . .nemas sa coho bat a ten drilling je super vec. . . . .