Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

maminka142
5. mar 2013

@jarkaat Ďakujem 😉

@11miuska11 Ešte ma napadlo, že ja som mala doporučenu aj sarapis soju a to mi uplne rozhodilo cely cyklus 🙄 Snad toto mi upravi, snad to nie je niečo podobne ako sarapis, ale to je asi ine 😉

eja82
5. mar 2013

ja som brala iba inofolic... Nic ine. Dva cykli som brala clostyl a potom prisiel na SVK inifolic tak sme miesto clostylu nasadili inofolic a po mesiaci zabral... Nevylucujem tvoju teoriu, lebo je mozne ze reakcia clostylu doznievala aj v dalsom cykle ked som uz brala iba inofolic ale hlavne ze som tehu.. Ja si myslim ze som tehu vdaka inofolicu, mozno nie len vdaka nemu ale vo vacsej miere ano. Bylinky su super ale podla mna ich musis poznat velmi vela a velmi dobre, dobre ich vediet aj nakombinovat aby si s nimi bola uspesna. Mala som znamu co sa dala na homeopaticku liecbu... Ostala tehotna ale stalo ju to ovala ovela vecie prachy ako uzivanie inofolicu... Ale ak by ani u mna nezabral, tiez by som to skusila s prirodou

donatela
5. mar 2013

@maminka142 si sa pýtala - mne robili priechodnosť vajcovodov laparoskopicky pod celkovou anestézou a zároveň mi robili driling ovárií, t.j. porušili/rozbili škrupinku v ktorej boli moje vaječníky schované (aj to je syndróm PCO) a teda vajíčko sa potom už vedelo dostať do vajcovodu a byť tam oplodnené... hneď po operácii som otehotnela, ani už neprišiel ďalší cyklus... 🙂 dcérka má už 7 rokov 😉 teraz sa nedarí súrodenec tak som sa znovu vrátila do CAR. tiež som sa dala nakecať na Infollic, ale pijem ho len 2 týždne. ale neviem, či to pomáha? skôr si myslím, že nie a ďalší mesiac už asi nebudem pokračovať. je to len mix vitamínov B. ale neuškodí ti, ani ti nerozhodí HP, ani cyklus. je to taká drahá sladká voda. keď kúpiš listovku+B komplex, tak ušetríš🙂 myslím, že veľa dievčat/žien, ktorým akože pomohol, už skúšali dlho a brali aj iné lieky, ako napr. na stimuláciu ovulácie a pod., takže je otázne, či je to vďaka infoliku 😉
ale je to každého rozhodnutie a hlavne asi ide aj o to, aby si sama seba presvedčila o tom, že to pomôže a možno aj motyka vystrelí🙂🙂 ale keď ja som taký pragmatik... je to často krát aj o psychike...

maminka142
5. mar 2013

@donatela Ďakujem za odpoveď 🙂 My sme boli pred troma týždňami v Iscare a asi aj mňa čaka laparoskopia 😅 A kde chodíš do Caru? A teraz pôjdeš tiež na laparku, či to stačí len raz? 😕
Ja asi naozaj potrebujem zisťiť priechodnosť vajcovodov+ naštartovať ovulku a plus zlepšenie spmg 😅 Ale tiež jedno dieťa mame a verím na zazraky 😉

zora256
5. mar 2013

@maminka142 Ahoj!tak to sme podobne...Aj mm má nie najlepší spermiogram,ale tak sa odhodlal brať E vitamín,ten nám zabral aj pri prvom.A nám sa na 3,5roka podaril malý.Inofolic je vitamín voľno predajný,nehradí poisťovňa a nie je na predpis.lekári ho odporúčajú. na www.magister.sk ho nájdeš daj do googla magister lekáreň a snáď Ti vyhodí.Mne hneď tú stránku vyhodí a je ešte to 3balenie a 36eu 🙂Tak skús si naťukať a otvoriť tú stránku 🙂Dá sa kúpiť aj v lekárni ale stojí od 14 do 16eu ako vktorej .

11miuska11
5. mar 2013

@maminka142 ano, hocikde to predavaju. Ale baby odporucaju stranku myslim, ze magister.sk . Tam je trojbalenie iba za 36 eur. Takze takmer jedno zadara. JA si to odtial tiez objednam na dalsi raz 🙂 drzim silno palec !!! 🙂

11miuska11
5. mar 2013

@maminka142 neviem, co je sarapis, ale inofolic nie su ziadne hormony. Je to nejaky vit. B s kyselinou listovou 😀

11miuska11
5. mar 2013

@jarkaat ja som zacala pit vcera. tak sa budeme sledovat, snad nam to zaberie 😅 drzim palec 😅

maminka142
5. mar 2013

@11miuska11 Ďakujem moc 😉 Aj Tebe držím palčeky 😉

jarkaat
6. mar 2013

@11miuska11 aj ja tebe prajem aby ti to vyslo.ja som dnes bola na gynde a asi ma laparoskopia neminie...ak sa nam do konca aprila nezadari,tak v maji pojdem.som zveda ci nieco na tie moje vajecniky zaberie

eja82
6. mar 2013

ten prispevok zo vcera sa mi neda vymazat to pisala jedna baba svoju skusenost ani neviem ako sa sem dostal....

11miuska11
6. mar 2013

@eja82 a ty si bez clostylu a inofolicu neovulovala?

eja82
7. mar 2013

ten prispevok som omylom prekopirovala nieje moj.. ja som brala inofolic 3 mesiace pribrala som 7 kg natiahol mi cyklus na 50 dc a aj tak som nemala vobec ovulaciu.....

zora256
8. mar 2013

@eja82 Ahoj!Aj na Inofolic-máte skúsenosti
píšu baby otom priberaí zneho a chuť na sladké,tak neviem atak veľmi ho chvália lekári a možno o rok ho aj zaatrhnú na trhu,kôli obezite...
Môj názor.Ja radšej beriem Hlivu ustricovú hoc nie je na ovuláciu,ale je na imunitu a aj hlien mám lepší zneho 🙂

jurkovci
9. mar 2013

@zora256 no dokelu ... ked tu tak o tom rozpravate, tak aj mne sa zda, ze viac sladkeho tlačím do seba ... musím sa kontrolovať 🙂

majinka29
9. mar 2013

@jurkovci praveze sa ma zneho schudnut!! Ved reguluje rezistenciu na inzulín.Ja som mala min tyzden cukor 5,2 co je mierne zvyseny a po 2sackov 4,6 norma..

11miuska11
9. mar 2013

@zora256
@jurkovci
@majinka29
Ahojte, ja beriem ten inofolic iba piaty den, ale hodit na VITAMINY a KYSELINU listovu to, ze niekto priberie, je trosku zvlastne. Ved inositol je vitamin sk. B 🙂 🙂 🙂 A ano, mozno podporuje chut do jedla, ja som to este nespozorovala, ale ved je na nas, co jeme. Ked si vyberiem tycinku twix alebo mars, namiesto jablka, tak ja som zodpovedna za to, ze priberiem a nie nejake vitaminy 🙂 🙂 Podla mna sa z inofolicu nepribera.. Neviem, mozno budem po mesiaci nieco ine hovorit, ale jedno, co viem, ze z vitaminov sa pribrat jednoducho neda 😉 drzim palece vsetkym snazilkam. Ja uvazujem nad tym, skombinovat inofolic s kvapkami od Valovica. Co myslite? 🙂

11miuska11
9. mar 2013

@jurkovci
@majinka29
tak schvalne, toto som nasla na nete o inosolite. S inofolicom ta stranka nic nema 🙂
Inositol: Je zařazován do skupiny vitamínů B, i když patří mezi méně známé vitamíny z této skupiny. Patří mezi vlákniny. Inositol je též známý pod názvem vitamin B8 (či B9, v tomto údaji se různé zdroje rozcházejí). Za samostatný vitamin však byl uznán až v roce 1940. Po chemické stránce se jedná o šestisytný cyklický alkohol. Je obsažen v řadě potravin - soje, grapefruitech, hroznech, celozrnných potravinách, zelí, mase (játra, mozeček, srdce) a mléce.
Při nesprávně voleném jídelníčku ale jeho příjem v potravinách nemusí být vždy dostatečný. Pokud byla pokusná zvířata krmena stravou chudou na inositol, projevovaly se u nich závažné poruchy jako například zvýšené ukládání tuků v játrech či poškození nervových buněk.

Vyskytuje se v buněčných membránách, a tudíž hraje důležitou pozitivní roli při udržení jejich celistvosti. Obvykle spojen s lipidy a právě v tomto spojení je důležitou součástí stěny jaterních buněk. V řadě studií byla během účinků na vědeckých modelech objevena možnost, že může působit antikancerogenně, ať už samostatně, tak v kombinaci s další látkou inositolhexafosfátem, který je od něj odvozen. Nejvýraznějších účinků bylo dosaženo při kombinaci obou látek.
Velmi zajímavý je i jeho vliv na metabolismus tuků – nejen že dokáže snižovat hladinu cholesterolu, ale má význam i pro lepší hospodaření s energiemi lidského těla - tím podporuje jeho regeneraci a celkovou vitalitu.

Uvádí se, že inositol má i zklidňující účinek. Podání přípravku je proto vhodné u osob oslabených častými stresovými situacemi (například po prodělaném dlouhodobém onemocnění, operaci apod.).

Možné je i jeho podpůrné působení u diabetiků 2. typu. U osob s dráždivým trávícím ústrojím a celiakií je uváděno, že inositol má také pozitivní antioxidativní účinek, tj. chrání organismus před účinkem volných radikálů. Dále podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání a pomáhá při některých kožních problémech. Účinky inositolu samotného proto oceňují mnohé kosmetické společnosti, které ho přidávají do krémů, šamponů a dalších přípravků.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/inositol.htm#ixz...

zora256
9. mar 2013

@jurkovci
@11miuska11 Ahoj!tak to sa mýliš na multivitamíny aj vravia aj lekárnici a aj na B-komplex,že podporujú chuť do jedla a že sa znich priberá,poznám aj jedného chalana,ktorý v detsktve jedol multivitamíny a veru dosť znich pribral ...
ja nejem nič okrem Hlivy ustricovej,vit. C a železo z kys.litovou.Ale tak zatiaľ ani nemienim brať Inofolic,ke´dže sme sa rozhodli snaženie odložiť,na pár rokov.

11miuska11
9. mar 2013

@zora256 ale ved ja som pisala, ze podporuje chut do jedla. To kazdy vit. B 🙂 ale je uz na samotnom cloveku, ake ma zlozenie stravy a co si vyberie, ze bude jest. 🙂 Ved chut do jedla je pozitivna vlastnost vitaminov, len ludia si vyberaju zle jedla a preto priberaju. 🙂 Garantujem ti, ze keby sa racionalne ten chlapec stravuje, ma dostatok pohybu, tak moze jest vitaminy od rana do vecera a nepriberie 😉 Moj manzel je odbornik na vyzivu, studoval v tomto odbore vysoku skolu a tvrdi, ze z vitaminu sameho o sebe sa nepribera. To sa neda 🙂 a chut do jedla treba vyuzit pozitivne a jest viac plnohodnotnejsej stravy 🙂 a pohyb samozrejme. Drzim palce, Zora, nech sa vam vydari vsetko, co planujete a gratulujem uz k jednemu babatku. Mala si PCO aj pred prvym tehotenstvom? Ja cakam na MS, aby mi urobili HP a vylucili PCO, velmi dufam, ze to nemam a lekar tiez vravi, ze to pravdepodobne nemam, ale musi to vylucit HP. Nedozrievaju mi vajicka po vysadeni HAK, tak skusam, co sa da 🙂

zora256
9. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Ja som ťa dala spolu z jurkovci,len preto aby som naraz napísala,ja viem,že si písala,že podporuje chuť do jedla,nuž a veď vieš ako to je z dnešnou mládežou,len počítač,nintendo a sedavé záujmy...
Vieš u mňa je to zložité...Prvý lekár mi dal clostilbegyt a pchal ma ním 2roky, chodila som na folikulometriu a stále vravel,kedy sa máme snažiť a nič ztoho tak som prestúpila a ten lekár poslal mm na spermiogram a tamzistili že len polovica je životaschopných a nasadil mi Duphaston bez toho vyšetrenia čo len sonom alebo krv,a po pol roku mi povedal,že nemusím ďalej ho už brať,že nevidí inú šancu len umelé oplodnenie,a tak to sme nechceli,lebo nás posielal do Čieh ale mi ani auto ani peniaze sme nemali popri hypotéke,tak sme sa zmierili,že od ďalšieho roka začneme robiť dom bezpečnejším,aby sme si mohli adpotovať a bác práve vtom čase som otehotnela a až po pôrode mi gynekológ zistil PCO čo nie je PCo podľa toho,že mávam hrozné bolesti vo vaječníkoch z následným krvácaním,čo som sa jednej odborníčky pítala,napísala mi,že to nie je PCo,lebo tie cystičky nenarastú na veľké,a nepraskajú,nespôsobujú bolesť ani krvácanie,že ja mám cysty na vaječníkoch ktoré majú od 3cm a viac. Takže mne druhý gyndoš zle odhalil diagnózu,hoc už má vyše 60rokov,a zabúda,sa pozrieť do karty na to čo píše,lebo len 2x za rok mi povie,že mám PCO a ostatné že som po ovulácií,že nevidí žiadnu chybu a že budem ovulovať,takže toto nie je PCo čo mám ja,proste u muža je problém,lebo sa vyhýba sexu a aj to,že nechce brať žiadné vitamíny na zlepšenie spermií... ☹ Takže som sa aj vzdala toho celého,a ak sa pritrafí hoc i o 10rokov budem rada,zatiaľ budem mať aspoň viac času na malého 🙂

11miuska11
9. mar 2013

@zora256 to je neuveritelne, ako si to babatko aj same najde cesticku. Ked sa ma narodit, jednoducho sa narodi a hotovo. To je krasne 🙂 Takze ak som to spravne pochopila, ty si mala klasicke cysty, co praskali a potom si mala bolestivu MS, a normalne si ovulovala, ano? No ja, vyzera to tak, ze zatial neovulujem, bola som 2 x na folikulometrii tento mesiac. Lekar povedal, ze folikul tam je dost, len ze nedozrievaju, tak mi odporucil clostyl. Lenze este nemam ani horm. profil urobeny, tak som mu povedala, ze chcem pockat a skusit nieco vitaminove 🙂 tak povedal, ze nech skusim inofolic. Ze je to u nas len od januara, ze on s tym skusenost prakticku nema, ale ze v Taliansku to chvalia. Tak skusam a dufam, ze sa podari aspon na ovulacia prirodzene. Sliznicu maternice mam az 12 mm, takze ta je ťuk ťuk v poriadku. Uz len tu ovulku. Moj muz ide o 2 tyzdne na spermiogram. Predtym, nez by som zacala s tym clostilom, chceme si byt isty, ze on je v poriadku a keby nahodou, nech zacne brat vitaminy, lebo zbytocne by som sa ja clostylom tlacila, keby on ma v niecom problem. Vlastne tak, ako si ty pisala, ze ste to mali. Teba liecili a v muzovi bol problem ☹ To je skoda, ze ten tvoj nechce ani vitaminky brat. Ale co, ked sa vam raz podarilo "nahodou" a prirodzene, podari sa aj druhy krat, uvidis 🙂 budem silno drzat palce. Ja tiez dufam, ze nemam PCO, iba lenive vajecniky po vysadeni HAK. BT mi normalne skace, ako keby aj bola ovulka. Len tento cyklus sa nechce vysplhat nad 36,6 😒 ale neva,nech uz je MS, nech mi HP urobia 🙂 My sme si povedali, ze si do juna dame pokoj s meranim BT a chodenim po doktoroch. Urobime mne HP a muzovi spmg a budeme cakat, ci sa nieco udeje. A keby nie, tak skusim ten clostyl. Nemala si po nom nejake vedlajsie ucinky? Inak, dost dlho si to brala, ja som myslela, ze to sa moze 6 mesiacov, maximalne rok uzivat 😕

nelka33
10. mar 2013

ahojte potrebovala by som poradit ,neviete nahodou ako velmi ovplivnuje utrogestan BT lebo teraz som 10DPO a teplota sa od vcera zodvihla z 36.9 na 37.0 a drzi sa aj dnes ale metie ma to ze som ho brala aj minuli mesiac a teplota sa ledva vysplhala na 36.9 a aj to len asi 3x inaj som mala len 36:8 tak teraz neviem ci to je tym utrogestanom alebo sa to konecne podarilo....len ma zaujima ci stym niektora nemate skusenost dakujem

bastilly
10. mar 2013

Ahoj. mne uz v 12 rokochpovedali na deskej gynekologyy, ,ze otehotniet bude problem, ze mi musia pichat nejake injekcie do brucha....no to som sinedala...stale som mala nepravidelnu menstruaciu, ale neriesila som to ziadnymi liekmi, jednoducho som to prijala, v 20 rokoch mi vyoperovali cystu z vajecnika a prognmoza otehotnenia sa este zhorsila....ako stale odmietla som akukolvek liecbu (chemicku),ked som mala 22 rokov strasne som tuzila mat vlastne babatko no rok a pol sa nam to vobec nedarilo, tak som sa v 23 rokoch rozhodla navstivit jedneho lekara na odporucanie mojej lekarky, kde mi potvrdil PCO syndrom a sancu otehotniet oznacil ako 10 %, moje stanovisko k liecbe....samozejme nie....uz o mesiac na to som drzala tehotensky test s dvoma pruzkami,dnes mam 26 rokov a 2 krasne a zdrave deticky....dufam, ze ich este bude 🙂

11miuska11
10. mar 2013

@bastilly to je uuuuzasny pribeh!!!!! A to si naozaj nebrala ziadnu tu ich chemiu? Ja by som tiez nerada a uz od septembra sa tomu branim. Ovulka vsak stale nikde :/ aky dlhy si mala cyklus? Ja som mala naposledy 60 dnovy! A predtym 45 a 41 ☹ aspon na tych 40 keby sa to ustalilo 😒 ani ziadne prirodne bylinky si nepila? Gratulujem k detickam, tak Boh je predsa len spravodlivy 🙂

jurkovci
10. mar 2013

@11miuska11 ja kombinujem Inofolic s kvapkami FEMINA.

bastilly
10. mar 2013

@11miuska11 nie nie naozaj ziadne, raz pred tou operaciou som brala Duphaston zopar dni. No nikdy pred tym a nikdy potom uz nic...cielene som nepila ani ziadne bylinky....ja som jednoducho verila a ono to prislo 🙂 fuuu moj cyklus.. to bolo kadejake niekedy som mala pauzu 2 mesiace, niekedy to bolo aj pol roka, inokedy tyzden a neskutocne blesti...a po prvom porode sa mi to tak krasne upravilo menstruacia a ko hodinky a bolesti ziadne 🙂
Drzim vsetkym paste, ci uz s hemiou alebo bez nej , hlavne neprestavat verit a nemysliet na to stale, jednoducho zit a zivot to prinesie necakne 🙂

zora256
10. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Veru dlho som Clostylbegyt brala a hrozne ma zneho boleli vaječníky a kvôli dlhému braniu sa mi spravili tie cysty :-/.A ja som nemala ms z tých prasknutých cýst ale krvácanie od 12dc do 21dc a ms došla až na 39dc,čiže som krácala 2x za mesiac :-/je to nanič,keď má človek takéto problémy a aj pred ms mám aj 2týždne bolesti podbruška stále od ovulácie alebo neviem čomu to nazvať...A veru môj muž nechce nič ani vitamíny ani sex,aj ten je pomenej raz za týždeň :-/ a to vravia odborníci,že po tridsiatke to príde na chlapov nuž neviem muž mi bude mať v júli 30,že či sa to zmení sa uvidí.Držím vám palce aby sa vám podarilo bábo 🙂my sme snaženie aj odložili,takto to nijak nepôjde muž sa sexu vyhýba,práve preto že nechce dieťa,že mu stačí jedno...no keby mi svokra za rok 8krát nepripomínala,že kedy bude druhé,tak by ma to ani netankovalo,ale som aj unavená stále okolo malého,tak aj chuť na sex berie aj mne,a najmä preto lebo malý zaspáva po 22h a muž skoro vstáva ráno do práce,tak sa mi nechce stále doneho dobiedzať a byť ako žena odmietnutá,lebo to vie bolieť najviac,tak kašel na celú sexulánu aktivitu,čo už...

zora256
10. mar 2013

@bastilly Ahoj!krásne🙂
Ako vidím si príklad toho,že tam hore vedia najlepšie kedy má prísť bábo a neriešiť,ono sa to samo vyrieši časom,a držím palčeky aby ste mali toľko detičiek koľko by ste vedeli prijať 🙂A chcem sa opítať,aký je vekový rozdiel medzi nimi?A oba prišli samé bez liečiv,že?

bastilly
10. mar 2013

@zora256 ano ano , uplne bez lieciv, rozdiel medzi nimi je 26 mesiacov..