Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambula27
12. aug 2013

@ematko29 Spociatku som brala metformin 850 a to 3x denne. To ma znicilo totalne, som nic nedokazala dat do ust bez toho, aby to vzapäti neslo von. Tak som to zmenila na 2x denne. A po 7 mesiacoch mi to dr. v CAR zmenil na 500. A tu beriem 2xdenne. A Inofolic beriem denne 2 sacky- 1 rano a 1 vecer. Ale ja ho beriem uz stvrty mesiac a zmeny zacali asi tak po 2 mesiacoch.

ematko29
12. aug 2013

@bambula27 aha,tak to asi som málo brala ten inofolic.Hm ja nevem,čo mám robiť,kombinovať nemôžem lebo mi to nerobí dobre.Ale mám nízky tlak nemôže to byť z metforminu?nikdy som nízky nemala skor zvýšený 😖

bambula27
12. aug 2013

@ematko29 Co nemozes kombinovat? Metformin s Inofolicom? Hm...ja som to brala vsetko dokopy teraz :D Ale od laparky som sa k metforminu nevratila zatial. Bojim sa ho vzdy :D A ci moze znizovat tlak..to neviem. Ja ho mam vecne nizky. Ale ... mozno ho mas teraz nizky tym pocasim, nie?

ematko29
12. aug 2013

@bambula27 možné je ,že to je aj tým počasím nevem.A nemôžem ho kombinovať,lebo mi je ešte viac na vracanie,lekárka mi nepovedala,že ho nemôžem kombinovať skor ked som jej povedala,že beriem aj inofolic tak sa nijako nevyjadrila 😒

bambula27
12. aug 2013

@ematko29 Tak to je mozne, ze ti z toho moze byt viac zle. Lebo ked sa spätne vratim, tak vlastne odkedy som aj na Inofolicu tak aj mne ten metformin robi horsie. ale zas ... na mna Inofolic ucinkuje viac ako metformin. Ten ma skor nici. A neberies ziadnu kyselinu listovu? Lebo sa vsade pise, ze ak beries Inofolic, tak kys.listovu uz nepotrebujes, lebo ta je obsiahnuta v Inofolicu.

ematko29
12. aug 2013

@bambula27 kyselinu listovú neberiem.Ale to,že ja som tak dúfala,že mi metformin pomôže,prečítala som kopec článkou o tom abola som priam istá tým,že to bude môj problém,že mi metformin pomôže,lekárka vravela,že niekedy telo potrebuje aj pol roka kým zareaguje ,ale ja neviem ,asi nejak vydržím do zimy apotom sa zariadim podla toho.A dakujem za komentáre 🙂

bambula27
12. aug 2013

@ematko29 to iste u mna...tak velmi som verila, ze pomoze hned na zaciatku. A presiel rok a pol a nic. Ale tak prajem ti, nech to cim skor zaberie, ci uz metformin alebo inofolic a nech sa coskoro dockate toho krasneho batozteka stastia ;)

ematko29
12. aug 2013

@bambula27 dakujem krásne,my máme už 2batôšteky,alebo už batohy 😀 šťastia,vtedy mi pomohol klostylbegit,ale tak problémy ostali amám len 30rokov a antikoncepciu nechcem,síce by mi zaručila pravidelné mesačné krvácanie,ale ale načo mám brať antikoncepciu ked bez pomoci aj tak neotehotniem.my sa nesnažíme ,ale ak pán Boh dá tak by sme sa potešili 🙂

bambula27
12. aug 2013

@ematko29 Tak nech Boh da!!!! 🙂 .... My snivame o nasom prvom uz vyse 2 rokov, tak snad si najde cestu aj k nam.

ematko29
12. aug 2013

@bambula27 my sme sa snažili o prvú presne rok,na druhý cyklus sklostilom sa nám podarila 🙂A o druhú tiež tak,klostilbegit by som už ale brať nechcela ,sú to silné liekya už sa s tým nechcem napchávať.Vlastne ja mám problém len v tom,že mi nedozrievajú vajíčka,nemám ani cysty netrebalo mi driling.Ale verím,že po tom drilingu sa vám to podarí ak si mala problém s cystami atou šupkou na vaječníkoch ktorá sa drilingom naruší,tak by to malo ísť už dobre 🙂 držím prsty

bambula27
13. aug 2013

@ematko29 prave na dozrievanie vajicok mi pomaha Inofolic, lebo po 2 mesiacoch ma prekvapil krasny dozrety folik, ktory sa vsak ale nemohol dostat von presne cez tu zhrubnutu vrstvu...Tak snad to pojde po drillingu a budeme sa moct tesit.

ematko29
13. aug 2013

@bambula27 hm asi som ho fakt krátko brala,možno som mala vydržať 😒 Podla mna vám drilling pomôže určite držím silno prsty 🙂

bambula27
13. aug 2013

@ematko29 A uz si s nim skoncila? Si to vzdala? Dakujem ti pekne....my verime, ze to pomoze a coskoro sa dockame.

ematko29
13. aug 2013

hej vzdala som to kôli tomu,že lekárku to nenadchlo ked som povedala,že beriem inofolic,tak som si pomyslela,že asi zbytočne to pchám do seba avyhadzujem peniažky.A tiež preto,lebo som si myslela,že skombináciou metforminu mi folikul dozreje skôr anič.Ked pôjdem predpísať tak sa opúýtam či mi netreba zvýšiť dávku aked mi zvýši tak uvidím či mi to pomôže a ak nie tak skúsim opäť aj inofolic.

alyca
17. aug 2013

ahojte dievcata, citam prispevky od Vas a nerozumiem celkom, ze niektorym, ktore maju PCO predpisu clostilbegit a niektorym metformin?? skusate si robit aj testy ci mate ovu alebo nie. Moja kamoska ma tie PCO, ale zaujimave je, ze ked si robi testy na ovu, tak ma 2 ciarky, hlien,..... proste vsetko nasvedcuje tomu, ze by mala mat ovulku a dotkory jej povedali, ze nema, tak ja som z toho uz mimo 😨

alyca
18. aug 2013

@bambula27 bambulka ahoj, chcela by som sa popytat, ked ovu testy ukazu 2 ciarky, tak je ovu? lebo vraj ked je syndrom PCO, tak lekari tvrdia, ze su anovulacne cykly.

bambula27
18. aug 2013

@alyca ahojky. ovulacne testy ti ukazu ovu vtedy, ked ta druha ciarka je rovnaka alebo silnejsia ako prva. Nie kazda ma pri PCO anovulacne cykly. A ak ich ma, nemusi byt kazdy cyklus anovulacny. Ja som s metforminom mala aj ovulku. Nevravim, ze vzdy, ale bola. Teraz beriem Inofolic a ten mi pomaha este viac ;)

alyca
19. aug 2013

@bambula27 bambulka mne zaberali na ovu Femi kvapky od Valovica. je to na prirodnej baze a ja tomu hovorim zazracne kvapky.

bambula27
19. aug 2013

@alyca to som uz vela krat pocula 🙂

sowicka
19. aug 2013

Ja si tiež neviem vynachváliť kvapky FEMI od valoviča, mne tiež pomohli k bábätku 🙂

stellamaris
19. aug 2013

@bambula27 mne doktor vravel,ze pri pco tie ovulacne testy skresluje lutenizacny hormon(LH),ktory sa u zien s pco vylucuje vo väcsom mnozstve a myslim,ze ma pravdu.Ja mam dve ciarky na ovu testoch kazdy den cyklu,teda ovulku nemam kazdy den.Takze tolko k ovu testom.Ani Persona sa neodporuca pri pco,je to v navode na pouzitie.

stellamaris
19. aug 2013

@alyca väcsina zien s pco ma anovulacne cykly,ci ovulacia bude alebo nie,ti s istotou povie lekar pri folikulometrii.Ovulacnym testom by som neverila.

alyca
19. aug 2013

@stellamaris ved to ma najviac trapilo, ze testy vzdycku ukazali ovulku, aj lekar na folikuometrii povedal, ze vajicko je velke a nic. takto som to rok skusala a ziaden vysledok.

bambula27
19. aug 2013

@stellamaris ja osobne ovulacne testy nerobim. Meriam si len BT.

stellamaris
19. aug 2013

@alyca to som si aj ja myslela,kym ma doktor vyviedol z omylu....takze ovu testy kupovat sa ti neoplati. 😒

stellamaris
19. aug 2013

@bambula27 tu som merala niekolko mesiacov aj ja.Nakoniec som chodila na folikulometriu a v case,ked som nemala mrchu dva mesiace,predsa dorastol jeden folikel-velke prekvapko 😉 vysledok ma jeden rok a spi vedla mna 😀

alyca
19. aug 2013

@stellamaris ved na ovu testoch pise, ze meraju s 99 perc. presnostou. ja uz nicomu nerozumiem. a potom moze byt aky problem, ze testy ukazu dve ciarky, ze na folikulometrii sa potvrdi ovulka?

stellamaris
19. aug 2013

@alyca To ano,meraju presne,u zdravych zien 😉 Na folikulometrii ti lekar ovulku potvrdi,ved meria folikel a vidi ho na ultrazvuku.Ovulacne testy meraju LH ( lutenizacny hormon ) a toho maju zeny s pco privela.......

alyca
19. aug 2013

@stellamaris ach jaj a ja som sa tesila , ze som zdrava zena, ked mi testy ukazuju, ze mam ovulku. a Ty na PCO beries nejake lieky?

bambula27
19. aug 2013

@stellamaris ja som ju merala uz davnejsie, a ovulka bola asi tak raz za 2-3 mesiace. Potom som s tym skoncila a zacala som tento cyklus a to po roku a 2 mesiacoch 🙂 Uvidime. Aj ja chcem take pobehujuce male 😉 Nic ine.