Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
28. aug 2009

ved prave vdaka treningu bude dobry🙂
vy uz mate kocik? kde parkuje? ja nemam miesto na ten svoj a to uz deco mam🙂)
neboj, budes mat kopec fotiek, len dockaj casu 🙂

mireag
28. aug 2009

no pouziva ho sestra. Priletala s malou z anglicka, tak som jej povedala, ze nech netrepe koc, ze my uz aj tak mame vyhliadnuty, ze ho kupime a moze ho pouzivat. Uz odletela naspat, tak je zaparkovany u nasich... A som zvedava, dokedy bude nan sadat prach... 😀

jancos
28. aug 2009

snad uz nie dlho🙂 aj ja mam sestru v anglicku, to je sranda🙂 ma dve deti a tiez tu teraz bola, ale uz su doma.

mireag
28. aug 2009

Ta moja sa uz chysta v okt naspat na slov. nastalo, aj s mangelom. Tak mu zhaname nejaku pracu. Na buduci rok idu znova snazilkovat, tak dufam, ze ma nepredbehne... 😉 To uz by bol fakt riadny trapas... 😖

jancos
28. aug 2009

to je dobre, ja si myslim, ze moja by tiez bola spokojnejsia tu, ale jej mangel to asi nechce. a co mu zhanate?

jancos
28. aug 2009

ja uz idem, mala vstala tak prajem pekny den 🙂

shaarka
28. aug 2009

jancos, mireag, poslite mi fotky na mail (poslem do IP), ja vam ich zmensim 😉

mireag
28. aug 2009

shaarka, diky. 😉

jancos, ma prax, skolu, jazyk... Tak snad to nebude take strasne a rychlo si zvyknu po 4 rokoch v anglicku opat na nasom krasnom slovensku... Ja som si nezvykla doteraz... 😖 Bud skoncia v KE alebo v nejakom inom meste. Podla prace, tak ako ja... 😉
Oki, aj ja uz idem pomaly domov a idem sa skraslit, lebo mm pride po tyzdnovej sluzobke a v celku mu to udrelo do hlavy po tyzdni... 😀 😀 😀

shaarka
28. aug 2009

co mu bije do hlavy? no u nas sa hovori, ze nadrzancovi semeno 😀 😀 😀

mireag
28. aug 2009

asi tak... 😀 😀 😀
no nechcela som to napisat na priamo... 😀

shaarka
28. aug 2009

no vies, kedze si to napisala nepriamo, tak to voooobec nikto nepochopil, len ja som to prezradila, ze? 😀 😀 😀

govinda
28. aug 2009

kočky, aj mne kázal lekár brať clostil 5-10 dc a 11-25dc duphaston a som trochu zaskočená tým čo tu píšete. Teda mne ovu vôbec neprebehne, ak hneď nasadím duphaston? Tak prečo ho potom dávajú???

shaarka
28. aug 2009

govi, nelakaj sa, nie vzdy to je pravidlo. merias si bazalku, vsak? treba si to odsledovat. ak ti teplota nestupla a ovu neprebehla, nedavaj duphaston. ked ho nasadis, tak prichod ovulky je velmi velmi nepravdepodobny.

duphaston sa dava na sliznicu, lebo clostil ju zmensuje (alebo ma na nu zly vplyv, ci co). ale ked sa ovulacia nechysta (ako napr. u mna), tak duphaston "preladil" telo do akoze lutealnej fazy, tym padom ovu neprisla a dojde len MS.

govinda
28. aug 2009

shari, ja tomu rozumiem, a aj BT meriam, ale keď mám brať clostil do 10DC a duphaston od 11DC, tak to potom na nic by som brala aj ten clostil. Či mám ignorovať rady lekára a najprv si počkať na ovulku a až po jej priebehu si hodiť duphaston? A potom ho ako dlho mám brať? 2 týždne? No som z toho totálne mimo ☹

shaarka
28. aug 2009

govi, to este len budes prvy cyklus s C?
ak ano, tak mam pre teba navrh, ako by som to urobila ja.
nechaj prvy cyklus tak, ako ti nakazal Dr. - cize pekne clostil a hned na to duphaston, meraj bazalku a uvidis. ak ovu nebude, tak dalsi cyklus si na ovu pockas a D nasadis az potom. po ovulke staci tych 10 dni a v pripade // pokracovat dalej 😉

govinda
28. aug 2009

shari, áno, bude to môj prvý cyklus. Teraz som po mrche, idem sa objednať na laparku a po nej nasadzujem clostil s duphastonom. Teraz meriam tiež, aj keď tipujem, že cyklus bude zas anovulačný a pekne dobehnem na laparku a po nej sa to dá hádam nejako do poriadku.

shaarka
28. aug 2009

tak potom tak, ako som pisala.
alebo tak, ako som urobila ja. 😀 aby si na laparku nemusela ist 😀

govinda
28. aug 2009

Shari, u teba ešte asi doznievali účinky Clostilu 😉

shaarka
28. aug 2009

govi, ano, to mi je jasne... ale odkial sa vzal ten LH na prasknutie a ako mohol vobec prasknut na tych vajecnikoch, to mi ostane do konca zivota zahadou 🙂

kedy mas tu laparocku?

shaarka
28. aug 2009

a daj grafik, nech ho hodim na stranku 😉

mireag
28. aug 2009

No riadne rozmyslam, co idem robit. Lebo som na tom ako govi, az nato, ze nejdem na laparku. asi dam prvy cyklus s duph a druhy bez...

shaarka
28. aug 2009

bazalka vsetko prezradi. takze je jedno, aky sposob vyskusate prvy. 😉

lululiatko
28. aug 2009

ahojte spolubojovnicky 🙂
shaarka, gratulujem a som normalne v euforii, lebo konecne vidno, ze aj nam sa to raz podari, ty si jeden z prikladov 😉 drzim palce

ja som prave chcela pisat, lebo mam rovnaky problem a obavy, ako mireag a govi, mne lekar predpisal clostil od 3 do 8 dc a duphaston od 15 do 25 dc.. pricom ovulu mavam najskor 17 dc... tak to som velmi zvedava. len skoda, ze ja som si akurat chcela dat prestavku od vsetkeho toho stresu, merania a tak.. ale asi sa tomu nevyhnem.
inak baby, chodi sa pocas liecby na folikulometriu? lebo mne lekar nic nespominal, len ze mam prist o dva mesiace a ak nic, tak laparka ☹

lululiatko
28. aug 2009

este som zabudla, ze nemam skoro ziadne typicke priznaky pco, t.j. som chuda, MS mam pravidelnu, ovulacia tiez vyzera, ze prebieha, len mam kratku LF... ale doki to vysvetluje tak, ze folikul neprerazi cez tu vytvorenu blanu na vajecniku ☹

lululiatko
28. aug 2009

jasne, piatok.. uz tu asi nebudete,
prajem vam krasny predlzeny vikend 😵

mireag
28. aug 2009

lulu, no ja mam chodit na folikulometriu. ale u teba je to asi ine, neviem... ale zda sa mi divne, ze ta necha 2 mes len tak... 😕

shaarka
28. aug 2009

lulu, pridavam sa k nazoru, ze pri clostile by si na UZV mala ist.
a okrem toho, ked si si ista, ze mas ovu 17.DC (asi merias BT? ze?), tak si D nasat urcite az 18.DC na 10 dni. btw, ty si mu hovorila, ze mas trosku oneskorenu ovu?

govinda
28. aug 2009

kočky, ja si asi budem merať BT, folikulometriu síce spomenul, ale nedokážem sa natoľko uvoľniť z práce, aby som tam behala ako na klavír. Budem mať čo robiť, aby som nejako dovolenkami a paragrafami vykryla laparku a pár dní po nej doma 😒

govinda
28. aug 2009

shaarka, hádžem grafík:

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

teraz mi skončila mrcha 😉

shaarka
29. aug 2009

gov, tak ked bude zaujimavejsi, tak ho aj okomentujem 😀 😀 😀