Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
a ty uz mas babo? 🙂

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 no to urcite, sladke pomaha, ved z metforminu mam riadne hypoglykemie 😀 😠 A asi mas pravdu, s Clostilbegytom zacat co najskor. Ty si s metforminom schudla? Ja som pribrala. Sice len 3 kg, ale stale stojim na tej vahe a nie sa tych kg zbavit teraz. Asi ten metformin zahodim. U mna nema specialny vyznam. Hm...a tie bolesti nemozes mat prave z tych tabletiek? 😒

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 nemam ☹ a uz vyse 2 rokov sa ho nemozeme dockat.....ale verime, ze sa dockame 😉

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 tak ja si myslím,že u teba nemá žiaden význam.A čo sa týka tých mojich bolestí tak neviem,možné to je že sú z metforminu.Ale ku ginekologičke sa teraz nedostanem aby ma pozrela,lebo mám doma deti aked sú obe spolu to je psycho.Dnes som s nimi išla predpísať metformin,tak som myslela,že zruším nervy.jedna toto druhá hento .Najlepšie ked idem len s jednou a vtedy su ako med dobré ale akonáhle sú spolu tak to sa nedá.Doma je to iné,ale v meste psycho 😀

majusik26
28. aug 2013

@bambula27 😢 no ja som mala pred tým 6 roční vstah a dva roky sme sa pokušali a ič nakoniec sme sa rozišly nasiel si inu a uz je tehotna teraz mam nový vstah tak som zvedava ale tiež to nejde

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 😀 ale ved slecnam koncia prazdniny...tak sa ti hadam podari ist k dr. Nezbednice musia byt 😀 Mam dvoch krstnych synov - 8 a 4r. takze nieco podobne poznam veeelmi dobre. No mate aspon veselo.

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 Neboj sa, to sa poriesi. Skusala si uz nejaku liecbu? Tvoj gynekolog to neriesi?

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
nasadila mi duphaston

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
a ty?

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 no presne taký vek majú aj moje,sú oba vymodlené,nedala by som ich ani za svet,ale ked niekde prídemetak sme hned stredobodom pozornosti,sú ako mačiatka sa rozlezú a ja neviem ktorú skôr chytať.ale ved sama uvidíš čoskoro. 🙂 amáš pravdu .už sa tak teším na školsky rok 🙂

ematko29
28. aug 2013

@majusik26 no šupa sduphastonom toho vela neporieši podla mna 😒

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 Ale preco Duphaston? MAs problemy aj s cyklom? Ja som ho brala dlhe roky, no ked som prisla za gynek. ze planujeme babo, tak mi urobila nejake vysetrenia,poslala za endokrinologickou, a tak mi nasadili Metformin. Ten beriem uz vyse roka a ziadne zmeny. Uz sme navstivili aj CAR, no tam nam jeden pokus IVF nedopadol uspesne. Na dalsi som nemala dost psychickych sil. Zmenila som nedavno gynekologa, poriadne ma vysetril, urobil hysteroskopiu a pred 3 tyzdnami laparoskopicky drilling vajecnikov a vraj nevyzadujem specialnu liecbu...ze malo by sa podarit. Tak uvidime. Uz od maja si kupujem a vkuse beriem Inofolic, ten mi naozaj pomohol na rast folikov.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 a ozaj tehu test neskusiš?

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 ja ti verim, ze by si ich nedala 🙂 aj ked obcas neposluchaju. A ak si s nimi sama v meste, to musi byt "zabava".... Rada by som take starosti mala uz co najskor. A hovrim uz dost dlho, ze kludne by som brala aj dvojicky. Ked sa clovek nemoze dockat babätka, tak spokojne nech su naraz aj 2. AJ ked viem, ze je to kooopec starosti. 🙂

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 tehu test som skusala pred tyzdnom a nic. A ani bazalka tomu nenasvedcuje. Uz len nech pride mrcha a hor sa do dalsieho cyklu

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
ano na upravu lebo nemam pravidelne niekedy mam aj 33 dnovi ciklus ale vraj pomaha aj pri oplodneni tak ja neviem mno

majusik26
28. aug 2013

@ematko29
ano ja viem to je len na úpravu mrchy 🙂

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 no ano,presne pamätám ako som ja túžila po bábätku.a ani sa mi nechce veriť,že už mám rovno 2.Ja verím,že teraz po drilingu to už pôjde aked nie tak čím skôr nasadiť klostil.A ked si spomäniem ako som chodila DO ROBOTY AVEDUCA NA STENU NALEPILA ASI 4PLAGáTY S TAKýM MALýM BáBOM ,BOL TO KALENDáR AMAL ICH VIAC .vKUSE SOM NA NE POZERALA ATO SOM EšTE BOLA SKORO STáLE SAMA DOMA LEBO MUž ROBIL NESKORO DO NOCI ADOMA SVOKROVCI čO MI žRALI NERVY,TO ANI NEPRAVDA KED SI SPOMENIEM.

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 nooo, tak to este nie je nic strasne. Ked ti poviem, ze moj najdlhsi cyklus bol 80 dni, tak budes stastna s tvojimi 33 😉 Duphaston pomaha na upravu cyklu (u mna ale po jeho vysadeni ziadna mrcha nedosla) a vraj udrzuje pripaden tehotenstvo. Ale aby nejak extra pomahal k otehotneniu, to neviem. ALe ak ti upravi cyklus a budes mat normalne krasne ovulacie, tak by to mohlo stacit.

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
no ta moja mi zroby ultrazvuk povie ze vaječniky v poriadku a neriesi

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 pekne spomienky, vsak? A teraz ake tie slecny mas uz velke 🙂 Ja babätka obdivujem vsade, a este dlho budem...kopec zien okolo mna - kolegynka, dobra kamoska, moj brat ... - vsetci cakaju babo a my len cakame a cakame. Tak hadam to nebude uz len obdivovanie cudzich, ale aj vlastnych deti raz.

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 mohla by ti odsledovat aspon jeden cyklus, ako to je u teba s ovulkou,... Ja takyto pristup uz neznesiem a nemozem o tom ani pocuvat. Preto som aj zmenila gynekologa.

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
no tak to mam len na mesiac tak som zvedava ci budem mat ten mesiac ovulaciu lebo nikedy ani neviem ze som mala

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 a neskusas ovulacne testy? Alebo meranie bazalnej teploty? Odsleduj sa sama.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 určite sa skoro dočkáte,dobre na to stebou tvoj lekár ide. a nekázal ti ísť opäť na folikulometriu?alebo kedy ti kázal dojsť?

majusik26
28. aug 2013

@bambula27
nie ale ja ked mam tak mavam taky hlienovy vitok a ani neviem aka ma byt bazalna teplota a ty si odkial ked mozem vediet vies ja som s vychodu a tam mam ginekologicku ale byvam v ba tak musim najst niejaku inu lepsiu

bambula27
28. aug 2013

@ematko29 ved prave ja tupa som od neho odisla a neviem co dalej 😀 Povedal "snazit sa" a ziadna extra liecba nie je potrebna, lebo vsetko ostatne mam v poriadku. Akurat ten Inofolic odporucal. Ale ved ja za nim zajdem 🙂 Ked sa mi nebude pacit moj nalsedujuci cyklus 🙂 Inak, ty si priamo z PO?

bambula27
28. aug 2013

@majusik26 aj ja som z vychodu 🙂 presne SL, ale posobim v PO. A neda sa povedat aka by mala byt teplota pocas ovulky, pretoze ju musis merat cely cyklus, aby si na to sama prisla. Ak nemas dobry pocit zo svojej gynek. tak ju urcite zmen, zbytocne cakat. Ja som sa poucila.

ematko29
28. aug 2013

@bambula27 nie niesom priamo ,ale blízko.No tak za ním skočíš ,ale este skús o pár dní test ci náhodov.a ináč na povzbudenie,môj cyklus ani nebol v podstate apozri ako ma naprogramovali, 😀

majusik26
28. aug 2013

@bambula27 No ja som z okolia SNV. a čo robiš v PO? no určite zmenim najdem si nejaku v BA 🙂