Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

egyy
26. sep 2013

@eruuuska nestras! Teraz som to pozerala. Priznaky by sedeli, aj to, ze skoro vobec nechodim na wc. Co mam robit? Az mi zle ostalo..ved nie som po stimulacii. Ci myslis, ze ten inofolic?aj zaludok nam taky divny, ale zase by som stale nieco jedla. Najma sladke.. a teba to preco takto chytilo? Nebude to uhniezdovanie?

sofi88
26. sep 2013

tak zienky... vcera pichnuta vyvolavacka... uz len cakat na ms... inofolic objednany, v pondelok by mal byt doma... takze koniec uvazovaniu co by malo byt, ako a preco... vzala som si 2 dni dovolenky, zmenila uces a ide sa dufat v lepsiu buducnost ☹

eruuuska
26. sep 2013

@egyy ahoj moja, ja nechcem strasit, len ked som si to tak zrekapitulovala a ten duphaston ci jak sa to vola to nemoze sposobovat, radsej sa opytaj svojho gyn, nic zato nedas a keby nieco vcas sa to zachyti....no ani mi nevrav, tiez som este dufala, ale dnes sa to spustilo....sice nie tak silno ako byva, ale hroooozne ma boli v podbrusku, sa neviem dockat zajtrajska, nech mi dr povie co s tym a ako dalej....ty sa drz a daj o sebe vediet...

eruuuska
26. sep 2013

@sofi88 ahoj, budem ti drzat palce, hlavu hore, ja viem ze sa to lahko povie, ale tazsie to ide, presne to poznam, ale musime tu jedna druhu podporovat 😉

sofi88
26. sep 2013

@eruuuska dakujem za tvoje slova... ide to tazko, velmi tazko.. mam pocit, ze vsetko v mojom zivote ide tazko ☹ chyta ma akasi depka... asi to bude aj tou hudbou co pocuvam... najnovsie Lucie Bila - most pres minulost... hlavne slova "ja svuj osud znam, mne nelituj..." a " zbyl mi jen sen, sen o probdenych nocich" ... ☹ manzel ide v stredu na vysetrenie, tiez sa bojim..uz kvoli nemu , nie kvoli sebe, chcem,aby bolo vsetko v poriadku... ☹

eruuuska
26. sep 2013

@sofi88 ja viem , ze je to tazke, ja momentalne prezivam to iste, som dufala a dosla mrska, tak som na tom nebola najlepsie, dnes mam prvykrat taku lepsiu naladu, tak sa ju snazim rozdavat kym to ide, a ako dlho sa uz snazite?

sofi88
26. sep 2013

@eruuuska od marca... ale problem je, ze neovulujem ☹ preto som taka smutna... clostyl mi zatial nezabral, tak idem na inofolic, mozno to k niecomu bude...

eruuuska
26. sep 2013

@sofi88 od marca, tak hlavu hore, to je super, ze vies o co ide, mne moj gyn tvrdil 5 rokov, ze som v poriadku a az v CAR imi pred par mesiacmi zistili pcos, ked si predstavim, kolko casu som stratila, tak mi vrie krv v zilach, nestracaj nadej, urcite sa vam to podari....ja tiez beriem inofolic a teraz som mala prvykrat clostyl, a kedze sa dostavila mrska, idem zajtra na kontrolu a uvidime co dalej, treba mysliet pozitivne, ja sa teda aspon snazim, aj ked to nie vzdy ide...😉

sofi88
26. sep 2013

@eruuuska to je mi luto, ze si to tak dlho nevedela...mne to zistila asi 2 mesiace po tom, ako som dobrala HAK... ☹ odvtedy som nespozorovala ovulku ☹ tiez nas chce poslat do CAR, bojim sa toho..lebo viem, ze je to uz posledna zastavka... ze ak mi nepomozu tam, tak nikde... velmi sa toho bojim, ze nebudeme mat nikdy deti... manzel to neberie zatial tak tragicky, ale ja ano ☹

eruuuska
26. sep 2013

@sofi88 no co uz, uz chcem mysliet iba na to, aby sa nam podarili //, nemas vobec ziadny dovod sa bat ist do CAR, ja som taka stastna, ze sme tam isli, mame uzasnu lekarku, ktora je velmi mila a vsetko nam vzdy vysvetli...neber to ako poslednu zastavku, ale novy zaciatok....ale priznam sa, ked sme tam isli, tiez mi nebolo vsetko jedno, ale po prvej navsteve som mala taky dobry pocit, ze som sa az vznasala...urcite nemaj strach, ved su tam nato, aby vam pomohli a nie je to nic strasne 😉 , ....

sofi88
27. sep 2013

@eruuuska a financne?? je to tiez v pohode??? ☹

drobec8888
27. sep 2013

@ematko29 ahoj 🙂 No tak teraz len čakám. Neviem či je možné že som mala ovu test pozitívny jeden deň... Teda ten deň predtým som bola u doktorky a nehovorila že by už tá ovu bola, iba že sa už máme snažiť, tak som si test nerobila, ale na druhý deň test úplne žiaril. Na tretí deň už čiarka slabá ☹ Teraz už mám citlivé bradavky dosť a taktiež ma stále pobolieva podbruško. Tak neviem, či je to tým že príde mrcha čoskoro, či to tak skoro môžu byť príznaky hneď po ovu, alebo či sa podarilo. Včera som si merala teplotu ráno a mala som 36,6 a dnes 36,7... Neviem či to niečo znamená, alebo je to nič... normálne by som už chcela vedieť čo a ako. Toto čakanie ma asi zabije... Len sa obávam, že budem sklamaná ☹ Test sa fakt robí až 10 dní po????

eruuuska
27. sep 2013

@sofi88 no zatial sme platili len 9eur za spermiogram, ine nic....ale tak chodime tam kratko, tak uvidime co dalej

dankariska
27. sep 2013

Ahojte,

PREDAM Pregnyl 5000 za 10eur. Som z PO. Ak by ste mali zaujem, tak mi napiste do spravy.
Uz ho nepotrebujem 🙂

ematko29
27. sep 2013

@drobec8888 tak to vyzerá,že ovu naozaj bola 🙂.Test si kúp po tých 10dnoch skôr to bude zbytočne ,ono to môže ukázať aj skôr ,ale je to strašne indivindi tak zbytočne budeš vyhadzovať peniažky,ale ked chceš tak kup aj skôr je to na tebe 🙂

drobec8888
30. sep 2013

@ematko29 ach jo ☹ Tak som zasa tam kde som bola. V sobotu, teda 5 deň po našom ťuťu-muťu som mala chvilku jemnučko ružový výtok. A bradavky mám tiež dosť citlivé.Ja som sa tak strašne potešila, že prišlo k tomu hniezdeniu ... V nedeľu som si len tak spravila tehu test a negatívny. Tak som si povedala, že nevadí, asi treba fakt urobiť test neskôr. A dnes ráno som si zasa našla to moje "klasické tmavé špinenie", ako keby sa mi zasa tá moja "výstelka" čistila. Bože zasa celé zle ☹ A teraz mi je ľúto že som povedala o tom ružovom výtoku manželovi, ... ten už bol taký šťastný, že to vyšlo ☹ a dnes taký sklamaný ☹ Ach jo, .... Najhoršie je že to neni zasa MS a tým pádom sa nebude dať robiť folikulometria. Ale nechápem kde je to vajíčko, keď ovu podľa testu bola ☹ A ty ako? zabrali ti lieky? Dúfam, že aspoň ty si na tom lepšie 😉

ematko29
30. sep 2013

@drobec8888 tak nič,pôjdeš k lekárke a podla mna to už bude riešiť.neboj bude dobre,ona tomu chcela dať ešte šancu ,či sa to samo nerozhýbe.určite ťi pichne vyvolavačku a potom ti nasadí nejaké lieky.určite to nenecha len ttak .Ja som na tom rovnako kedže beriem už o jednu tabletku viac tak sa uvidí či dostanem menzes,ked nie tak mi dá ešte duphaston.Ja verím,že do takých 2týždnoch dojde lebo som mala dosť citlive prsia čo značí že sa niečo deje ,verím tomu 🙂 🙂

drobec8888
30. sep 2013

@ematko29 no ved toto, treba veriť 🙂 Práve som sa bavila s kamarátkou a ono mi povedala, že mala presne toto čo ja a už bola tehotná. Test jej vyšiel ale v takom 6 týždni ... takže stále tajne dúfam. Uvidíme, budúci týždeň si spravím test ... Snáď ak nepríde MS a nebudem tehu, tak ma tiež už začne dávkovať s niečím. Inak z krvi sa dá v akom týždni zistiť tehotenstvo, nevieš?

ematko29
30. sep 2013

@drobec8888 ano z krvi sa dá zistiť v akom týždni je tehotenstvo.Ešte počkaj a potom sprav opäť test,alebo chod k lekárke.Ale ešte počkaj.Kedy si mala mať menzes?

drobec8888
30. sep 2013

@ematko29 hm... to je otázka 🙂 No keď som tam bola v pondelok minulý týždeň, tak povedala že cca 2-2,5 týždna. Takže teraz len čakať a čakať. Neviem či však príde aj ked tehotná budem. Nevedela mi to vypočítať,lebo som mala cystu a tá praskla, ale MS sa nedostavila, iba špinenie a to mi povedala, že sa určite nedá ☹ Takže záhada nad záhady 🙂

ematko29
30. sep 2013

@drobec8888 uff tak to maš teda,tak len čakať ti ostáva 😕

sofi88
1. okt 2013

tak zienky, dnes som zacala s inofolicom... drzte palce, nech sa to podari... ☹ lebo mi z toho uz vazne sibe...

zuzlicek44
1. okt 2013

ahoj chcem sa opýtať: gyndoš mi dal na skúpšku (že či náhodou) estofem plus duphaston..kramy som z toho mala ale brala som to len 4 mesiace. potom som to všetko vysadila a už som znova bez ms asi polroka. ale ide o to, či si myslíte (váš laický nazor, skusenost), či má zmysel znova nabehnúť na tie lieky a vydržať apson rok a k tomu nejaku kysel.lystovu a ak nič tak potom začať s tým všetkým horm.profil vyšetrenia atd atd..len neviem či to nie je, teda či by nebol ZBYTOCNE ZAHODENY ROK, pretoež ms nemávam už niekoľko rokov bez pomoci tabletiek a celkovo si myslím že to ľahké nebude..(problem je v tom že bývam 300km od svojho gyndoša a neviem ako dalej, pretože je taký perfektný že sa ho vzdať nechcem..no takto by too asi nefungovalo, to by som musela ja niekolko krat za mesiac ist k nemu keby že sa to rieši už naplnlo, preto sa snažím nájsť aspon takuto náhdradu..)

dakujem dakujem 🙂

evka97
1. okt 2013

@zuzlicek44 no nechcem ťa plašiť, ale aj ja som brala Estrofem plus Duphaston, pol roka. Nasadil mi to môj lekár. Menštruáciu som vtedy mala ako hodinky, ale to bolo všetko. Keď som prišla prvý krát do CAR a povedala som lekárovi, že som to užívala, tak neveriacky krútil hlavou, že veď táto kombinácia Estrofem plus Duphaston má ANTIKONCEPČNÉ účinky. Bola som taká prekvapená a hlavne naštvaná. Takto stratiť 6 mesiacov. Nechápem prečo mi to predpísal, veď vedel, že chcem otehotnieť. Možno to užívaš inak ako som to užívala ja, ale radšej si to niekde prever. Držím palce 🙂

zuzlicek44
2. okt 2013

@evka97 ja som to brala už dávnejšie a vždy na 16deň som pridala duphaston.ale aj ja sama viem že to treb riešiť:( chcem sa tá opýtat šla si rovno do cAR alebo si najprv čo to poskusala pri svojom gyndovi?aké problémy si mala ty a kde konkrétne teraz chodíš?🙂ďakujem tí pekné sizlata.

evka97
2. okt 2013

@zuzlicek44 Ja mám PCO. Najprv to boli len z času na čas cysty, ale neskôr to prerástlo do polycystických vaječníkov. Môj gyndos mi najprv zobral krv na hormonálny profil. V 3 DC bolo vždy všetko v norme. Ale raz mi zobral krv v strede cyklu a ku koncu a tuším na 21 DC, hladiny boli úplne zlé. Jasne bolo vidieť, že ovulácia neprebieha. Ja som inak vždy mávala strašne dlhé a nepravidelné cykly. Takže vyvolávacie injekcie boli aj pár krát za rok niekedy. Vlastne práve to mi dávalo tušiť, že nie som celkom ok. Lenže lekári to nechceli riešiť kým nebudem chcieť otehotnieť. Potom mi predpísal Duphaston a Estrofem. Ešte mi dal môj gyndos nejaké prírodné preparáty, napr. z materskej kašičky. Vtedy som mala krámy pravidelne, ale bez výsledku. Už ma nebavilo to jeho akože liečenie, tak som sa sama vypýtala do CARU. V apríli som bola na prvej konzultácii v GYN-FIVE u dr. Harbuláka a potom to išlo všetko až prirýchlo. Na konci apríla som bola na laparke - na drillingu vaječníkov. A potom hneď na IUI. 4x IUI behom štyroch mesiacov, neúspešné. Pritom sa všetko vyvíjalo dobre. Folikuly narástli, manžel mal vždy skvelý spermiogram, ale aj tak nič. Lekár navrhuje už iba IVF. Teraz sme si dali od všetkého pauzu, bolo to celé dosť vyčerpávajúce. Teraz beriem iba Inofolic a nejaký výživový doplnok pre harmonizáciu hormónov. Tak uvidím 🙂

zuzlicek44
2. okt 2013

@evka97 aha evie, držím palce, ale uvidíš že sa to podarí. (mám taký tušak🙂. no máme to dosť podobné. Ja som krámy BEZ TABLETIEK A LIEKOV nemala od 14 rokov, cca. A presne to iste povedal gyndoš aj mne, že sa to všetko začne riesit ked budem chciet otehotniet. a to chcem, len vravím mám ten problém , že sa ho neviem vzdať a nakolko som v bratisalve je to nanič (dochádzanie atd)..chcem sa ťa spýtať po tej finančej stránke, je to asi celé dosť náročné, čo? Nemyslíl len to do laparky, ale tak celkovo od prvej návštevy. dakujem ešte raz vážim si to🙂)

evka97
2. okt 2013

@zuzlicek44 Doteraz som mala 3 konzultácie a za ne som neplatila nič. Tá laparka ma stála okolo 250 eur, ale to preto, lebo mi ju robili v gyn-five a oni si prenajímajú operačku od ŠNOPU. Inak v nemocnici za to neplatíš, alebo len nejaké drobné. Prepláca to poisťovňa. Každá inseminácia stála 70 eur plus lieky Clostylbegyt, Pregnyl, Utrogestan, ktoré boli pri každom IUI. Za Pregnyl sa dopláca 12 eur a za tie ostatné len pár eur. Neplatí sa za to, keď chodíš na kontroly na ultrazvuk pred insemináciu. A myslím, že sa neplatí ani za hormonálny profil. Okrem toho to cestovanie. Do BA to mám 100 km. Takže tej pauze od gyn-fivu som veeelmi rada. A možno to tak má byť, že sa zadarí prirodzene. Teraz ešte dúfam pôsobí ten drilling 🙂 A môj gyndoš i Harbulák svorne tvrdia, že otehotniem, len je otázka kedy. Tak verím tomu, že skôr či neskôr otehotnieme všetky 🙂

zuzlicek44
2. okt 2013

@evka97 a koľko sa už snažíš evka? no mas tohoa si aj dosť, to ti verím. ale vačšinou to tak býva že ked človek nato nemyslí..🙂 objednávala si sa sama, alebo ťa musel doktor? viež že ako to funguje. či už potom spadam len pod nich, alebo aj pod mojho gyndoša, alebo čo. prepáč že toľko otázok, ale som velmi rada že sa dozvedam o tom, čo ako🙂

bjanulienka
2. okt 2013

@evka97 no ja mam podobnú skúsenosť ... moja gynekologička mi na polycystické vaječníky nasadila femoston 1/10 (čo je hormonálna substitučná liečba) a dva cykly som mala clostilbegyt a pregnyl... teraz som bola na konzultácie u MUDr. Stanislava Tomáša a ten sa normálne zhrozil ... že ako mi mohla lekárka nasadiť femoston..z femstonu mi narástol polyp na maternici a čaká ma operácia ... tak som samozrejme hneď zmenila lekára. A ten prístup sa vôbec nedá porovnať.