Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

serenna30
20. máj 2014

@ouwecka to je super, držím pěstičky 🙂 🙂

serenna30
20. máj 2014

@alyca ahojky! 🙂 já ho měla 2 měsíce 3-7 DC 1 tableta a první měsíc jsem taky měla cystu, při cyklu bez clostylu zmizela. Ted už tam není, ale zase není ani ovulka ☹ . Od včerejška jsem nasadila Femigard. Chlap mi koupil kůru na 3 měsíce. Pak mám koupené eště jedny kapky, no a pak když to nevyjde (tj, za cca půl roku) si myslím, že zkusím už drilling atd. Já myslím, že se laparce nevyhnu. V 18 letech jsem měla slepák a po něm jsou srůsty....byla jsem sice pak mesíc ve Františkových lázních, ale i tak...I můj dr mě na to upozornoval, že to může být můj problém...

serenna30
20. máj 2014

@stellamaris tak to jsem zvědavá jak dopadnu u toho endokrinologa, třeba metmorfin pomůže i mě 🙂

eruuuska
20. máj 2014

@stellamaris ale ja nevravim, ze metformin mi sposobil potrat, ak to tak vyznie z mojho prispevku, tak som sa asi zle vyjadrila, tam bola pravdepodobne chyba vo vyvoji babetka, ja som pisala, ze diabetolog mi vravel, ze akonahle ostanem tehotna, mam ho ihned prestat brat, pretoze pomaha este pri uhniezdeni, ale neskor su jeho prinosy nizsie oproti rizikam, ktore hrozia pri brani metforminu v tehotenstve, toto je informacia, ktoru som ja dostala od diabetologa aj gynekologicky, preto mi ho kazali obaja v tehotenstve vysadit, ja som riadila ich pokynmi, to ze si ho brala aj v tehotenstve, k tomu sa ja vyjadrovat nebudem, nakolko to bolo na zvazeni tvojho lekara, ako vravim, ja som sa riadila tym, co bolo povedane mne...

evkag
20. máj 2014

@eruuuska a neskusala si akupunkturu? Moja jedna znama bola este ako pubertiacka operovana po zenskej stranke, povedali, ze nikd deti mat nebude, navyse sa nahromadili nejak ine problemy po zenskej stranke, vlasy vypadane od muzskych hormonov a podobne a zacala s akupunkturou a ver ci nie, tesne pred IVF otehotnela! V aprili sa jej narodila krasna dcerka...... Mne ak nepomozu bylinky a take klasicke veci pojdem na akupunkturu a tiez na buduci rok rodim. Odvediem moje decka do devitaky, rozlucim sa s nimi ako naj triedna a odchod na matersku 🙂 tak som sa rozhodla!
A inak vcera vecer prisli kramy po 56 dnoch! Huraaaaa mozno sa aj ovulka raz objavi 🙂

serenna30
20. máj 2014

@evkag super že jsi to dostala! Snad bude i ovulka! Držim palce!!

stellamaris
20. máj 2014

@eruuuska ten metformin asi kazdy gynekolog v tehotenstve zakaze,lebo nie su overene jeho ucinky,nakolko na tehotnych zenach sa skumat nesmie.Ten moj to riskol, po porade s diabetologom,ktory vravel,ze metformin dava roky aj tehotnym diabetickam a vsetko v pohode.On tie anglicke studie najprv detailne prestudoval,ci sa nieco nove neobjavilo alebo zmenilo.Veda a medicina napreduje a mne sa ten metformin naozaj oplatilo uzivat.

eruuuska
20. máj 2014

@evkag o tom som nerozmyslala, ale ja som akurat minuly tyzden dobrala sadu injekcii, ktore su na zvysenie imunity, tak uvidime ci to nieco pomoze, ale jeden benefit to malo, ze sa mi zredukovali chlpky na tvari, odkedy som to zacala brat tak uvidime, ci sa to nevrati....ja som tiez rozhodnuta, ze buduci rok rodim....ziadna ina alternativa neprichadza do uvahy, ja som hlavne rada, ze aj ked to nevyslo s tehu, ze sa to podarilo a ide to, po 7 rokoch je to pre mna ako zazrak, takze sa to podari znova a dobre to dopadne.....
Ja som vcera tiez dostala kramy, a rovnako som sa tesila, lebo to bude tri mesiace od kyretu, ked mi skoncia a mozeme sa uz zacat snazit, doteraz sme mali bezpecnostnu prestavku...a aspon jedno pozitivum je, ze ich nemavam odvtedy take bolestive, lebo prvy den som nebola nicoho schopna a na tabletkach take bolesti a teraz pohodicka, mierne pobolievanie....
drzim palce nechje ovulka....a bazalnu teplotu si nemerias? ja som tento mesiac zacala a normalne som prekvapena, ze sice dlhy cyklus ale krasne vsetko ako ma byt...

eruuuska
20. máj 2014

@stellamaris hmmm je skvele, ze mas lekara, co sleduje taketo studie, no ano uvedomujem si, ze je to tak, ze takmer ziadny lekar to nebude riskovat, ale neviem, ci by som to ja riskla, uzasne, ze ti to vyslo, len ktovie ci by aj mne....uvidime co bude dalej, kazdopadne bojujem ...ja som celkovo vdacna ze mi konecne zistili pcos aj inzulinovu rezistenciu a nasadili metformin, vdaka nemu mam sice 35-36 dnovy cyklus, ale v ramci toho pravidelny a aj s ovulkou, takze uspech....odkedy ho beriem, tak mavam ovulacny hlien, ktory som predtym ani nepoznala a teraz som si prvy mesiac poctivo merala bazalnu teplotu a vsetko bolo tak ako ma .....a ako som uz pisala vyssie, brala som ho mesiac a po 7 rokoch som otehotnela, takze nieco na tom bude 😉

serenna30
20. máj 2014

@alyca @evkag @stellamaris ahojte baby, tak jdu od svého praktického lékaře, který nemá problém mi metmorfin napsat. Ve čtvrtek ránu jdu na krev, vezme mi TSH, železo a kompletní krevníh obraz a za týden za nim pro výsledky. Jak slyšel PCO, tak mi řekl, ze endokrinolog nemá cenu, ze krev atd. Mi muže vzít i on. Tak jsem zvědavá, na jednu stranu chci aby krev byla ok, ikdyz on mi řekl, ze metmorfin mi napíše i tak...

stellamaris
20. máj 2014

@serenna30 tak to je super,ze ti da metformin bez dlheho vyjednavania.Treba ho vyskusat,vela babam s pco pomohol a da sa brat aj dlhodobo 😉

alyca
20. máj 2014

@serenna30 a Ty mas zvyseny cukor? lebo metformin predpisuju, ak je zvyseny cukor a nabeh na cukrovku. Ale co som citala co pisu dievcata na forach, tak si to pochvaluju.

serenna30
20. máj 2014

@alyca ahojky, zatim nevim, ve čt mivezmou krev na štitku a nejake hormony. Ale rekl mi, ze mi ho napise ikdyz to bude v norme protoze s timma i tak dobre zkusenosti. Jeste mi bude delat testy na zelezo a jine latky, tak jsem zvedava. U gynekologa si chci jeste nechat udelat horm. Profil. Ale pokud mi zo vylozene nedoporuci, tak chci byt min dozaři na bylinkach a az potomvzit metmorfin

serenna30
20. máj 2014

@alyca chtela jsem po nem jeste test na rezistenci na inzulin. To mi rekl, ze ten je velmi slozity a neprijemny. Dela se az pokudnevyjdeTSH atd. dobre

serenna30
20. máj 2014

@stellamaris metmorfin bylo první co řekl, ze bych měla zkusit, aniž by znal nějaké mě krevní výsledky. No trosku divné, ale sám mi říkal, ze to sleduje a ze to ma dobrou úspěšnost. No čucela jsem...

dhabaida
21. máj 2014

Ahojte. Taká jedná otazocka... Zvyšuje užívanie duphastonu bazalnu teplotu? Daaaakujem za vaše odpovede!

evkag
21. máj 2014

@eruuuska vsetko raz bude. Dnes som bola s kamaratkou, ktora v jul rodi. Neviem si samu seba takto predstavit ................... ale myslim, ze by som si ryyychlo zvykla 🙂

evkag
21. máj 2014

@dhabaida nie nezvysuje! Iba to udrzivaa cyklus. Nema to nic spolocne s ovulaciou.

evkag
21. máj 2014

@serenna30 no to je si e pekne, ze ti vezme krv, ale endorkilonologicka ti urobi ne veci v ramci hormonalneho profilu a urobi ti ultrazvuk stitnej zlazy....... ja by som aj tak sla. Jedna vec je, ze ti vezme krv tvoj gynekolog, druha, ze endokrinologia je o inom.......skusaj vsetko co mozes.

evkag
21. máj 2014

@eruuuska a moja bazalna teplota???? Uplne ze idealna na zmrazovanie spermii 🙂 35,8, 33,4 najvyssiu som mala 36,1! Ale nevadiiiiiiiiiiiii aj to bude 🙂

dhabaida
21. máj 2014

a myslis ze bola ovu ked som mala taketo teploty???
6DC - 36,4
7DC - 36,5
8DC - 36,4
9DC - 36,3
10DC - 36,4
11DC - 36,5
12DC - 36,3
13DC - 36,3
14DC- 36,3
16DC - 36,3 / PRVY DEN DUPHASTON
17DC - 36,5 / DUPHASTON
18DC - 36,4 / DUPHASTON
20DC - 36,7 / DUPHASTON
21DC - 36,6 / DUPHASTON
22DC - 36,7 / DUPHASTON
23DC - 36,5 / DUPHASTON
24DC - 36,7 / DUPHASTON
25DC - 36,7 / DUPHASTON

AKO TO SO MNOU VYZERAAAA?

dhabaida
21. máj 2014

@evkag pozries sa mi na tie teploty prosím...

eruuuska
21. máj 2014

@evkag no veru aj ja vravim, ze vsetko raz bude, ja mam svagrinku, ktora bude rodit v juni 🙂 ja som mala tri mesiace po nej, ale co uz, takto sa aspon tesim na neterku 😀 ja by som to tiez brala okamzite ....tak co uvidime tento cyklus, este musim ist po ms na vysetrenie zrazanlivosti krvi a uvidime co mi v CAR povedia, aky bude dalsi postup....

lauricka
21. máj 2014

asi musim napisat, aby som Vas povzbudila. Mam PCO, bola som pacientka s diagnozou primarna neplodnost. Lekar sa rozhodol pre obojstranny drilling vajecnikov. Po tomto zakroku som otehotnela. Rovno dvojicky. Myslela som si, ze to je tak akurat, mame vybavene. A hups, zrazu znovu tehotna. Len tak, akoby nic. Clovek by neveril. Toto prajem aj Vam (teda, nie zrovna tri deti, ale aby sa Vam zadarilo - vidite, ze sanca je). Vela stastia, nech sa vsetkym nakoniec zadari!

effkaa
21. máj 2014

@lauricka jeeej sranda, aj ja som otehotnela po drillingu. Dokonca hned po nom. Potom som otehotnela zas, ale bohuzial to skoncilo MA a teraz som uz v 7. mesiaci a teda budeme mat druhe babo 🙂 Pritom ma strasili lekari a odporucali do centier, hovorili, ze babo len horko-tazko... A drilling bol v pohode, ak by bolo treba, sla by som zas. Kvoli babu urcite. Drzim tiez vsetkym palce, vyskusajte viac moznosti...

lauricka
21. máj 2014

@effkaa tiez som otehotnela hned po drillingu, nasledovny cyklus. No, len teraz je to neplanovane a je to vlastne tretie dieta, takze mam dost velke obavy ako to zvladneme. Nikdy ma nenapadlo, ze ja budem riesit nieco taketo. Zivot je nevyspytatelny.

effkaa
21. máj 2014

@lauricka drzim palce a neboj, aj tri krasne zvladnete. Ja cakam druhe a dufam, ze koncime, no ak by bolo tretie, sice nebudeme skakat od radosti, ale nestastni tiez nebudeme. Ale to ani vy urcite nie ste, len je to take necakane,ze? 🙂 Veru to je zivot, my sme si po tych hlaskach lekarov, ze dieta o pat rokov po liecbach, po umelom atd. tiez zariadili zivot inak a doteraz zijeme tak, akoby sme boli len dvaja... maly byt a chata, pomerne male auto, kde sa kocik vmesti len po odobrati koliesok 😀 Takze tiez nas to zaskocilo, ale sme velmi radi a tak ako my, aj vy to krasne zvladnete a to tretie vam prinesie tolko radosti, ze na starosti aj zabudnete 🙂

serenna30
22. máj 2014

@dhabaida podle mě ovu nebyla...

serenna30
22. máj 2014

evkag zkusím si nechat napsat žádanku na endokrinologii od gyndaře, nebo ty si ji měla od někoho jiného?

serenna30
22. máj 2014

@evkag zkusím si nechat napsat žádanku na endokrinologii od gyndaře, nebo ty si ji měla od někoho jiného?