Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
5. sep 2009

ahoj hiva 🙂 Super, že máš po laparke a že to dopadlo dobre. Teraz už dosnaženia 😀

shaari, mňa si normálne presvedčila, že to tiež asi spravím tak, že keď nasadím clostil, tak duphaston až po ovulke. 😉

shaarka
5. sep 2009

hivaaaa, cauuuuu 😀 tak som rada, ze si medzi nami.
a teraz sup, von s pikoskami, ze co a ako. pis, prehanaj. take ze dirlling a orezanie vajcov, to je jasne. ale podrobnosti, my chceme prudke podrobnosti! 😀

jancos
5. sep 2009

ahooj hivus, ja akoze pratam, ani tu nie som, len som jednym ockom zazrela, ze si tu, tak sa musim pridat, ze aj ja sa tesim, ze si tu🙂) ake to bolo? strach a hroza alebo pohodicka? si predstav, ze uz aj ja meram, asi je to nakazlive 🙂 papa a zotavuj sa 🙂

hiva
autor
5. sep 2009

v podstate ziadne prudke podrobnosti nemam...prespala som cele dni 😉 ...ale teda vyhladovali ma statocne...prvy den som mala len obed a potom uz dietu...vecer 2x klistir a rano o 9:30 som bola uz na operacke...zobudila som sa oklo 15:00 na izbe....okolo piatej som si sadla a postavila sa a od siestej som uz veselo behala sama aj na WCko a dokonca som uz aj vecer vysedavala pri telke....a to cely den bez jedla....a este na druhy den iba tekuta strava....ranajky zacali dobre - krupicova kasa...ale obed a vecera riadny hnus....tie kucharky musia byt riadne umelkyne ked dokazu uvarit taku gebuzinu 😀 😀 😀 ...este ze ma MM prisiel kuknut....tak sme zbehli do bufacu a zlupla som 3 pudingy a 4 detske vyzivy 😅 😅 😅 😅 ...no a dnes rano uz normal ranajky a o 10:00 som uz sama soferovala z nemocky 😅 ...manzel ma prisiel vyzdvihnut, ale on sa boji jazdit po blave 😀 😀 😀 ...takze som to sama odsoferovala az na dialnicu a tam sme sa presadli 😀 😀 😀

fakt to bola uplna pohodka....normalne aj trosku lutujem, zte ma uz dnes pustili....som si ani neuzila to obskakovanie....ranajky, obed, vecera 😀 😀 😀 😀

shaarka
5. sep 2009

jak neuzila? ved si uzijes len teraz! nie? 😉 😀
a holili ta? 😅

shaarka
5. sep 2009

a po operacii dosiel doktor zreferovat?

shaarka
5. sep 2009

a nic neboli?

hiva
autor
5. sep 2009

no moc si to neuzijem....v pondelok by som mala ist uz do roboty...ale asi sa dohodnem ze pojdem az v stredu a pondelok a utorok budem robit z domu 😅

doktor prisiel pred operaciou a potom aj po nej...vsetko mi pekne porozpraval a sme sa aj bavili, ze ako dalej...pol roka skusat, merat BT a uvidi sa....ked pocas 2 merani nebude ovulka, pojdem k nemu nech napise nejake hormony....ale snad to treba nebude 😅

a brusko trosku pobolieva, ale to len z toho, ze sa mi hrabali medzi crevami....ranky po operacii nebolia, len tie creva trosku...lebo aj tam mi robil maly zakrok...vraj som mala prirastene jedno crievku ku svalu, co drzi maternicu....takze to odrezal....ze to nie je ziadny problem ani nic vazne, ale ze ked uz sa vo mne hrabal, tak to rovno napravil 😅 😀 😀 😀

fakt to vobec nic nebolo 😀

a ty ako na PNke??? ...budes uz az do konca tehu alebo sa chystas spat po prvom trimestri?

hiva
autor
5. sep 2009

sorry, ze reagujem tak oneskorene, ale skladam puzzle a len sem tam odskocim kuknut na net....uz chcem konecne doskladat to puzzle....uz mi chyba asi len 300 kuskov zo 14 000 😀 😀 😀

shaarka
5. sep 2009

mne sa PN zacina az v pondelok, tak to beriem 🙂 no a uvidime. mesiac urcte, mozno mesiac a pol a potom nastupim. cele tehu urcite nie, lebo by sme umreli od hladu a nemali za co kupit ani kocik. 😀 ale vazne. ☹

tak super, ze napravil aj ten maly zakrok. normalne mam pocit, ze by kazdy mal pred otehu absolvovat laparku, aby sa dali doporiadku veci, co sa daju opravit 😉 a nevedela som (alebo zabudla), ze tvoj Dr, co ta operoval je aj tvoj gynekolog. to je super.
tak teda teoreticky po dvoch cykloch bez ovu zacnes clostilovat? preco si mysli, ze po laparke by sa ti dali hormony doporiadku? myslela som, ze nebude stracat cas a hned nasadi clostil...

hiva
autor
5. sep 2009

on to berie tak, ze ten HAK DIane napravil testosteron....to bol u mna jediny problem....a podla krvi som mala uz TST v poriadku....takze to berie tak, ze hormony napravil Diane a ked sa aj tak nepodarilo, tak bol asi problem, v tych vajecnikoch....takze uvidim, ako to dopadne 🙂

a hej, bolo to uplne super ze ma operoval moj gyndos...uplne nadstandardna starostilovost...tym, ze je nestatny a priano ho platim tak mi normalne aj v utorok vecer o 19:00 zdvihol mobil (som mu volala, ze ci sa za mnou rano zastavi alebo nie, lebo som mu mala odovzdat nejake papiere) a este aj do telefonu mi vsetko vyrozpraval ze co a ako sa bude v stredu diat....iny doktor by sa na mna asi bol vysral....uplne som nadsena a strasne rada, ze som ho nasla a ze som sa pre neho rozhodla 😅

no a nevychadza ti ta PNka nakoniec rovnako ako plat? vdaka tomu DNP? 😅

a neboj, na kocik bude...po narodeni dietata dostanes nejakych 20 000 od statu 😉

shaarka
5. sep 2009

hiva, tak ja som uz z toho debil.
som sa docitala, ze to DNP nema nic spolocne s platom na PN.
alebo?? 🙄

govinda
5. sep 2009

hiva, otázočka na teba, keďže ja idem na laprku tento týždeň - je nutné sa predtým vyholiť? Lebo ak áno, tak to radšej sama ako niekto tam. Ako som tak čítala, čo ti robili, tak z toho klystíru mám fakt strach ☹ 😀

hiva
autor
5. sep 2009

podla mna je to blbost....PN sa rata z vymeriavacieho zakladu, ze ktory platis odvody ...zamestnavatel ti plati odvody z tvojho platu a s DNP doplacas odvody za maximalny vymeriavaci zaklad...cize mala by si dostat tych 55% z maximalneho vymeriavacieho zakladu ....od 11. dna PN ....ale sak skus si pre istotu zavolat na socialnu poistovnu ....mali by ti to povedat presne 😉

skus sa opytat a budes to vediet s istotou....ja to viem len z toho, co som vycitala na nete....je pravda, ze vacsinou to bolo pisane ohladom materskej...ale v podstate materska a PN je to iste....aspon podla zakona tak, ako tomu ja rozumie 😉

alebo sa skus popytat na inom for....myslim ze porada.sk je super...tam ti urcite poradia 😉

hiva
autor
5. sep 2009

govinda...ja som sa vyholila sama doma....ak sa neoholis, urcite ta oholia tam 😉 ....a ten klistir sa da zvladnut....daju ti len hadicku do zadku a napustia ta teplou vodou....mne sestricka povedala, ze by bolo dobre keby som to v sebe udrzala aspon 10 minut, nech sa mi vycistia creva....ale ja som zvladla akurat tak minutku a uz to zo mna islo 😀 😀 😀 ...neprijemne to nie je...jedina neprijemnost su tie zvuky, ked sa to z teba vsetko vali 😀 😀 😀 ...tie baby, co boli akurat na WCku vo vedlajsej kabinke si urcite uzili 😀 😀 😀 😀

sofia2008
5. sep 2009

hiva..vitaaaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
som rada, ze ti to dobre dopadlo, myslela som na teba, teda vsetky sme na teba mysleli 🙂

govinda
5. sep 2009

hiva, určite sa vyholím sama 😉 . No a teraz, ako si mi popísala ten klystír, mám strach ešte väčší ☹ 😀 .

shaarka
5. sep 2009

gov, predstav si, ako ti po nom bude fajne. ja keby som nemala njake eticke a moralne a neviem ake vyhrady, tak si ho spravim raz za tyzden. musi to byt super. mna castejsie trapi plne brucho a creva, a tak si predstavujem, ze po tom klystire to musi byt lahoda! 😀 😀 😀

hiva
autor
5. sep 2009

presne ako shaarka pise 😀 😀 😀 ...ten pocit potom stoji zato 😉 😀 😀 😀 ...ale neboj sa toho....je to lepsie, ako keby ti dali nejake prehanadlo.....tam by si chodila na WCko kazdu chvilku....s klystirom to ide vsetko a pomerne naraz....ja som bola iba 3-krat v priebehu 30 minut a potom uz nic 😝

govi, neni sa coho bat....ani nevies ako, a budes to mat za sebou.....a ten oddych, to je paradicka....dospala som asi svoj celorocny spankovy deficit 😀 😀 😀 😀 ... akurat ten budicek o 5:30 nebol nic moc 😠 ...ale zas o 21:00 sme uz boli v hajanoch 😀 😀 😀

shaarka
5. sep 2009

a s kym si bola na izbe? tiez polaparkove zeny? ci nejake ine operacie, tehule? nebodaj potraty? 😖

hiva
autor
5. sep 2009

nie....bola som na pooperacnom oddeleni a tehule boli na vedlajsom oddeleni....vacsinou tam boli same stare zenske.....a vacsina z nich s rakovinou.....najviac asi operacie prsnikov ☹ .... s laparkou som tam bola tusim jedina.....ale dokopy nas boli asi najviac 10.....na izbe sme boli 3 ...jedna pani 69 rocna bola na operacii prsnika, lebo jej nieco nasli na mamografe a nakoniec sa z toho vyklula rakovina ☹ ...a druhej nasli rakovinu na krcku maternice....ale ani ju neoperovali....odporucili jej radioozarovanie ☹ ....takze ja som tam bola jednoznacne najlepsi pripad 😅

hiva
autor
5. sep 2009

no prijemne to moc nebolo....ale kazdopadne som tam spravila rekork...ist domov na treti den od operacia tam asi este nebolo 😀 😀 😀

mireag
5. sep 2009

Pekny vecer, baby. 🙂

hiva, tak som rada, ze ti to vyslo a je vsetko v poriadku. Tak hor sa do snazilkovania. 😎

jancos, ja budem ulicinaskemu volat v pon rano a snad by som tam mohla ist v stredu. Dr. mi povedal, ze mam brat clostil az od buduceho cyklu, no neodolala som... Nie som zvedava na dalsi necinny, zdechly cyklus. Ja tiez beriem duph presne ako ty... To bude asi tym spolocnym dr... 😀 Ale posuniem si to. Seknem si ho az neskor.

Baby, ako som spomenula, od vcera beriem ten clostil... Je mi nejako blbo... 😖 a boli ma hlava... a taka som cela jak tela.
Je to normalne...? 😖 Esteze je to len pat dni.

sofia2008
5. sep 2009

Aj mna z clostilu bolela hlava, bola som unavena a nafuklo sa mi trocha brusko, nastastie som nepribrala 🙂
hlavne je potrebne pit vela tekutin 🙂

shaarka
6. sep 2009

babuchy, v dalsom cykle s clostilom to uz bude ok 😉 a zeby sa ucinky prejavili hned v prvy den? 😅 😀

mirm
6. sep 2009

dobre ranko
hiva a kde si bola na laparke? Mne povedala lekarka, ze po tomto cykle si absolvujem vsetky vysetrenia a potom sa ide na to. Ja pojdem s najvacsiu pravdepodobnostou na Kramare. Dufam ze aj ja budem tak spokojna ako ty 🙂

govinda
6. sep 2009

ja si pamätám, že keď som brala clostil, tak mi bolo akurát ťažko od žalúdka, tak som ich potom nebrala nalačno a potom sa to zlepšilo.

jancos
6. sep 2009

ahojte, hiva super, ze si vsetko tak zvladla, ja by som este tyzden po tom lamentovala jak ma vsetko boli🙂 ty si asi bojovnik🙂
mireag, k ulicianskemu ta asi najprv objedna, pred tym pojdes na krv a moc a este pred tym si musis prist po papiere na tu krv a moc. je to trochu komplikovane, ale prezit sa to da. vsak ti to sestricka vysvetli🙂
ja s duphastonom tiez rozmysslam, ze pockam trochu, neviem este, viem, ze pri prvom snazeni mi ovulku neblokol, ale teraz neviem. ty sa ale dufam chystas aj na folikulometriu, ked beries clostil, nie? nech to ma dr pod kontrolou, aj ked nemusi vediet, ze ho uz beries. cakam, ze sa ozves, ked budes stihat cvicit 🙂
pekny den vam vsetkym prajem 🙂

mireag
6. sep 2009

Ahojte, no od zaludka je to asi preto, lebo obsahuje laktozu - ja ju neznasam moc dobre, tak to ani neberiem nalacno. Normalne sa nikdy nesledujem, ale bolesti hlavy uz clovek citi... 😒
Na folikulomt. pojdem v pia - budem 12DC.
Ok, idem varit spenatovu polievku a penne s brokoli, nivou a parmezanom. Ako vysite na PCO-dietu. 😀

prcekpet
6. sep 2009

cau babulky,

k tomu klystyru, ja ho mela jednou a bylo to bajecne, myslim ten pocit. Taky sestricka, co mi ho davala byla moc vtipna, udrzte to tak 10 minut jak pise hiva a prej to nemam poustet najednou, ale nejlepe na 3x, ze se streva vycisti...vzhledem k tomu, ze zachod byl na konci chodby, mela jsem co delat abych dobehla a pak mi to bylo uplne suma fuk, jestli jsem to pustila, dulezite byl dobeh a dosed BEZ poskvrny 😀

govinda - to bude dobre, uvidis pak sama, ze se nemas ceho bat 😉 drzim pesticky, at vse dobre dopadne
jancos - jak dlouho po porode jsi dostala menses? Prisel normalne anebo jsi ho mela vyvolavany? Brala jsi HA?

hezkou nedeli vsem 🙂