Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

juliett7
7. sep 2009

diky 🙂

hiva
autor
7. sep 2009

prali - diky....posnazime sa 😵

inak manzelik cez vikend pekne sluzil....cely den muroval zatial co ja som si pekne skladala puzzle 😅 😅 😅

bola som u obvodaka nech mi ukonci PN-ku a on ma poslal na kontrolu ku gyndosovi a az ked ten odporuci, ze mozem ist do roboty tak mi ukonci PN. 😠

a to som chcela ist uz zajtra do roboty 😠

jancos
7. sep 2009

to je teda gol, jak sa o teba stara ten obvodak , nech sa ti nic nestane🙂 a nemozes ist do roboty aj tak? ja som to tak sem tam musela urobit, ale nie je to asi dobre riesenie ☹

hiva
autor
7. sep 2009

no asi aj pojdem....vecer pojdem ku gyndosovi nech mi da papier pre obvodaka a k obvodakovi poslem zajtra asi manzela nech mi to vybavi 😀

jancos
7. sep 2009

😀 ty si ale sef🙂)

govinda
7. sep 2009

Ahojte kočky.
Ešte som vás prišla pozrieť, zajtra cválam do nemocnice, v stredu laparka, tak mám zmiešané pocity, už sa teším, keď to budem mať za sebou.
Inak, mne lekár tiež povedal, že mám merať BT, išiel mi ukazovať, ako má BT krivka vyzerať, tak som mu pekne povedala, že to všetko ovládam 😀 . Tak povedal, že nech meriam, že síce sa dá prísť aj na ultrazvuk, ale že sa to nie vždy dá stihnúť odsledovať a ani nemám toľko voľna, aby som teraz okolo ovulky toľko odchádzala z práce 😒 . Pre mňa je to jednoznačne o BT.
Spomínali ste, že ovulačné testy sú pri PCO o ničom. Keď som si ich robila, vždy som tama mala tú druhú čiaročku jemne svetlučkú, ako by tieň. Môžem sa teraz spoľahnúť, aj keď mám PCO, že keď zosilnie, že ovu je? Samozrejme budem merať aj BT, ale pre kontrolu budem aj ocikávať paličky 😀 . Či to nemá význam?

prcekpet
7. sep 2009

shaarka - ja jsem si ty teploty nezapisovala, jen vim, ze to bylo par dni (2 - 3 dny) po sobe 36,8 - 37,1 a k tomu ten "plodny hlen"

ted jsem rozhodnuta ji merit a zapisovat a manzel jakozto matematicky grafovy maniak a matematicky mozek nasi rodiny to bude analyzovat. 😀
govinda - budeme na Tebe myslet, neboj to bude OK 😉
juliett7 - jsem napnuta jak struna, pak dej vedet 🙂

shaarka
7. sep 2009

govi, velky vyznam to nema - lebo:
ak mas plodny hlien, foliky rastu. ale mozno nemas dost LH, aby ti nejaky praskol. a mozno mas dost LH, ale folik nevladze prasknut cez tu zacystenu koru vajecnikov.
takze mnozstvo LH v moci je pre nas fkat bezpredmetne.
sluzi sice na naplanovanie styku, ale pokial moje vedomosti siahaju, tak pre PCOckarky to velky vyznam nema - nam totiz to LH skace pocas celeho cyklu - aj anovulacneho. 😒 ale zas urcite existuju aj vynimky potvrdzujuce pravidlo.

prcek, tak takevysoke teploty byvaju spravidla uz poovulacne, ale zas neviem, preco si pocas nich mala este hlien... to nebyva zvykom. mozno to boli predovulacne teploty - u teba take vysoke. ktovie. tak ked budes merat, tak potom sa na to pozrieme 😉 zaregistruj sa na www.fertilityfriend.com alebo www.wunschkinder.net 🙂

jancos
7. sep 2009

govi, drz sa, nech to mas skoro za sebou🙂

shaarka
7. sep 2009

govi, aj ja ti prajem vela trpezlivost, pevnych nervov a nech ti to zbehne 😵 kedy nam napises?

govinda
7. sep 2009

kočky, ďakujem vám 🙂 . Ak všetko pôjde dobre, tak by som mohla prísť domov v piatok a určite hneď sadám za comp a píšm vám.

shari, krásne si mi to vysvetlila s ovu testami a LH, hlienom aj folíkmi a presne takto nejako to chápem aj ja. Ale premýšľala som, že keď mi vlastne pri laparke odstránia tú blbú škrupinku a poprepichujú vaječníky, vtedy by to fungovať nemohlo? Teda, je možné sa spoľahnúť vtedy na test? Ja som nikdy doteraz nemala pozitívny LH test, len slabý tienik som tam vždy mala, ale to zrejme aj kvôli tomu PCO a škrupinke 😒

shaarka
7. sep 2009

neviem, ako suvisi mechanicke orezanie vajecnikov s tvorbou hormonov... preto si nemyslim, ze by laparka pomohla k lepsiemu vylucovaniu FSH a LH...
mozno sa niekto k tomu vyjadri 🙂

govinda
7. sep 2009

Tiež tomu veľmi nerozumiem, len tak premýšľam. No veď uvidím, prípadne sa spýtam lekára 😀

shaarka
7. sep 2009

oukej 🙂

hiva
autor
8. sep 2009

dobre ranko....hlasim sa z prace ☹ ...ale s dobrou spravickou....zacina mi mrcha, takze o 2 tyzdne veselo snazime 😀 😀 😀 a o tyzden zacinam opat s meranim BT 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

mireag
8. sep 2009

hiva, a co gyndos..? Ukoncil ti tu PN bez problemov..? A co si taka hrrr do roboty..? 😀 😉

hiva
autor
8. sep 2009

gyndos mi napisal odporucanie na ukoncenie PN-ky....ale PN-ku moze ukoncit uiba obvodak....tak dnes za nim pojde moj MM s mojimi papiermi...tak hadam sa to podari ukoncit 😅 ...moc sa mi do roboty nechcelo ist, kludne by som aj zostala doma este tyzden, ale 1. mam kopec roboty, takze cim skor, tym lepsie a 2. treba peniazky, za kazdy den PN-ky stracam hodne vela, takze radsej to pretrpim v robote.....sak uz tu snad tak dlho nebudem....prave mi zacala mrcha a cochvila bude snazenicko 😀 😀 😀

inak s tou mrchou to je sranda.....pisala som do grafov, ze neviem, ci krvacanie po laparke mam povazovaat za mrchu alebo nie....upravila som si graf, kde som to vsetko zaznacila....citila som sa v pohode, vobec nie ako keby mrcha mala prist....a hned ako som to zavesila, ozvala sa mrchovska bolest v bruchu...letim na WC-ko a co nevim...mrchaaaa 😀 😀 😀

pajass
8. sep 2009

Ahojte děcka, mám vysoký testosteron a prolaktin, jaká je léčba a jak je úspěšná??

shaarka
8. sep 2009

pajass, neboj, uspesna liecba. ake mas hodnoty test a prol?

hiva
autor
8. sep 2009

ahoj pajass.....s prolaktinom neviem, ale mne na testosteron nasadil doktor na 3 mesiace HAK Diane s antiandrogennymi ucinkami a po ich dobrati sa mi TST znizil na normalnu hranicu 😉 (presne hodnoty si uz nepamatam) 😉

neboj, liecit uspesne sa to da....mozno to ale chvilku potrva 😒

pajass
8. sep 2009

HAK na tři měsíce??? Chci být už na vánioce těhotná na rizikovém, ne žrát prášky!!! Testosteron 3,20 a prolaktin 657,8... je to na hovno☹

hiva
autor
8. sep 2009

pajass....nic v zlom a nechcem strasit, ale ja som chcela byt tehotna uz minule vianoce - dokonca uz minule leto a pozri kde som 😒

sofia2008
8. sep 2009

ja som chcela byt tehotna pred dvoma rokmi 😠 o 3 tyzdne by sme mali mat schvalenu ziadost na ivf a ide sa na vec 😀

pajass
8. sep 2009

je to všechno na prd!!!!!!!

shaarka
8. sep 2009

pajass, no jasne, len sa tu vystresuj, uraz sa na cely svet a nut sa do otehotnenia. to je fakt to najlepsie, co mozes urobit. a este ked si k tomu das ultimatum, ze do akeho casu MUSIS otehotniet, tak to je teda fakt pruser. 😀
no. som si ulavila. ty si teda dyna! 😀 😉

a teraz pocuvaj:
o duphastone som ti pisala uz davno. takze sa nerozculuj 😉 bola to strata casu, teraz to uz vies. mas PCO alebo nejaku inu diagnozu? prepac, asi som zabudla 😅
ale HAK ta nikto nenuti jest! na testosteron kasli, nie je taky vysoky, aky by mohol byt, aby si mala ozajstny problem.
a na prolaktin si kup zatial, kym ti nedaju nejake lieky, Agnucaston. ten uzivaj dlhodobo. ok?
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

a klud. upravis si prolaktin, dostanes clostil a pregnyl a duphaston a budes hned tehu 😉

sarafortuna
8. sep 2009

Ahojte, vy už začínate robiť pokroky ... tehu, laparka, dalšia laparka... a ja zatiaĺ nič.... No nie to som chcela. 🙂
Mám otázku... Mávam občas pocit "plných pŕs" - nebolia ma, len sú také tuhé akoby naliate. Vygooglila som si odkaz na konika, kde sa v jednej debate písalo, že zvýšený prolaktín vyvoláva "pevné prsia". Má niektorá z vás o tom nejaké info? Nespomínal to niekomu Dr. ? Stáva sa to aj Vám? 😒 Ja si vždy pomyslím, že vari som už v TOM... ale trva to len max. 1 deň a nevidím nijakú súvislosť s cyklom. Vrta mi to v hlave, či mi náhodou zase neskáče ten hnusný prolaktín - moj predchádzajúci endokrinolog mi vravel, že je to stresový hormón - stačí že sa zľahnem injekcie a na výsledku prolaktín podskočí... takže môže byť že dosť v tele jeho hladina kolíše...
čaute
kto je na rade? //? - už ked sme sa rozkývali k výsledkom... 🙂 😉

hiva
autor
9. sep 2009

ahoj sara....s tvojim problemom neviem poradit...u mne aspon ten prolaktin nie je problem 😅 ....a JA som na rade na // 😵 😵 😵

shaarka
9. sep 2009

sara, ak mas podozrenie, sup k Dr na odber a mas pokoj. a ked si pomyslis vecer na injekcnu striekacku, tak sa ti isto PROL zvysi a odber a vysledky dopadnu isto podla tvojich predstav 😀 😀 😀

ale nie, o tych plnych prsiach som nepocula. ale kamoska brala na PMS a bolave prsia Mastodynon. a pomohol. dokonca je v 6tt 😀 http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

hiva, tu sa urcuje poradie? hehe, som nevedela 😀 kde je ten poradovnik? kuknem, kto je po mne 😀 😝

sarafortuna
9. sep 2009

ahojte, dakujem za rady 🙂 🙂 asi to bude súčasť môjho neštandardného tela... 🙂 PMS to nebude, lebo sa to deje hocikedy v priebehu cyklu... no nič... nebude tomu prikladať veľlkú pozornosť, spomeniem to Dr. pri kontrole... /minule sa mi snívalo, že som našla na tehu teste druhú slabú paličku a mi to aj v tom sne dochádzalo, že čo to znamená... 🙂 🙂 🙂 /.
Pekný deň všetkým a nech je to iba obyčajný deń, aj vzhľadom na ten čudný dátum.

hiva
autor
9. sep 2009

shaarka....hej...je poradovnik....ale ty si sa predbehla 😠 😠 😠 😀 😀 😀