Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

buckeye
15. apr 2016

@lejla32 zvlastne, ze ti profil nerobili, to byva jedno z prvých, cim si chcu podozrenie na pco potvrdit, ale aspon, to endokrino, ze spravili a tam nepozerali aj zenske hormony? nic nebolo abnormalne ?pomer fsh a lh? a lekar- gyn ti nedal ziadne lieky?

lejla32
15. apr 2016

Citam tie skratky vo vysledkoch a nic ako fsh a lh tam nie je.gyn nedal ziadne vysledky.ty mas tiez pco?

lejla32
15. apr 2016

@buckeye aha nasla som aj hodnotu lh aj fsh..co to je za skratky? Hlavne ta fsh

buckeye
15. apr 2016

@lejla32 ano mam, ale mne ho potrvdili na zaklade hormonálneho profilu a usg vajecnikov, nastastie tiez nemam IR ani testosteron nebol nejak extra vysoky,
fsh a lh su zenske hormony, folikulstimulacny a luteinizacny, ale meria sa ich viac, u pco je nepomer medzi nimi, lh byva zvyseny..

aureli455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejla32
15. apr 2016

Och tie skratky..budem v centre vyzerat jak truba ked nemam moc vysetreni za sebou a som laik hoci mam pco uz od puberty.amas babo alebo sa snazite? Kolko mas rokov ak smiem takuto otazku?

lejla32
15. apr 2016

@aureli455och tie skratky..budem v centre vyzerat jak truba ked nemam moc vysetreni za sebou a som laik hoci mam pco uz od puberty.amas babo alebo sa snazite? Kolko mas rokov ak smiem takuto otazku?

zuzka56
15. apr 2016

@lejla32
Ahoj, záleží do ktorého CAR budeš chodiť a na akých dr natrafis. Dr sa nemusíš bat, nie je sa čoho báť, skôr sa bojím co bude ak to nebudem riešiť s CAR. Som aj po laparke a tiez 3x neúspešných iui a som tu 🙂
Určite spravia HP, odber krvi,partner spermiogram. Potom Vám navrhnú asi najskôr iui. Držím palce v CAR, nech si skoro tehu.

buckeye
16. apr 2016

Dievcata, mam pco a dnes //, tak nech to dojde do zdarneho konca na Vianoce a vam nech sa tiez coskoro zadaria // 🙂

lejla32
16. apr 2016

@zuzka56 v utorok ideme do iscare tak som strasasne zvedava..chceli sme ist do brna ale neviem ako by sme to zladili ..cestovanie a priatelova praca

lejla32
16. apr 2016

@buckeye gratulujem a drzim palce ;) dalsia s pco co bude mamkou..tesim sa ;)

zuzka56
16. apr 2016

@lejla32
Iscare je fajn aj ja som tam chodila ale su strašne drahí, držím palce nech si coskoro tehuľka 🙂

lejla32
16. apr 2016

@zuzka56 vsetky centra su na tom asi podobne..nevedela som si vybrat.povodne som chcela GF ale recenzie neboli dobre..brno fajn ale daleko..tak sme sa rozhodli pre isc

zuzka56
16. apr 2016

@lejla32
Ja som prešla po roku z Iscare do Ferticent prístup úplne iný ako v Iscare to sa nedalo ani porovnať. Akurát je problem ze dr ochorel a dlhodobejšie bude PN a zastupujú ho ini doktori. Mne vyhovuje komornejsia atmosféra ako masovka v Iscare. Držím palce nech si spokojná.

lejla32
16. apr 2016

@zuzka56 do kelu..no nevadi..uz toto je tretie kde sme sa objednali ;) no hadam to bude ok..

zuzka56
16. apr 2016

@lejla32
Jasne, ze to bude OK 🙂 treba myslieť pozitivne

buckeye
16. apr 2016

@lejla32 dakujem 🙂

shia
6. máj 2016

@leila32 ja som bola v ISCARE len raz - vysetrili ma, zhora zdola zprava zlava 🙂 zobrali krv, sono, vsetko...dotkorka si ma potom vazne posadila a hovori mi, ze musi mi pvoedat, ze ja prirodzene nikdy neotehotniem, ze ma hend zapise na zoznam na umele a na dalsi krat nech uz pridem aj s "otcom dietata" 🙂....ja ani neviem rpeco, hlavu v smutku som z toho nemala, asi som uz mala podvedomy tusak - o par dni na to som zistila, ze som tehotna a dokonca v 8tt a oni to ani nezistili! takze tolko...hend som im volala, ze ak si nevsimli, bola som tam tehotna a oni ma takto odstavili, slabsiu povadhu by to zlozilo..takze neviem, co si mam mysliet o ich "odbornosti", ale tak ako mili boli, snazili sa, vsetko to zas nemozem povedat

andreaspringel
22. máj 2016

Ahojte dievčatá... po dlhom zvažovaní som sa rozhodla sem pridať príspevok aj ja... kde začať.... ako 12ročnej mi diagnostikovali adenóm hypofýzy a problémy s hormonmi .... ako najhoršie z toho vyviazol prolaktín... MENŠTRUÁCIA NIKDY U MŇA NEPRIŠLA - samé vyšetrenia na endokrinológii, magnetické rezonancie, gynekológ už v 13tich...neurológia - pre puberťačku nič moc..... pchali ma liekmi na zníženie prolaktínu a zastavenie rastu adenómu, no z nich prišli také migrény že dovidenia... lieky som vysadila ...to sa stalo asi v 15tich rokoch. Na kontroly som sa vykašľala nikam som nechodila až do 24 rokov kedy som vysadila antikoncepciu, ktorou mi umelo naprávali menštruáciu a rozhodla som sa riešiť svoje budúce materstvo. Po všetkých možných odkladačkach a presvedčovaniach že mám na dieťa ešte čas (od mojej gynekologičky) som si povedala dosť - vzala som svoju kartu a našla si nového gynekologa. Ten si pozrel moju kartu a šli sme krok po kroku. Po odobratí hormonálneho profilu zistil, že mám stále mierne zvýšený prolaktín a odporučil mi opäť endokrinologické vyšetrenie. Tak som si povedala super opäť ten kolotoč. Po obvolávaní všetkých endokrinologov v MT a v ZA som sa ani k jednému nedokázala objednať lebo ma nechceli vziať, buď mali plno alebo nemali čas. Napadla ma jedna vec. Jediná endokrinologia ktorá na Slovensku stojí za to je v Ľubochni. A tak som sa objednala. Na objednanie som čakala 3 mesiace až do marca tohto roku. Keď som tam prišla urobili mi základné vyštrenia - krv a sono čtítnej žľazy. Štítna žľaza v poriadku a prekvapujúco z krvi mi zistili že mám prolaktín v absolútnom poriadku a problém je niekde inde - zvýšený testosterón. Samozrejme v momente som sa prestala cítiť ako žena. Lekár mi odporúčil hospitalizáciu u nich aby mi urobili blokačné a stimulačné testy. Takto som si poležala 7 dlhých dní, kde som si tak oddýchla od toho všetkého ako ešte asi nikdy. Pri poslednej vizite mi lekárka povedala že pravdepodobne jej to vychádza na PCO Syndróm, ale že sa to potvrdí až po všetkých vyšetreniach ktoré budú hotové o 3 týždne.... o bábätko sme sa neúspešne snažili rok a najviac ma mrzelo ked mi lekár povedal že bez menštruácie nemôžem otehotnieť, kedže pravdepodobne nemám ovuláciu a odporučil mi CAR Helios v MT. Depka samozrejme opäť doľahla, ale naspäť do Ľubochne. Ako náhle mi povedala nejaké PCO tak som otvorila google a preštudovala všetko čo sa len dalo. Keďže som vždy mala ako dieťa aj v puberte problém s hmotnosťou začala som sledovať jedálniček pri PCO a prešla som na striktnú stravu. Len ovocie, zelenina a ryby. Žiadne pečivo, biela múka, cukor proste nič. túto stravu som dokázala držať asi 3 týždne. Jediný kvázi liek ktorý som si nasadila bol Inofolic, keďže som sa dočítala že rozhýbe menštruačný cyklus... potom som zrazu z ničoho nič začala opäť žrať. Nedokázala som sa ovládať.... trvalo to týždeň... ďalší týždeň prišla neskutočná bolesť hlavy... také migrény že som nedokázala normálne fungovať ....tretí týždeň z ničoho nič strašná mykóza hrozná bolesť pŕs a bolesť vajčníkov....tak som šla za gynekologom. Poprosila som ho niečo na mykozu a či by mi nepichol vyvolávačku aby som sa už netrápila prsia mi zalialo ani do podprdy som ich nedala...nehovoriac o tom, že mi šlo roztrhnúť vaječníky .... pichol mi injekciu a išla som domov....menštruácia mi neprišla ani po týždni tak som už nevedela čo to môže byť .... môj budúci manžel mal 16. mája narodeniny.... neviem prečo, dodnes je to pre mňa nezodpovedané ale kúpila som si tehotenský test. Aj ked som vedela že nemôžem prirodzene bez menštruácie otehotnieť..... na teste do 3 sekúnd dve // ..... rozplakala som sa ako malá a šla som hned kúpiť ďalší a ďalší a ďalší .... 5 pozitívnych testov... predstavte si tú radosť 🙂 v momente som volala gynekologovi a on mi povedal že to je nemožné predsa. Tak som na druhý deň v utorok šla k nemu ...ked som vyšla na kreslo a na ultrazvuku som uvidela tú malú guľôčku v mojej maternici ... bol to pre mňa zázrak .... nemožný zázrak .... lekár povedal že za 20 rokov praxe sa nestretol s tým, že toto je možné ... ale ono je ...a navyše sme boli v 6 tt + 2d .... dokonca mi povedal že pred dvoma mesiacmi som mala tak nízko sliznicu že to nebolo ani na menzes...viete čo je na tom všetkom najväčší paradox? V pondelok na obed mi prišila prepúšťacia správa z Ľubochne a potvrdené PCO .... po tomto všetkom už lekárom neverím ... za celý život som prirodzene bez vyvolávačiek a HAK nedostala menštruáciu a vďaka Inofolicu, zdravej strave a modlitbám k Bohu mám dnes v brušku drobčeka s ktorým to verím že dotiahneme do úspešného konca ...troška som sa rozpísala ale to je môj príbeh ... všetko je možné ...len treba vedieť ako na to .... ak by ste potrebovali radu napíšte rada poradím 🙂

zuzka56
22. máj 2016

@andreaspringel
Gratulujem, kiežby sa takéto zázraky diali viacerým snazilkám.

andreaspringel
23. máj 2016

@zuzka56 treba len verit a zmeniť životný štýl 😊 potom ti už pôjde samo

zuzka56
23. máj 2016

@andreaspringel
Bohužiaľ uz som zmenila životný štýl stravujes sa zdravo a uz je to 4 roky a uz nemam 20 ani 25 a naozaj mam toho uz dost za sebou a len čakám a čakám a nic sa nedeje.

andreaspringel
24. máj 2016

a Inofolic si skúšala ?

zuzka56
24. máj 2016

@andreaspringel
Ano 2,5 roka som užívala inofolic a teraz beriem uz len inositol, vit D, mätový caj a skúšam vsetko možné.

andreaspringel
24. máj 2016

tak potom to je už len o psychike 🙂

silvinka2005
25. máj 2016

@zuzka56 ahoj...ja som tiez pila matovy caj na testosteron ale minule som sa niekde docitala ze matovy caj vo velkom mnozstve moze posobit ako antikoncepcia

zuzka56
25. máj 2016

@silvinka2005
tomu neverim , jedna salka matoveho caju sa nemoze vyrovnat antike... Co je velke mnozstvo caju ? nevypijes predsa denne 5l caju.

silvinka2005
25. máj 2016

@zuzka56 ja som sa tiez cudovala lebo aj na zahranicnych strankach odporucaju prave matovy caj pri PCOS...tak mozno to nie je pravda ...nemyslim si ze salka denne by uskodila...mozno viac...vtedy som to nasla niekde inde ale aj tu sa o tom v kratkosti pise: http://nasatrnava.sme.sk/c/2769621/odkial-sa-be...
...(Ako antikoncepcia im v minulosti dobre poslúžil mätový čaj. ,,Nadmerne pili mätu, aby sa ochránili pred tehotenstvom. Ale či to platilo u každej... Väčšinou to však pomáhalo.“)....tak uvaz ..ja sama uz neviem comu verit

zuzka56
25. máj 2016

@silvinka2005
zaujimavy clanok, bylinky maju svoju moc. Mata je asi myslena vo velkom mnozstve ale kolko dcl alebo l je to myslene... nic sa nema prehanat ani uzivanie byliniek.

andreaspringel
27. máj 2016

Lapacho je ešte výborný