Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

irsina83
18. sep 2009

je to cerstve...uz som citala aj ine temy a smutnejsie... ked ja sa tomu tak nerozumiem,moja doktorka mi to nikdy nevysvetlila a u doktora som bola zatial len raz. a ty si vedela podla grafu kedy mas ovu? mne sa to zda komlikovane... podla coho vies ze si mala ovulku? ako som pozerala na grafy tak som pozerala ale nerozumiem ☹

vies asi som precitlivena, myslela som si ze pekne po svadbe bude babo a hotovo... mna stve ze niektore su nezodpovedne a maju na prvy sup, poznam taky pripad osobne...viem moc si to beriem ale to je len faza ktora musi prejst...

sarafortuna
18. sep 2009

Citujem moju lekársku správu:"Mutácia MTHFR homozygotná forma t.č. bez hyperhomocysteinémie."
časť z článku z :
http://www.genomac.cz/sk/view.php?cisloclanku=2...

...Posledná najčastejšie sa vyskytujúca mutácia avšak s najnižšou závažnosťou je mutácia v géne MTHFR. V európskej populácii nosí aspoň jednu túto mutáciu približne každý 3. človek. Početnosť heterozygotov tzn. majú aspoň jednu mutáciu) je 40% a početnosť homozygotov je okolo 10%.

Takže to by nám všetkým museli robiť genetické testy na hematológii... aspoň ja si myslím, aby sa to s istotou dalo povedať, že nemetabilizujume kyselinu listovú. Hoci ak ju má každý 3. človek tak možno žena ktorej sa nedarí otehotnieť má odhadom tento problém cca na 50% a to už je dosť na to, aby to lekár odporučill - ublížiť neublíži.

Ešte som sa tam dočítala, že JA mám 40x vyššie riziko potratu ako vy ☹ ☹ ☹. Buďte šťastné, dievčatá!!! že máte IBA PCO. 😉
Ale to budem riešiť až keď to bude aktuálne....

čaute

irsina83
18. sep 2009

sara aj mne tvrdi lekar ze to mam kvoly tomu ze nemetabolizujem kys. list... je to akurat na dve veci... vsetko dam vediet po podrobnejsich vysetreniach... hlavu hore...

irsina83
18. sep 2009

Koccky nemyslite na to lebo sa zblaznime....neustaly kolotoc v hlave a otazka preco... je to ha h...

shaarka
18. sep 2009

stres, panika, len tak dalej 😀 😀 😀
irsi, myslim, ze vsetky kocky su kludnejsie ako ty 😀 😀 😀 fakt tomu treba dat cas. 😉
skoda, ze ste si povedali, ze TERAZ ideme na to (mat babatko) a tym padom kazdy jeden cyklus navyse budete brat bez babatka ako prehru. bohuzial netreba sa k tomu takto postavit.
treba si povedat, ze teraz ste pripraveni a nechat to na osud. samozrejme som za, aby sa tomu pomohlo, ale nedavaj si ziadne casove mety a ciele. to ta casom moze velmi znicit. ☹

irsina83
18. sep 2009

no ale si ma nepochopila, ja si nedavam casove ciele, viem ze to mi nepomoze... tak asi preto stresujem lebo som v prvotnej faze...viem to ani nie 2 tyzdne...takze mam narok prejst si tym po svojom ako sok, neverenie, akceptacia a prisposobenie sa danej situacii, musim si tym prejst... kazdym tym prejde... to je vsetko... jasne ze mi je z toho na h... ale nic nenarobim...

jancos
18. sep 2009

caute baby, jasne irsi, ze mas na to narok, shaarka ti to len chce ulahcil, ale to sa asi neda, kazdy sa tym musi preluskat sam, kazdy to "metabolizuje" po svojom. podla mna je super, ze mame len pco, aj ked veeelmi casto mi to lezie na nervy, veeelmi casto som smutna, ale viem, ze raz sa to podari a budeme mat dalsie babo.
teraz som bola u jednej mamicky, ma tyzdnove babatko, radila som jej s dojcenim, jooooj, taky kraaaasny chlapcek to bol🙂 a vsetky sa takeho zazraku dockame. uz sa neviem dockat. len treba pozitivne mysliet a trochu viac toho vytrpiet ako niektore ine, ale stoji to za to. o to sladsi bude ten pocit, ked pride babo.
sara, ta moja kamoska ma asi to co ty. inak aj my s pco mame vyssie riziko potratu, aj ked nemame tvoju diagnozu, doteraz som nevedela preco to je, ale teraz si myslim, ze mozno kvoli tomu homocysteinu. podla mna sa raz v buducnoosti zacne na to testovat pausalne, ci zena s tym nema problem. ved kolkym potratom by sa mohlo predist.
pekny vecer vam inak prajem🙂

bosorkajarka
18. sep 2009

Iris moc dobre ti rozumim ja kdyz jsem se dozvedela v cem je problem a pak o tom precetla jeste par stranek tak jsem byla totalne v p..deli ☹ Clovek si na tu myslenku musi zvyknout a smirit se s tim ze uz to bude porad soucasti jeho zivota, ale vsechno chce cas. Ja taky brecela kazdy den a mela pocit ze je to tak strasne nespravedlive ze nekteri deti ani nechteji a maji je hned a my si to miminko tak moc prejem a porad nic. V tomhle ti nikdo nepomuze (maximalne tak chapavy manzel ktery te obejme kdyz je nejhur) to si clovek musi projit smirit se s tim a pak to treba bude lepsi. Kdyz nepujde se s tim smirit sama doporucuju odbornou pomoc (myslim psychologa, ja uz jsem k tomu mela nakroceno) jinak se budes zbytecne trapit. Ale ja verim ze to chce jenom cas. Vim ze se mi rika lehce kdyz uz jsem tehu ale ver mi tech mesicu cekani ze se konecne zacne neco dit a ze se to povede, no skoda mluvit. Hlavni je vysledek 😉
Tak ti preju hlavne hodne trpelivosti a samozrejme i stesticka to je v nasem pripade potreba, ze Shaary 😉 a to preju vsem holkam tady 😵 😵

jancos
19. sep 2009

diky jarka🙂 ved to potrebujeme. a tebe vela stastia pri porode a s malym chrustikom.

irsina83
19. sep 2009

dakujem jarka,

Jednoducho si tym musim prejst... Este zatial nemam pocit ze potrebujem odbornu pomoc ale keby to bolo nutna tak idem... presne aj ja mam take pocity ako si mavala aj ty a asi kazda z nas...citala som vsetko mozne aj nemozne a bola som z toho v r....i.... tu sim radsej som nemala nic citat.... Drzim ti palce s drobcekom a vela stasticka zelam 🙂

shaarka
19. sep 2009

fuuuha, tak potom sa teda radsej budem drzat bokom, lebo som nevedela, baby, ze ste to mali take tazke. plac, kazdy den na to mysliet, tuzba po babatku... no asi je to uz tak, - ja som to brala nejako inak, s chladnou hlavou? 😀 ale nie... ibaze ked som nemala prirodzeny menzes od puberty, asi som si do tridsiatky na tu myslienku aj zvykla 😀 😀 😀 oki, tak drzte sa.
a jarka ma uplnu pravdu. 😉

irsina83
19. sep 2009

nie sarka, ja viem ze si to nemyslela zle, len kazda sme ina a ja som rada ked mi napisete svoj uhol pohladu,nejdem este do zufalstva,to nie, ja som na zaciatku a bola by som najradsej aby sa uz daco dialo...mam 26 tak dufam ze do 30 budem mat baby...ja som nemavala ms ale po vysadeni ha sa mi to upravilo... vela veci este nechapem... ale hadam na to pridem...uz som kludnejsia...zacina mi vela povinnosti, staviame dom tak sa odreagujem...chcem to brat tak ako by som to nemala 😉

jancos
19. sep 2009

irsi, do 30 mozes mat aj dve🙂

irsina83
20. sep 2009

dufam len liecba musi zabrat, potom bude vsetko...

mireag
20. sep 2009

Ahojte babule,
tak ako vas tak citam... Ja ked som vysla od dr. bola som v soku, doma som sa vyrevala
za pat minut a bolo... 😅 Potom som to za nejake tri dni spracovala a odvtedy som si nejako zvykla. Asi som divna, ale som v celku silny clovek a snazim sa nepripustat si veci. Teraz sice cakam ako blazon, ci pride mrcha alebo nie, ale to k tomu jednoducho patri. 😉 Neviem, ako "sa na to nemysli..." Jednoducho to neviem a idem si sama sebe na nervy. 😀
Ale bude dobre a ja viem, ze budem tehu. Je jedno kedy. 😉

ifulka
20. sep 2009

Ahojte holky 🙂 Teď teda nevím, jestli nejsem divná, když jsem neuronila ani slzičku 😉 Ale možná to bude tím, že jsem za ten svůj krátkej život zažila už tolik nepříjemných diagnoz, že mě to snad ani nepřekvapilo 😔 Jestli můžu poradit, tak jsou dvě věci, kterým věřím, že pomáhají na všechny zdravotní problémy: psychická pohoda a nic neplánovat. Všechno co má přijít, tak k nám přijde v ten pravý čas. Kdybych si to plánovala, tak bych pak byla jen zbytečně zklamaná. A tak nechávám životu volný průběh a věřím, že všechno krásný po čem toužím mě jednou potká... 🙂

irsina83
20. sep 2009

Uz si navykam aj ja pomaly...ale mavam slabe chvilky ale to je asi normalne... stale si hovorim ze to nieje take vazne a ze ked podstupim vsetky vysetrenia tak mozno ani nieje....no uvidime...vo stvrtok ide mm na vysetrenie spermiogramu tak nam drzte palce ... no zas budem na suchu 4 dni... ☹ ale to prejde...len nech je aspon moj chrustik v poriadku...

Kocky ked ono je to tak ze aj ked ste v relativnej pohode tak to mate stale v podvedomi a vynara sa to...ale uz je to akceptovatelnejsie 😅

hiva
autor
21. sep 2009

ahojte....tak ja som slzy tiez neronila.....ja som sa tomu strasne potesila....som vedela, ze problemy mam a bola som rada, ze mam presnu diagnozu....lepsie ako kopu inych bab, co sa snazia, pobehali kopu lekarov a vysetreni...ona v poriadku aj on v poriadku a stale sa nedari....takto ja aspon viem, v com je problem a mozem ho riesit 😅 ....uz len najst tu spravnu liecbu,ktora zaberie....ved nikde nie je pisane, ze zeny s PCO su neplodne....blbost.....a vela babam sa to podarilo...len to chce trosku casu aby sa mohli vyskusat rozne liecby....jedna urcite zaberie 😵

irsina83
21. sep 2009

hiva mas pravdu, len je to taky boj s casom...tak je dobre ked clovek vie na com je...len aby sa nasiel ten spravny sposob liecby... ked bude mm v poriadku tak potom si odlahnem ale ked nie tak neviem co bude potom...

mireag
21. sep 2009

irsina, nestresuj sa tolko. 🙂 Ked do polroka nic, pojdete do CARu. Aspon ja to mam takto v plane. 😉 Mam za sebou prvy mesiac s clostilom, tak je to este len zaciatok, ale som rada, ze sa veci pohli.
Nevesaj hlavu. PCO nie je az take strasne. 🙂 A ako bude prebiehat tvoja liecba? Beries uz nieco? 🙂

ifulka
21. sep 2009

Tak tak, je lepší vědět co je za problém a začít ho včas řešit, to už je půlka úspěchu zaručená 🙂 Pořád si musíme říkat, jaký máme štěstí, že se máme smířit s tím, že to bude trvat déle, než kdybysme přišly na to, že to nepůjde nikdy 😉
Irsi, já to mám taky pořád v hlavě, v podstatě nemyslím an nic jinýho. Ale snažím se to brát v klidu, hledat si informace a připravovat se psychicky na všechno co může během léčby přijít. Můj manžel jde na SPG příští úterý, tak taky moc doufám, že alespoň on bude celkem v pořádku. Zasloužil by si to za to, jak je na mě hodnej a podporuje mě 🙂 Možná právě díky němu se udružuju v pohodě a nepanikařím. Vím, že spolu všechno zvládnem. I když SPG nebude ideální. Nám se mimčo jednou určitě povede, protože tomu věříme a uděláme pro to cokoliv. 😀

irsina83
21. sep 2009

mireag,
uz nestresujem, uz to beriem v pohode akotak...len sa bojim ako dopadne moj mm na spg.. ja teraz beriem femibion800 na znizenie monocysteinu, to su vitaminy...to budem brat 2 mesiace a potom idem na clostil s pregnylom...a ked to nevyde tak na laparoskopiu...
Infulka neboj bude to ok... ja mam taky ciel ze do mojej 30 by sa to mohlo podarit...to mam 4 roky nato...
Ako aj ty pises, aj ja by som bola rada aby moj mm bol v poriadku uz len kvoly tomu aky je fantasticky a za jeho podporu...

ifulka
21. sep 2009

Holky, můžu se vás zeptat, co znamenají v grafu ty prázdný kroužky? Nikde jsem nenašla vysvětlení, proč některý jsou plný a jiný ne.. Díky!

http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

ifulka
21. sep 2009

Irsi, když máme tak skvělý mužíčky, tak to musí vyjít 😅 To už by na světě nebyla žádná spravedlnost 😲

irsina83
21. sep 2009

infulka aj ja pevne tomu verim.... a preto sa bojim...ale dufam... 😉

hiva
autor
21. sep 2009

ifulka....prazdny kruzok znamena, ze teplota bola merana v inom ako obvyklom case 😉....ak zvycajne merias o 6:00 a potom zmerias v 6:30, graf hodi prazdny kruzok 😉

ifulka
21. sep 2009

Děkuju, Hiva 🙂 Už to chápu, to jsou ty víkendy 🙂 Nechce se mi stávat dřív.

mireag
21. sep 2009

irsina, A preco 2mes a potom laparka..? 😕 Normalne sa berie Cl. 3 mesiace a potom 3mesiace pauza, pocas ktorej ucinkuje a prave vtedy sa moze zadarit. Mne dr. povedal, ze ho mam brat od dalsieho cyklu - neviem preco, ale zacala som hned a vyplatilo sa. Aj duph. som si nedala 11dc ale az po ovu, cize 17dc.
Mojmu dr. verim, ale nedrzim sa vsetkeho, co povie a ako vravim, vyplatilo sa mi to. 😉
Tym som chcela povedat, ze na tvojom mieste by som si cl. dala uz v nasledujucom cykle. 😉

irsina83
21. sep 2009

nie, najprv mi znizuje monocystein, a od novembra idem na clostil... a potom keby clostil nezabral tak az potom laparka... ja som este len na zaciatku...ja mojmu tiez verim...nic ine mi nezostava...

mireag
21. sep 2009

Ale ten femi800 predsa mozes uzivat aj s clostilom. Ved su to len vitaminy... 😅