Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

veronycka
18. jún 2012

@monucka Ahoj. Dakujem za stranku, prestudujem si to. Vies co s mojou liecbou sa to nejak tahalo. |Neviem ako to bolo s tebou ale ja som stale cakala a objednavala sa raz na ultrazvuk potom zas len cakat na vysledok.Na krv a cakat. Aj som fajcila, tak som prestala a zas len cakat. Potom bol partner na spermiograme ale v tom obdobi aj on fajcil, zas prestal a o niekolko mesiacov isiel zas.Atd. same appoitmenty a cakanie. Neviem ci to je takto aj doma.Dlho som cakala kym ma aj do centra daju. Hrozne, tak je to rok a pol no bez tabletiek. S menzesom som problem nemala len vtedy.
Aj mi sme sa chceli najprv zabezpecit a potom deti ale keby som vedela tak to zacnem skorej riesit.
Som tu uz 8 rokov ale chcem sa vratit domov , cas mi tu leti ako keby som tu bola len osem mesiacov. A vy, zostavate?pa a este raz dakujem

veronycka
18. jún 2012

@isabellaa Ahoj. Ja si tiez myslim ze to ovu nebude. Mam take napuchnute brucho a tu bolest stale citim ani to neviem opisat. Beriem 5 tabletiek od druheho dna cyklu. dik

monucka
18. jún 2012

@veronycka Ahojcek. Nemas za co, snad pomoze 😉
No u mna to bolo dost v pohode. Minuly rok v january som prestala brat tabletky. Po tabletkach sme si dali 3 mesiace pauzu, aby sme mali klud na dusi a potom sme isli na to. Lenze zrazu som nedostala menzes. Myslela som si, ze to mozno hned vyslo, lenze pravda bola ina. A menzes som nemala tiez 3 mesiace. Ked sa mi 1vy krat nedostavil hned som isla za GP a ta ma poslalana krv, ale uz v tedy mi povedala, ze asi mam PCO a ked vsetky krvne testy boli ok tak som uz isla do centra. Takze u mna to islo dost v poho. Zaujimave, ze teba takto natahovali, ale mozno na jednej stranke to je dobre, lebo aspon vies, ze vsetko je ok.
Velmi dobre viem, ako to citis. Aj mne to tu ide strasne rychlo. Nie, nie urcite nezostavame. Cakame uz iba na nas zazrak a ideme. 🙂 Inac odkial na Sk si?
Inac co sa tvojej bolesti tyka, ja ked som brala tieto tabletky prve mesiace, tak som mala vsetko strasne vyrazne - velke polesti v podbrusku, silny vytok, nafuknute brusko, citlive prsia.... Ja si myslim, ze sa ti telo prisposobuje tym tabletkam, ved v postate clomid ti ma zabezpecit, aby sa ti vytvarali spravne hormony na ovulku

veronycka
19. jún 2012

@monucka Ahoj.Naozaj neviem co to ma byt ta bolest, uvidime. Ale to brucho mam take nafuknute ako balon.Ten prvy mesiac som ani nevedela ze nejaku tabletku beriem tak hadam teraz nieco robia. Aj mi cakame len na ten zazrak 🙂 a padame domov.

monucka
19. jún 2012

@veronycka Tak drzim palce nech to len dobre veci znaci. 😉
A aj tvoj partner je zo Slovenska? Spolu ste sem prisli?

veronycka
19. jún 2012

@monucka ahoj.Prisli sme spolu je slovak .Ty mas anglicana?

monucka
19. jún 2012

Nie, nie. Aj moj je slovak. Tiez sme sem dosli spolu. Ako si vsimam mame dost podobny zivot. 😉 Mozno sa i naraz budeme tesit nasim zazrakom 🙂

harley26
20. jún 2012

Ahoj holky, mam podezreni na PCO, chtela jsem se zeptat, jestli nektera z vas podstoupila IVF a jestli bylo uspesne?

veronycka
20. jún 2012

@monucka Ahojky. Naozaj to mame podobne. Tak by sa nam to mohlo aj podarit naraz. Niekedy mam take chvile ze pojdem domov a tam sa budem liecit ale ked si spomeniem zas vsetko absolvovat. Vsak hadam sa tu nemylia a pomozu. Vies co ked mi tu povedali ze mam PCO, tak som zasla domov ku gynekologovi a ten mi zobral krv a vravel ze to PCO neni tak nerozumiem. A tu sa teraz nato liecim. Sranda nie?pa

monucka
20. jún 2012

@harley26 Ahoj, a preco hned rozmyslas nad IVF? Doktorka ti to povedala? A mala si nejake testy spravene, ktore ti potvrduju PCO?

monucka
20. jún 2012

@veronycka Ahoj 🙂
Ja si myslim, ze aj tu by si mala dostat dobry "servis". Podla mna je to aj o stasti, ze akeho doktora dostanes a to je jedno ci si tu alebo na Slovensku. Su doktory ktory sa s tebou zaoberaju a potom su doktory, ktory ti iba nieco predpisu a poslu ta domov. Podla toho co si pisala, vyzera to tak, ze mas dobreho lekara, lebo ti nechcel predpisat lieky, kym nemal vysledky. Aj ked vas to stalo plno cakania, je to lepsie, nez keby ti ich predpisal hned na zaciatku a vobec nedal presetrit ostatne veci. A na Slovensku ti z krvi povedali, ze nemas PCO? Ved z krvi sa to zistit neda. Z krvi ti iba vedia zistit hladiny hormonov, ale nezistia ci tam mas cisty. Pokial ti tu na ultrazvuku ukazali tvoje vajecniky a videla si to na vlastne oci, tak ver radsej tomu

harley26
20. jún 2012

@monucka nene, zatim je to jen podezreni - ale mam vsechny priznaky. Na hormonalni profil teprve pujdu. Rikal mi, ze u PCO doporucuje IVF pred IUI - ze tam hrozi vicecetne tehotenstvi. Tvoje lecba postupuje jak?

harley26
20. jún 2012

holky a u PCO jsou cysty? Ja jsem cysty nikdy nemela ... ale mam pry male folikuly. Omlouvam se, ze je to asi trapna otazka, ale ja o tomhle opravdu nemam paru, je to pro me dneska uplne novy pojem ... 😨

monucka
20. jún 2012

@harley26 A to mas ake priznaky? Nemas menzes, nadmerne ochlpenie a akne, nadvaha?? Podla mna pokial sa ti to skenom nepotvrdi, tak sa zbytocne neznervoznuj. Ak ti iba meska menzes, tak to moze byt hocico - stres, infekcia...
Mne nasadili dva druhy tabletiek. Jedny mi maju vyvolat ovulaciu a druhe potlacit muzske hormony. A ked to nevide tak mam ist na IUI. Podla mna IVF by mal byt posledny krok (pokial nemas vaznejsie problemy).
PCO vyzera takto: http://en.wikipedia.org/wiki/Polycystic_ovary_s...
vytvaraju sa tam cysty; preto sa tomu hovori syndrom policystickych vajecnikov (poli=mnoho)
Pocuj pokial to nemas potvrdene, urcite sa neznervoznuj. Bude to v pohode 😉

harley26
21. jún 2012

@monucka v podstatě všechno co jsi vypsala kromě nadváhy. On mi delal ultrazvuk a podle nej rikal, ze si mysli, ze to bude PCO, ale taky rikal, ze uvidi, co vyjde z krve z horm. profilu. Jaké hormony bývají při PCO zvýšené nebo snížené? A má na to vliv i ten testosteron?

monucka
21. jún 2012

@harley26 ahoj,
nasla som ti tieto clanky:
http://baby-web.topky.sk/clanky/a1714-Syndrom-p...
http://www.fertility.sk/sk_SK/riesenie-problemo...
Snad ti to objasni nejake veci.
A aj ti ukazal tvoje vajecniky? A kedy ti maju dojst vysledky?

lea1333
21. jún 2012

kocky podstupili ste niektora IUI z diagnozou PCO ?uspesne ?

bosorkajarka
21. jún 2012

@harley26 ahoj tak pokud se ti potvrdi PCO tak IVFko je skutecne az ta posledni volba, dulezite je mit jeste vysledky ze spermiogramu, aby jste vedeli ze tam je to ok a pak ani neni nutne podstupovat iui i kdyz je s nim trochu vetsi sance nez jenom domazi planovane snazeni. A ty chodis nekam do centra, kde ti toto rekli a nebo ti to rikal tvuj gynekolog?

bosorkajarka
21. jún 2012

@lea1333 ano ja Honzik je po prvnim uspesnem iui (vicemene po prvni ovulaci v mem zivote 😀 )

lea1333
21. jún 2012

@bosorkajarka my sme uz pisali ze ?tak to si mi dala nadej 😉 lebo aj nam sa needarilo preto ze ovulacia nebola 😒 ked ti nasadili lieky aj si ovu citila ?

monucka
21. jún 2012

@bosorkajarka ty si sem uz davno nepisala 🙂 ako to u teba vizera? co povedal doktor?

harley26
21. jún 2012

@monucka ahoj, dekuju za clanky. Na ultrazvuku videl moc malych folikulu. Ja beru 5 cyklus clostil z toho 3 krat byla ovu a 1 ne, ted jdu na folikulometrii v pondeli. Pokud nude, podstoipm iui. Spermio dopadlo vcelku dobre.

harley26
21. jún 2012

@bosorkajarka prave ze ted sme byli na prvni konzultaci v centru. Doktor byl fajn. Na horm profil pujdu az 2dc. Keeez by ale zadny nebyl a podarilo se to iui! Ty si na tom jak a v jake fazi lecby?

monucka
21. jún 2012

@harley26 takze uz ti nasadili tabletky? A vajcovody ti pozreli ci ich mas priechodne? Lebo ak je vsetko ok tak mozete ist s radostou na to 😉 Aj ked nemas kazdy cyklus ovulacny, dolezite je, ze vacsinu mas, lebo pri PCO ovulacia neprechadza. A uz dlho sa snazite o babo?

monucka
21. jún 2012

@harley26 inac nemas zaco co sa tych clankov tyka, snad ti objasnili nejake veci 😉

bosorkajarka
21. jún 2012

@lea1333 jojo psali, no poprve jsem to ani neckala byla jsem tak nadsena ze vubec byla ovulace ze jsem ani neverila ze by to mohlo byt napoprve, ale povedlo se.
@monucka no u dr jsem zatim nebyla protoze je celkem problem se tam ted dostat, mela bych jit pristi tyden tak uvidime, ale zatim beru clostyl a jeste jedno iui asi zkusime.
@harley26 jeste jak psali holky tak jsetli jsou pruchodne vejcovody, ale pokud si nepodstoupila zadnou brisni operaci a netrpis na zanety tak je velice pravdepodobne ze jsou v poradku. Myslim ze nejlepsi cesta je zacit s tim iui, neni to o moc narocnejsi nez domaci snazeni, akorat vyberou ty zivotaschopnejsi spermie. Ja momentalne stimuluju clostylem na 3.iui a pak uvidime, protoze muzi ted vysel hodne spatny spermiogram tak nevim jestli nepujdem do ivf,a le moc se mi do toho nechce a snazim se tomu vyhnout jak to jde 😉

bosorkajarka
21. jún 2012

@lea1333 jeste co se tyce tech ovulacnich bolesti, tak me bricho zacina bolet kolem toho 7DC jak se vajecniky zacinaji snazit a vetsinou boli jeste i po ovulaci, on ten clostyl to hodne zesiluje ty bolesti.

monucka
21. jún 2012

@bosorkajarka tak drzim vsetky palce!! snad aj tentokrat sa vam to podari 🙂

lea1333
21. jún 2012

@bosorkajarka ok dakujem za info som zvedava ci budem citit aj ja bolesti

bosorkajarka
21. jún 2012

@monucka no ja uz ani moc nedoufam ale rikala jsem si ze kdyz uz ten clostyl stejne doma mam a pak bych stejne musela na vyvolavacku a s dr chci mluvit tak to jeste jednou zkusime , ale ted uz si nedelam tak velke nadeje jak predtim (kor kdyz ted vim jak dopadlo spermio - sance je tak 3%) ale nejak se z toho zatim nehroutim 😀