Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

janielik87
21. nov 2012

@milagrosss20 mne to zistili v CAR...cize tak :( A ja mam zatial len 500 ale tiez 2x denne. Mam ist na kontrolu po menstruacii na cca 14DC... Tak uvidime, ja predpokladam, ze mi zvysi davku. meriam aj BT, ale ved uvidime... 🙂

franzziska
21. nov 2012

@milagrosss20 no malo by ti to pomoct..a testovali ti tu rezistenciu???

milagrosss20
22. nov 2012

@franzziska myslim ze nie...ja mam zhrubnute vajecniky a nemam ovu teda nedochadza mi ku uplnej ovulacii....aspon tak mi to bolo vysvetlene..

saurer
22. nov 2012

ahoj holky, zkoušela jste některá ten INOFOLIC? Včera jsem si ho objednala a do tří dnů má přijít, Tak jsem na něj zvědavá 🙂

trezalka19
22. nov 2012

@saurer ja ho pijem kazdy den..zatial neviem ci to daco robi, pozitivne je ze nema ziadnu chut ani vedlajsie ucinky ani nic 🙂

saurer
22. nov 2012

@trezalka19 a jak dlouho ho piješ? teď jsem objevila, že u nás se prodává s názvem nosifol a má trošičku jiné složení

trezalka19
22. nov 2012

@saurer asi dva tyzdne..ak mozes, kup si potom Nosifol..moj gynekolog mi povedal ze uprednostnuje ten lebo ten horcik a Bcka podporuju ucinok tych dvoch hlavnych zloziek.

saurer
22. nov 2012

@trezalka19 škoda, že jsem na ten nosifol narazila až dneska, jinak bych si vzala hned ten... ale ten inofolic budu mít za chvilku vypitý...na některé diskuzi jsem četla, že lékařka doporučila pít místo jednoho sáčku dva denně a holka do měsíce otěhotněla po dvou letech...tak nevím, jestli si taky nedám dvojitou dávku 😵

trezalka19
22. nov 2012

@saurer urcite to neublizi..insotil nema stanovenu dennu davku, listovka ano ale ja tiez este beriem aj samotnu listovku v tabletkach..aj ked som citala nejaky clanok ohladom nej a rakoviny, ale co ja viem ci tomu verit. a ty mas inzulinovu rezistenciu? prave citam knihu, co som tu niekde vycitala..je tam o inzulinovo delenej strave, ze zeny s PCO by mali sacharidy jest iba rano a potom uz len prevaha bielkovin.

saurer
22. nov 2012

@trezalka19 to nevím, to mi ještě netestovali...a je tam ta dieta popsaná nějak detailněji? Já už se asi tak měsíc snažím úplně vyhýbat cukrůma všemu sladkýmu...jím jen ovoce a to se snažím taky jen dopoledne...ikdyž dávám si ho občas i odpoledne nebo večer, abych už nemusela do sebe nic cpát...jinak listovku zvlášť jím taky

trezalka19
22. nov 2012

@saurer este som sa nedostala ku konkretnemu jedalnicku..ale princip je taky, ze sacharidy rano - skratka ranajky by mali byt sladke - kludne aj kroasanty, mussli, nie chlieb so syrom, sunkou alebo salamou..to je vraj zla kombinacia na tu inzulinovu rezitenciu..nemalo by sa tiez jest medzi jedlami..a iba 3 jedla denne aby si mal pankreas kedy oddychnut, lebo kazdym jogurtom a ovocim a keksikom produkuje dalsi inzulin. no a na obed cestoviny tvrde, tmava ryza, maso, ryby, vajicka, zelenina (aj kukurica, fazula, sosovica), tofu, mliecne vyrobky. vecer v podstate rovnako, ale mliecne vyrobky bez cukru, zelenina okrem kukurice, fazule, hrasku a mrkvy, salaty tiez bez tychto. a ziadne dzusy, kola, kava. a vecer vobec ziadne ovocie a sladke, aby v noci mohlo telo spalovat. tak by sa vraj mala znizit inzulinova rezitencia, tvorit menej andorgenov vo vajecnikoch a aj tu som citala, ze nejake baby z toho dost schudli a pomohlo im to nastartovat ovulaciu.

saurer
22. nov 2012

@trezalka19 no tak to dělám všechno špatně...snídaně zásadně slané, mezi hlavními jídly ovoce 😀 to se nedivím, že zhubly, je to hezká dietka 🙂 a že by sladké snídaně nevadily? to mi přijde divný...doktor mi říkal, ať nejím vůbec nic sladkýho

trezalka19
22. nov 2012

@saurer ale zase cukor potrebujes, aj kvoli mozgu, energii..aj ja jem slane ranajky, z mussli som hladna..neviem no, dnes som to ale skusila..jedla som az ked som mala hlad a vobec som nemala problemy ako inokedy, nafukovanie, chut na sladke a tak..tak neviem :D a este tam pisali ze uplne najhorsie su gumenne medvediky a cukriky, ktore najviac zhorsuju inzulinovu rezistenciu..ked si spomeniem ako som este pred tyzdnom vecer citala knihu (inu) a hadzala do seba harribo medvediky :D

janielik87
22. nov 2012

cauko baby, na to, ze mi Doc. Valky predpovedal anovulak a mam pseudocykly s pravidelnou mensruaciou...bazalka sa tiez sprava cudesne, nie? http://www.fertilityfriend.com/home/39cd75

saurer
23. nov 2012

@trezalka19 😀 tak to je vtipný s těma medvídkama 😀
já jsem ještě včera hledala na netu, jaká je inzulinová dieta při rezistenci a vyskočilo mi to, je že hodně podobná dietě při cukrovce...takže skoro pravý opak, co tobě - jíst pravidelně po dvou až třech hodinách, 5 jídel denně, dopoledne ovoce, odpoledne kdykoli zeleninu a úplně se vyhýbat cukrům, stačí cukr z ovoce...tak nevím 🙂 zeptám se na to příští týden v CARu...jinak ani nevím, jestli mi dělali z krve i test na rezistenci, ale optám se i na něj

verciiik
23. nov 2012

holky, mám PCO, ale asi se nám (ťuk ťuk) zadařilo, na testu sílí druhá čárka. Je tu nějaká maminka, co byla těhotná s PCO, co se takhle ze začátku dělo? nevím, jestli mám jít hned na gyndu, jestli se něco nemá dělat nebo naopak má, aby se miminko udrželo a aby nepřišel potrat... poradíte? 🙂

janielik87
23. nov 2012

@trezalka19 ahojky, poslala by si mi nazov tej knihy? iez by som si ju chcela zaobstarat.

janielik87
23. nov 2012

@verciiik gratulujeeeeeeeeeeeeem!!!! Super! Ako dlho ste sa snazili? Brala si nejake lieky?

janielik87
23. nov 2012

@saurer presne tak, ked ja som hladala , co treba papat - tak ma byt dieta s nizkym GI (glykemickym indexom) a strava 5x denne najmenej, pravidelne, aby neklesal a nestupal ten inzulin - lebo prave to je zle. To kolisanie.
A cvicit hodku denne vraj tiez treba. Nastartovat metabolizmus.
Okrem toho doplnky : Bcko, Horcik, Chrom ... 🙂
Ja mam aj chlorellu.

verciiik
23. nov 2012

@janielik87 no kupodivu jsme se snažili teprve druhý měsíc, brala jsem jenom listovku, ještě jsme to nestihli začít řešit, měla jsem jít na hormonální profil až to dostanu a pak by se vidělo... ale už to asi (snad) nedostanu 🙂 jenom mám ted pro změnu hroznej strach z potratu, když je s pco vyšší riziko... :(

janielik87
23. nov 2012

@verciiik tak utekaj k lekarovi, nech ti daju nieco na udrzanie...vazne!!! nemozes to stastie stratit. 🙂

verciiik
23. nov 2012

@janielik87 no zavolám tam v pondělí a případně se rovnou stavím, pokud mi řeknou, že mám přijít... právě že o to štěstí nechci přijít hned jak se ke mně dostavilo... sama jsem byla z toho trochu v šoku, čekala jsem, že se nám s pco nebude dařit dlouho...

saurer
23. nov 2012

@janielik87 ahojky, chrom už baštím taky a zkusím od příštího týdne ten nosifol a asi mi už nasadí i nějaké hormony v caru...tohle sakryš musíme nějak překonat 😀

janielik87
23. nov 2012

@verciiik no veru, obrovske stastie..nam sa dlhsie nedari a az teraz som zistila, ze mam PCO...cize aspon viem preco..ale aj mm ma problem...
@saurer Veru, hlavu hore a dame sa do toho!!! Ja som sa rozhodla bojovat, ale nie sa uplne nicit obmedzovanim. tesit sa z toho, ze sportujem, tesit sa z pravidelneho jedla, z rezmu, z novych zazitkov...atd 🙂 a caka nas zrejme i tak IVF vo februari

saurer
23. nov 2012

@janielik87 vy máte ještě jiný kromě PCO? nebo se hormonama nedaří? ivf neberu jako nic strašnýho, v dnešní době to je tak bežný způsob otěhotnění, že na tom nic špatnýho není...hlavně aby se brzy zadařilo 😉
iui jste nezkoušeli?

janielik87
23. nov 2012

@saurer iui u nas neprichadza do uvahy, lebo mame zly spermiogram :((( cize keby aj som nemala PCO, tak je sanca mizerna..lebo je doooost zly.... takze v podstate ja sa pripravujem na IVF 🙂 musim sa zmierit a tesit sa na to

saurer
23. nov 2012

@janielik87 jo ták, no tak tfuj tfuj, ať to je hned napoprvý!! ani se nenaděješ a budeš těhu, teď to jde všechno strašně rychle 😉

janielik87
23. nov 2012

😉 dakujeeeeeeeeem. no dufam. uz sme cakali dost. 😉
@saurer

stellamaris
23. nov 2012

@trezalka19 ahoj,tie ranajky mozes slane tiez,chlieb s nejakou vegetarianskou natierkou a tak,to ide....ja som si davala ovocie a cokoladove croissanty s kavou.....trikrat denne jest mi pripadalo malo,pretoze pred dietou som mala vzdy hlad ako vlk( to insulin sposobil)....no v pohode som vydrzala do dalsieho jedla 😉 gumove medvediky nejem uz davno a tiez syr iba bez chleba,to je tiez blba kombinacia....a este k obedu,jedla som normalny obed(mäso s ryzou alebo zemiakmi) a za nim dezert,kolegovia sa divili,co to za dietu,ona fakt funguje,kila isli dole pomalsie ale isli...neskor som brala metformin,ten podporil chudnutie tiez, kvoli metforminu som pravidelne na kontrole u doktora,ako keby som mala cukrovku a vsetko v pohode 🙂

lukajdik
24. nov 2012

@verciiik ahoj a moc moc gratulujem, aj ja mam PCOS a mam 2 rocneho syna, "podaril "sa nam po 4 rokoch. Ked som na teste objavila // ciarky tak som hned utekala k doktorovi a brala som nejaky cas tabletky na udrzanie plodu, urcite na nic necakaj a utekaj k lekarovi . Drzim palceky a nech ste oki 😉