Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
30. nov 2010

@chlpacik chlpi, mne robili folikulometriu vždy len zdola, inak sa to ani tuším nerobí 🙂 5 DC je úplne v pohode, vôbec nevadí ak budeš ešte trošku krvácať alebo špiniť. Ja chodím tiež tak 5-6 DC, či sa črtajú folíky a nikdy som nebola ešte úplne "čistá". Tomu ultrazvuku je to úplne jedno 🙂

mili78
1. dec 2010

@amarena ....ahoj Ami....no ja nic, ja mam take vyckavacie obdobie...cakame na schvalenie ziadosti 😕

@chlpacik .... chlpi aj mne vzdy robi folikulometriu zdola...a vzdy okolo 12-13 DC...no sak uvidis, mozno tam u vas na vychodzeeee mate ine metody 😀

katkaajurko
1. dec 2010

Ahojte, ja len ze zatial klop klop klop vsetko v poriadku,rastieme 😵 aj ked stav mam rovnaky,tak len odpocivam stale . este mam aj nejake bakterie dole takze sa liecim prirodnymi kremami, hadam zaberu . moc sem nechodim,lebo na konovi mi padnu oci na skarede temy,tak sa chcem udrziavat v klude ... 😉 drzte sa... 🙂

ninan2
1. dec 2010

@katkaajurko Ahoj, tak to je super ze je vsetko v poriadku, len tak dalej 🙂 😉 ... a jasne, negativne veci vobec necitaj. Ani ja by som sem asi nemala chodit, potom mam len zbytocne stresy 😒. Ja som nastastie zatial tiez OK, dnes mi zacina 6. tyzden. Ale k Janekovi idem az buduci stvrtok, takze dovtedy je to vsetko aj tak take neiste este 😒.

erickaa
1. dec 2010

@katkaajurko inak tuším by som ani ja nemala sem toľko chodiť ☹ Tiež už som si diagnostikovala minimálne 20 diagnóz a akurát mi z toho šibe a stresujem sa. Ach jaj...
V noci som si ináč našla na papieri krv, jasnočervenú, celkom dosť. A potom už ani ťuk. Neviem, čo to má znamenať, dnes som iba 5 DPO. A stále ma jemnučko pobolieva - popicháva vaječník. Tak ja už nevím a určite si nejdem nič namýšľať. Proste mám nejaké zmiešané pocity 😔 😔 😔

ninan2
1. dec 2010

@erickaa hmm, zeby nidacia? Len si nie som ista, ci ma ist o cervenu alebo hnedsiu krv. (Logicky ale to ma byt cerstva krv, cize cervena). Ja som podla BT mala nidaciu 5 DPO, ale spinenie ziadne, a to doteraz. A mozno Ta neboli vajecnik, ale ta strana maternice kam sa z vajecniku dokotulalo vajicko 🙂

erickaa
1. dec 2010

@ninan2 tiež som nad tým rozmýšľala, žeby nidácia..ale žeby som mala toľko šťastia, to sa mi nechce veriť. 😔 Bojím sa, či to nebude niečo vážnejšie a či tá krv nebola náhodou po stolici..☹ Neviem to identifikovať odkiaľ bola a teraz sa bojím, či náhodou nemám problémy iného charakteru ☹

ninan2
1. dec 2010

@erickaa no, myslim si, ze ak by to bolo po stolici, zeby si aj mala nejake bolesti, a zeby sa to este opakovalo. A boli ta aj ten vajecnik predsa...

erickaa
1. dec 2010

@ninan2 no ten vaječník naozaj cítim..stále v kuse. Ale aj tak sa bojím a nadávam si v duchu, že som to riadnejšie v noci nepreskúmala... no ale čo by som chcela o druhej v noci 😠 Jaj, no už som si našla aj gastroenterologa pre istotu a keď sa to bude opakovať, tak tam zájdem. 😖 Už mi naozaj nič iné ku šťastiu nechýba ako ďalšie zdravotné problémy. ☹
Do kelu, aspoň že to počasie ma teší, stále zízam z okna a teším sa už na víkend na chatu 😅

slivocka
1. dec 2010

@erickaa ahoj, mna od včera tiež staršne bolia vaječníky...mam kŕče raz v jednom raz v druhom ☹ ja si myslim , ked tam bola ta krv, že to bude uhniezdovanie ... držím palce 😉

erickaa
1. dec 2010

@slivocka mňa bolí iba jeden, ten v ktorom boli vaja. Včera pichal a dnes sa bolesť zmenila na takú sústavnú...ale nie silnú. Také jemné pobolievanie. 😕 Radšej ležím celý deň so psom na sedačke pred telkou pod perinou a nič nerobíme. Ja tie tiež držím palce 😉

slivocka
1. dec 2010

@erickaa neboj bude dobre 😉 pekny pohodovy zvyšok dna pred telkou 😉

ninan2
1. dec 2010

@erickaa este som citala ze vajecniky mozu boliet aj ked sa zacne tvorit zlte teliesko, ked zacne viac progesteronu produkovat - jeho najvyssia intenzita je tusim 7 dni po ovulke. Takze to by tiez sedelo. Co samozrejme ale nevylucuje tu nidaciu, kedze na tvorbu krvi zrovna vela dovodov nie je. A najma ak sa Ti to predtym este nestalo.

ninan2
1. dec 2010

@erickaa mne sa to inak stalo 2x, v aprili a v maji, ale az tak 10-12 DPO, 4 dni pred MS. A aj podbrusko ma bolelo. Ale v konecnom dosledku to nic neznamenalo. Ale u Teba samozrejme moze 😉

slivocka
1. dec 2010

@erickaa našla som zaujimavy članok skus kuk 😉 http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

erickaa
1. dec 2010

@slivocka no podľa toho článku by som mala byť v štádiu blastocysty..nidácia je až od 7 dňa ☹ Asi najvyšší čas sa na to vykašľať a nesledovať sa. Ale asi sa zbláznim takto doma sama.. Idem do obchodu a radšej niečo uvarím.
A ďakujem vám obom za podporu 😵 V nedeľu budem testíkovať...

slivocka
1. dec 2010

@erickaa ja to poznam , tiež sa velmi sledujem a šibe mi z toho riadne 😉 Varenie mi stále pomôže tak sa maj 🙂

ninan2
1. dec 2010

no ja sa asi uz aj budem bat chodit von, pisala mi prave jedna znama, co je o tyzden viac tehotna, ze sa smykla na lade a padla, a zacala potom spinit... Nastastie je ale vsetko OK. Chodim uz teraz naschval co najmenej von, aby som nahodou neprechladla, ale stale len doma sa sediet neda 😒. Dnes inak super snezi, v BA od rana v kuse, to zas bude kalamita...

chlpacik
1. dec 2010

ahojte, Boze ja som tapka, vsak jasne len z dola sa da :D. ale zato ovulka sa vraj da aj HP (aspon3odbery)...no kazdopadne Vám kočenky ďakujem...@erickaa tak fajn, aspon sa nebudem cítit az tak trapne 😉
No to je počasie sneží, a fúka, a fúka. Košice sú najhoršie čo sa týka fujavíc, a to fakt(aj potvrdené), už vidím ako zajtra "pribijem ústa", lebo ženské čižmy su skoro všetke hladke, a to chodím ako posrata po snehu. Ja mám rada zimu, ale takú príjemnu, tieto mrazy vrrrr 😠 ... takže zajtra, ak mám spadnúť, tak nech ma vidí co najmenej ľudí 😀

erickaa
1. dec 2010

@chlpacik ja som sa dneska šmykla na zebre na tej bielej časti. Ale našťastie som nepadla, to by bola hanba, keby sa mi vajíčka porozbíjali na ceste 😀 😀 😀

chlpacik
1. dec 2010

@erickaa ja to zajtra vidím rovnako hrozivo, minuly rok som spadla a to som mala aku taku istotu, vsak sa drzim-nespadnem, ale houby. Sice ma moj drzal za ruku, aj tak som spadla, ale aspon som sa necitila tak trapne, ako keby som bola sama. Heh, no veru s tymi vajickami, je to nepríjemne potom, takže si to obstala 😉

chlpacik
1. dec 2010

@amarena takže si sama doma??? hmmm asi si na Teba posvietime, aby si bez nas nemala damsku jazdu... 😀

amarena
1. dec 2010

Ahojte,
tak ja som sa dnes z prace trepala domov vyse hodiny (normalne mi to trva max.20 min.) Fuj.

@chlpacik, ano, budem sama doma. Uz mam jednu damsku jazdu naplanovanu. 😀 Ale samozrejme - mozu byt aj dve. 😀 Staci prist. U nas asi az tak nefuka ako v KE, takze to uz mas hned dva dovody...
@erickaa, ja by som sa asi tiez len sledovala, keby som bola sama doma. A co, mas dovolenku?

chlpacik
1. dec 2010

@amarena vyskakujes, lebo som dalekoooo od Teba, cooo?? provokaterka 😝 😀
...ach jaaaaj, tha u nas fuci riadne, a aj prsi ci co, to bude rano poladovica jak vysita, ja sa uz vidim na zemi
😀 😀 😀
Peknú dobrú noc...

erickaa
2. dec 2010

ahojte, no kde ste všetky?
Ja hlásim, že mňa už vaječník prestal bolieť, už ho cítim iba pri cikaní 😕 a ani krv sa mi už našťastie neobjavila.. 😔 Ale radšej by som niečo cítila, aspoň by som mala pocit, že sa niečo deje... 😔
@amarena ja nechodím do práce, takže dovolenku mám stále 🙂

amarena
2. dec 2010

@erickaa, ja som tu. 😀, ale ostatne sa flakaju.
Uz sa tolko nekontroluj, budes tak mozno aj kludnejsia.

slivocka
2. dec 2010

@erickaa aj ja som tu cely den 😉

chlpacik
2. dec 2010

ahojte babuľky. Tak ja som bola dnes na folikulometrii, joooj a mam ist aj zajtra a aj pondelok, tak toto ste este nezazili, co??? To chcem vidiet, co mi tak narastie za den 😠 ,no ked musim,tak musim... A velkost 0,7 😖

erickaa
2. dec 2010

@chlpacik ahoj chlpi, každý deň by mal narásť okolo 2 mm, tak asi chce doktor kuknúť, ako rýchlo ti rastie a či vôbec do zajtra porastie. Aspoň budeš vedieť na čom si. A ako ste sa dohodli na ďalšom postupe? Skúsiš clostil alebo niečo také? 😉

slivocka
2. dec 2010

@chlpacik nezavidim každy den chodiť, ja som chodila každy druhy a bolo to na nervy...všade same tehulky a ja medzi nimi 😒 a vždy ked som vošla každa mi pozerala na brucho 😀 asi mysleli že som na začiatku 😉 ale aspon že ťa chce sledovať to je + 🙂