Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
20. okt 2010

ahojte, až teraz som sa dostala na internet a kým som prečítala všetko, čo ste napísali..uff 🙂

@mili78 mili, tak ja len tak v skratke.. Ja za to, čo ti povedal, by som sa z fleku rozišla! A to myslím úplne vážne. Žiadne čakanie, kým sa mu uráči ani nič podobné. U mňa by zhasol ako fajka. A to čo mala byť za poznámka s tými peniazmi??? Aj keby to obrazne stálo milión alebo 10 korún, tu peniaze (samozrejme, ak nie ste sociálny prípad) nehrajú rolu. No, ale nebudem sa tu opakovať, všetko, čo som chcela povedať už povedali baby. Ja by som mu dneska zbalila kufre a išla sa vyplakať ku kamoškám.
Ale jasné, že vás nepoznám, takže toto všetko súdim iba z toho, čo si písala.
A mili, choď do centra, tak pekne opíš svoj problém a oni ti povedia aké sú možnosti. Možno to darcovstvo nejako ide.. Ale tam proste choď, prípadne to oznám tvojmu "chlapovi" a uvidíš aspoň ako sa zachová..

erickaa
20. okt 2010

@hiva hivaj, vitaj v klube "prvé IUI neúspešné" 😖 😖 😖
Ja by som mala začať brať v piatok clostil a pripravovať sa na druhé IUI, ale jak kukám, tak kukám...nejak mi to nevychádza v kalendári. Ovulka by mi vyšla na ďalší víkend a to je ešte aj predĺžený..hmmmm 😠 Takže mi ho asi nikto nespraví... 😝

mili78
21. okt 2010

@katkaajurko ..... Kati a mala si ju tento mesiac? 😉
@kaciatko81 ..... no to by urcite bol prekvapeny....uz druhy den mame tichu domacnost...vcera sa velmi prihovaral vecer, len by mi bol cajik varil a ci uz idem spinkat....ale ja nic....ako napisala Katka...nevarim, neupratujem, neperiem, nebavim sa 😀

mili78
21. okt 2010

@erickaa ..... Eri este nie je nato ten spravny cas, aby som mu kufre balila, ved len teraz nedavno sa dostahoval...vlastne este su tam nejake nevybalene krabice 😀 ..... no ja si vymyslim, ze pojdem na darcovstvo a vyriesim si to aj bez neho...a nech premysla chichi 😀

erickaa
21. okt 2010

@mili78 dobrý nápad s tým darcovstvom 🙂 Minimálne by mal pochopiť, aká veľká je tvoja túžba po bábätku..že to nie je len taký chvíľkový výmysel, ktorý si čoskoro rozmyslíš.. A hádam sa ten tvoj ešte spamätá. Tak ho ešte nebaľ, ale ani tie krabice nevybaľuj, aby si nemala potom veľa roboty 😀 Ale verím, že to nakoniec dobre dopadne.. 😉

hiva
autor
21. okt 2010

@erickaa ... no ja som ani nic ine necakala ....takze sa tym ani nijak netrapim 😉....na liste moznosti, ktore som uz skusila si zaskrtavama dalsie policko (IUI) a idem na dalsiu kolonku: IVF 😵 😀 😀 😀

akurat som zvedava, kedy mrcha pride..... lebo teda tie prsia ma bolia neskutocne.....teplota tiez zatial neklesa.....tak uvidime kedy pride mrcha 😒 ....inak podla grafu normalne rozmyslam a som o tom skoro presvedcena, ze ovulku som nemala na 15 DC, ale az na 20 DC, v podstate tak ako vzdy 😒....aj by mi to sedelo......pri mojej standardnej LF 11 dni sa mi hned nezdalo, ze som ani pocas utrosa nespinila....aspon trochu.... takto ak zajtra pride, bude to jasne 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

@mili78 ....treba to fakt riesit radikalne.....nebavit sa s nim, nevarit, nestarat sa.....sama sa dohodni do centra, oznam mu termin a povedz ze bud pojde s tebou alebo si to vybavis aj bez neho 😉 ....mozno sa potom spamata 😉 🙂 ....uz ho neprehovaraj, nevysvetluj....proste mu to uz len oznam a hotovo....bud sa prida, alebo nie....a potom bude na tebe, ako to doriesit a ake nasledky z toho vyvodis 😉 🙂

erickaa
21. okt 2010

@hiva mne prišla mrcha na štvrtý deň po vysadení utroša, takže v nedeľu..predpokladám, že aj tebe tak príde, keďže sme na tom rovnako boli. (ja som vkladala posledný krát v stredu večer). Podľa mňa si mala ovulku 2dni po pregnyle, tak ako mala byť, kdeže by vajká po tej konskej dávke vydržali ešte 5 dní 🙂 Na špinenie pri utroši, ak sa vkladá zabudni, lebo ako katka predtým písala, vtedy má silnejší účinok ako pri papaní. Ja keď som ho raz jeden cyklus jedla, tak mi počas toho tiež prišla mrcha, ale pri vkladaní už nie.
Hivi, a prečo nechcete ešte vyskúšať ďalšie IUI? Možno si to už spomínala, ale som zabudla... ☹

katkaajurko
21. okt 2010

@mili78 myslis ovulku? - este nemala ale asi bude najblizsie tri dni..ale nakolko sa mi vratilo moje more hlienu co nevesti nic dobre,vajo isto nebude kvalitne...takychto ovuliek som uz mala ajajaaaaaaaaaaaaaaaaj 😠 😖 aha

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

inac dobry napad s tym darcovstvom - ale bacha na to - aby ta neprekukol s tymi peniazmi-ak ma prehlad kolko "mas/nemas" tak si lahko domysli,ci to vies zrealizovat aj bez neho..... ale inak drzim prsty- moja taktika neprat,nezehlit neupratovat (nestarat sa o vztah-ked sa dotycny nestara) mne na zaciatku pomohla-ked som musela mojho mm naucit-ze domacnost nie je "samoupratovacia sa" a na to aby bol poriadok musi prilozit aj on ruku k dielu..kedze doma im upratovala vyhradne ich mamina (inak zlata zena, ale v tomto ho teda moc neprisnila)

@hiva suhlasim s erickou-podla mna bola ovula tiez dva dni po pregnyle a nespinis vdaka utrosu..a dlha LF je typicka pre clostylovske vajka... aj 17-18 dni uplne v pohode,takych grafov som uz videla kopu a tri dni po vysadeni utrosa dorazi aj mrchana a prsia ta bolia z tej konskej davky progesteronu - lebo jednak mas svoj a jednak mas aj ten umely.... a veeeeeeeeeela....

hiva
autor
21. okt 2010

@erickaa ....keby bolo casu, skusame IUI aj 10-krat....ale zial, pohar nasej trpezlivosti pretiekol uz snad 100krat, takze nechceme na nic cakat....chceme proste skusit rovno moznost s najvacsou pravdepodobnostou uspechu 😉 😵 .....a za druhe, tuzime po dvojickach 😀 😀 😀

ja proste neverim, ze ovulka bola tak ako bola.....uz viackrat som mala tak, ze folik bol dostatocne velky, doktor predpovedal ovulka za 2-3 dni.....ale vacsinou prisla aj tak az o 7-8 dni.....takze mozno to tak aj teraz bolo 😒 ...ono v podstate je to jedno.....len skoda, ze po pregnyle a IUI uz nikto nerobi UTZV aby potvrdili ovulku 😒

hiva
autor
21. okt 2010

@katkaajurko ...tie prsia su mi jasne, ze su z progesteronu.....ale nad tou ovulkou fakt pochybujem.....vajecniky ma riadne boleli aj potom, teplota tiez isla hore kvoli utrosu....no neviem.....ale ved je to v podstate jedno....kaslat na to....co bolo to bolo 😅 ....ja len proste tomu mojmu telu vobec neverim 😒

erickaa
21. okt 2010

@hiva a poisťovňa nemala podmienku, že musíte najprv absolvovať 2 IUI? Ja sa ich chystám absolvovať kľudne aj 3-4, samozrejme, ak ma dovtedy nepošlú lekári na laparku a zistí sa, že zbytočne..ale inak dovtedy budem skúšať. Aj keď sa mi to tento mesiac (teda budúci) komplikuje časovo a zasa ten ďalší mesiac sú už vianoce.. TAk ale dúfam, že aspoň jedno IUI mi ešte tento rok vyjde. Zajtra idem do centra, tak uvidím, čo mi povie doktorka.. 😖
Ale je pravda, že my sa ešte nejako extra dlho nesnažíme, takže sme zatiaľ dosť trpezliví a IVF beriem ako krajnú možnosť, tak o rok, dva...ak ešte bude treba 😉

erickaa
21. okt 2010

@katkaajurko kati a ty sa nechystáš na druhé IUI? Clostil si teraz nebrala? Čo máš vlastne teraz v pláne? 😀

hiva
autor
21. okt 2010

@erickaa ...neviem.....o takej podmienke nam nehovorili......ziadost uz je schvalena, tak to asi netreba 😅 ....uvidim, co mi dnes doktor povie.....idem do centra o 14:00....tak potom budem mudrejsia 🙂 ....ved zajtra Vam napisem 😉.....dnes uz stihat nebudem, lebo z centra idem hned do seervisu prezut zimne gumy 😅 😀

ako lekar v centre mi dal veci na 2 cykly IUI....ale ten druhy neplanujem vyuzit 😒 ....povedal, ze rozhodnutie je na nas....ked budeme trvat na IVF, je to nase rozhodnutie 😅 😵 ....tak uvidime 🙂

katkaajurko
21. okt 2010

@erickaa pri urcitych diagnozach ako zly spermiogram sa nevyzaduje dva krat IUI...ani my ho nemusime postupit dva krat.... a to len koli PCO

@hiva ty ides dnes na tu konzultaciu do centra? som zvedava

katkaajurko
21. okt 2010

@erickaa ja sa nechystam na druhe IUI , ja mam v plane to - co povie lekar, a ten sancu v IUI nevidi....ja musim brat teraz ten metformin aspon tri mesiace a potom ma pusti na IVF,takze ja dufam,ze v januari..... podla mna nie je na co cakat.... ja chcem radsej tie IVF ka podstupit mladsia ako starsia...ked dve nevidu pojdem aj na desat IUI pre mna za mna.... aspon daco,ked nic... ale tam sa uz hadam nedopracujeme....hadam nam to IVFko pomoze ako ma.... musi dokelu. (ja totiz neverim na zazraky,jednoducho ak sa viac ako rok a pol nezadari a najdu problem-neverim ze sa to podari len treba "skusat" rok dva tri pat...)

erickaa
21. okt 2010

@hiva tebe už dal dopredu lieky? Mne moja dopredu nedala nič, takže zasa začnem brať clostil až 6 DC ako minulý cyklus. Ale teraz si už vypýtam aj na ďalší rovno, lebo sa už zvianočnieva a budú mať dovolenky..a ja chcééém Clostil. 🙂 A Pregnyl 🙂
Hiva, vyskúšajte ešte jedno...možno motyka vystrelí a ušetríš sa náročnej stimulácie a operácie 🙂 Práve, keď tomu najmenej veríme, môže to výjsť 🙂

@katkaajurko aha, jasné, veď si to spomínala...ale popri tom metformíne sa nedá skúšať IUI? Alebo SPG neni dobrý? Však vieš, aspoň by si si trošku skrátila čas do januára.. 😲 Či blbosť? 😕

katkaajurko
21. okt 2010

@erickaa a ako to mam prikazat doktorovi? vraj nie je dobre mixlovat clostyl s metforminom-lebo nebude vidno jeho ucinky a IUI ti nikto nespravi ked je ovulacia 24 DC - a tak mne bez clostylu momentalne vychadza... ja sa hadat s nimi nebudem. okrem toho ja tomu IUI neverim temer vobec. kedze nerobia ani ultrazvuk tesne pred zakrokom alebo po - ci vajo naozaj a kedy prasklo-tak to si za 75 eur radsej nieco kupim alebo odlozim na IVF... spermiogram mame tesne v norme,takze nic extra.... ja radsej (ak mi to psychika dovoli) pojdem 6x na IVF (ak budu peniaze) ako na IUI.... lebo IVF ma cez 35 % sancu - IUI 8%....takze to je jednoducha matematika - na jednu uspesnost IVF treba ist tak 5x na IUI (a to druhe IVF ma daleko vyssiu sancu) takze 5x 75 ´= 375 eur co je uz polka IVF - ale je to 5x sklamanie na psychiku verzus jeden krat.... a nechcem chodit na IUI v 35ke ked uz budem pocuvat ako ine kocky,ze kde som doteraz bola,co stakymi starymi vajickami tam chcem vykuzlit....

hiva
autor
21. okt 2010

@erickaa ...pokial tu bude v mojej moci, chcem IVF.....samozrejme, ak mi povie ze IVF z akehokolvek dovodu nepojde v najblizsom cykle, tak jasne ze radsej skusim dalsie IUI ako sa spoliehat na zazrak.....ale presne ako Katka pisala.....IVF je vacsia sanca, a nacakala som sa uz dost dlho......ja proste chcem IVF a hotovo 😉 😠 ....a keby som aj mala OHSS a samotne IVF nebude hned....chcem proste nech ma nastimuluju, poberu vajicka a narobia mrazacikov......ci uz bude IVF, alebo potom KET, je mi to jedno.....sama vidim, ako blbo znasam akekolvek lieky, a tak to chcem mat za sebou.....snad sa to podari a nieco sa podari vypestovat......ale taketo trapenie a dopovanie sa hormonmi nie je pre mna.....radsej sa nadopujem raz a poriadne a budem mat zasoby do buducnosti, ako kazdy mesiac jest denne tabletky, mat nafuknute brucho, trapit sa s bolavymi prsiami, pichanim podbruska, cakanim na mrchu....a nakoniec z toho je aj tak prd 😠

katkaajurko
21. okt 2010

@hiva ja tiez dufam aj v to-ze bude viacej zdravych vajicok a zamrazia aspon 4 kusky-cize budem mat na 4 pokusy na KET...z jedneho IVFka... k tomu sa modlim... a moja gynda mi to aj vysvetlila tak-ze nie je dobre vsetko ladovat na seba-ale nechat ten organizmus oddychnut...cize pauzy aj medzi clostylmi a tak..lebo tie PCO vajecniky su tiez potom stale "hecovane"....a keby nie-medzi jednotlivymi IVFkami su nutne nejake pauzy-cize sa daju absolvovat tak dve kola za rok-pred tretim sa myslim nechava aspon 3/4 roka pauza....takze ak by sa nedarilo - furt je to na dlho-to sa nedza ale ten cas sa nabaluje a nabaluje.....a starne......

erickaa
21. okt 2010

@katkaajurko @hiva máte silné argumenty veru..ma tak vyhecujete, že zajtra rovno vypíšem v centre aj ja žiadosť 🙂 Ale ja mám ešte pred sebou kolotoč vyšetrení, takže mne by to aj tak neschválili. Ja ešte počkám do konca roka, potom zmením doktora, zrejme aj centrum a pustím sa do tých všetkých možných vyšetrení, lapariek, dám sa na mojžišku trebárs..

Zatiaľ vám prajem pekný dník, dnes tu už nebudem. Hiva, som zvedavá na tvoje infošky zajtrajšie...držím palce 🙂 Čautéééé

hiva
autor
21. okt 2010

@katkaajurko ....ved prave....presne toh osa aj ja bojim, ze ked budem mat teraz IUI viackrat za sebou, IVF mi hned neodporucia..... preto to chcem teraz.....mozno bude treba aj tak jeden cyklus pockat, ale tak ten jeden cyklus je uz jedno......ak budem mat dlhy protokol, tak ci tak budem jeden cyklus cakat 😅

a presne tak...spolieham, ze budem mat mrazacikov aspon na 2 KET-y 😵

Inak u nas je to este tak, ze ja by som bola za to dat uz aj papiere na adopciu, ale muz sa trosku zdraha.....ale sme sa pred pol rokom dohadovali, ze ked umele nevyjde, tak sa pustime aj do adopcie......takze IVF by som rada spachala do konca roku a po novom roku zacneme mozno uz aj s adopciou 😵 ....pre mna totiz nie je vobec podstatne, akym sposobom dieta ziskam.....ale uz ho chcem mat pri sebe.... ci uz zo skumavky alebo adoptovane....to je jedno....proste uz chcem mat svoj uzlik, ktoremu budem venov at vsetku moznu lasku co sa vo mne skryva 😵 😵 😵

hiva
autor
21. okt 2010

@erickaa ...nasim cielom nebolo ta vyhecovat 😉....teda aspon nie teraz 😀 😀 😀 ....ale my sme si uz presli moznym nemoznym a proste raz tie nervy prasknu a potom sa to zlomi... 😉 🙂 😀

ja uz totiz stracam trpezlivost na cokolvek..... aj s tou mojziskou....najprv som sa vyhecovala, isla tak, zaplatila 10 cviceni....a bola som len na jednom.... nejak ma to neoslovilo....resp. som asi zacala v zlom case... no ale sak neva... verim, ze konecne sa zadari 🙂

katkaajurko
21. okt 2010

@erickaa eri kazdy ma tu svoju hranicu-ked uz ma cakania plne zuby...a je to aj o sanci..ak by mi povedali ze je 50% sanca ze otehotniem aj prirodzene,tak asi este pockam...ale ked sa doktor tvari ze je temer nijaka - cize mensia ako IUI cize mensia aj ako 8% tak kedze ovladam statistiku-tak chapem,ze je to mrhanie casom.... a stym sa vyrovnat tiez chvilu cloveku trva,ale ja uz som sa...proste chcem babatko...a urobit preto co sa da.... teraz,nie o tri roky.... o tri roky hadam pojdem na svoje druhe IVF koli druhemu babatku 😉 🙂

@hiva chapem chapem.... my budeme tiez zvazovat adopciu... nie som este pevne rozhodnuta,ale zvazovat budeme.... trochu sa bojim "genov".... a niektori ludia okolo mna tvrdia-ze z takych deti nakoniec nikdy nic dobre nevyrastlo..tak neviem 😔 😔 😔 uvidim

katkaajurko
21. okt 2010

@hiva inac aj ja som strasne zvedava co ti dnes povedia... drzim prsty 😵 😵 😵 😵 😵

hiva
autor
21. okt 2010

@katkaajurko ono co sa adopcie tyka, nemyslim si, ze do toho pojdeme hned, ze budeme mat do roka babatko.....ale chceme mat aspon papiere vybavene, ziadost podanu a potom uz len cakat......viem, ze to znie trochu kruto, ale pri adopcii si babo mozes vzdy vybrat....nemusis zobrat to, co ti ponuknu ako prve.... zatial by sme trvali na babatku bez romskeho povodu.....viem, z eje to dlhe cakanie, ale zatial tiez sme neni pripraveni na vychovavanie romcatka....i ked na druhej strane, ak ho vedies spravnym smerom, tak sa podla mna vychovou da vela spravit.....vsetko je to podla mna o rodicoch, ktory musia odhadnut povahu dietata a tomu prisposobit vychovu.....ak je dieta zive a hyperaktivne, netreba sa snazit ho tlmit....skor najst nieco, v com tu svoju aktivitu vyuzije naplno....

ale tak tazko o tom hovorit takto popredu.....ja to beriem tak, ze pri adopcii je to dieta tak ci tak uz na svete a nerozhodujes o tom, ci bude zit alebo nie....rozhodujes o tom, kde a skym bude zit a co v zivote dostane.....a myslim, ze by bolo ovela horsie, keby vyrastalo iba v decaku....potom by bol z neho este vacsi grazel, ked ho v 18-tke vypustia na ulicu..... a takto adopciou mozu rodicia aspon scasti pripravit to dieta do zivota 😉

a poznam aj kopu dobrych rodin, kde rodicia doktori, vysokoskolsky vzdelani, deti vychovavane prikladne....a nakoniec z nich aj tak vyrastli grazli.....ono clovek si nikdy nevyberie....a nie su ziadne statistiky na to, ci je grazel adoptovany, alebo vychovavany vlastnymi rodicmi......skor su grazli vacsinou ti, ktorych vychova bola zanedbavana....ci uz rodicmi, alebo v domove 😒

hiva
autor
21. okt 2010

@katkaajurko ani nevies, ako zvedava som ja.....normalne som neni v robote ani schopna nic robit....len cakam, kym bude 12 a pojdem na vlak a potom rovno do centra 😀 😀 😀 ....dnes by zo mna sef nedostal asi ani bodku🙂 😀 😀 😀

irsina83
21. okt 2010

@hiva velmi ta obdivujem, si pozoruhodna zena Ivi a z celeho srdca ti drzim palce 😉 aj tebe a aj manzelovi 😉 budes ta najlepsia mama 😉

slivocka
22. okt 2010

Dobre ranko všetkým prajem ... no včera som konečne bola na gynde za lekarom, aby mi okrem duphastonu dal aj niečo ine. Okram toho že som tam čakala 2 a pol hodiny nakoniec bol celkom OK. Hned sa ma opytal ako chceme pokračovať, či chceme otehotnieť . Tak jasne že som povedala že ano. Predpisal mi Clostyl po jenej tabletke 2 mesiace. Potom mam prísť a ked sa nič neudeje tak my zvýši davku na 2 tableky. Tešim sa, lebo aspon niečo sa pohlo...Pytala som sa aj na duphaston , či mam brať od 11teho dna tak povedal že ano. 🙂 Mali ste pri Clostyle nejake nežiaduce učinky??? Pomohl vôbec niekomu ??

katkaajurko
22. okt 2010

@hiva No haloooo, kde si?

inac dobre ranko vam prajem ,

Hiva a ja si tiez myslim,ze budes uplne ze super mama-ja by som ta brala vsetkymi desiatimi! fakt- kludne ma adoptuj aj teraz 😉 🙂

@slivocka na ovulaciu mi pomohol,na otehotnenie nie.... neziaduce ucinky boli nalady,vyrazky,naliatost vodou 🙂 ale da sa to prezit... bolo to len v druhej polke cyklu....

mili78
22. okt 2010

dobre ranko....no kde mame tu Hivku? 😉

@slivocka ...Slivocka mne zial nepomohol, ale je tu vela bab, ktorym pomohol...je tu aj taka diskusia....ja som bola akurat z neho riadne nafuknuta....prvy mesiac sa mi utvorilo az jedno vajko a druhy nic ☹

@katkaajurko ...Kati a ty mas FSH v norme? lebo ja ho mam 11,9 a ako som sa tu na koniku docitala, tak to je teda dost zle....takze okrem PCO, zrastov, problemoveho chlapa - este aj FSH...no mam ja super vyhliadky 😉

katkaajurko
22. okt 2010

FSH mam v norme,tak vysoke som ho nikdy nemala to je fakt,ja mam ale vela LH - to je dosledok PCO ...a uvidime ten prolaktin....