Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

amarena
15. mar 2011

@leeena_4, volat s nim budem urcite, len teraz nemozem, lebo niekam isiel. Ani vnutit sa mu nemusim, lebo aj on sam je zvedavy.

leeena_4
15. mar 2011

@amarena tak super, že je zvědavý držím palečky 😉

amarena
15. mar 2011

@slivocka, jeeej, tak to uz sa moc nenapracujes. 🙂

slivocka
15. mar 2011

@amarena ale aspon doma nesedim, no ked budem musieť ostať tak ostanem doma...doky mi už teraz kazal byť doma ale tak nemam žiadne problemy 😔 😅

katka.gzd
15. mar 2011

@amarena super teda, tak klidek....ja viem ze sa to lahko hovori, ale ked ti to tak pekne stuplo tak aspon trosku si mozes uz oddychnut a zacat sa tesit.....a nabuduce na sone uz uvidis svoju fazulku 🙂

amarena
15. mar 2011

@slivocka, ved ja tiez sedim v kancli, ale myslela som to tak, ze uz vela robit nebudes, ked ti zostavju len 2 mesiace. Ked nemas ziadne problemy, preco mas byt doma?

@katka.gzd, trosku som si vydychla, ale kludna este uplne nie som.

slivocka
15. mar 2011

@amarena neviem prečo, aby som nemusela rano vstavať a tak...preventívne..ale doma by som zošalela tu aspon porozpravam s kolegynami a bežia mi dni. A mam kludnu robotu takze nevidim dôvod sedieť doma 🙂

hiva
autor
15. mar 2011

@amarena ....tak super....vyzera to dobre....hlavne ze stupa 😉.... kazda sme ina a kazda inak reagujeme 😉 😵

amarena
15. mar 2011

@slivocka, to sa ti nedivim, aj ja by som sa doma po case zacala nudit, ale ked ti to radi dr, tak asi vie preco to hovori.
@hiva, ja som nikdy nezapadala do ziadnych tabuliek, ako asi vsetky co mame pco, tak dufam, ze to bude ok.

mili78
15. mar 2011

@chlpacik ...uz som tu 🙂 ale vysledky budu az vo stvrtok...vrrrrrrrrr 😖

mili78
15. mar 2011

@amarena .... Ami nestresuj, urcite to je vsetko v poriadku 😉
@hiva ... Hivus no bola som tam, 2h som tam sedela ako kvočka na vajciach....vysledok bude vo stvrtok 😉

hiva
autor
15. mar 2011

@mili78 super... a ten vysledok si mas potom prist sama zobrat, alebo ti ho poslu?... glukozu si kupila rovno v lekarni, ze?... a aj si sa stretla s nejakou doktorkou?....alebo iba sestricka zobrala krv?.... a nevies, co bude v tych vysledkoch?....bude tam aj nejaka sprava od lekarky, ci nevies?

mili78
15. mar 2011

@hiva ...ano, mam prist na konzultaciu...na recepcii mi povedala, ze to bude stat nejakych 30 eur 😝 ...glukozu mi dala sestricka a potom som im sla do lekarne kupit druhu, vyse eura som platila za nu...aj doktorka sa so mnou rozpravala, sa ma pytala,ze ci som sa sama od seba nakontaktovala na nich, alebo ma niekto poslal a hned spomenula aj metformin, ako bolo vidno, ze sa vyzna...neviem, podla mna to budu len vysledky...nam nic nehovoriace cisla

hiva
autor
15. mar 2011

@mili78 ....jak to ze 30 Eur?....sak to ma byt iba 10?.... ja som sa vtedy aj sestricky pytala a ta mi to potvrdila???? 😨 .... no ale sak neva.... aj tych 30 sa prezit da 😉... a neboj, nebudu to iba nezmyselne cislo.... a teda cislo mozno budu, ale na nete sa da presne porovnat, co znamenaju, takze urcite nam nieco povedia 😉 🙂

gabulenka
15. mar 2011

Ahoj, mohla bych se přidat? Mám bohužel téměř jistě také PCO ☹

mili78
15. mar 2011

@hiva ...Hivus ved dnes som platila tych 10eur, za test...ale vo stvrtok idem pre vysledky a ta konzultacia zevraj 30 eur...no ale ako pises, kaslat nato, len keby sa vylucila inz.rezistencia

@gabulenka ...vítame ta 🙂 a nebud smutna, pozri kolko nas tu je 😉

gabulenka
15. mar 2011

@mili78 děkuji za přivítání 😉 no jsem z toho jakási přepadlá ☹ pořád jsem si říkala, že to nebude tak hrozný, ale dnes se ta diagnoza zřejmě potvrdila. Musím si to tu pořádně pročíst 😉 je toho tu moc 🙂 tak orientačně, abych věděla, jak to holky řešíte 😉

leeena_4
15. mar 2011

holky to si takhle na slovensku musíte všechno platit?
@gabulenka vítej v klubu a nebuď nešťastná 😉 Ber to z té lepší stránky - přišlo se na problém a ten se dá řešit. Myslím, že je ještě pár horších nemocí, než PCO 😉 😀 Jak dlouho se snažíte? Míváš aspoň občas ovulaci? můžeš mít i nějakou mírnou formu PCO 😉

mili78
15. mar 2011

@gabulenka ...neboj, nic nie je take zle, ako to na prvy pohlad vyzera...je tu vela bab, ktore uz nosia pod srdieckom dietatko, alebo ktore su uz maminkami a tiez mali PCO 😉 no a my ostatne, bojujeme a cakame na zazrak 🙂

@leeena_4 ....no tak ti poviem, ak chces nieco naozaj mat a seriozne sa dat vysetrit, tak si to veru musis vsetko cvakat...cest vynimkam...a pritom clovek roky plati odvody do zdr. poistovni...dost smutne, ale co uz...na Slovensku je to tak 😖

leeena_4
15. mar 2011

@mili78 a u vás byla nějaká zdravotnická reforma. Když to tu čtu, tak přestávám nadávat na naše zdravotnictví. Musí to být pro vás hrozně náročné, samotné třeba iui, nebo ivf stojí spoustu peněza ještě si před tím platit všechna vyšetření. Tady je to naštěstí pořád "zadarmo". Ale taky bych to pro miminko zaplatila - ta touha je silnější 🙂

mili78
15. mar 2011

@leeena_4 ....nebola reforma, oficialne ti vsetko preplaca zdravotna poistovna...ale ked chcem nejake vysetrenie na vlastnu ziadost, tak ma odbiju s tym, ze to sa nerobi len tak, ze si to niekto zmysli, alebo ze teraz nemame nato prostriedky a podobne...tak sa clovek naštve a ide do sukromneho centra, kde ti to sice spravia za peniaze, ale bez problemov 🙂

leeena_4
15. mar 2011

@mili78 tak to je síla 😠 .

hiva
autor
15. mar 2011

@leeena_4 aj u nas je to vsetko zadarmo....resp. cez zdravotnu poistovnu 😉 🙂

ja osobne si ale dost veci platim sama....lebo ak chces vysetrenie standardne, tak vacsinou rano, vystat rad a podobne... a ja si nemozem dovolit z roboty tolky vynechavat.... takze si platim sukromneho gynekologa, lebo on ma ordinacne hodiny poobede od 16:00 az do 20:00, platim si terminy u endokrinologicky, lebo tiez ordinuje aj o 18:00 a OGTT si platim sama teraz preto, lebo v tomto sukromnom centre netreba listok od obvodneho alebo gynekologa.... ak by som si mala ist pytat listok, zas je to pol dna zabiteho a tak som sa radsej objednala na vlastnu ziadost 😉 🙂... u mna to bol taky nahly zablesk, ze to chcem a tak som sa hned objednala a ziadny vymenny listok sa mi riesit nechcel 😉 🙂

ale ja osobne si myslim, ze ak by som chcela, v pohode by som to dostala aj cez poistovnu.... len by som musela dlhsie cakat... najprv sa objednat k jednemu lekarovi a potom s listkom ist na test.... takto som usetrila jeden medzikrok 😀 ... ale ani na slovensku to nie je zle... ja sa nestazujem.... len treba najst dobreho doktora, co byva dost casto problem 😒

amarena
15. mar 2011

@leeena_4, k tomu preplacaniu vysetreni. Ja som zatial za ziadne vysetrenie neplatila, ale @mili78 bola v sukromnom centre a tam sa samozrejme za to plati. V sukromnych centrach sa plati vsade na svete, nie len na SVK.

leeena_4
15. mar 2011

@hiva no právě, že je to naprd, tady moc čekat ani nemusíš, jenom na některá vyšetření třeba měsíc a půl na detailni imunologii a tak. A jinak stačí i žádanka od gyndaře a leckdy ani to ne. Ale fajn, že ta možnost je a člověk je spokojený a nemusí čekat, protože to je to nejhorší. Mám teď měsíc bez léků (né, že by mi ty léky dosud k něčemu byly) a taky mě to čekání nebaví 😠

leeena_4
15. mar 2011

@amarena já mám taky soukromé centrum a nikdo po mě nechtěl nic za průchodnost, vyšetření krve, 3 utz v 1 měsíci a tak... gynekologa jsem před tím měla taky soukromého a taky jsem za celou dobu, co jsem u něho byla platila jen 30 Kč. Asi

hiva
autor
15. mar 2011

@leeena_4 no ale zalezi, ci ten tvoj sukromni lekar ma zmluvu s poistovnou, alebo nie 😉... ja som k mojmu isla s tym, ze viem, ze zmluvu s poistovnami nema a tak sa plati za vsetko.... ale ma dobry system.... ma cennik aj za jednorazove vysetrenie, alebo potom rocny pausalny poplatok a potom za cely rok uz nic dalsie neplatis.... aj keby si tam chodila kazdy druhy den na UZTV 😉 😀

takze nie je sukromny ako sukromny.... zalezi, ci ma zmluvu s poistovnou alebo nie 😉

leeena_4
15. mar 2011

to je fakt to mě nenapadlo, že když nemá smlouvu s pojišťovnou, tak se to hradí. 😉

hiva
autor
15. mar 2011

@leeena_4 no vidis... u nas je to proste o vlastnom vybere.... nie je problem mat vsetky vysetrenia cez poistovne a neplatit nic.... je to len vsetko na tvojom rozhodnuti 😉... a kedze si to mozem dovolit, tak si to kludne zaplatim a mam nadstandardne sluzby 🙂... ao tom to je 🙂 😀

amarena
15. mar 2011

@leeena_4, ano je to presne tak ako pisala @hiva, zalezi ci dr ma zmluvu s poitovnou, alebo nie. Ja som uz bola tiez na vselicom a neplatila som ani euro.