Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
5. aug 2009

dobre ranko...shaarka...tak kedy bude ta laparka? uz si volala? 😉

pralinka25
5. aug 2009

ahojte.
hiva kde ste boli na dovolenke?
Ja idem zajtra na folikulometriu. Som zvedava ci ten clostil nieco spravil. Aj ked mam silneho tusaka ze nic. Takto som aspon v sladkej nevedomosti a zajtra ked mi povie ze nic tam neni budem zas sklamana

shaarka
5. aug 2009

volala.
no ale sestricka povedala, ze ked mi nevyhovuje september, tak tam musim ist osobne sa preobjednat.
no chapes?! 😠 😠 😠
som uplne znechutena.
prali, treba dufat. ved staci jeden dominantos. 😀

hiva
autor
5. aug 2009

prali, hlavu hore.....mozno budes prekvapena...aj malo staci 😉 ....na dovolenke sme boli v Egypte a bolo straaasne horko ale uplne supeeeer 😀 😀 😀

hiva
autor
5. aug 2009

shaarka....tak to by aj mna porazilo 😠 😠 😠 ...niekedy mam pocit ze hovorit lekarovi je ako hrach na stenu hadzat 😠 😀 😀 😀

shaarka
5. aug 2009

kocky, prave som volala na endo, 17.8. idem na konzultaciu. ale sestricka do telefonu mi hovorila, ze vysledky, co ona pozera a do ktorych sa ona rozumie, su v norme.
🙄 tak ja uz neviem...

mirm
5. aug 2009

ahojte
ja som sa prave vratila z endo. fuuuj ten napoj bol hnusny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shaarka
5. aug 2009

jaky napoj? robila ti OGTT?

hiva
autor
5. aug 2009

shaarka....normalne si buchni po stole a nech ti da Metformin.....ved pregnyl si si u gyndosku slusne vydupala 😉 😀 😀 😀 ...povedz jej, ze ved za skusku nic neda....ze v oktobri ides na laparo, tak to chces aspon skusit 😉 ...no jasne ze nie na vlastne riziko....skus sa jej popytat, ze ake su rizika a uvidis 😉

shaarka
5. aug 2009

ja uz som chcela Lindaxu...
ale gyn. ma strasila, ze to musim byt pod kontrolou Dr 😒

pralinka25
5. aug 2009

a kde v egypte ste boli? my sme zaciatkom jula tiez boli v egypte 😎
s tymi oktormi je to niekedy vacsi kriz ako s touto diagnozou

hiva
autor
5. aug 2009

pralinka, tak to si pekne trafila...i ked ja sa na svojho nestazujem 😵 ....my sme boli v Hurghade - hotel Hilton Long Beach.....a vy ste kde boli?

shaarka
5. aug 2009

pralinka, suhlas.

aaaaaaaaa pozdravujeme uzivatelku konika s diagnozou PCOOOOOoooo a nickom babaaaaa, ze ako sa maaaa v tej lubochniiiiiii a ci sa jej tam dobre rochniiiiiiiiiiii 😀

pralinka25
5. aug 2009

shaaari ty si hotove basnicke crevo aj sa ti to rymuje 😉

my sme boli v Sharme ale este na jednu by som kludne isla

hiva
autor
5. aug 2009

no presne aj ja....ale do egypta v tomto case uz asi nie....jeden akutny zapal stredneho ucha mi bohate staci 😀 😀 😀

danielkabn
5. aug 2009

Ahojte žienky a dievčence,tak ja som tu nova s so SPCO...akože môj bývalý gynekológ to nezistil od 15 rokov,čo tam k nemu chodím,dnes mám 29 rokov a nový gynekológ to zistil hneď...dovidenia,takých máme my tu doktorov.
S manželom sa rok a pol snažime,bez ochrany a nič..už som tušila,že niečo nie je v poriadku,a keď teraz sa mi posunul cyklus na 40 dňový,tak som si povedala dosť,musím ísť za odborníkom..len mi povedzte,je to také hrozné,ako to všetci opisujú...? dá sa vlastne vôbec otehotnieť s takouto pliagou?
no a aby ste vedeli,nemám vobec nadváhu,práveže som tak skôr chudá...

sofia2008
5. aug 2009

Ahoj danielka, ty si presne taky isty pripad ako JA 🙂 len ja mam o rok menej a o PCO viem tiez od ineho lekara uz od marca 🙂 a som tiez chuda.. PCO nie je az take hrozne, ja stale hovorim, ze su ovela horsie diagnozy, len sa musis vyzbrojit velkou davkou trpezlivosti pri lieceni tejto choroby, aj ked vyliecit sa to neda..je toho vela, co sa da popisat, niektore baby a s nimi aj ja sa chystame na laparku...no ved budes chodit medzi nas a podozvedas sa 🙂

jancos
5. aug 2009

ahoj danielka, neboj, nie je to take hrozne, len treba mat rtpezlivost a najst dobreho doktora, neviem, co z toho je tazsie, ale treba skusat 🙂

danielkabn
5. aug 2009

ahojte baby,dakujem vam za podporu..fuu,tak laparoskopia...no na to nemam zatial ani nervy..
najst dobreho doktora dnes je tiez rarita inac..nechcem nikoho urazat,ale zistila som na vlastnej kozi

jancos
5. aug 2009

presne, skoro vsetky ak nie vsetky mame taku skusenost, ale ak uz jedneho najdes, tak to potom ide. dobre by bolo, ak by ta poslal na endokrinologiu a diabetologiu, lebo moze byt aj tam problem. podla mna dobreho spoznas podla toho, ze ti diagnostikuje pco a potom ta posle aj tam. aj ked nemas nadvahu, to neznamena, ze nemozes mat znizenu cinnost stitnej zlazy alebo inzulinovu rezistenciu, aj ked je to asi menej pravdepodobne.

danielkabn
5. aug 2009

raz som bola na endokrinologii kvoli akne..a vsetko bolo v norme..a akne mam dodnes..takze v norme to asi nie je... 😉

jancos
5. aug 2009

akne moze byt kvoli zvysenemu testosteronu, u mna ked sa upravil testosteron, tak aj akne, viac-menej odislo

danielkabn
5. aug 2009

ten zvyseny mam isto,lebo chlpy rastu kade tade..aj prolaktin furt vysoky..

jancos
5. aug 2009

a co s tym budes robit?

danielkabn
5. aug 2009

ja asi nic,dufam,ze mi pomoze doktor

jancos
5. aug 2009

mne pomohlo cvicenie na testosteron, ale dost vela a na prol pomaha agnucaston

jancos
5. aug 2009

ale na kazdeho moze nieco ine posobit

danielkabn
5. aug 2009

no uvidim zajtra,co mi novy gynekolog povie

jancos
5. aug 2009

drzim palce kazdopadne, uz to je dobry znak, ze ti to diagnostikoval 🙂

danielkabn
5. aug 2009

aspon nieco na zaciatok...boze,zozrala som od nervov cely balik arasidovych chrumiek...