Tehotenstvo po endometrióze. Kedy už som ok?

zuzuliq
6. jan 2008

Ahojte!
Chcela by som sa opytat na skusenosti Vas ktore to uz vsetko mate uspesne za sebou a tesite sa uz na vase babatka. Koncom oktobra som bola na laparoskopii kezde som mala cystu na vajecniku a zrasty skoro vsade, dokonca az niekde pri peceni. Dnes je to uz skoro druhy mesiac a stale som nedostala menzes. Doktor mi tiez odporucil otehotniet cim skor, liecbu tymi injekciami zatial neodporucal tak skusame skusame a stale nic.
Takze mam len dve otazky.
1. Po akej dlhej dobe od laparky ste dostali kramosky
2. Po akej dlhej dobe od laparky sa vam podarilo otehotniet.

matrinka
7. jan 2008

ahoj zuzuliq,
mne laparoskopia nijako cyklus neovplyvnila, t.j.MS som dostala normalne podla cyklu .To znamena ze mne robili laparku 2 dni po ovulacii a MS som dostala za 12 dni od laparky, lebo poovulacna faza je 14 dni. Podarilo sa mi otehotniet pomocou IUI za 2 mesiace od laparky - laparka v septembri, pozitivny test v novembri. Aj koli mojmu veku sme hned po laparke isli do CAR, nenechavali sme to na nahodu. Prajem vela stastia a co najskor //.

babulina
7. jan 2008

ahojky, ja som po laparke - jan07 mala injekcie na tri mesiace a z prveho cyklu ktory mi prisiel na konci juna som otehotnela, drzim palce nech sa cim skorej zadari, inak skus sa pridat aj do temy endometrioza, tam nas je viacej s podobnym osudom

zunka
10. jan 2008

Babulina, ako rada by som bola na tom tak ako ty. Ja som tiež bola na oper. jan07, potom 3 mes injekcie a doteraz som este neotehotnela.
Zuzuliq: menzes som dostala asi 3 dni po oper. ešte v nemocnici

zuzuliq
autor
11. jan 2008

Ja uz som tiez dostala MS, myslela som si ze to uz ale nebude take bolestive ako doteraz. Ale skoro vsetko je ako pred laparkou, bolesti vysoke teploty, jedine co nemam su tie neznesitelne krce. V utorok mam ist na kontrolu tak som zvedava co mi doktor povie ☹

zuzinka44
26. jan 2013

Ahojte, ja som mala laparoskopiu na začiatku júna. Do konca decembra som brala lieky a menzes stále nikde.Je pravda že menzes už 2 roky nemám, ale lekár mi tvrdí, že keď prestanem brať lieky mám čakať a menzes by mal prísť. Ako dlho vám to trvalo kým Vám to prišlo. Bojím sa že mi nepríde a tak veľmi by sme chceli bábätko.