Ako dlho ste boli v nemocnici po laparoskopii?

lorrainet
2. jún 2020

Ahojte baby, chcela by som nejaké skúsenosti od vás, ktoré ste už podstúpili laparku. Ako dlho ste strávili v nemocnici ? A podarilo sa vám potom otehotnieť? Mne našli dve cysty, jedna endometriózna a druhú musia pozrieť laparoskopicky a rovno aj odstrániť. Mám termín budúci mesiac. Ako dlho ste boli v nemocnici a za aký čas sa vám podarilo otehotnieť? Ďakujem

e1i
2. jún 2020

@lorrainet den pred o 1 nastup, druhy den rano laparka a dalsi den som isla domov. Iba kvoli priechodnosti mi ju robili,bolo to ok,pomohlo az ivf

denise17
2. jún 2020

Ja som ju mala pred 2 rokmi. Nasli mi cystu na pravom vajecniku. Urobili mi este v den jak som dosla, na druhy den domov ale zotavovala som sa nejake 2 tyzdne asi cca, velmi si to uz nepamatam. Otehotneli sme pred 9 mesiacmi, akurat dnes mame TP. Ale neni iste ze len to nam branilo otehotniet. V tehotenstve mi zistili stitnu zlazu takze mozno aj to robilo neplechy.

mala_kari
2. jún 2020

V deň keď som prišla odoperovali endometricku cystu, na druhý deň som šla domov, PN asi 2 týždne. Po rokoch sa opäť objavila endometricka cysta na vaječníku, ďalšiu laparku som po konzultácii v CRM odmietla kvôli tomu, že sme uz plánovali snaženie 😁

malinoismum
2. jún 2020

@lorrainet ja som bola asi dve hodiny... moja mama z oddelenia ma pratala domov (diagnostická laparoskopia vaječníkov a mechúra )

mala_kari
2. jún 2020

@lorrainet zabudla som dodať, že zadarilo sa hneď na prvý krát, žiaľ išlo o biochemické tehotenstvo, potom opäť na 3.cyklus 😁 tak teraz už snáď do zdarného konca 🍀 ak plánujete bábo, skús ešte skonzultovať, či je laparoskopia najlepšia cesta, pretože vždy je tam riziko pooperačných zrastov, prípadne odstránenia vaječníka.

kikulienkadd
2. jún 2020

Ahoj,ja som mala tiež diagnoaticku laparoskopiu 10rokov dozadu. Operovali ma poobede,večer som išla domov. Na vaječníku som mala cystu, kt.mi odstránili. Večer mi bolo hrozne,skoro som odpadla keď som vyšla na vzduch. Keby som si mohla vybrať, išla by som až na ďalšie ráno domov. Nuž... ale po 3 mesiacoch som ostala tehotná. Držím palce 🍀

denisa0504
2. jún 2020

Baby a to kde vám robili keď tak skoro domov? Ja čo som čítala tak v nemocnici 4 dni...

lorrainet
autor
2. jún 2020

Mňa dali , že jeden deň príchod, druhý deň operácia, a áno , robia mi ju práve preto , že sa snažíme. Vraj to je najlepšia cesta lebo pravý vajecnik mi veľmi tlačí na maternicu, nemá miesto, plus tá cysta ...

kikulienkadd
2. jún 2020

@denisa0504 ja som vtedy chodila do Koch-a, ale v tom období (rok 2010) rekonštruovali svoju nemocnicu, takže operovali v prenajatých priestoroch jedného CAR. Asi preto to bolo tak narýchlo...

wodanka
2. jún 2020

@lorrainet ja som ráno prišla, za hodku operácia a o šiestej večer v ten istý deň som išla domov. Bola to laparoskopia kvôli odstráneniu cysty

daili
2. jún 2020

@lorrainet ja mam ísť tiež a ráno mam mat nástup doobeda mi to spravia a ak bude všetko v poriadku ten večer ma pustia ešte domov alebo na druhý deň 🙂 ja mam zasa asi zrasty lebo není mi vidieť jeden vaječník

kylie1983
2. jún 2020

Ahoj, ja ta poteším, laparoskopia 20.1.2020, bola som v nemocke tri dni, odstránili velku endo cystu, 29.1. Nabehol menzes ako mal, 11.2 som otehotnela 😉🙃

amienne
2. jún 2020

Bola som 5 dni. Mam polycystycke vajecniky, tak mi robili drilling, testovali tiez priechodnost vajecnikov a dalsie diagnosticke ukony. Po operacii som bola Ok, aj operacia prebehla bez komplikacii ale stale mi odtekalo vela krvi a tekutiny z brusnej dutiny, tak ma nemohli pustit skor nez sa to ustali. Robili mi ju v 2011 v Ruzinove. Dnes mame osvojene dve deti.

nikaeli
2. jún 2020

utorok vecer nastup, streda okolo obeda zakrok (mimomaternicove), v piatok domov.. o tri roky na to missed, o tri mesiace na to som opat otehotnela a priviedla na svet zdraveho nezbednika 💕

musim ale povedat, ze po laparke som sa zotavovala ovela ovela dlhsie ako po 2 sekciach..

zarka2020
3. jún 2020

@lorrainet ahoj.. Ja som pred 4 rokmj tiez bola na laparke kvoki endometiroze a potom mi dr pohedala ze ak cjcem bábo no tak cim skor.. Vtedy som vsak mala partnera ktory nechcel dieta 🤨... Teraz sa s novým priateľom snazime uz cca pol rok a nedari sa... O 2 týždne idem k dr a dufam ze zas tam nebude endometrioza lebo dr pobedala ze sa to moze vratit....tak ak cjxeze babatko, tak po laparke cim skor treba 🙂 drzim palce

bejka90
3. jún 2020

@lorrainet ja skm bola dokopy 4 dni, mala som problem sa postavit vobec z postele a prejst na wc tak neviem,ako to niektore zvladli tak, ze na druhy den domov,ale asi to zalezi od zakroku. Mne vyberali endometrioznu cystu a nakoniec posiel aj vajecnik s vajcovodom :( a otehotnela aom po 1. Cykle 🙂 len ten dosiel s omeskanim takze laparku som mala 14.11. A otehotnela som 14.1. A doktorka mi aj vravela, ze po takychto zakrokoch sa zvykne skoro zadarit ;) takze drzim palce ;)

majka2806
5. sep 2020

Ahojte zienky, mám pcso, a už dlho sa nám nedarí otehotnieť, chcem postúpiť laparoskopiu, hľadám dobrého odborníka a hlavne súkromnú kliniku, kde robia tieto laparoskopicke zákroky...viete mi odporučiť kde???😊 Ďakujem

pramen32
8. okt 2021

@majka2806 doktor Slezak, ja som bola u neho na laparo v Dunajskej strede. Ordinuje v Bratislave.

majka2806
10. okt 2021

@pramen32 ďakujem za tip🙏🏻 Ty si bola kedy na laparoskopii? Pomohlo ti to??

pramen32
11. okt 2021

@majka2806 teraz som druhý týždeň týždeň po operácii.
Tak uvidíme 😊 tak či tak endo mi odstránil a zevraj vsetko mam čisté 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre