Tehotná po potrate skôr ako mám výsledky z hematológie

adelka333
16. máj 2016

ahojte baby, velmi vas prosim o radu, akukolvek skusenost, v januari som potratila, na sone v 12tt doktorka zistila ze babatku prestalo bit srdiecko v 10tt,malo to byt nase prve, dlho sme sa snazili tak ma to celkom polozilo...... hned som isla na kyretaz, po ktorej mi doktorka odporucila hematologicke vysetrena, na objednanie som cakala az doteraz,vraj s ato nemoze hned po kyrete, v utorok idem na testy, som zo ziliny adoktorka mi odporucila dr.chudeja v martine, mate s nim niektora nejake skusenosti?ako dlho sa caka ny vysledky?doktorka povedala ze mesiac, ale citala som ze aj nejake2-3 mesiace.doktorka nam samozrejme neodporuca otehotniet skor ako budu testy hotove aby sa zistilo ci bola nejaka pricina potratu prave tam, alebo aby sa to vylucilo, ak sa to potvrdi bud emi nasadena liecba....cakaniu na vysledky samozrejme rozumiem, aj tomu ze nieje vhodne otehu skor...co sa nam vsak stalo, nedavno sme sexovali, samozrejem odkedy som zotavena po potrate tak vzdy len s ochranou, nam sa vsak roztrhol kondom!!! v piatok a dnes som si robila testy a 4 mi vysli pozitivne.ja neviem ci sa mam tesit alebo plakat.samozrejme na jednej strasne som stastna ze sa nam podarilo otehotniet v podstate 4 mesiace po kyrete, ale bojim sa co bude teraz?je mi jasne ze mozno pricina potratu nebol hemato.problem a druhe tehu moze prebiehat uplne bez problemov....aj ked ocinova sestra ma syndrom lepivycvh dosticiek, jej dcery to sice nemaju ale predsa len mozu tam byt nejake predispoziie do nasej rodiny.... bojim sa.toho co mi povie doktorka na to, toho co bude nasledovat, .nieje tu nejaka taka ktorej sa stalo nieco podobne?na inom fore som citala ze jednej babe sa to stalo tak jej preventivne nasadili fraxiparin hned ako zistila ze je tehotna,aj ked vysledky testov este nemala, zaujima ma teda ci mate s tym nejake skusenosti.som strasne stastna a zaroven sa aj bojim :( dakujem vam za akekolvek rady a skusenosti

zuzidlom
16. máj 2016

Asi je zbytocne polemizovat o liecbe co ti nasadi alebo nenasadi tvoj lekar podla vysledkov. Urcite by sa dala tvoja ziadost o vysledky urgovat aby ste vedeli skor. Co najskor kontaktuj lekara, ktory na to ma dosah.
Ja som otehotnela 6 tyzdnov po kyrete. Samozrejme neplanovane. Medzi tym ako som klikla na tvoj prispevok a precitala som si ho, bola som preniest jedno male 6 mesacne miminko, co mi tu odfukovalo do postielky 🙂 vela stastia ti prajem.

adelka333
autor
17. máj 2016

@zuzidlom to si velmi pekne napisala ten koniec 🙂 gratulujem k babatku 🙂 a mas pravdu, zbytocne je uz asi polemizovat, v piatok idem ku kynde, v utorok na hema tak bude mudrejsia....dakujem za skusenost 🙂

dazdovka
17. máj 2016

@adelka333 ja som 4.12. zazila spontanny potrat (nesla som na kyretaz, vedela som, ako to ma prirodzene postupovat, cca od 17.novembra som mala krvacanie a na najblizsom sone mi povedala gynekologicka, ze plod sa nevyvija od 8tt, to som uz mala byt v 11tt, tak som pockala doma na prirodzene vylucenie zvyskov plodu, co islo uplne ukazkovo) a o dva tyzdne na to - v polovici decembra som uz bola tehotna. Som v 24tt a vsetko je v poriadku, uz som po morfologickom ultrazvuku. Nic sa neboj, zivot to tak zariadil, ak ma byt to dietatko zdrave, tak ho donosis, ak nie, tak sa to zisti, pripadne ho telo vyluci a potom sa bude patrat po pricinach.

zuzana_j23
17. máj 2016

@zuzidlom ja som po kyrete otehotnela o 6 tyzdnov a zatial je to zdravy chlapcek a tehu uplne bez problemov 🙂 inak zijem v zahranici a tu sa nic neriesi kym zena nepotrati 3x..1 a 2 x sa berie ako nahoda

peppermint
20. máj 2016

@adelka333 ahoj. V prvom rade ti blahozelam k tehotenstvu 🙂 Ja som mala MA a nasledny kyret v marci. Minuly mesiac som bola tiez na hematologii a vysledky by som mala mat tak do 1-2 mesiacov. Doktorka mi odporucila prist hned po potvrdeni tehotenstva a nasadi mi nieco preventivne, aj bez vysledkov. Tehotna zatial nie som, ale tento cyklus by sme sa uz chceli snazit 🙂 Uz si bola u hematologa? Drzim palce!

adelka333
autor
24. máj 2016

ahojte baby, no tak uz mam po hema testoch, cakat na ne budem 2 mesiace ale jeden vysledok bol hotovy uz poobede a v podstate asi ten najdolezitejsi-zistili mi lepive dosticky lekar mi hned nasadil anopyrin cele tehu sa ma uzivat len posledny mesiac vysadit a bude sa nieco pichat namiesto toho, tak dufam ze tentokrat to uz bude bez komplikacii 🙂

komentatorka
1. mar 2017

@dazdovka ako dlho si cakala na spontanny potrat? Mala si termin ze ked dovtedy nepride, budes musiet ist na kyret? Aj si isla po spontannom na kontrolu?

jasminkaj
1. mar 2017

@adelka333 Gratulujem k tehu.. Teš sa, nič iné ti teraz nezostáva 😉 Vieš, ono ani to, že budeš mať výsledky z HEM ešte nič neznamená.. a možno ťa hematolog pošle zas endokrinologovi alebo na genetiku alebo gastroenterologovi tak ako mňa.. A na ozasjtné výsledky PREČO sa to stalo, si možno počkáš aj rok, tak ako v mojom prípade (keď už sme v štádiu polemizovania) 😉 Takže ak už tehu si, žiaden stres a veľa oddychu a nepripúšťať si to, že to môže dopadnúť zle 🙏