Toxoplazmóza - skúsenosti

7. máj 2020

Ahojte 🙂 Naposledy som mala taketo vysledky :/ na infekcnom mi povedala ze cakat pol roka od porodu hej cize to bol oktober 3 tak do aprila 3 by bol pol rok. No a ono sa to zadarilo na prvu supu co som vobec necakala ale je to od aprila nejake 2tyzdne hej plus minus 🙂 no a ja neviem preco ale strasneho mam tusaka ze to bude opat pozitivne :/ minuly tyzden mi brali krv na toxo :/ a ja sa strasne bojim co mi povie buduci tyzden na poradni a este ma aj sestricka vystrasila :/ a viem ze baby bude v okej ale viete co som si vytrpela v prvom tehu este aj s touto toxo? ATB 6tabletiek denne hnacky neustale, palenie trpnutie ruk pier proste hroza strasne sa bojim. 😔 mohla som ja este radsej cakat dva mesiace kebyze viem ze sa zadari hned😭😭 boze som ja krava 🤦🏼‍♀️ Prosim vyznate sa v tomto niekto viete ma uklidnit mate s tym skusenosti? Dakujem budem vdacna za kazdu pomoc odpoved 😔

mariska1989
7. máj 2020

Ak si brala lieky tak v tele budes mat uz len protilatky..ja som pravdepodobne kvoli toco potratila v 12 tt to bol januar a v maju som bola evidovana uz u novej dr de mi brali krv na toxo a zistilo sa ze som ju prekonala ..ty mas skoro pol roka takze uz isto budj negativne...tak hlavne klud a gratulujem😊

autor
7. máj 2020

@mariska1989 ano bola som liecen pocas tehu aby nenapadlo plod sme cakali dvojky no prisli sme o ne v 22tt no nie koli toxo ale transfuznemu syndromu dvojiciek 😔toto su blastne vysledky z 28februara tak myslis ze uz by mali byt negativne teda IgA uz je negat ale to IgM este nie :/ a IgG bude este nejaku dobu to viem to je vlastne ta protilatka :/

autor
7. máj 2020

@mariska1989 a je mi to luto :/ a od vtedy si uz bola tehu? Alebo to bolo teraz v januari?

majamat
7. máj 2020

mas tam napisane postakutny,c ize to uz prebehlo a protilatky, ktore su pri akutnej infekcii su skor tie IgA a tie su len nieco nad normu,a le protilatky, ktore poukazuju na davnejsie, prekonanu toxo, pripadne moze ist teda o chronicky problem, o tom hovoria protilatky IgG. no tieto protilatky mozu klesat pomalsie. cize ak to nie je davno, este tam nieco pozitivne byt moze.

majamat
7. máj 2020

teda zle som pozrela, IgA mas v norme. cize o aktny stav uz u teba neslo,a le skor o stav, ktory po takejto infekcii nasleduje.

autor
7. máj 2020

@majamat dakujem a myslis ze teraz ako som otehotnela moze sa to zvysovat?

majamat
7. máj 2020

ak nemas cerstvu nakazu, nemalo by sa. aspon si to myslim. no urcite by ta ali preistotu pretestovat.

autor
7. máj 2020

@majamat hej hej minuly tyzdem mi brali krv a v utorok idem na poradnu tak sa strasne bojim :/

majamat
7. máj 2020

drzim palce a nestresujs a. skus si vsugerovat, ze sa zatial nemas preco stresovat. takyto strach tebe aj dietatku moze ublizit.

mariska1989
7. máj 2020

Podla mňa by to už malo byt negativne.budu uz len protilatky..to bolo minuli rok v januari v hned prva ms presla znova som hned otehotnela a v 6tt potratila a v auguste mi moji anjellikovia poslali surodenca tak teraz uz mam v naruci skoro 4 tyzdnivu babiku😊,,,potrat poznacil dost este si poplacem kvoli tomu a myslim nato co to mohlo byt. Hlavne ty bud vklude stres nepomaha .a ver ze to je uz isto ok

autor
7. máj 2020

@majamat dakujem ❤️Pokusim sa byt kludna a verim ze hude vsetko ako ma a dietatko budem uz na vianoce drzat v naruci 🥰🙏🏽 Dakujem za pomoc a ukludnenie 😻

autor
7. máj 2020

@mariska1989 juj tak si si presla svojim :/ ja si tiez poplacem nakolko to je cerstve len pol roka dozadu :/ a dufam ze mi tiez poslali moji anjelikovia surodenca a ze to tentokrat dame 🥰🥰

autor
7. máj 2020

@mariska1989 a gratulujem k malinkej 🥰🥰 vela zdravicka prajem 🍀🙏🏽

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz