Tvrdá stolica po pôrode

katrin91
4. nov 2018

Prosím o rady. Po pôrode mám tvrdú stolicu. Viem ,že musim dbať o životosprávu, jesť vlákninu, mať pitný režim. No telo je ešte trosku rozhádzané po pôrode.... Keď idem na wc, nedokážem tu stolicu vytlačiť...trva to uz dva dni.máte nejaké rady alebo tipy ako a ňou von ? Už som zúfalá....😥

whatever1
4. nov 2018

@katrin91 Glycerinove čipky u mna zaberali do minuty. Mozes uzivat aj pocas kojenia. A 2 dni to nie je také strasne, ja som takto trpela cele tehu. Par dni po porode sa to upravilo...

katrin91
autor
4. nov 2018

@whatever1 vďaka , vyskúšam. Neviem či sa chápeme.... Ja dva dni tu stolicu uz cítim v konečníku keď si sadnem na wc ale nedokážem ju vytlačiť... zábery tie čipky uz aj v takom prípade?

whatever1
4. nov 2018

@katrin91 určite ano, zavedies cipok do konecniku a po par minutách budes utekat na wc. Kupis v kazdej lékárni bez receptu.

whatever1
4. nov 2018

@katrin91 ono ti tu stolicu zmakkci aj spriechodni👍

sima1415
4. nov 2018

@katrin91 ja som mala rovnaký problém a mne pomohol aki jediný lactecon sirup , dala som si prvýkrát trošku vyššiu dávku a do troch hodín bolo všetko tak ako má :D

evakalna
4. nov 2018

@katrin91 Ja som mala ten istý problém. V pôrodnici mi dávali glycerínové čípky, ale mi nezaberali. Potom mi dali Dulcolax čapíky a tie mi zabrali a až potom ma pustili domov.

janage
5. nov 2018

@katrin91 hlavne je potrebne sa zavodnit. Staci obycajna,vlazna voda. Vypi aspon pol litra jednorazovo a ak dojcis tak za den 3 litre tekutin. Mozes skusit aj polievocku z nastruhanej mrkvy a ovsenych vlociek. Poriadne rozvarit. Plus tie cipky co radia baby.

janage
5. nov 2018

@katrin91 a este super je acidofilne mlieko

silvia92
9. nov 2018

Ja som toto mala aj viac než pól roka po pôrode a jedine čo mi pomshalo boli glycerinove čipky. Hrozne som sa trápila to fakt akoby som zasa rodila každý raz. Bolo to hrozne. Upravilo sa to samé ale dlho to trvalo.