Uveitída - zápal oka sietnice

maminka1986
2. mar 2018

Ahojte baby chodim uz roky po doktoroch s dg uveitida. Stale sa mi opakuje zapal na sietnici a edemy teda opuchy hrozi ze pri tejto dg oslepnem teda sa odlupi sietnica a oslepnem
Vidim akoby cez hmlu miestami sem tam mušky cierne. Teraz je to ako tak ale zapal je lebo uz je to chronické.
Pocas tehotenstva úplná regresia po porode velmi zhoršené bola som na lieceni V.Hagoch nasadili kortikoidy Prednison a Equoral.
Prednison berirm udrziavaciu davku 7.5mg Equoral vysadený pre neziaduce ucinky. Lieky berem od jula min roku. Pondelok na kontrole zhoršenie pichnuty zase kortikoid priamo do oka Diprophos.Dnes ziadne zlepsenie.
Prosim je tu niekto kto ma takýto problem??? Pomohlo nieco ine ako tieto hnusne lieky? Odporucaju este vybrat sklovec ale z toho do roka vznika sedy zakal. Už neviem co tobit chodim len po doktoroch...

kvetinka789123
12. feb 2019

@maminka1986 ahoj urcite skusim davala som milgamu moze to mat nieco do seba este sa chystam na neurologiu tu este nemam tak uvidim

jaruskatt
10. sep 2019

Ahojte. Mojmu manzelovi sa uveitida opakuje viac krat do roka, vzdy len ľave oko. Bol aj v Nurchu a ani tam mu nic nezistili.
Podla mna to moze mat suvis s herpesom.
Ja mavam casto na perach a uz viac krat nas trapilo stípanie a palenie v intimnych partiach a podla googlenia to moze byt tiez herpes.

kvetinka789123
10. sep 2019

@jaruskatt ahoj a v nurchu mu ten herpes nezisitili ja ked som bola v nurchu tak viem ze mi aj na to robili testy ja som inak nad tym herpesom rozmyslala ale ja herpesy nemavam nemala som ho nikdy ted na ustach mozno niekde v tele mi drieme inak drzim muzovi palce je to strasna pliaga ak sa budete nieco chcet opytat kludne piste ja som od januara len na umelych slzach a doplnkoch uveitida je v prvom rade celkove ochorenie nieco v tele ma co mu to vyvolava a nemusia na to vobec prist ako je to zatial u mna drzte sa 😀

jaruskatt
11. sep 2019

@kvetinka789123 ďakujeme. Herper virus ked raz dostanes, zostava v nervovych bunkach...
Horsie je, ze kvapky co dostaval uz maju dlhodobo vypadok 😟 tak uvidime jak to pojde bez nich

kvetinka789123
11. sep 2019

@jaruskatt dufam ze dobre viem atropin ma vypadok to co roztahuje zrenicu nech skusi doplnok aronta stoji sice 30e na mesiac je to kurkumin ma sa brat pri opakujucich uveach 1 denne rok v kuse ale mne celkom pomaha a este umele slzy hylo dual su dobre drzim palce dajte potom vediet inak ja som mala iridocyklitidu rok vkuse

jaruskatt
11. sep 2019

@kvetinka789123 muzovi to zacalo asi 3-4 roky dozadu a opakuje sa mu vuac krat za rok.

kvetinka789123
11. sep 2019

@jaruskatt oni niekedy ani nezistia co to sposobuje len najhorsie je ze sa mu moze zhorsit zrak ja mam chvalabohu dobru ocnu a posiela ma kade tade teraz idem v novembri aj na mri tak hadam budem vediet viac inak krv vsetko mam neg akurat mam opakovane helicobactera tak u mna to asi vyvolava on uz som skusala vsetko mozne vzdy sa prelieci a neskor sa vrati je to tiez taka pliaga bola dokonca aj vo vysnych hagoch tam su na to odbornici a ozaj muz fajci alebo nie robim si len taky prieskum😀vysetrenia ktore mam za sebou su gastroskopia kolonoskopia interne neurologia krcne vela razy reumatologia nurch ocne ambulancie vela aj hagy alergologia ct vysetrenie hlavy brucha teraz ms caka endokrinolog v oktobri a novembri to mri zatial vsetko neg az na migreny a te helicobacter myslim si ze toho je viac nez dost 😁😂🤣

kvetinka789123
11. sep 2019

@kvetinka789123 a ozaj krcne mandle nemam a teraz v pindelok mi idu odstranit aj nosnu zevraj tam mozrm mat lozisko

jaruskatt
11. sep 2019

@kvetinka789123 fajci iba obcas, prilezitostne.
Jemu zas nejake chlamydie tusim vysli

jaruskatt
11. sep 2019

...a 2 roky dozadu mu brali aj mandle a bez efektu

moni1979
12. sep 2019

@kvetinka789123 ahoj a keď bude poz HLA-B27? Nasadia antireumatiká a budem menej často mávať uveitídy?

kvetinka789123
12. sep 2019

@moni1979 no keby to mal pozitivne tak by ho urcite nasadili na liecbu ale viem ze hlavne kortikoidmy a plus lieky na reumu ono by mu to mohlo pomoct oni niekedy ku kvapkam davaju aj prednison a ten pomaha ale ked sa to prelieci aj tak sa to vie vracat ono ide o to aby tie ataky boli co najdlhsie aby to nemaval tak casto ale ked to bude nat pozitivne tak to ma z reumy a bude aspon vediet z coho oni vzdy tvrdia ze uveitida je z reumy ale u mna sa to nepotvrdilo ono ide oto vlastne ze ma v tele zapal a ten to vyvolava ked je zapal v klude tak by sa mali aj oci skludnit hlavne nech sa snazi mat co najmenej cervene oci lebo tie drobne zilky su najhorsie a zanechavaju aj stopy na ocnom pozadi nech si kvapka stale aj um slzy ono to treba liecit celkovo je to strasna pliaga

kvetinka789123
12. sep 2019

@kvetinka789123 vies lebo kortikoidy len zmiernuju priznaky no neliecia ale niekedy sa to bez nich neda

kvetinka789123
12. sep 2019

@kvetinka789123 moni a ty to mas ako dlho

moni1979
13. sep 2019

@kvetinka789123 od 2001 raz uveitída, niekedy herpes, ale rohovka je zničená, takže budúci rok by som chcela tú keratoplastiku.

kvetinka789123
13. sep 2019

@moni1979 kolegini to robili v blave vsak toto je to ze ta uveitida nici oci aj tak dobre ze ti rohovku chytilo horsie by bolo keby ti to ocny nerv alebo sietnicu poskodi viem ze kolegyna cakala ns darcu a ma to teraz dobre ale uz nrvidi ako pred tym musi mat okuliare ona zase chytila nijaku bakteriu a ta jej znicila rohovku ale viem ze aj predtym mala nijake problemy

wutangclan
24. jún 2020

@maminka1986 Ahoj,mňa to postihlo taktiež, mám to od oktôbra 2019😔taktiež kortikoidy nonstop až doteraz, som na PN lebo sa s tým nedá pracovať,teraz mám Medroll 30mg a Equoral a Imuran vysadený pre netoleranciu😌aj v Hágoch som bola a po mesiaci zase prišiel atak..už newiem ako dalej a s kým sa poradit,,prosím ťa ako pokračuješ,,prešlo ti to?😟

wutangclan
24. jún 2020

@petrik1982 Ahoj, ako pokračuješ s diagnozou?😔,,som tu nová, aj mňa to postihlo..našla som na internete len takuto debatu,nikto nic nevie😞iba že je to autoimunitné ochorenie,idem sa z toho zblazniť už,,mám to od oktobra 2019 😞

wutangclan
24. jún 2020

@kvetinka789123 Ahojky,môžem sa opýtať,,tebe to prešlo po roku?,,ja uz bojujem 7mesiac🙏😟

kvetinka789123
24. jún 2020

@wutangclan ahoj no moc ta asi nepotesim celkovo sa mi to skludnilo cca asi po roku alebo skor som sa naucila s tym zit je pravda ze uz vyse roka kvapkam len um slzy ale zrak sa mi zhorsil mam uz aj okuliare ale nenosim stale aj ked by som mala najnovsie mi akurat zistili ze mam malo magnezia v tele cize sa snazim doplnat a trochu lepsie z doplnkou berem arontu ta je asi najlepsia je cisty kurkumin

kvetinka789123
24. jún 2020

@kvetinka789123 neviem co presne mas ja mam uveitidu konkretne tu co postihuje predny segment oka cize iridocyklitidu u mna je to vytvorene vraj zapalom tak sa ho snazim drzat pod kontrolou ak sa da je to strasne ja ti verim a citis sa sama ked niekomu povies co ti je tak na teba divaju jak na neviem co prajem pevne nervy je to na dlho kludne napis

wutangclan
24. jún 2020

@kvetinka789123 Si zlatá,že si odpisala❤️no mam intermedialnu uveitidu,z ničoho nič mi zalialo oči vlákna,rôsol a hmla😥aj ty si mala taký priebeh?,,beriem unidexu uz 7mes,aj kortikoidy peroralne ,,aj do zily na solumedrol uz 2x som bola..ako nahle mi chcu zniziť davky , hneď mi zaleje oči😭ty aj po roku berieš ešte lieky,či len tu arontu ako si spominala?,,aj ja si davam probiotika,B-complex,horčik... k tým kortikoidom musím..aj Serapeptazu som brala 3mes..neviem či skusiť tu arontu🤔,cítim sa ako idiot nikto nechápe keď to popisujem😞a máš ešte také ataky po roku?,chodiš s tým do prace? ,,mne sa nedá isť weru😔skušali aj imunosupresiva?,,si spomínala Equoral...som rada že mi niekto odpisal,velmi si to važim❤️

kvetinka789123
24. jún 2020

@wutangclan ja som brala serapeptazu ale ta mi moc nepomahala skor ta aronta lieky co som mala boli dlho unidexa atropin unitropic hydrokortizon tobradex a dlho som kvapkala yeloxx z liekou mi chceli dat prednison ale ten som odmietla ale bola som pripravena ho nasadit keby bolo najhorsie ale chvalabohu mi ho aplikovali len do oci inijekcne tusim sa volal diprophpos ale vydrzalo mi to 3 dni a zapal bol nazad najlepsie mi zaberala asi unidexa len to sa mi vzdy snazili nenechavat moc dlho od alergologicky som mala aj lieky na imunitu inak som pochodila vsetko a nevedia z coho to mam bola som na ct mri kolonoskopi hadici do zaludka v nurchu a vsetko mam dobre v nurchu mi akrat zistili ze mam pozitivny nijaky cw6 z coho moze byt do buducna nijake reum.ochorenie mavala som aj mavam strasne migreny od puberty jedneho dna som sa rano zobudila vecer mi nic nebolo z cervenym total krvavym pravym okom a bolestou citlivostou na svetlo aj z lampy musela som v zime nosit slnecne okuliare zrak som tiez videla tak akoby cez hmlu a strasne mi slzelo a odvtedy sa to vlieklo

kvetinka789123
24. jún 2020

@kvetinka789123 napis mi do spravy ako si na faceboku a mozeme aj tade popisat

maminka1986
autor
25. jún 2020

@wutangclan ahoj to ma veľmi mrzi
Ja som pp pôrode a počas tehotenstva som to mala uplne v kľude, uvidím čo bude mam strach.
Mne velmi pomohol liek psychiatricky akoby mi to stlmil, brala som tiez to co ty Equoral tiez no hnus, Prednison dlho no strašne....serapeptazu ta velmi nepomohla tolke prachy a nic, az fakt tento psych liek, byvala som nervózna velmi , plačliva tak som sla k psychosovi dal liek,uz som ho vysadila pred druhym tehotenstvom kuknem nazov a napisem

kvetinka789123
25. jún 2020

@maminka1986 ja som cez tehu tiez v pohode bola mne vsetko az po tehotenstve prepuklo ta aronta vide tiez na mesiac 30e ale mne sa zda ze ta mi tak najviac pomohla ale musi sa brat rok v kuse ale po 3 mes to bolo lepsie skus ona je vyslovene na tieto ocne choroby

kvetinka789123
25. jún 2020

@maminka1986 a vysetrili ti HLA b27 to je gen ktory sposobuje reumu lebo uveitida je vecsinou z reum.ochorenia u mna ale bolo neg.

kvetinka789123
25. jún 2020

@maminka1986 cize tebe to postihuje sklovec ked mas intermedialnu mne duhovku a ciev.teliesko

maminka1986
autor
25. jún 2020

@kvetinka789123 skusim to brat no
Ano vysetrili mi vsetko v hágoch, no uvidim ako bude dalej nakolko som 5den po porode....
Ano presne sklovec mam zle
Kamoska bola na výmene sklovca obe oci,zeto pomôže dala zato 800e a ma to po roku nazad :(

kvetinka789123
25. jún 2020

@maminka1986 ja mam zas duhovku to sa ani neoperuje ja by som operaciu nechala zatial tak az keby fakt bolo najhorsie lebo toto je zapal a ten musis drzat stale pod kontrolou ta znamena imunitu si cibrit a snazit sa neochoriet lebo vtedy sa to vzdy zhorsuje tetaz by si to mala mat v klude uvidis u mna 1 ataka rok a pol po porde