Uzliny za uškom

dubek
30. dec 2017

Dobrý deň moja mala ma 18 mesiacov a asi od siedmych mesiacov ma uzlinu za uškom lekárka povedala ze to nič nieje že sa nemám báť len v posledných dňoch badam že ju má väčšiu a jednu menšiu vedľa nej takže sú tam dve a niekedy počas spánku aj cez deň si to uško chytí ale neplace idú jej Stoličky inak je zdravá môže to mať súvis kto ma podobnú skúsenosť u dok. Ideme až v utorok kvoli sviatkon

bibistec
30. dec 2017

Uzliny sa zvacsuju pri chorobe a je mozne ze ak je na tej strane ide zub ze je zbacsena ale pre istotu by som aj ja riesila u lekarky

bobson
30. dec 2017

Ja som tiež našla jednu malému,tiež pod uchom. Volala som s dr.povedal,že to môže byť tým,že mal zapálené hrdlo(pred 3tyzdnami) a do toho mu idú stoličky. Už je to 2. mesiac, ma ju stále rovnakú. Povedal,že to môže trvať aj niekoľko mesiacov,kým mu zmizne, máme len sledovať, aby sa nezvacsila. V tom prípade by mu spravili nejaké testy z krvi... daj vediet, čo povedal dr tebe 🙂

stastenka42
31. dec 2017

@bibistec
@bobson len majte na pamäti že tie uzliny už nikdy úplne nevymiznú a pri každej väčšej chorobe sa môžu znovu objaviť aj zväčšiť....to je odpoveď imunitného systému...

dubek
autor
31. dec 2017

@bobson určite dám vedieť

jonka23
20. okt 2018

@dubek dobrý deň Chcem sa opýtať či vám po čase teraz ta uzlinku zmizla...My máme teraz tiež už druhý mesiac uzlinku Neviem či to je z choroby alebo z toho že sa buchol.doktorke som volala povedala že kým je Mäkká Že to je v poriadku ale ubehlo už dosť času a sa nemení....O týždeň máme kontrolu som zvedavá čo mi povie doktorka.

dubek
autor
20. okt 2018

@jonka23 stále ju tam ma

liligreg
20. okt 2018

@jonka23 náš Adam ma uzlinu od 3mesiacov. Absolvoval veľa vyšetrení, mal znížený počet neutrofilov, zvýšený počet trombocytov. Záver bol taký, že uzlina vznikla pravdepodobne po 6tej chorobe. Na kontrole na hemato (keď mal 8mesiacov) sme sa lúčili s dr s tým, že povedala, že aj na druhej strane sa mu robí. Teraz mal v septembri 3 roky, uzlinu má stále, a ako dr vravela, aj na druhej strane ju ma a na pôvodnej strane má hneď vedľa tej prvej už druhú, veľmi malinkú. Uzliny sa zväčšujú, keď je chorý, potom sa vrátia do pôvodnej (hmatateľnej) veľkosti. Inak, dr nám nám základe krvných testov vravela, že malý bude mať problém zvládať choroby a bude často chorý. Môžem povedať, že horúčky mal prvýkrát minuly december 3dni 39, zvládli sme bez dr, človek by na ňom nebadal, že je chorý (nebyť bolavych očiek, čo ho prezradili, inak normálne fungoval- on dokonca ako 3mesacny, keď mal tu siestu chorobu, ju zvládol s teplotou 37,6, vôbec mu vyssie nešla). A teraz po trištvrte roku mal opäť horucky (začal chodit do škôlky), 3 dni 39, opäť by si na ňom chorobu nevidela. Normálne fungoval.