Vaječníkové cysty

hornakovie_ivka
16. máj 2018

Milé slečny, dámy, ženy... tento príspevok je venovaný všetkým tým, ktoré máte problémy s vaječníkovými cystami.
Ako jedna z mnohých sama viem, že to môže byť riadna ťarcha, často spôsobujúca nie len bolesť, ale aj nepravidelný cyklus a ďalšie komplikácie.

Podstúpili ste už nejakú liečbu? Na vaječníkové cysty len ŤAŽKO NÁJSŤ ÚČINNÚ TERAPIU. Zaujímalo by vás možné riešenie? Rada by som sa od vás o týchto problémoch dozvedela viac.

Preto vás všetky žiadam o zdieľanie svojich akýchkoľvek skúseností so mnou.
Ďakujem za dôveru, Ivana.

citronely
16. máj 2018

mne problem s cystami zacali cca 3 roky dozadu, mala som aj 6 cm a po ovulacii vzdy sa mi spravila ako som to mala odsledovane. chceli ma operovat ale nakoniec sa ta jedna zacala pomaly zmensovat. na cysty neexistuje liecba davaju na to hormonalnu antikoncepciu ale ja som ju brala 2 mesiace a bolo mi z nej zle. neskor mali podozrenie na endometriozu a do toho prisli silne bolesti brucha. bojovala som i ked to bolo niekedy velmi narocne a kto nezazije nepochopi... pred par mesiacmi sa mi upchal vajcovod. takze tak v skratkr ku mne

jatva
17. máj 2018

U mna to od 15tky riesili HA. Strasili neplodnostou. Teraz este kojim, ale spat na HA nechcem ist a tak nejak dufam, ze to uz bude ok.

meredith83
17. máj 2018

Ja som brala Tiamin vo vyssich davkach a cysta zmizla. Neviem ci to niekohu pomoze ale jedna lekarka mi to poradila

hornakovie_ivka
autor
19. máj 2018

Ďakujem 🙂 písala som tu diskusiu preto, že veľa žien má takýto problém. A mnoho o tom ani nevie, čo je ešte dobré. A tie cysty zvyknú každý mesiac aj samé prasknúť a vstrebať sa. Tak ale ja som napríklad mala každý mesiac silné bolesti, raz na jednej strane podbruška a raz na druhej. A chcela som sa z toho nejak dostať, začala som hľadať nejaké bylinné recepty, bylinky, ktoré sú v týchto prípadoch dobré. Potom neskôr aj počas štúdia na farmácii som zisťovala kadečo. No a osvedčil sa mi jeden bylinný čaj, je to vlastne taká 3-mesačná kúra. Pije sa každý deň a zloženie je iné každý mesiac. Je tam repík, ľubovník, medovka, jahoda, stavikrv, alchemilka a komonica. Ak by niekto z vás chcel, napíšte mi súkromnú správu a môžete si to tiež vyskúšať. Ja napriek tomu, že som farmaceut, tak som viac zástankyňou byliniek 🙂

citronely
19. máj 2018

@hornakovie_ivka byliniek a cajov, bylinnych kur, cinskych liecitelov som mala az az a nepomohlo mi nic tie cysty som mavala stale. Takze za mna urcite to nepomohlo a hlavne podozrenie na endometriozu nielen cysty. neviem mne sa to zhorsilo az na tolko, ze som na to aby som bola tehotna musela podstupit umele oplodnenie uz z dovodu, ze sa upchal vajcovod a nevedeli ci ten lavy vajecnik je v poriadku. samozrejme kazda zena hned siaha po alternativach ako ja aby som nemuslea ist na operaciu ale nie vzdy to pomoze a to mozem o tom vypravat dost. ale tak zas za skusku clovek asi nic neda len “par” peniazov.

citronely
19. máj 2018

@hornakovie_ivka ale samotne cysty nie su problem na otehotnenie

hornakovie_ivka
autor
23. máj 2018

@citronely netvrdila by som, že nie sú. Je to v závislosti od typu, prevahy a toho, či bránia v ovulácii. Mám teraz jednu slečnu, ktorá skúša tento čaj. Tiež má už roky problém s cystami a cyklom. Tak som zvedavá, aký pokrok sa u nej vyvinie.

ilzana0
24. máj 2018
ilzana0
24. máj 2018

Ivka pozri si moj profil, to ti mozem odporucit z vlastnych skusenosti. Tiez som mala vela zdravotnych problemom vratane opakovanych zapalov mocovych ciest, ktore ustavicne prechadzali do gynekologickeho zapalu, cyst a tiez velmi bolestive ovulacie, neprijemne pachnuce vytoky a vdaka tymto produktom bez ktorych si teraz neviem predstavit fungovanie som v poriadku a uz nepotrebujem kazdu chvilu navstevovat urologa a tiez gynekologicku. Su to intymne dezinfekcne vlozky ktore jedna posobi 24 hodin a volaju sa Victoria Secret DETOX Intimate Care a su tiez Victoria Vital Personal Care su to vlozky pre muzov aj zeny, tak ak budes mat zaujem tych informacii tam mam viac tak si to mozes prestudovat. Kludne sa mozes potom ozvat. Pekny den. Zuzana