Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

shaarka
8. okt 2008

ahoj, tak ja o gynexe nic neviem 🙂
ja papam sarapis

danielitka26
autor
8. okt 2008

gregy ja ho beriem od 5DC až do menzes alebo lepšie povedané do 26DC

danielitka26
autor
8. okt 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

a samozrejme graf...som mooooc zvedavá na ovulku 😉

shaarka
9. okt 2008

danielitka26 ahoj, co sposobilo ten prudky narast tepltoy u teba? 6 desatin stupna, to je celkom dost...
ja som takto: vynimocne celkom bez skokov, to bude asi tym ortutovym teplomerom 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

lenuliatko
9. okt 2008

Ahojte babule, ja len tak narýchlo, lebo som sa od rána nezastavila. 🙂
Danielitka, pekne meraj, až na tie počiatočné nízke teploty máš pekný grafík, verím, že tam ondelho bude aj ovulka.

Shaarka, došiel ti mail? Si sa viac neozvala, tak neviem 😕 Už si sa rozhodla, čo ďalej? A čo radila Len?

shaarka
10. okt 2008

lenuliatko, sedim v novom kancli, nemam moznost byt tolko na nete a nepracovat :(
pozrela som si to, velmi si ma povzbudila, dakujem!!!!!!!!

napisem ked budem moct, urcite. este raz dik a pekny den ***************
a este neviem, ako som sa rozhodla - uvidime podla BT, ci nameriam ovu. Ak nie, budem mat dilemu...

shaarka
10. okt 2008

idem ti preposlat jej odpoved 😵

danielitka26
autor
10. okt 2008
shaarka
11. okt 2008

kto je tu teraz?
asi nikto... 😒

shaarka
13. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
nuda............ 😀 😀 😀
baby kde ste?

danielitka26
autor
13. okt 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

kukuk čo vy na to ??? 😕 😕 😕

lenuliatko
13. okt 2008

Ahojte, zrejme tu nikoho niet, len ja tu straším 🙂

Shaarka, meraj poriadne 🙄 😀
Danielitka, zaujímavé, žeby tak skoro ovulka? 😕 Ešte som zvedavá na ďalšie tvoje teploty, či nebola až 14.DC, lebo ten rozdiel je mrňavý. Nemala si náhodou aj iné príznaky ovulky? Hlien, bolesti,...? Lebo program je len program, treba počúvať aj svoje telo.

danielitka26
autor
13. okt 2008

leni si myslím že tak bola aj ovu testy potvrdili tak ak ju vyznačil wunsch ...bolesti som mala obrovské a hlien tiež ....d zajtra začínam papať duphaston tak uvidíme čo to urobí

danielitka26
autor
13. okt 2008

podla ovu testov bola ovulka od 11DC do 12DC

lenuliatko
13. okt 2008

Tak to potom áno Danielitka 😉 Duphaston ti určite neuškodí, len si mala začať brať hneď ako ti vyskočila teplota, keď si mala pozitívne ovu testy. Každý deň je dobrý. Lebo máš nízku sliznicu, takmer nemáš MS a clostil to ešte zhoršuje, takže papaj minimálne 2x1 tabletu. Musíš si vypestovať vysokú sliznicu, aby sa malo mimi kde zachytiť a uhniezdiť. Lebo ak nebude sliznica, môžeš mať aj neviem akú peknú ovulku, nevyjde to. A aj tá relatívne nízka poovulačná teplota asi naznačuje, že máš málo progesterónu. Tak len pekne papaj, nech ti pomôže 🙂 Držím silno palce. Idem chrapkať, dobrú noc, zajtra nakuknem, akú si namerala teplotu.

shaarka
14. okt 2008

lenuliatko
ty sem obcas zavitas, dakujemeeee!!! 😀 😵
a ako sa mas ty? prezrad nieco o sebe 🙂

inak dobre ranko, mame tu mlhu, hmlu, ale to nevadi, mne to na usmeve neubera 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
celkom stabilne teploty - som celkom prekvapena.
a meriam poriadne, lenuliatko, ale cez vikend som nemerala, lebo sme popijali a nechcem mat ani trosku skreslenu teplotu.

lenuliatko
14. okt 2008

Čau Shaarka, čo ti mám prezradiť? 😀 Neviem, čo konkrétne chceš vedieť. Ja sem kuknem každý deň, len som často mimo, takže nemám šancu rozprúdiť tu nejakú debatu. Ja som po ovulke (5.DPO), takže čakáááám, čo z toho bude. Lenže po mnohomesačných skúsenostiach očakávam to isté 😠 Aj by som vám tu hodila graf, len sa ani neoplatí, lebo tri dni po ovu som prestala merať 😅 Mňa už to veľmi nebaví. Občas kontrolne zmeriam, že čo a ako a dosť. Ale zo mňa si príklad neberte, ja už svojich 25 grafov poznám naspamäť 😝 20.10 ideme zas do SPLNu, na krvičku a sono a potom si nás už pozve doki na konzultáciu, čo s nami ďalej. Tak na to som zvedavá.

A ty máš celkom pekný graf, už to vyzerá lepšie než tie hory predtým. Takže kôli alkoholu si nemerala? Dobre, nech to neskreslí. Som zvedavá, kedy bude ovulka.

shaarka
14. okt 2008

lenuliatko
som tak premyslala, ze si teda vyberiem SPLN, trosku aj preto, lebo baby z tejto temy su viac komunikativne ako od temy Herman 😀 😀 😀 a tym som nechcela nikoho urazit. a mozno aj preto, ze to mam troicku blizsie? ani neviem 😀 😀 ale to az od noveho roka, ked uz budem vediet, co a ako s mojimi cyklami.

kolko sa snazite? a kolko mas rokov? a nepoznas mareka saba z MI? ma male babatko, tusim ze dievcatko 🙂

a v tom SPLNe to ako chodi? plati sa nieco? alebo skratka ako prebieha ten uvodny uvod?

dik za odpovede, ked budes mat cas, samozrejme 😵

lenuliatko
14. okt 2008

Už som ti odpísala z inej témy, tak tu to ešte dokončím 😀
Mať tak tvoj problém, že si vyberám CAR, ktoré mám bližšie k domu 😲 My sa tam trepeme z Michaloviec a to som ešte rada, že nebývam niekde v Medzilaborciach 😀 Kľudne poď do SPLNu, možno si tam občas dáme spolu "rande". Prostredie sa mi veľmi páči a aj prístup. Gyncare neviem porovnať, takže som ticho. Zatiaľ som tam len začiatočník, ale postupne ti budem dávať rozumy, ako to tam chodí 😀

Takže prvá návšteva sa koná 1.,2. alebo 3.DC, ešte počas MS, nepotrebuješ ani odporúčanie od svojho gyn, len prídeš. Ak máš porobené nejaké vyšetrenia, donesieš prefotené výsledky. S dokim chvíľu pokecáte, ako dlho sa snažíte, či máš nejaké problémy, a tak. Môže vám hneď na prvej návšteve urobiť SPG (cca 3-5 dňová abstinencia)- my sme to urobili hneď. Sestrička ti vezme krv a doki urobí sono. Napíše ti na kartičku ďalší termín. Druhá návšteva to isté krv + sono, tretia zas. Potom si vás pozve, zhodnotí všetky výsledky a navrhne ďalší postup. Takže toľko viem zatiaľ ja.

My sa snažíme 25 mesiacov, mám za mesiac 29 rokov 😝 . Mareka Saba nepoznám, aspoň meno mi nič nehovorí. Vlado Sabo bol môj spolužiak, ale to bude asi o inom.

shaarka
14. okt 2008

😀 vycerpavajuce odpoveda, ako inak 🙂
tak s tym dochadzanim, to teda hej, nezavidim, ale zas michalovce nie su aaaaz tak daleko ako napr. ine mesta. pruser by bol, keby to secko bolo az v BA 🙂 to neviem, ako by sme zvladali - teda tu krv napr.
ozaj: brali ti krv len trikrat?
lebo presne to je moj problem, ak sa pamatas, ze mne vzala len za tri tyzdne a to mohlo byt este pred ovulkou, ked mam dlhe cykly... hm? som myslela, ze tam urobia rozbor od MS do MS. to by bolo najobjektivnejsie (to je co za slovo? ) 😀
- ze nepotrebujem odporucanie, to je fajn, ale mala by som sa odhlasit u terajsej Dr, nie?
- na rande sa tesim, ked budes mat cas. to si beries z prace dovcu, alebo ides na "paragraf"?
- prva navsteva pocas menstruacie? tak to by som musela prist asi 1. den, lebo druhy som uz len taka slabsia a na 3. je to ako keby uz nic 😀

boze, asi som zavisla na konikovi... to je strasne. viac ako na svadbe. 😖

lenuliatko
14. okt 2008

Žiačka práve doučko zrušila, tak som tu zas 😀 Určite tu nie si jediná závisláčka. Ja aj keď prispievam málo, tak som tu takmer každý boží deň 😝 A keď nejde net alebo koník, bóže to sú absťáky 😀

Mne brali krv zatiaľ len 2x, tretíkrát budú až 20.10. Doki sa ťa spýta, aký máš dlhý cyklus a on podľa toho približne naplánuje návštevu tak, aby si prišla, ako mu vyhovuje. Prvýkrát pídeš počas MS, kľudne aj 2.-3. deň, jemu nejd eo tvoje krvácanie, ale o to aby videl, akú máš v tom čase sliznicu, či sa tam nenachádza nejaký folík, ale tomu u mňa prvýkrát veľkú pozornosť nevenoval, no a dôležité sú aj hormóny. Potom by si mala prísť pred ovu, či sliznica rastie, či máš folikuly a či máš hormóny v takej rovine, aby ovulka mohla prebehnúť. No a tretíkrát by si mala byť pred MS, zas zistí, či ti sliznica narástla antoľko, aby sa tam mohlo zahniezdiť mimčo a či máš hlavne dosť progesterónu. Ak mu povieš, že máš nepravidelný cyklus, alebo dlhý, určite tomu vyšetrenia prispôsobí, neboj, on je odborník na také veci. Tam sa ti nestane, že ti zoberie krv 3x ako pri 28-dňovom cykle a vyhlási, že neovuluješ 😝

A svoju doktorku určite neruš!!! Ešte ju budeš potrebovať. Ak v CAR otehotnieš, potvrdí sa to z krvi, urobí sa ti 1-2 UZV, či je všetko v poriadku a pošlú ťa nazad k tvojej gynekologyčke, kde budeš chodiť na kontroly a na poradňu. To nie je, že meníš gynekológa. To, akoby si šla na odborné vyšetrenia a po úspechu sa pekne vrátiš, odkiaľ si prišla 😀

Ja si dovču neberiem, ja mám voľno, kedy potrebujem 😉

lenuliatko
14. okt 2008

Bože, to je chýb 😅

shaarka
15. okt 2008

lenuliatko
no hej, nezrusim ju.
ale nechala by si si taku? 😒

lenuliatko
15. okt 2008

Ahojky, no Shaarka, kôli tomu, aký má prístup ju kľudne zmeň. Ja som to pochopila tak, že ty si to pochopila tak, že keď pôjdeš do CAR, tak to už bude tvoj gynekológ 😀 To je logická veta, čo? 😝 Ide aj o to, že keď sa ti podarí v CAR otehotnieť, tak ju budeš potrebovať už len na klasické prehliadky a poradňu. Možno to jej už pôjde lepšie 😅 Pozri, ty vieš, či jej ešte veríš, alebo nie a podľa toho sa rozhodni. Len, čo si písala, tak si už viackrát menila gyn, jeden odborník ako druhý. Tak si daj pozor na ďalší výber, nech to už stojí za to. A vyberaj takého, čo má UZV, véééľka výhoda 😉

shaarka
15. okt 2008

haha.. teraz vyzeram ako notoricky stazovac.
ale ako mam natrafit na takeho, co aj vie a aj je prijemny?

inak ja som to tak povodne myslela, ako si to pochopila ty, ze teda prejdem od nej do CARu. .) takze si dobre pochopila 🙂

pekny den prajem 😀

lenuliatko
15. okt 2008

Shaarka, myslím, že Lauritka odporúčala nejakého mladého v KE, vraj je super. Skús sa jej spýtať.

shaarka
15. okt 2008

ty mas svojho v MI?

bzzmajka
15. okt 2008

Ahojte,
pridávam sa...
pred rokom som potratila, už 10 mesiac sa snažíme otehotnieť,gynekolog sledovol vajíčko cez ultrazvuk,či sa vyvíja a dobre ho nevidel,neviem s akého dúvodu mu tam niečo tienilo ale prišiel k názoru, že vajíčko nedozrieva, chce počkať ešte na další cyklus a ak ani tam nebude,tak začneme hormonálnu liečbu.
Ako to, že som už bola tehotná a vtedy vajíčko dozrievalo.
Čas hrá proti nám, načo čakať a na mesiac mi nedal žiadne lieky..mám pochybnosti o krokoch.

shaarka
15. okt 2008

chce odsledovat asi ci ti pracuju oba vajecniky - a ako ti pracuju. lebo sa nemusia striedat, jeden moze pracovat 2x viac.
a tehotna si mohla byt, ved aj mne ked povedali, ze mam anovulaky, tak ze sa na to nemozem spolahnut... vajicko si za urcitych okolnosti dozreje ako chce.
meraj si bazalnu teplotu, to ti vela napovie o tom, ako ti pracuje telo.
🙂

lenuliatko
15. okt 2008

Shaarka, hej, ja mám dokinu v MI, som s ňou véééľmi spokojná. Zlatá žena. Síce nie vždy som súhlasila s jej postupmi, ale ja som si to naštudovala a už som len nabehla k nej, že čo chcem, aké vyšetrenia, aké lieky,... Dobré, nie...? 😅

Majka, Shaarka ti už dobre poradila. Z jedného UZV vie doki houby, už to, že nevidel dobre, môže znamenať, že videl zle. Už tu bolo toľko prípadov, že sa robila folikulometria, doktori to odpísali, že anovulák, žiadne vajko a za pár dní baba zistila, že je tehu. Ak však máš naozaj anovulačné cykly, tak to nevylučuje to, že si už tehu bola. Proste si otehotnela v cykle, keď ovulka pekne bola. Ani doktori nie sú všemohúci a vševediaci. Njlepší a najlacnejší spôsob, ako si odsledovať, či ovuluješ, je merať BT. Máš pravidelné cykly?