Veľmi bolestivá menštruácia, mám len 13 rokov.

lea36
5. aug 2019

Ahojte baby prave včera som dostala menštruáciu .včera bolesti žiadne a dnes sa tu mám zblázdniť strašne ma bolí a pichá v podbrušku neviem ale už asi je to 4menstruacia čo mám takého strašne bolesti . Menštruáciu mám prvé 3 dní silnu potom už je to v pohode a trvá mi celý týždeň takže 7dni .Mám ešte len 13 rokov a neviem si s bolesťami pomôcť veľmi sa bojím že aj tieto bolesti nastúpia v škole prosím o nejaké rady veľmi pekne ďakujem 😞❤️

bert22
5. aug 2019

@lea36 ked mas teraz bolesti, tak budes mat aj potom. ja uz mam x rokov taku bolestivu menstruaciu. mne pomoha na to iba horuca sprcha. vyskusaj, mozno aj tebe to pomoze.

martinkaxp
5. aug 2019

V Tvojom veku som mala podobnú menštruáciu, najhoršie bolo, že mi žiadne lieky nezaberali na tu bolesť, lebo mi vôbec nepracoval žalúdok a liek mi len ležal v žalúdku a celkovo mi bolo aj na vracanie. Bolesti boli neskutočné, povedala by som, že celkom slušné kontrakcie, akurát, kontrakcie boli na tom lepšie, pretože tam ťa minútu bolí a minútu nebolí. Kdežto menštruácia celú noc a celý deň bolí, žiadna prestávka. V podstate až pôrod mi veľmi pomohol, ale doteraz mám bolestivú menštruáciu, ale nie tak šialene. Určite by som ale zašla ku gynekológovi, aby Ťa prezrel. Ja som bežne kvôli menštruácii v škole chýbala, bolo úplne nezlúčiteľné so školou a celkovo s nejakým pohybom.

tyrkysova_kobyla
5. aug 2019

@lea36 ja som mam niekedy viac bolestivu, niekedy menej, dokazem prezit na ibalgine prve dva dniv pohode, ale davam si ho skor, ako prepukne najvacsia bolest. Kamoska mava taku silnu bolest, ze ma na to lieky na predpis od gynekologa. Takze bud skus volne dostupne, alebo sup k lekarovi 🙂

martinkaxp
5. aug 2019

@martinkaxp a zabudla som napísať, že som potom objavila indometacin čípky, ktoré sú na predpis a s nimi som bola schopná ako tak fungovať.

lea36
autor
5. aug 2019

@martinkaxp mne tiež nezaberajú žiadne lieky 😞

punka24
5. aug 2019

@lea36 ach to poznam... prve 3 dni psycho a potom už to ustupuje a tiež tak cca 7 dni... no máš iba 13 tak by som ti radila šup za mamou že chceš ku gynekologičke (su aj detské bežná vec) a ťa pozrie... predsa odborník je odborník... môže to byť len to že tvoje telo je proste také že priebeh menštruacie je taký bolestivejsi a môže sa aj stať že je tam niečo zle... choroba a pod... telo sa ti ešte len vyvíja a cyklus upravuje... mladunka si ešte to sa podľa mňa teraz nejak ustaľuje v tele všetko... ale pre pokoj na duši by som to konzultovala s odbornikom a hlavne s maminou... 🙂

martinkaxp
5. aug 2019

@lea36 skús popýtať hoci aj od detskej doktorky tie čípky. Uvidíš, pomôžu. Úplne viem, čím prechádzaš a najlepšie na tom bolo, že kamarátky okolo mali v pohode menštruáciu a ja som sa pravidelne každý mesiac zvíjala od bolesti. A keď ma to náhodou chytilo v škole, musela som volať rodičov, aby po mňa prišli, lebo som nebola schopná ani domov na pešo prísť. Keď som objavila tie čípky, stále som ich nosila so sebou a pri prvom náznaku, že mi má prísť menštruácia, som si dala na wcku. Nebuď z toho nešťastná, ono to nebude tak stále.

diewcatqoo
5. aug 2019

@lea36 ahoj, skus pit caj z alchemilky a misieho chvostu.. aj ked teda, neviem, ci ti pomoze. Mne osobne nepomahalo nic, ale niektore baby si tie caje chvalia.
Tiez som v podstate od prvej menstruacie mala brutalne bolesti, do toho hnacka, casto aj zvracanie. Vzdy som vynechavala prve dni skolu. Lekarka mi skusala predpisovat rozne tabletky, az som raz pocas menzesu odpadla v kupelni. Dodatocne sa zistilo, ze mi praskla cysta. Takze urcite sa zdover mame a dbaj na to, aby ta lekar poriadne vysetril.
Inak ale bolesti som mala aj potom, pomohol mi az porod - po porode ani neviem, ze mam svoje dni.

nistika
5. aug 2019

ahoj ja som od prvého pôro du mala šialenú meštruáciu ale takú, že sa nehambím porovnať so samotným pôrodom. potom to bolo rovnaké po druhom aj treťom prode, vlastne sa to nezmenilo. a potom som začala cvičiť 5tibeťanov a stal sa zázrak. už od prvého meiaca cvičenia ja neviem o tom že menštruujem. je to denné cvičenie a začínaš málo trvá to zo začiatku tak 2min denne a neskôr pri celej zostave max 12min denne. robí sa to ráno pozri si cviky na internete. veľmi pomáhajú aj s ďalšími vecami.

senan
5. aug 2019

@lea36 asi tak, mna bolestiva ms sprevadza roky, po asi 20tke sa to trochu zlepsilo, vzdy som bola o tabletkach od bolesti potom som si dala HAK, potom teliesko, teraz nemam nic

kathhii
5. aug 2019

@lea36
Mne zaberal horúci vankúśik, to som si dávala aj v práci / robila som v kancli tak sa mi dalo s tym sediet ...
A mne tiez lieky nezaberajú, jedine NOVALGIN ,ale ten mi predpisuje gynekológ a neviem, či to možu mlade dievčatá... Alebo ibuprofen s kávou...
Este by mohlo pomoct niečo čo roztahuje cievy ,nejake bylinkove caje...
Pred menzesom sa lepsie obliekaj, aby si neprechladla, lebo potom som mala vacsie bolesti.

fiafia
5. aug 2019

@lea36 ako keby som o sebe čítala. Mne nezaberalo nič, veľakrát som skončila v nemocnici na infúziách.dva dni som nebola schopná fungovať, len som ležala. Neskôr mi gynekológ predpísal antikoncepciu a až potom som mala normálny život. Predtým som všetko musela prispôsobiť menzesu. Akurát si pamätám ,že mne gynekológ predpisal čipky názov si nepamätám. Dva dni pred som si musela začať dávať a bolesti boli aspoň znesiteľnejšie. Držím palce

bobula46
5. aug 2019

Termofor na brucho, piť alchemilkový čaj a mne zaberali na začiatku algifenové kvapky, neskôr aulin. Ale skús ešte panadol extra šumivé tablety, dáš dve do pohára a vypiješ. Ja som to pila po pôrode keď som dojčila, je v tom najmenej bordelu a si ešte mladá tak nech nezaťažuješ žalúdok a pečeň 🙂

katulka0000
5. aug 2019

@lea36 no ja som mala podobný problém od svojich 14 rokov. Prvý deň také kŕče a bolesti že som až hnackovala, zvracala stavy na odpadnutie. Už si ani nespomínam koľko krát som musela odísť zo školy a z práce domov, lebo som nedokázala fungovat a to som sa ešte po ceste domov pár krát pozvracala. Raz dokonca v autobuse mhd . Nedokazala som ani ležať v posteli a keď som si
Hneď nedala ibalgin ešte pred krvacanim tak mi ani nezabral alebo som ho vyzvracala. Gynekológ mi predpisal iba nejaké čipky a algifen ale to bol taký slabý odvar. Môžem s kľudným svedomím povedať že som mala také kŕče ako pôrodné kontrakcie a nikto mi neveril , možno iba mama, keď videla že vyzerám ako smrť nad zachodovou misou. Keď som pol dňa prezvracala tak to ustúpilo zväčša. Takto som trpela 15 rokov a jedine čo mi pomohlo bol pôrod. Teraz ako príde tak odíde a absolútne žiadne bolesti. Viem že si ešte mladá na pôrod ale aspoň ťa potesim , že keď som rodila tak zo začiatku som kontrakcie vôbec necítila až sa lekári čudovali 😉 asi až pol hodinu pred tlacenim. Som im povedala že ja som si už odtrpela svoje ...

hanka_se
5. aug 2019

ja mam bolesti neskutocne cely zivot ☹ kedysi som sa ladovala liekmi, ale tie uz odmietam. Za seba mozem tvrdit, ze radsej kazdy mesiac rodit ako mat menstruaciu. Porodne kontrakcie boli "moucha" oproti menstruacii. Jedine, co mi zabera, je magnezium - minimalne 800mg a po 2 hodinach dalsie. Ale den pred ms vzdy schytam migrenu a to neskutocnu, zaludok v haji, hlava detto. Mne nepomohol ani porod, z gynekologickeho hladiska vsetko v najlepsom poriadku, tak neviem preco to tak je

telusikk
5. aug 2019

Aj ja som mávala riadne bolestivé ms pred tehotenstvom a preto som rada, že teraz ešte menštruáciu nemám a snáď keď príde, tak nebude taká ako predtým.

marianeta
5. aug 2019

@lea36 ani algifenove kvapky ti nezaberú? Pre mňa boli jediné lieky ktoré zabrali..Ja som mala prvý deň také bolesti že som steny skriabala a hlava v záchodovej mise celý deň..Podstatne je nenechať bolesť plne rozvinúť a dať si liek hneď ako ucitis že ide..Ja som ten algifen brala roky a teda predpísaná dávka nezabrala tak som si dávala o čosi viac ako je doporučené inak som nevedela fungovať.. bolesti zmizli až po prvom pôrode..Antikoncepcia by to mozno ešte poriesila ale na tu si primladá ešte.. Mne aj pomáhalo kým zabrali kvapky predychavat ako pri pôrode..aspoň na okamih bolesť povolila.. teplo mne naopak ešte pritazilo..

airaw
5. aug 2019

Šport, tabletky, sprcha.. v škole si daj tabletku hneď ako zacítis náznak bolesti, nie keď ťa to už dosť boli, vtedy ťa bolesť tak rýchlo neprejde..

adelakom12
5. aug 2019

@lea36 vieš čo? to môže byť aj počasím napr, ja mám vždy v lete veľké bolesti, alebo aj tým, čo počas mesiaca konzumuješ alebo koľko stresu prežívaš a take výkyvy od bežných scenárov 🙂

simca06022011
5. aug 2019

A lieky ako buscopan, priamo urcene na taketo krcove bolesti nepomahaju? ja beriem dlhodobo diklofenak kvoli chrbtici, takze men zabera aj to, ale je to na predpis. Ale kedysi som dostavala buscopan injekcne do zadku ked bolo velmi zle kvoli bolestiam brucha :DD

bluka2
5. aug 2019

Aj ja som mávala bolestivé, potom som začala cvičiť jogu a bolesti ustúpovali, az kým úplne vymizli. Teraz ani neviem, že mám, keď mám pocitovo...

lenka2710
5. aug 2019

@lea36 mne pomohol čaj z alchemilky,ale treba ho pit pravidelne,nie keď uz zacne ms! Ja som sa v tvojom veku prvé tri dni len valala v klbku na posteli,a este do toho aj hlava ma bolievala,ale to mi ani tabletka nepomohla

lllenuli
5. aug 2019

Neviem ake všetky lieky si skúšala, ale Algifen je aj na kŕčové bolesti, mal by zabrať, ja si dávam aj 30 kvapiek ako dospelý človek..plus magnezium...mne pomohla až antikoncepcia, ale to už som mala 18..inak presne viem o čom píšeš 😕

zuzanaam
5. aug 2019

@nistika akurát som chcela poradiť niečo podobné, mám príšerne bolestivú menštruáciu už 28 rokov, jediné, čo mi kedy pomohlo je jóga, pri pravidelnom cvičení všetko v úplnom poriadku, ak si z nejakého dôvodu nenájdem na cvičenie čas, bolesti sa vrátia. Inak, dôvodom bolestí by mala u mňa byť naopak otočená maternica.

zuzanaam
5. aug 2019

@lenka2710 na alchemilku pozor, nie je pre každého, mne naopak zhoršovala stav, závisí to od množstva estrogénu a progesterónu u každej ženy. Alchemilka zvyšuje estrogén, pre ženy napr. s endometriózou je preto absolútne nevhodná (aj ďatelina), vtedy je dobrý vitex jahňací.

neluskas
5. aug 2019

@lea36 ahoj, presne tento isty problem som ja riesila u svojej 14 rocnej dcerke. mala strasne bolestivu ms, migreny a zvracanie. nie som zastancom liekov a obzvlast nie vo veku dospievania. ja som to u dcerky poriesila prirodnymi produktami, upravili sme menstruaciu a dokonca uz ani migreny a zvracanie pri ms uz nemame. netreba hned siahnut po liekoch aj priroda ma svoju silu

pallacinka29
5. aug 2019

Pred tehotenstvom som mala take bolesti prvy den, ze som ho cely pregrcala a jedina poloha, v ktorej som vedela prezit, bola sediet na zemi a nohy vylozit na postel.
Z liekov mi zaberali Algifen kvapky.
Pomohol az porod.

ziarifka
5. aug 2019

Zaberal mi iba Aulin (na predpis od gynekológa). Stačilo mi vziať iba jednu tabletku, zabral vždy a zabral aj na rozbehnutú bolesť.

marianeta
6. aug 2019

@lllenuli že 30 kvapiek..ja radšej ani nenapíšem koľko som si ja dávala aby som sa bolestí zbavila🙈