Veľmi bolestivá ovulácia?

bubbble
21. sep 2011

ahojte.. pred 3 mesiacmi som bola hospitalizovana na gynde kvoli silnym bolestiam brucha, musela som ist na pohotovost, bolo to fakt strasne.. doktori usudili ze mi praskla cysta (mala som volnu tekutinu v okoli vajecnika na sone), no potom sa im to zacalo nejako nezdat a o par dni ma prepustili s tym, ze to nie je gyn.povodu. na kontrole mi moja dr povedala, ze taka tekutina sa moze objavit aj pri ovulacii. neriesila som to, no teraz na dovolenke ma zase chytili podobne bolesti.. ku dr som nemala kam ist, tak som to nejako vylezala.. no bolo to zrovna pocas ovulacie. tak som sa pozrela, kedy som to bola v nemocnici - a tiez mi to vychadzalo na ovulaciu.. tak som si precitala par clankov a zistila som, ze niektore zeny maju naozaj AZ takuto bolestivu ovulaciu. najde sa tu aj medzi vami taka? co s tym robite, da sa to nejako zmiernit? okrem antikoncepcie, lebo tu uz nechcem brat :( desim sa dalsieho mesiaca a dalsej ovulacie, ze co to zas bude..

odrik
21. sep 2011

@bubbble
Ahoj! No to ti nezavidim ☹ !!! Ja tiez mavam bolestivu ovulaciu, ale nie kazdy mesiac. Niekedy je to vsak taka bolest, ze si nemozem poriadne ani sadnut ☹ ! Pomoze mi vtedy len tabletka od bolesti. Niekedy cele 2 dni mavam bolesti. Je to neprijemne a myslim, ze je to prave sposobene tou volnou tekutinou. Ked som cakala synacika, dlhy cas som musela byt hospitalizovana, pretoze prve tri mesiace som mala silne bolesti a tiez volnu tekutinu v brusnej dutine. Bolo jej vela, tak ma denne sledovali a domov ma pustili az ked jej bolo iba 15 ml. Potom tie bolesti ustupili. Neviem, mozno moja bolava ovulka s tekutinou a tehotenstvo s bolestami a tekutinou nemaju nic spolocne, ale ja som si to hned dala do suvisu 🙂 ! Drzim palceky, aby tej bolesti bolo menej. Ale aspon vieme, kedy ovulienku mame 🙂 !

anjelicek26
21. sep 2011

@bubbble - no mozes akurat otehotniet, ine neporadim, ono je to sposobene tekutinou, ktora sa vyleje a stipe, niektore zeny si tie bolesti "uzivaju" viac ako menstruacne 😔

odrik
21. sep 2011

@anjelicek26
Tak veru moja 🙂 !!! Menstruacne bolesti vobec nepoznam, ale ovulacne....... ☹ ! Mas peknu fotecku 🙂, ked som Ta este davnejsie citala mala si inu, nevravim, ze tiez nie krasnu 🙂 !!!

zuzkag2
21. sep 2011

@bubbble ahoj....ja som vysadila HAK pred pol rokom, a odvtedy zazivam to co si opisala, a kazdy mesiac, mna boli brusko aj 5 dni. Par dni pre ovulkou, a potom este po ovulke. Pred ovulkou si davam algifen, ale po ovulke uz nechcem lieky, tak to trpim. Poslednu ovulku som asi 4 noci nespala od bolesti.
Neviem o nicom, co by na to pomahalo, veru...keby sa tu nasiel niekto, co poradi, bolo by to supeeeeer.

bubbble
autor
21. sep 2011

@zuzkag2 ja tak isto! HAK som vysadila asi v maji a tak 2 mes. potom to zacalo.. pred HAK som nemala vobec taketo problemy.. ☹

jankaku
22. sep 2011

baby taj aj ja sa pridavam. uz 5 mesiacov mam tento problem, no mne to netrva len jeden den ale asi 6 dni, ako kedy. je to neprijemna bolest. ja ju mam spojenu dokonca s nafukovanim, takye som v celkovej nepohode. potom par dni pauza a pride zasa bolestiva mrcha. tiez neviem co s tym ☹

sisisi
23. sep 2011

ahojte!aj ja mavam bolestivu ovulaciu, no nie az tolko dni ako spominate vy. mne to trva tak 12 hodin. len nikdy neviem, ci su tie bolesti pred prasknutim vajka, ako rastie,alebo je to prasknutie, alebo ked uz uvolnene vajicko putuje a caka na oplodnenie...

veonka
28. mar 2012

@zuzkag2 ahoj, v prvom rade gratulujem k tehu 😵 a chcela by som sa ťa opýtať ak môžem, ja mám tiež bolesti aj 5 dní a neviem teda vlastne že či ovu je už počas tých bolestí, alebo až po nich, že kedy najlepšie snažiť. Lebo aj ten plodný bielkový hlien mám aj 4-5 dní rovnaký... hm, ja som z toho jasná, sú ovulačné bolesti vlastne tým že vajko sa uvolnilo a môžme snažiť? lenže keď to bolí aj 5 dní... vždy sa už bojím, či nemám nejaký zápal, ale keďže sa to opakuje každý mesiac určite to bude ono. 😝 Len mi prišlo divné prečo je to tak dlho, keď ovu je len pár hodín. 😨 Ďakujem za radu 😉

zuzkag2
28. mar 2012

@veonka ahoj, a dakujem 🙂 no pisala som sem veru davno 🙂 od vtedy som este co to odsledovala, a myslim, ale nie som si na 100% ista, ze ked uz priamo nastane ovulacia, teda folikul praskne a uvolni sa vajicko, tak do 12-24 hodin bolesti prejdu. Cize v podstate boli to, ze folikul rastie, potom to prasknutie, a uvolnenie tej folikularnej tekutiny, a ked uz je to vajicko uvolnene, tak tie bolesti pomalicky prechadzaju. napriklad u mna to bolo tak, ze vecer mi bolo na umretie, a rano som sa zobudila a uz ma bolelo brusko len uplne malicko, tak som vedela, ze ovu uz prebehla.
ale este ti poviem, ze sme sa snazili rok, a v case, ked uz nas to prestalo bavit, prestali sme jest vitaminy, ja pit cajiky, a ked som prestala sledovat ovu, a bazalnu teplotu, a mali sme sex ( uz od unavy ) 3krat za mesiac, tak sme otehotneli. NIKDY by som nebola povedala, ze dokaze psychika takto vela. takze ak sa nesnazite roky, a nie si zufala, nesleduj sa, ani ovu, ani bt, ani vitaminy, a uvidis ze to pride. drzim palceky. 🙂

veonka
28. mar 2012

@zuzkag2 ďakujem 🙂 , vieš my snažíme krátko, o to nejde, ja si počkám 😀 , ale nikdy som nemávala ovulačné bolesti až tak posledného pol roka cítim že ma bolieva aj v strede cyklu aj 5 dní brucho, to bude už tou starobou 😀 a príroda našepkáva, resp. doslova kričí, že už je čas 😀, vždy som sa bála, že mám asi nejaký problém, ale už som rozluštila poslanie týchto boletí a správu prírody 😎
Ovu hlien mám ukážkový, len je tiež koľkokrát aj 4-5 dní a tak som si to chcela nejako urovnať. no teším sa na všetky fázy postupne 😵 psychika je mocná čarodejka, moc moc gratulujem ešte raz, užívaj si vytúžené tehu 😵

lindulak
2. mar 2013

ja mám tiež bolestivú ovuláciu, začalo sa to po vysadení HAK pred cca. 8 rokmi. nejako to podľa mňa s tým súvisí, lebo pred HAK som mala 6 rokov pravidelný menzes a nikdy ma ovulka nebolela. Keď som vysadila HAK mala som také bolesti, že som si myslela, že je to nejaký zápal, ale dr. vysvetlil, že je to len tým folikulom, ktorý narastie viac ako by mal, kým sa uvoľní vajíčko a to je tak bolestivé. Časom to trochu ustúpilo, nebolelo to vždy a skôr som zvykla cítiť pravý vaječník ale len tak 1-2 dni. Bola som medzitým aj tehu. No a tento mesiac zase taká bolesť silná, ktorá sa začala u pravého vaječníka, a neprešla ani po týždni, tak som bola u dr., pozrel ma, vraj tam mám tekutinu. Zobral mi aj KO a CRP a všetko ok, takže vyzerá to tak, že "len" bolestivá ovulka. no ma porazí, ak to zase bude takto každý mesiac. vraj to prejde, keď sa tá tekutina vstrebe... ale to už bude pomaly aj ďalší menzes 😝 skúsim popíjať alchemilku a myší chvost. s tým nemáte skúsenosti? nič iné ma nenapadá... HAK nechcem brať 😝

beruska141
6. máj 2013

baby, ja som do porodu nevedela ani o ovulacii ani o menstruacii. bolo mi skvele. ako som porodila, je to hruza. ovulaciu citim jak zacinajuce porodne bolesti, striela mi to do krizov strasne a boli ma brucho aj krize, 2-3 dni a o menstruacii ani nehovorim, to som na tabletkach, tiez zacinajuci porod. gynekologovia prave hovoria, ze po porodoch sa tieto bolestive veci upravuju a mne naopak, porod to spustil. keby som vedela, ze druhym porodom sa to vrati do normalu, asi risknem aj druhe dieta 😀 😀 😀 viete ale co zeny? uprimne, keby sa mam este raz narodit, tak chcem byt chlap 🙄

klincek
6. máj 2013

@beruska141 ja podobne..porod som nezazila (mala som SC), ale predtym som o "zenskych veciach" ani nevedela, a potom som si vychytala vselico ☹ . no minuly mesiac som si dala vlozit Mirenu a mam pocit, ze je trosku lepsie..tak snad bude fungovat dobre a dlho.

lalilala
29. máj 2013

@zuzkag2 a bolia vas vtedy aj krize alebo bedrove klby ?

lindulak
1. jún 2013

píšem len tak, že čo skúšam na bolestivú ovulku. začala som brať Yam od firmy Swanson a pupalkový olej (to by malo nejako stabilizovať hormonálne hladiny), ale beriem to ešte krátko, aby som mohla posúdiť. A tiež si dávam termofor, fajn uľaví. Ešte že to nie je každý mesiac také zlé 😝

lindulak
1. jún 2013

@lalilala mňa bedrové kĺby nebolia, ale kríže áno.

natalyaas
23. jún 2013

Ahojte babulky. Nikdy som nemala problem s bokestivou ovulaciou. Po porode 2,6 roka sa to zmenilo ☹ prvy krat nehorazna bolet ako som si sadla a dost ma to vzfy vylakalo. Navstivyla som gyn a povedal mi ze mam 5mm cystu alr berie ju za funknu kedze som bola v polovicke ciklu. No dalsi mesiac tam bola zas mala 2mm a bolela a dnes ma boli zase do konca asi aj na oboch stranach. Antikoncepciu neuznavam je to svinstvo. A radsej budem trpiet ako uzivat ju. No skor ma zaujma vnutromaternicove teliesko dana mirena a pod. Mam sancuze bokestu zmiernim alebo sa stratia.? Dakujem za kazdu cennu radu

snu
23. jún 2013

pripajam sa,, ovulku mavam niekedy neznesitelnu..najhorsie to bolo ako na schval vtedy,ked sme sa snazili o babo 🙂 tak to bol teda sex, to bolo hrozne 🙂 ale vyhoda bola,ze som aspon presne vedela,kedy sa nam podarilo 🙂 ked mam bolesti,, dam ibalgin a musim vydrzat,, ale vtedy chodim stale curat.. akoby mi to tam tlacilo na mechur 🙂

fetinko
12. júl 2013

teraz mam presne tie bolesti,to znamena,ze teraz som najplodnesia?ten pohlavny styk pri tych bolestiach je zazitok,kedze sa pokusame o babatko.

madelinka
18. nov 2013

Ahojte dievčatá.Viem presne o čom píšete.Ovulácia =bolesti brucha a neznesiteľné nafukovanie.Vždy som si myslela,že práve prekonávam zápal vaječníkov,až kým ma z tohto omylu nevyviedla jedna všeobecná lekárka.Poradila mi horúce sedavé kúpele v prešovskej,nepenivej soli (celé 1kg) aj 3-4 dni po sebe,no a ono to fakt pomohlo 🙂 .Taktiež užívam Algifen a pijem feniklový,harmančekový alebo nechtíkový čaj aj viackrát denne.

sapa20
23. jan 2014

@beruska141 presne toto iste prrzivam aj ja.

bambulinali
11. feb 2014

Ahojte namicky. Zacalo to 3dni do Zadu... Bolel ma vajecnik teda myslim ze to je on aj kvoly cyklu ale aj kvoli vytoku locks toho sa poznam Len zda sa mi ze vytoku je vela... Trva mi to uz 3 dni prvy den to nebola taka bolest na druhy som si myslelaze je uz po a dnes od rAna KATASTROFA!!! Sadnem si boli to postavim sa boli to zakaslem boli to... No proste des Len neviem ci ide ozaj o vajecnik moze to trvat tak dlho? Je mi z toho aj zle... Dakujem za kazdu radu

pingu1
11. feb 2014

ja som raz mala taku ovu, ze som v krcoch isla do lekarne kupit si ibac

janette83
15. feb 2014

Ahojte, aj ja mávam takéto strašné bolesti od pôrodu, rodila som cisárskym a gynekolog povedal že to môžu byť následky po ňom, vystreluje mi to do krížov, vpredu ma bolia vaječníky, trvá to aj 3-4 dni, akoby nejaký silný zápal a nemôžem ani sedieť poriadne, nafukuje ma no niečo hrozné. Dávam si magnezium vždy ráno ako to cítim, pomôže niekedy na celý deň ak nie tak to riešim ibalginom. Kúpila som si aj algifen ale zatiaľ som si ho nedávala.

rendiz
21. mar 2014

Tiež sa pridávam do spolku bolestivej ovulácie. Nikdy som to nepoznala až po druhom pôrode. Bolesti také ako popisujete, nafúknuté brucho, nenormálna bolesť krížov, bedrových kĺbov dokonca až do stehenných kostí. Vaječníky ma bolia tak že ani sedieť neviem dokonca na dotyk. Tiež mám žalúdok na vode z toho. Stále dúfam, že sa to spraví lebo je to 2x po tom čo som odkojila a tým pádom sa hormonálny kolobeh dal do pohybu ako za starých časov až na tieto bolesti. Som bola celý deň z toho odpálená až som to nevydržala a po 8h som si dala tabletku a tá pomohla. Dúfam, že sa nájde spôsob ako to zastaviť nechcem brať tabletky. Skúsim to magnézium nabudúce. Je to otrasnééé.

map0007
21. mar 2014

Ahojky, aj ja sa pripajam,tiež mávam niekedy táku bolestivu ovulaciou ☹ Tiež to mávam až po pôrode.Doktor mi na to dal Aulin.Ja si radšej tiež dávam magnezium šumivy,alebo tabletku.alebo magne-b6 a tiež mi pomáha namočiť nohy do lavora zo solov

rendiz
21. mar 2014

@lalilala ano bolia a straaasne

montra
13. máj 2014

@sisisi toto by som aj ja rada vedela, lebo chceme babo a nedari sa nam, lenze pocas tej bolesti sa na sex neda ani pomysliet... ☹

lenka07
16. aug 2014

🙂 Ahojte tiež patrím k tým ženám čo ich trápi veľmi bolestivá ovulácia aj dnes som iba na tabletkách na utišenie bolestí a veľmi túžime s manželom po ďalšom dieťatku a aj keď som minulí rok dvakrát potratila nechceme prestať a vzdať sa ďalšieho babetka nechcem aj dnes sa chystáme na tom zapracovať aj napriek bolesti 😀 zatnem zuby a ide sa na to 😀 🙂 🙂

katkabg
15. sep 2014

Offfff uz ma ide porazka chytit z tej sprostej ovulacie.....kazdy mesiac 4 dni bolest vajecnikov,hlien,niekedy s primesou krvy,uz ma z toho ide picnut.....kazdy mesiac,dokym som neotehofnela ani som nevedela ze mam ovulaciu.teeeeraz?to je des.....baby ako to zmenit,uvazujem nad vnutromaternicovym telieskom ale ked neviem pomoze to?A aky typ je dobry?Fak tato ovulacia mi strpcuje zivot,zajtra idem k doktorovy nech ma prezre aj ked uz minule mi doslova povedal ze ja ju mam hrozne silnu a ze mam sa vtedy tlacit na manzela(ved viete ako to myslim)hah ale my druhe babo nechceme urcite a teda si to pri tych bolestiach ani neviem predstavit....som len ja takto jednina ci aj ine zazivaju toto. pocas ovulky.....joj hlavne som sa chcela vyrozpravat,dakujem🙂