Vitamíny na úpravu menštruačného cyklu

janka6167
3. apr 2023

Môže Vitamín B komplex forte nejak prispievať k úprave menstruacneho cyklu?😅 Brala som ho pravidelne jeden mesiac a cyklus som mala pekny 28dnovy (prvýkrát sa mi to stalo, že som mala 28 dňový cyklus). Po skončení menštruácie som ho už nebrala a menštruáciu som dostala až na 37den. Máte nejaké, prosím, skúsenosti s vitamínmi na menštruácny cyklus? Mám totiž nepravidelnú menštruáciu. Ďakujem.

lucia851
3. apr 2023

@janka6167 keď ti to pomáhalo tak prečo to neberies naďalej

janka6167
autor
3. apr 2023

@lucia851 pretože som pila aj bylinkové čaje a tie som potom aj po menstruacii pila dalej a myslela som si, že to práve vďaka bylinkovým čajom sa mi to upravilo, no zial asi nie.

nikaeli
3. apr 2023

@janka6167 a inak mávaš cyklus ako? ja mám 31/32/33 dní a dr. povedal, že je to ok. Nemusí byť presne 28, ale tiež by nemal lietať, že raz 28 a raz 35.

janka6167
autor
3. apr 2023

@nikaeli môj cyklus je cirkus…😅 Vždy som mala 50a viac dňové cykly odkedy som dostala menštruáciu len minule sa mi stalo ako som pravidelne pila bylinkový caj a ten vitamín B komplex forte, že som mala 28dňovi. Neviem či to je nahodou alebo vďaka tým veciam😅

nikaeli
3. apr 2023

@janka6167 tak to bude skôr náhoda.. vyskúšaj teda ešte pobrať vitamíny a uvidíš 😉

simca06022011
3. apr 2023

tak len minule, alebo pravidelne..? :D
inak agnucaston mi davala lekarka, ale tak ak myslis, ze ot Bcko, tak vyskusaj znovu a uvidis... nikdy nevies co pomoze 🙂 a hocico pomoze, je to lepsie ako nic :D

sydneyp
15. apr 2023

@janka6167 ahoj Janka, neuveríš, ale stalo sa mi práve presne to isté, tak som hned začala googliť vplyv B komplex na cyklus a našla som tvoj príspevok. :D vždy som ho mala nepravidelny, ale od augusta 2022 mi to riadne lieta 37, 44, 39, 55 a podobne.
10. marca som začala brať B komplex (uplne z ineho dovodu) a práve som dostala menstruaciu presne na 28 deň od poslednej. Normálne tomu nejdem pochopiť, to sa mi stalo snáď prvýkrat v živote. Tak pokračujem v braní a uvidíme ako to dopadne počas mája. Dám vedieť keď tak. 🙂))