Vrodená vývojová vada maternice. Budem mať dieťa?

marcelka83s
22. jan 2010

Ahojte som tu nová a chcem sa spýtať či má tu niekto podobný problém .Dr.mi povedal že mám vrodenú vývojovú vadu maternice že mi chýba polovica ,že aj ked sa budem snažiť oťehotnieť musím rátať s častým potrácaním už raz som potraťla a v augusťe som mala mimomaťernicové je u mna nejaka nádej že v budúcnosťi budem môcť donosiť miminko?Prosím Vás poradťe mi niekto ak má niektorá z Vás podobné zdrav.ťažkosťi.Doki mi chce naplanovať ťehoťenstvo aspon niečo také mi hovoril .

mircela
1. okt 2011

No ja nemam teraz nič nove,nechodim ani do Martina,ale dala som si vypočítat plodne dni u DR.JONASA.Je to vypočet na cely rok,tak uvidime 😉 Aj ja som si dala pauzu od umeleho oplodnenia,lebo ma to vtedy dost zničilo 😒 ...Je mi luto,ze ani tebe to nevišlo,ale neboj,nam sa to raz podarí 😉 Ked budem mat niečo nove,určite vam napísem 🙂

mravvcek
14. jún 2012

Baby tie co ste rodili s totou vadou matenrice,ja ju mam jednorohu,robili vam cisarsky?Alebo ste rodili prirodzene?

mircela
27. júl 2012

ahoj mravvcek,ja som este nerodila,lebo bohužial ani neviem otehotniet 😢 .....a ty si už tehotná???

matka1505
4. mar 2013

ahojte ja som tu prvy krat a tiez mam problem s maternicou po laparo mi povedali ze mam jednorohu maternicu a jeden vajecnik nezostupeny a druhy neprechodny myslite ze je neaka sanca aby som ostala tehotna a este aby som to babo aj donosila dakujem za vase nazory

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabriella7
24. apr 2013

@jaruska12345 vrodenu vývojovu vadu zistia ultrazvukom?

gabriella7
24. apr 2013

vrodenu vývojovu vadu zistia ultrazvukom?

nika2103
28. máj 2013

@matka1505 ahoj...mne zistili jednohoru maternicu az po pôrode kedze som rodila na cisarsky...takze sanca na otehotnenie je ale minimalna...ja som tuto diagnozu dozvela az rok po pôrode a ostala som v soku...doktor mi vravel ze pri takej vrodenej chybe mozem byt rada ze som vôbec otehotnela,vynosila a vôbec priviedla na svet take velke dieta ake matusko bol a je velm prekvapeny ze ziadne problemy som pocas tehotenstva nemala ale mam obavy ci vôbec budem mat aj druhe babatko

nika2103
28. máj 2013

@gabriella7 ano to zistuju vaginalnym ultrazvukom

nika2103
28. máj 2013

@marcelka83s ahoj.....my sme sa snazili o babatko pat rokov az nakoniec sa nam to podarilo ale pri pôrode mi zistili jednorohu maternicu...ale baby hlavu hore da sa aj pri takej diagnoze otehotniet,vynosit a porodit...

matka1505
29. máj 2013

Dakujem za tvoju reakciu a presne toho sa obavam aj ja a mmyslim ze klasickou cestou to asi nepojde takze asi jedine umelym oplodnenim kdezto aj tu je riziko ci to babo donosim.

skaredekacatko
5. máj 2014

@mravvcek citam ze mas tiez jednorohu maternicu. Ja chodim do brna na ivf.Mna kamoska co robi na gynde v nemocnici strasi ze budem musiet cele tehotenstvo lezat. Lezala si aj ty ? To ze budem mat cisarsky uz viem a netrapi ma to vsak hlavna vec ze porodim.len to stym lezanim ma dost prekvapilo.

mravvcek
5. máj 2014

@skaredekacatko vobec nie. Tehotstvo bolo bez komplikacii. Porrod nastal sam od seba presne na termin. Ziadne problemy bolesti nic. Akurat maly mal 5 krat pupocnik okolo krku. Mal malo miesta ked bol vacsi vzdy sa napinal. Ale inac vsetko ok 🙂 drzim palce dopadne to dobre 😉

mravvcek
5. máj 2014

@gabriella7 na usg to vobec nemusi zistit. Akurat mne zistili na laparke. Ked mi robili driling vaje nikov kvoli pco.

mircela
13. jún 2015

ahoj mravvcek 🙂 dávno som sem nenakukla,tak gratulujeeeeeeeeem,k bábatku 🙂 🙂 🙂 ....ako sa ti podarilo otehotnieť???bola si ešte na umelom? a robili ti cisársky ,alebo si porodila prirodzene?velmi sa za teba teším 😉

butterfly333
24. jan 2016

Inak pri septum uteri nieje možne donosit dieta,viemo tomsvoje prišla som o 4deti no ked mi zistili prečo potracam poslali ma na onkologiu a tam mi septum museli vyoperovat lebo to malé by nemalo kam rast,po operacii bolo všetko ok mám dve deti zdrave.