Vynechanie menštruácie, ale tehotenstvo to nie je

bronula26
17. feb 2014

ahojte žienky, v marci 2013 som prestala brať HAK, od apríla nepravidelný MS (cca 26 dní až viac), v septembri mi vynechal jeden cyklus. Doktor mi robil hormonálny profil, zvýšený prolaktín a testosterón. Poslal ma na rtg hlavy, MRI hlavy, štítnu žľazu - všetko ok, dokonca aj u endokrinologičky už boli hodnoty prolaktínu aj testosterónu ok. MS som mala naposledy 17.decembra (63 DC). Test negatívny, u ženského všetko ok. Dal mi lieky Lutenyl, do piatku, v piatok ráno cupitám na vyvolávačku. Máte s týmto niektorá skúsenosti? Prečo mi takto menštruácia mešká resp. vynecháva? Nikdy som s týmto nemávala problémy?

hviezdicka111
17. feb 2014

@bronula26 podla mna to ma este stale na svedomi vysadenie HAK..... ja som sa z nej spamatavala cca osem mesiacov.. a to som mala este kvalitnejsie problemy, ako len rozhadzany cyklus...preto viem, ze by som to uz nikdy nebrala... ale u niekoho to trva rychlejsie, kym sa z toho telo spamata, u niekoho pomalsie....takze asi neostava ine, len trpezlivost a lieky, ktore ti dal lekar...

bronula26
autor
17. feb 2014

@hviezdicka111 myslíš že to je z hak? inak aj ja som už rozhodnutá že hak do úst nikdy nedám ☹ aj keď neviem či je to z toho, ale dosť možné. už som z toho zúfalá :$

hviezdicka111
17. feb 2014

@bronula26 ja som mala problemy aj s tlakom, neskutocne akne, mastne vlasy....teda tie vlasy boli len ako bonus oproti tlaku...raz vysoky, potom zrazu nizky....fakt 8mesiacov co sa muselo s tym telo vysporiadat.... 😠

gabina84
17. feb 2014

@bronula26 ja som po vysadeni hak nemala cyklus cca 6 mesiacov, po 2mesiacoch mi ho museli vyvolat umelo aby sa mi telo nejako nastartovalo . cele tabletky su velky bordel v zivote to do ust nedam a keby som skor vedela co je to zac tak to ani nezacnem brat.

kadri
17. feb 2014

@bronula26 hak vyradi z cinnosti telu vlastne hormonalne riadenie cyklu (blokuje ovulaciu, krvacanie nie je menstruacne, ide len o pseudocyklus), cize to chce cas, kym sa cely proces znovu rozbehne a zladi. tento system je dost zlozity a velmi citlivy na akekolvek narusenie rovnovahy. daj svojmu telu cas, zrejme zo zaciatku prebiehaju u teba anovulacne cykly, preto tie nepravidelnosti, stres tomu pravdaze nepomaha 😒

bronula26
autor
18. feb 2014

@hviezdicka111 jooooj a akné, no tak to tiež, čelo mám vyhádzané ako v puberte, ale keby len malé jebáčiky... ale ja mávam až bolavé veľké vredy a to v obočí a na chrbáte (aspoň mi ich nie je tak vidieť), a v obočí aj tri - štyri naraz 😖 s tlakom problém nemám... a teraz už máš cyklus v pohode?

bronula26
autor
18. feb 2014

@gabina84 no súhlasím s tebou... úúúúplne

bronula26
autor
18. feb 2014

@kadri ale už je to pomaly rok, čo HAK neberiem a stále je nepravidelný MS... a stres... ten je u mňa na každodennom poriadku 😅

hviezdicka111
19. feb 2014

@bronula26 ano, potom sa mi cyklus upravil a stihli sme uz aj babo 🙂 ale katastrofa....no to mozes byt este rada, mne to aj tlak tak fajne rozhadzalo...a ani lieky sa v podstate na to nedali dat, kezde raz vysoky, za chvilu uplne nizucky, citila som sa komplet pokazeno... :-/ myslim, ze tie tabletky su dost dobre svinstvo...svagrina takto vysadila tiez po dlhsej dobe a dokonca skoncila dvakrat v nemocnici, co mala zdrav. problemy so vsetkym moznym, lebo telo bolo uplne zblbnute...
a na to akne - skus si kupit pangamin bifi plus, mne to dost pomohlo...samozrejme, nie za tyzden 😀

lenushka058
19. feb 2014

Ahojte, no ja som si tiež povedala, že Hak už brať nebudem vôbec, vysadila som minulý rok v lete, samozrejme ms neprišla tak mi nasadili duphaston ale vyzerá to tak že mám stále anovulačné cykly ☹

bronula26
autor
20. feb 2014

@hviezdicka111 na to akné asi vyskúšam, lebo sa cítim akoby so mnou plieskala druhá puberta 😀 a malinkú máš úžasnú, vlasaňu krásnu 🙂

bronula26
autor
20. feb 2014

@lenushka058 keby to človek vedel, že mu takto HAK dodrbe cyklus, že? držím palce aby si bola čo najskôr ok 😉

lenushka058
20. feb 2014

@bronula26 akorát dávajú v televíznych novinách, že žena po vysadení nemá žiadny problém otehotnieť.. ha nech mi vylezú na hrb 😉

hviezdicka111
20. feb 2014

@lenushka058 tiez som to sem chcela napisat 😀 dobry odrb tie tabletky.... ☹ po vysadeni si cele telo robi co chce, ale podla nich nie je ziadny problem 😀 akoze je par bab, co otehotneju po vysadeni bez problemov....ale kolke sme take, co sme si presli problemami? a este akymi...a to pre istotu nikde nepovedia...

hviezdicka111
20. feb 2014

@bronula26 dakujem... 🙂
a nie je to ani drahe ten pangamin.. 🙂 mne to dost pomohlo... 🙂

bronula26
autor
21. feb 2014

No zienky dnes som dobrala Lutenyl a Bola som na vyvolavacke, tak uvidím kedy mrcha dorazí ...

bronula26
autor
11. mar 2014

mrcha dorazila týždeň po vyvolávačke, od zajtra mám začať brať Duphaston