Vynechávajúca menštruácia v 40tke

erikabar
19. feb 2019

Dobry vecer, minuly rok som oslavila 40-te narodeniny, v ten mesiac mi zacali problemy s MS. Vynechal mi menzes jeden mesiac, gyndos mi na UTZ povedal, ze tam je cysta. Dostala som na mesiac HAK, ms sa dostavila po troch tyzdnoch, odvtedy uz ziadna nedosla. Poslednu som mala teda 14.12.2018. Myslite, ze mam uz vek na menopauzu? Tehotna nie som (podla // testov), co je oproti minulemu obdobiu ine je zmena prace (od augusta stresujuca) a mavam take bolesti chrbta, ze rano ledva vstavam z postele. Viem, ze by som mala ist k lekarovi, ale co ak je to viac ako cysta (nador), ako ho prinutit k podrobnejsiemu vysetreniu? (aj ked ma moju 100% doveru, je to PAN lekar, mohol nieco prehliadnut). Do leta som mavala taku pravidelnu ms, ze som si mohla nastavovat hodinky podla nej...

monro
20. feb 2019

Ja mam 41 rokov a tiez sa mi cyklus zmenil. Mne ale menstruacia chodi skor a je kratsia a silnejsia. Mam aj cystu na vajecniku, uz dlhodobo, hadam 3 roky. Pravidelne mi beru krv na onkomarkery. Urcite Ti odoberie krv, ak by cysta pretrvavala.

suve99
20. feb 2019

Mám známu, ktorá nemá menštruáciu od svojich 37 rokov - skorá menopauza...

eri444
20. feb 2019

Môže nastupovať už aj pomaly menopauza. Ako poznám dosť žien, ktorým sa po 40 tak povediac zmenil trocha cyklus. No vieš napísala si to sama, najlepšie by bolo zájsť si k lekárovi

17juraj17
20. feb 2019

@erikabar Je to vcelku zbytocne vlakno. Dobre vies co mas robit. Dnes je bohuzial bezne ze zeny okolo 40 su v prechode. Cista tomu tiez pomoze. Ak by to aj bol nador to ze sa nenechas znova vysetrit nador nevstrebe. Ak ta bolia krize chod k maserovi alebo na neurologiu.

lorela
20. feb 2019

@17juraj17 Dnes je skôr bežné, že po 40-tke ženy rodia.

@erikabar Jediná rada - choď k lekárovi. A ako ho "prinútiš"? No jednoducho, zver sa mu so svojimi obavami.

17juraj17
20. feb 2019

@lorela To sa predsa nevylucuje. 40dsiatka je dnes vek aj na prechod aj na porod.

janinah
20. feb 2019

S chrbtom chod na ortopediu,potom chirurgiu....treba pátrať po príčine,kolegynku tak začal bolieť chrbát a dopadlo to zle....to nemusí byť tvoj prípad,ani nebude,ale netreba podcenovať žiadne silné bolesti....a áno,aj prechod to môže byť.

mkado
Odpoveď bola odstránená
Zobraz