Vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov

mirka126
6. nov 2014

Dobrý večer, z manželom sa o bábo snažíme vyše roka a pol... Podstúpila som rad vysetrení.. a ešte ma čaká vyš. priechodnosti vajickovodov.. lekár mi povedal že sa to robí hlavne laparoskopicky.. ale to je pod uplnou narkózou a tomu by som ja rada vyhla. Potom mi povedal že sa to ešte da aj cez ultrazvuk . ale nemam ani potuchy ako sa to robi a hlavne ci to je bolestive .. prosim vas neviete o tom nieco viac?? Boli ste na tomto vysetrení?

candour
3. dec 2014

Dakujem pekne🙂dnes sa uz citim super.ale kym mi zabrali antibiotika a infuzky bolo to blbe-ohss.drzim ti palce na januarove Novorocne snazilkovanie,hlavne vela pozit.energie !

leontinka27
4. dec 2014

@candour dakujem aj ty sa drz.a ocakavam dobre spravy?nevies prosim ta mozem brat inofolic ked nemam PCO?alebo radsej nie?chcela by som kvalitnejsie vajicka a mozno viac.neviem ci dokazem papat cili papricky a pod.ako si papala ty....

candour
5. dec 2014

Jaj to ti veru neviem povedat,ten liek ja nikdy nebrala,pol roka uzivam len femibion 800.ale ja mam zdrave vajecniky aj maternicu tak naozaj neviem:(

adria101
5. dec 2014

@candour ahoj prosim ta chcem sa spytat, kedze pises ze si mala zapaly, ako sa to prejavuje?? Ma to nejake priznaky alebo o tom ani nevies..?

candour
5. dec 2014

V mojom pripade prvy zapal co mi lekar zanedbal tak,ze som skncila na operacke s abscesom -hnis sa zapuzdri do obalu a vypada ako nador-som mala siĺne bolesti v podbrusku,postupne aj horucku.ked mi vybrali abses rovno mi lekar povedal ze ak bol taky silny zapal,je velka pravdepodobnost ze na vajcovode sa vytvori chronicke lozisko a budu sa zapaly opakovat.a mal pravdu.od 24 r.az do tohto roku kym som si nedala vajcovody vybrat,tj 11 rokov som mala niekedy aj 3krat rocne akutny zapal z hodiny na hodinu,silne krce v podbrusku,teplota,zvysene CRP a dlhodobo zvysene aslo.ked zapal nebol aktivny,tak na usg stale bolo vidiet saktosalpingy,utvary naplnene tekutinou,aj ked nie kazdy dr.ich videl.tie uplne poskodia vajcovod a v tele je chronicke lozisko,ktore mi uplne zhorsovalo imunitu.opakovane mala aj mykozy,koz.problemy,bolesti pri sexe.kvoli ivf som po 10rokoch trapenia sa pochopila,ze radsej tie vajcovody von a mozem povedat ze po ich vybrati mi zmizli vsetky problemy a citim sa ovela lepsie.v kazdom pripade,zapaĺ akutny sa vzdy prejavuje bolestou,treba ho hned antibiotikami liecit,lebo ked prejde do chronic.stadia uz je neskoro ak je na vajcovode,uz sa nikdy neda uplne vyliecit a moze poskodit este aj zdrave vajecniky do buducna.treba si davat pozor na prechladnutia najma.

leontinka27
6. dec 2014

@candour ahoj no ako este ta nepokusalo testovat?ako ti je?ako sa citis?drzim palce...

candour
6. dec 2014

Ahojky.dakujem za opytanie,cítim sa fajn,ziadne priznaky ani nepriznaky😉akurat ma boli dopichane brucho trochu.co sa tyka testovania,po letnom neuspechu pri prvom ivf,kedy som aj testovala,ma veru teraz nelaka,verim ze to vydrzim do piatkoveho odberu krvy,aj ked jasne,ze cim sme k tomu blizsie clovek je kvapku nervozny😉

mirka126
autor
2. jan 2015

@leontinka27 Inofolic je len vyzivovy doplnok ktory obsahuje kyselinu listovu a inositol... takze kludne 🙂

mirka126
autor
2. jan 2015

Nedavno som bola na tom vysetreni v KE robil mi ho dr. Dankovcik , nebolo to nic hrozne .. pocit ako pri silnej menstruacii ... podstatne je ze vysledky mam vyborne .. maternica zdrava ... vajecniky priechodne uplne... akurat lavy vajecnik nechce spolupracovat 🙂