Laparoskopia - priechodnosť vajičkovodov

chruumka
26. jan 2019

Chcela by som sa opýtať čo všetko obnáša laparoskopia na zistenie priechodnosti vajíčkovodov? A hlavne, pomohlo to už niektorej z vás? Mna to totiž bude čakať a bojím sa toho veľmi. V decembri som mala mimomaternicove tehotenstvo, neoperovali má odplavilo sa mi to samé. Už som mala aj ms a doktorka mi chce spraviť hormonálny profil a potom má chce poslať do nemocnice na laparoskopiu, aby zistili kde bol problém pri mmt. Veľmi sa toho bojím lebo keď som bola teraz v nemocnici s tým mmt tak personál bol strašný :/ neviem si predstaviť tam ísť a byt tam čo i len deň :( ako u vás prebiehala laparoskopia a ako dlho ste boli v nemocnici?

marcuskaaa2000
27. jan 2019

@chruumka toto by zaujimalo aj mna ... :/

macko1007
27. jan 2019

@chruumka ja som bola na laparke brali mi cystu dr povedal ze tak 3dni isto budem v nemocnici..na druhy den som bola doma😬

janulka257
28. jan 2019

ja som mala laparoskopiu pri ktorej okrem iného sa zisťovala aj priechodnosť vajcovodov.. okrem toho, ak máš v bruchu zrasty, vedia ich hneď odstrániť.. takže pomôcť to môže 🙂
poznám babu ktorej zistili, že má oba vajcovody nepriechodné, tak bola 2x na umelom oplodnení, ale nevyšlo to.. no ale potom otehotnela spontánne!!! 😍 takže žiadna diagnóza nie je definitívna neboj ❤️

chruumka
autor
28. jan 2019

@macko1007 mám jednu laparoskopiu za sebou a to mi vyberali slepé črevo a tiež nejakú cystu, ale bojím sa lebo o tomto som vôbec nikdy nepočula, iba čo mi to doktorka povedala 🙈

chruumka
autor
28. jan 2019

@janulka257 a po operácii si mala iba stichy a nič iné? Nič ti necistili na druhý deň ani nič? Ja vôbec neviem čo mám od Tohoto očakávať :( doktorka si chce byt 100% istá že mi nič Neni ale ja sa bojím :(

titla
28. jan 2019

@chruumka Ja som absolvovala laparoskopickú diagnostiku aj s prefukom vajcovodov v septembri. V októbri som ostala tehotná 🙂
Nie je to nič strašné, ani extra bolestivé. Ja som zákrok absolvovala na súkromnej klinike a bola to jednodňová záležitosť - ráno ma operovali a poobede som šla domov.
Najskôr musíš mať klasické predoperačné vyšetrenia - to vybavíš so svojim obvodným lekárom, on už viem kam ťa poslať.
Ráno ma prijali na kliniku, asi 3 hodiny som čakala na izbe na zákrok a medzitým som dostala infúziu. Po zákroku som sa prebrala na izbe a dostala nejaké analgetiká proti bolesti, ale po pravde ma to ani nebolelo. Sú to dve mini ranky v bruchu. Jasné, prvé dni to troška zabolí pri pohybe, keď sa dvíhaš alebo inak namáhaš brucho, ale v kľude to ani necítiť. Keďže u mňa nebol žiaden nález pustili ma domov ešte v ten deň, ak by niečo našli - zrasty alebo endometriálne ložiská, ktoré by museli odstraňovať, strávila by som tam noc.
Po zákroku z teba pár dní vyteká kontrastná látka, ktorou robia prefuk. Je to akoby si mala menštruáciu, len "krvácaš" modrú tekutinu namiesto krvi. Ale narozdiel od MS je to bezbolestné.
Jediné čo pre mňa bolo nekonfortné je to vstrebávanie plynu. Počas zákroku ti brucho naplnia oxidom uhličitým aby poriadne videli. Ostane Ti také nafúknuté brucho - akoby veľmi veľké vetry. Prvé dva dni som sa ani zohnúť poriadne nemohla. No a to vstrebávanie potom pociťuješ ako zastavené vetry - také pichanie, ale nie len v boku ale hlavne v ramenách. Chvíľku ťa to pichá - je to nepríjemné ale nič strašné.
Celkovo po týždni od zákroku som bola úplne fit. Netreba sa toho báť.

janulka257
28. jan 2019

@chruumka mne okrem toho aj oba vaječníky operovali, aj časť močového mechúra a mocovody kvôli endometrióze.. tak ja som bola po operácii dlho ubolena, 3 týždne na PN.. ale mala som len stichy v pupku a na oboch stranách brucha. Ty by si mala mať len v pupku.. no a prvé dni modrý výtok 😁 lebo priechodnosť vajcovodov sa zisťuje modrým farbivom. Mala som z neho aj modrú rit asi 3 dni kým som si to zbadala v zrkadle 😁😁😁

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chruumka
autor
29. jan 2019

@titla
@janulka257
@jajka92
Ďakujem baby za odpovede ❤️ Vyberali mi už slepé črevo takze s tou bolesťou brucha počítam, len som čítala že pred operáciou sa robí klystir a po operácii niektorým babám nechajú nejakú hadicku z brucha 🙈 mám v tom chaoz a dosť sa stále bojím :/ dnes som sa rozprávala aj s diakritikou ZAS 🤣 ale povedala mi že najlepšie bude keď na tu operáciu pojdem, že mám aj nejakú prepážku v maternici v tvare srdca a pri operácii zistia či nebudem mat nejaký problém keď budem tehotná, ja už sa do toho vôbec nevyznám 🤷‍♀️

janulka257
29. jan 2019

@chruumka niekedy môžu dať hadicku z brucha - dren, ale to sa nezvykne pri zisťovaní priechodnosti vajcovodov... neboj, dobre to dopadne ❤️

chruumka
autor
29. jan 2019

@janulka257 ďakujem pekne za podporu 🙏

marlene913
31. jan 2019

@chruumka ja som absolvovala laparku v decembri, klasicky v nemocnici..
rano som prisla na prijem, na izbe mi dali infuzku, prisiel doctor povedal mi co sa bude robit, ake su moznosti, okolo jedenastej ma zobrali, bala som sa neskutocne, predsa len celkova anesteza..ale v pohode, zobudila som sa, chvilu si polezala a potom ma odviezli naspat na izbu.. ani neviem ako som zaspala, takze stress zbytocny..
mne napr po operacii dren dali (hadicku z dierky tak na bruchu, druhu dierka v pupku), povedali mi ze je to dobre, ze tym sa to vnutri vlastne este cisti.. pre mna bola najhorsia ta anesteza, nejak mi to nesadlo, bolo mi strasne zle, nevedela som sa postavit a ist na zachod, lebo hned mi bolo na odpadnutie, dali mi infuzky, kym som lezala ok, akonahle som sa snazila postavit cele zle.. vecer prisla ina sestricka, taka starsia, hovori ze to vam je zle z toho, to musite rozchodit, tak ma donutila sa postavit, napinalo ma na vracanie, ale tak nemala som co vracat, len sliny..ale vravi ze treba to dat von a bude dobre.. pocit ked ta davi na vracanie a mas ranu v bruchu strasny, ale mala pravdu, pomohlo 🙂
ja som sa hned na druhy den pytala domov, sice vraveli ze to aj tri dni sa tam zostava, ale hovoria to hlavne pre to, ze im myslim poistovna preplati pobyt pacienta az od troch noci.. ja som bola neoblomna ze chcem ist domov, predsa nemocnica to je hroza, clovek sa ani nevyspi nic..
hadicku mi vybrali az na druhy den pred odchodom, co bola blbost podla mna, ako v noci ok, ale od rana na ten druhy den som mala neskutocne krce v bruchu, bolest hrozna, davali infuzky, nepomohlo nic.. taka starsia sanitarka co prezliekala postel vedla, ked videla ako sa tam zvijam mi vravi ze to z toho, lebo to je cudzi predmet v tele..a opat pravda, rano kym som to mala, som ledva presla na zachod od krcov, akonahle vybrali, neskutocna ulava, domov som presla uplne v pohode, a ziadne krce neboli zrazu nic.. takze to bola podla mna chyba ze mi to tam tak dlho nechali ale co uz..
doma som sa este take dva dni hybala opatrne, ale potom ok a po nieco vyse tyzdna sme isli na lyzovacku a v pohode 🙂
mne velmi pomohol este cajik co mi v lekarni poradili, lebo som nemohla ist na zachod, takze take nieco v tie prve dni po operacii urcite odporucam a ako pisali baby, najhorsie asi bolo potom par dni ta bolest v pleciach, hrudniku, to sem tam tak riadne pichlo a ja som bola cela aj taka napucana asi tyzden, som mala pocit ze som pribrala desat kil.. 🙂 ale zrejme to bolo len z toho plynu a clovek za par dni "vyfuci" 🙂
kazdopadne sa neboj a chod do toho, jasne ze nikomu sa to nechce ale vzdy lepsie vediet na com si, aby ti nasledne pomohli ako sa zbytocne trapit, preco nieco nejde.. ja som napr aspon zistila, ze prirodzenou cestou to zrejme nepojde, nie som z toho stastna, ale beriem to tak, ze nic neni stratene, radsej ist po par mesiacoch skusania na umele, ked vies ze je problem, ako sa roky trapit preco to nejde, kym sa na taketo zakroky odhodlas..
drzim ti palce, nech ti vsetko dobre dopadne 🙂

chruumka
autor
2. feb 2019

@marlene913 najviac sa bojim tej hadicky :D no uvidim co mi povie doktorka, ked pojdem na kontrolu a na krv 🙂 dakujem ze si mi to cele popisala 🙂 je lepsie vediet do coho idem, aj ked sa toho strasne bojim 🙂 nejako to zvladnut musim, niesom prva a ani posledna 🙂

marlene913
12. feb 2019

@chruumka neni zac, ja som marne tiez hladala ako to presne prebieha pred tym, tak som sa rozhodla podelit, ze niekomu snad pomoze.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre